Skocz do zawartości

od czego zacząć rozpoczynając przygodę z Reiki?


peep

Rekomendowane odpowiedzi

mam takie pytania związane z Reiki - może dziwne ale cóż zaryzykuje i spytam:

co warto przeczytać - książki, artykuły dotyczące reiki? strony? jakie obejrzeć filmy dotyczące metody reiki itp.?

od czego zacząć przed zastosowaniem?

jak znaleźć odpowiedniego mistrza, który przekaże daną wiedzę?

czego unikać? każda wskazówka dotycząca tematu będzie pomocna :)

z góry dziękuje za odpowiedź i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.

Chodziło mi o przygodę z przesyłaniem energii - jeśli po przesłaniu energii będę się dobrze czuł i będę widział choć niewielką poprawę to chciałem pomóc sobie i mamie wybierając się na kurs - znajdując odpowiedniego mistrza / nauczyciela.

Zrobię zgodnie z twoimi wytycznymi Transformacja - będę szukał i czytał wszystko dotyczące Reiki co wpadnie mi w ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

sama Reiki działa na zasadach o których nie przeczytasz w żadnej książce do Reiki (nie mylić z książkami o Reiki), był by to marketingowy strzał w kolano z perspektywy propagandy. Dlatego zamiast korzystać z jakichkolwiek dogmatów, może lepiej poczytać o wynikach badań nad placebo i wiążących się z nimi konkluzji? Taka mała sugestia by nie wspierać Reikowców, podobnie jak narożnych wróżek czy żebrzących na piwo bezdomnych.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Idź najpierw ma kilka zabiegów reiki twoje kanały zostaną oczyszczone i dzięki temu cały proces inicjacji przejdziesz bez żadnych problemów poprostu w pewien sposób twoje ciało będzie przygotowane na tą energię :-) - w każdym razie było tak w moim przypadku :-) to najlepszy sposób żeby zacząć będziesz wiedzieć czy chcesz dalej to robić może nie literatura ale znajdź dobrego nauczyciela który cię wprowadzi w temat i potem będziesz wiedzieć czy to co czytasz ma sens i jest prawda ;-) i pamiętaj są 4 inicjacji nie 3 i nie 1 co się często zdarza i po każdej inicjacji musi nastąpić oczyszczenie 14 do 21 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałam o pierwszym stopniu i na 100 % są 4 inicjacji, mam na myśli reiki mikao usui a nie żadną z późniejszych ewolucji.

Po kolei w każdej inicjacji dostraja się czakry korony, trzeciego oka, gardła i serca. naturalnie można znalesc senseia u którego można zrobić pierwszy stopień reiki w kilka godzin ale jest to okradanie ludzi z wiedzy -przynajmniej.takie jest moje zdanie, ale każdy ma prawo do swojego :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

moim skromnym zdaniem pokładanie nadziei w drugim człowieku, że rozumie to zagadnienie, jest aktem fanatycznej wiary i ślepego zaufania, skąd niby możesz mieć pewność że Reiki Mikao Usui jest tą dobrą Reiki? Że ona już sama z siebie nie przeszła wewnętrznej degradacji przekazywanych nauk? Że ta Reiki sama z siebie nie była zdegenerowana od samego początku? Że osoby się tym zajmujące obejmują stosowne stanowisko i reprezentują wysoki poziom? Że w ogóle są w stanie przekazać swoją wiedzę czy doradzić odnośnie dalszych praktyk?

 

Przez te i inne kwestie, polecam SAMODZIELNE DZIAŁANIE a nie trzymanie się czyjegoś mankietu i chowanie się za czyimiś plecami.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kerazan

Jeśli znasz angielski to proponuję poczytać info na stronie nauczyciela, który poświęcił życie na praktykę i zgłębianie wiedzy o ReiKi z pierwotnych źródeł, przekazów japońskich.

 

Reiki Dharma - Reiki News From Japan And Quality Reiki Training.

