Skocz do zawartości

Propozycja działu - sprzedam/kupię/poszukuję/zamienię


Reina

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie.

 

Nie jestem pewna, ale chyba takiego działu nie ma, a wszelkie tematy związane z handlem są rozstrzelone po forum (większość jest w pogaduszkach, ale nie tylko).

Może by stworzyć gdzieś taki mały poddział, który funkcjonowałby jako bazarek? Przynajmniej będzie można zobaczyć, że jest tam jakiś nowy post i szybko zerknąć, o co chodzi, bo może akurat będzie szansa coś przygarnąć taniej albo za darmo, bo i takie posty się pojawiają. TUTAJ na przykład była wzmianka o wahadełku, ale jak ktoś się nie interesuje kartami i nie wchodzi w ogóle do tego działu, to nawet o tym nie wiedział :bezradny:

 

Taka moja sugestia :D

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Bardzo mi się podoba ten pomysł. Zapewne spośród wielu z nas znajdzie się coś ciekawego do zbycia albo na wymianę, ja na przykład mam jakieś książki, które mi się nie przydadzą bo tematyka mnie nie interesuje - a innych mogą ucieszyć. A nieraz ktoś czegoś usilnie poszukuje a wśród swoich jest większa szansa na znalezienie upragnionego przedmiotu.

Jestem za :zeby_na:

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

:energia: A możesz tak z kasą? Poproszę i mam? :lol:

 

Ale mnie to już na wstępie zarżnęłaś :( ja nie umiem tu wklejać zdjęć i co w takim razie?

Odnośnik do komentarza

Załączanie zdjęć do postów ostatnio się wykrzaczało (pytałam o to Czarownicę i testowałam zdjęcia na wszystkie możliwe sposoby w albumach, postach itd.), więc można też wejść na jeden z serwisów do wrzucania zdjęć (np. po wpisaniu w Google hasła w rodzaju "image share"), uploadować z dysku zdjęcie i wkleić link jako miniatura dla forum i zdjęcie wyświetli się już w poście. Jeden minus - bo paru miesiącach/latach link zwykle w końcu wygaśnie.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jaki obrazek? to co jest na pasku nad postami? tam jest jakiś chińczyk, potem wielki brat, następnie As karo, dalej blada kulka z gzygzakiem, następnie kwadratura z roślinką w środku, potem tory, chyba kolejowe i na końcu marycha, to które się klika? i jak /skąd się ten link wstawia? z mojego kompa na pewno nie wchodzi, próbowałam :(

Transformacja, ja swój wiek odpowiedzialny posiadam - pukać w literki potrafię, obrazki rozróżniać też ale z dziedziny obsługi komputera to jest prawie wszystko, co sobie przyswoiłam. Kiedyś chciałam coś tu wkleić także z zewnętrznych stron (jakieś karciochy), nie tylko foto z mojego kompa i też za jeża ogon mi się nie udało.

Oświeć mnie proszę, bo egzaminu z czarnej magii jaką jest dla mnie to wklejanie jeszcze nigdy nie udało mi się zdać... No, co, każdy ma jakieś słabości :laugh:

Odnośnik do komentarza
Gość anhana

Ismer, klikasz kwadraturę z roślinką w środku :P i jak chcesz z Kompa jakiś obrazek wstawić to wciskasz FROM COMPUTER i wstawiasz, a jak z internetów to wciskasz FROM URL i wpisujesz link strony z obrazkiem.

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

i tak nie chce się wgrać, krzak paskudny i tyle :(

nie wiem dlaczego, cóż, taki (...) mój los, jak śpiewała pewna nieżyjąca już artystka o imponującym wokalu, dużym sercu i pustawej głowie...

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Prędzej dam radę zagrać na trąbie w dniu sądu ostatecznego niż tym piekielnym wklejkom. Ale próbować będę, a jakże, bo mnie to ciekawi, dlaczego ja nie mogę a Ty możesz ;p

No, na pewno w rozwoju komputerowym jesteś stara dusza, a ja dopiero w powijakach... to muszę się pilnie uczyć...

Odnośnik do komentarza

Przy osadzaniu grafiki za pomocą ikonki drzewka w panelu edycji:

screen.jpg

 

Przy załącznikach (opcje pod zaawansowaną edycją posta):

image.jpg

 

Internet szepcze coś o aktualizacji wtyczek, w tym Adobe Flash Player'a, ale nie zadziałało u mnie.

Edytowane przez Reina
Odnośnik do komentarza

Ja kliknęłam chyba już wszystko co możliwe, sprawdziłam okienka do wgrywania plików łącznie z zakładkami Z komputera/URL, opcje na pasku, opcje pod postem, sprawdziłam, czy to nie wina polskich znaków w nazwie pliku, testowa łam na innych przeglądarkach, zaktualizowałam je, wtyczki też i całą masę innych rzeczy i dalej nie działa. Albo ślepa jestem, albo moim przeznaczeniem jest żyć bez obrazków na forum :P Jeszcze gdzieś wyczytałam, że błąd 2038 może być związany z działaniem firewalla, ale w sumie to chyba już mi się nie chce grzebać w systemie dla jakiegoś obrazka... Trudno. Będę wklejać z zewnętrznego URL :P

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Ja też, ja też ! :) Nie da się i koniec, wyskakuje czerwony wykrzyknik i po zawodach.

Transformacja, please, zrób coś z tym punktem regulaminu mówiącym o zdjęciach, bo przez to wylecę z forum, gdyż go złamię, zdjęcia nie zamieściwszy... buuu :(

Bo będę pisać, że jak ktoś chce obejrzeć oferowany towar, to niech se zdjęcia wyprucia w necie :tongue2:

Odnośnik do komentarza

Spróbuj w ten sposób :

 

Wgrywasz swoje zdjęcie na hosting.

 

index.php?f=1820417.png

 

Następnie kopiujesz link bezpośredni

 

index.php?f=1820418.png

Potem klikasz tutaj w poście Insert Image, przechodzisz w zakładkę From URL i odznaczasz "ptaszka". Klikasz "ok" i powinno Ci wejść.

 

index.php?f=1820419.png

Odnośnik do komentarza
  • Administrator

Jeszcze poczekajmy, jeszcze się nie spieszmy - zobaczymy, czy za tydzień konterfekt nie zniknie :lol:

No i pozostała walka o wgranie z kompa.

Ale co tu dużo mówić - Ciastko jak dziecko wzięła mnie za rączkę i przyprowadziła do domu, z mojej strony zero kreatywności, toż to jest żywym świadectwem zanikania zwojów mózgowych !

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...