Edytowane przez Kerazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kerazan, to nie zmienia faktu że to wcale nie musi być prawda, a powoływanie się na tzw. autorytet to jedna z metod manipulowania człowiekiem aby uwierzył w coś w co zwykle by wątpił, więc taki argument to żaden argument, liczy się to co sam jesteś w stanie zaobserwować i zweryfikować jako obiektywne, a to jest bardzo trudne zarówno ze względów teoretycznych jak i praktycznych, więc każdy jeden złotousty kłamca może wciskać swój kit jako ambrozję.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kerazan

Aue nie da się zrozumieć/zweryfikować takich tematów umysłem tylko można doświadczyć duchowo. W każdej dziedzinie życia są jakieś autorytety, osoby, które wydeptały pewną ścieżkę i można pójść tą ścieżką skorzystać z ich wiedzy(tak powstało wiele wartościowych rzeczy na tym świecie) przechodząc przez własne doświadczenia, poza tym można zapoznać się z jakaś wiedzą przedstawioną przez danego nauczyciela i samemu stwierdzić, czy to jest prawda dla nas i raczej nie można nazywać takich ludzi kłamcami bo każdy ma swoją prawdę, ale pewne fakty historyczne są niezmienne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli znasz angielski to proponuję poczytać info na stronie nauczyciela, który poświęcił życie na praktykę i zgłębianie wiedzy o ReiKi z pierwotnych źródeł, przekazów japońskich.

 

Reiki Dharma - Reiki News From Japan And Quality Reiki Training.

Moja lektura na weekend, @Kerazan wielkie dzięki! ;)

 

 

 

__________________________________________________________________________________________________________

Fundamentalna zasada rządząca wszechświatem: przyczyny występują przed skutkami, nigdy odwrotnie stoły chłodnicze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kerazen, jeżeli nie da się tego zweryfikować umysłem, jak sam to określiłeś, to ta cała Reiki, uzdrawianie duchowe czy sam duch zaliczają się do kategorii tematów zmyślonych, wymyślonych i wyssanych z palca.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kerazan
Witam,

 

Kerazen, jeżeli nie da się tego zweryfikować umysłem, jak sam to określiłeś, to ta cała Reiki, uzdrawianie duchowe czy sam duch zaliczają się do kategorii tematów zmyślonych, wymyślonych i wyssanych z palca.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

Ty chcesz pojmować sprawy duchowe umysłem, to tak jakbyś chciał poznać smak jakiegoś owocu przez oglądanie go bez próbowania. Umysł tworzy iluzję,weryfikowanie duszy,duchowości umysłem jest niemożliwe. Dla umysłu to będzie zmyślone, dla ducha, duszy jest tym czym jest-jedyną rzeczywistością istnienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kerazen, po części masz rację, po części się mylisz, ale to dzięki New Age i ich kampanii robienia wody z mózgu przeciętnym ludziom. Wyjaśnij mi jedną rzecz, jak te wszystkie "duchowe zjawiska" są skorelowane z kotem Schrödingera? Jeżeli odpowiesz poprawnie przynajmniej pokażesz że zastanawiasz się nad tym w co wierzysz, inaczej...

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

schodzimy na offtop ale zapamiętaj jedno, z takim podejściem nie zdziałasz zbyt wiele, bo nie rozumiesz na czym polega ograniczenie tematu z perspektywy poznawczych ograniczeń umysłu, postrzegania zmysłowego jak i ograniczeń wynikających z praw rządzących tym światem (wliczając w to "prawa" które znamy jak i "prawa" których nie znamy), świadczy o tym fakt że nie rozumiesz połączenia między ideą kota Schrödingera i filozoficznym podejściem do tematu Reiki, czy napisał byś taką wymijającą odpowiedź jak byś to rozumiał? Raczej nie, więc... minus dla ciebie za nie dość że lekceważenie istoty tematu, ale i za to że nie chcesz się przyznać że nie rozumiesz na czym to połączenie polega.

 

Mam wrażenie jak byś po prostu działał i robił to co robisz nie rozumiejąc jakie mechanizmy wpływają na wynik Twoich działań, dostałeś wszystkie odpowiedzi odnośnie Reiki jak na tacy i boisz się wyjść przed szereg, tak też można, ale ludzie z takim podejściem zostają na stanowisku liniowego pracownika, biurowego szaraka lub podatnego konsumenta przez wiele lat.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Edytowane przez Auegamma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kerazan
Witam,

 

schodzimy na offtop ale zapamiętaj jedno, z takim podejściem nie zdziałasz zbyt wiele, bo nie rozumiesz na czym polega ograniczenie tematu z perspektywy poznawczych ograniczeń umysłu, postrzegania zmysłowego jak i ograniczeń wynikających z praw rządzących tym światem (wliczając w to "prawa" które znamy jak i "prawa" których nie znamy), świadczy o tym fakt że nie rozumiesz połączenia między ideą kota Schrödingera i filozoficznym podejściem do tematu Reiki, czy napisał byś taką wymijającą odpowiedź jak byś to rozumiał? Raczej nie, więc... minus dla ciebie za nie dość że lekceważenie istoty tematu, ale i za to że nie chcesz się przyznać że nie rozumiesz na czym to połączenie polega.

 

Mam wrażenie jak byś po prostu działał i robił to co robisz nie rozumiejąc jakie mechanizmy wpływają na wynik Twoich działań, dostałeś wszystkie odpowiedzi odnośnie Reiki jak na tacy i boisz się wyjść przed szereg, tak też można, ale ludzie z takim podejściem zostają na stanowisku liniowego pracownika, biurowego szaraka lub podatnego konsumenta przez wiele lat.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

Przyznam od razu , że przeczytałem tylko pierwsze słowa Twojego posta, strasznie nudzisz i nie chciało mi się tego czytać. Zapamiętaj tylko jedno, umysł tworzy iluzję i jest to ogromną pułapką dla ludzi.Tak poza tym dzięki za troskę i wszystkiego dobrego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

przyznajesz mi rację że ta cała Reiki to iluzja stworzona przez ludzki umysł? Czy mamy tutaj do czynienia z hipokryzją na zaawansowanym poziomie?

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kerazan

Przyznaje, że autor tego wątku miał pytanie na które raczej nie udzieliłeś odpowiedzi i robi się niepotrzebny...bałagan:)

Edytowane przez Kerazan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

możemy przerzucić tą konwersację na shoutboxa, bo Twoje wymijające odpowiedzi nic nie wnoszą, poza tym, udzieliłem już swojej odpowiedzi na pytanie autora tego wątku, to że nie miałeś na tyle chęci by ją znaleźć i przeczytać nie znaczy że tej odpowiedzi tam nie ma, więc... zacznij bardziej dbać o swój wizerunek, bo teksty które tutaj napisałeś nie świadczą na Twoją korzyść.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważasz że reiki czy jakie kolwiek zagadnienie duchowe można pojac umysłem? Przecież gdyby tak było na świecie nie byłoby wojen, biedy czy w ogóle jakiego kolwiek zła :-). naturalnie istnienie energii duchowej można udowodnić matematyka czy fizyką, ale tu chodzi o coś innego, kiedy dochodzi się do pewnego rozwoju, wtedy dopiero zaczyna się rozumieć.

Nie rozumiem dlaczego atakujesz innych i próbujesz na siłę udowadniać swoje racje, po co?

Jeśli twoje argumenty są prawda to trafią do odbiorcy, a jeśli nie.to poprostu odpuść, może to ty się.myślisz?

Każdy ma prawo do własnego zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

głównie mi chodzi o to żebyście ludzie zaczęli czytać co piszecie, bo to się kupy nie trzyma, szczególnie uwaga odnośnie braku wojen, biedy itp itd, przydała by się podstawowa wiedza odnośnie ekonomii, psychologii i neurologii by zrozumieć że to są bardzo utopijne idee, czy w ogóle wiedzy zaczerpniętej z życia aniżeli snów i bujania w obłokach.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...