Jump to content
Daria_Hexe

Samotność w Zodiaku czyli dlaczego cię nie lubią

Recommended Posts

Daria_Hexe

Baran

W przypadku Barana innych ludzi może zrażać agresywność Barana, która w swej skrajnej formie może być nieprzyjemna, napastliwa, niebacząca na słowa i gesty. Baran jest typem osoby zapalczywej, szybko się irytującej. Gdy trafia na ludzi o podobnym temperamencie mogą zafundować sobie trudne warunki do przyjacielskich relacji, zaś dla osoby o łagodnym i pacyfistycznym usposobieniu, ten typ reagowania będzie po prostu nie do zniesienia. Ostry język może zrażać ludzi zarówno bliskich, w rodzinie, ale i znajomych czy współpracowników.

Dla Barana świat musi się podporządkować do jego wizji, przywództwa i preferencji. A tak niestety nie jest, koegzystencja z ludźmi oznacza kompromisy, rozwiązania polubowne a czasem też podporządkowanie się.

Narzucanie innym swojego zdania, a do tego wybuchy, niekontrolowanie mogą zniechęcać ludzi do bycia w kontaktach z Baranem.

 

Byk

W przypadku Byka innych ludzi może zrażać jego specyficzne podejście do dóbr materialnych i wartości pieniądza. Snobizm, chytrość, skąpstwo to nie stwarzają zbyt dobrego klimaty na płaszczyźnie relacji międzyludzkich. Nie każdy chce się przyjaźnić z kimś, kogo opisuje słowo materialista.

Byki potrafią być też niesłychanie uparte, wręcz chorobliwie obstają przy swoich racjach, niejednokrotnie subiektywnych.

Ponadto jest to typ natury, która będzie bronić się przed każdą zmianą, w skrajnych formach wręcz chorobliwie chroniąc stary, sprawdzony porządek rzeczy. Nie wszyscy zgodzą się na relacje z człowiekiem, który permanentnie kontroluje rzeczywistość, czasem zbyt ostentacyjnie, zbyt kurczowo trzymając się utartych szlaków.

 

Bliźnięta

W przypadku Bliźniąt innych ludzi może zrażać ich przeintelektualizowanie rzeczywistości, debatowanie, rozmyślanie, filozofowanie, dyskutowanie o wszystkim, a czasem z wrodzoną Bliźnięta powierzchownością, tak naprawdę o niczym. Pogadać sobie byle by pogadać, a i tak nic z tego nie wynika. Na pewien czas to może być do zniesienia, ale na dłuższe dystanse i to w przerysowanej formie może stać się uciążliwe.

Bliźnięta lubią myśleć, zwłaszcza o sobie. Dodając do tego zmienność zainteresować, punktu widzenia, nastawienia do innych, to prosta droga, aby innym sprawiać przykrość. Nie każdy wytrzyma to wewnętrzne napięcie, czy Bliźnięta wciąż są po jego stronie, jako przyjaciel, partner, współpracownik, czy już ktoś inny jest aktualnym faworytem.

W świecie Bliźniąt, zwłaszcza tych, które wibrują na negatywnej stronie natury znaku, w punkcie ich zainteresowań są one same, odczucia w ogóle nie mają znaczenia, bo liczy się myślenie, intelektualne, i racjonalistyczne podejście, więc tym bardziej uczucia innych nie mają zbytniej wartości.

Bliźnięta miewają czasem dość specyficzne poczucie humoru, które miewa ostrze ironii wymierzone dokładnie w drugiego człowieka.

 

Rak

W przypadku Raka innych ludzi może zrażać ich humorzastość. Mają Raki kapryśną i zmienną emocjonalną naturę, potrafią w jednej chwili mieć dobry nastrój a za chwilę następuje obrót o 180 stopni.

Są nadwrażliwe, trudno przyjmują jakąkolwiek radę, czy słowami krytyki.

Jedną z broni jakiej używają, czasem w obronie siebie, a czasem w skrajnych przypadkach aby po prostu dokuczyć, jest zgryźliwość i uwagi, które tną jak nóż.

Niełatwo też egzystować z sentymentalizmem Raków, ciągłym życiem w przeszłości i przeszłością, co może być uciążliwe w niektórych przypadkach.

 

Lew

W przypadku Lwa innych ludzi może zrazić ich nietolerancja wobec innych i jak gdyby niewypowiedziana pretensja, dlaczego inni nie są tak perfekcyjni i doskonali jak Lew właśnie.

Poza tym Lwy są pyszne, mają patent na wiedzę, an wszystko i innych potrafią traktować bardzo z góry i bez taryfy ulgowej.

 

Panna

W przypadku Panny i jej natury inni mogą mieć serdecznie dość wiecznego narzekania, strojenia fochów, krytykowania wszystkich i wszystkiego, malkontenctwa i niezadowolenia.

Negatywnie wibrujące Panny potrafią tym toksycznym postrzeganiem wszystkiego w szarości, po prostu zatruć atmosferę w pracy czy w rodzinie.

Trudno jest się przyjaźnić z kimś, kto zawsze ma jakieś, „ale”, zawsze kaprysi, wybrzydza i nie potrafi odpuścić w ocenianiu wszystkich i wszystkiego.

A do tego w skrajnych formach Panna przemienia się w ultra skromnego, ascetycznego niczym mnicha, obserwatora i krytyka obyczajów.

Pedantyzm Panny i chłód emocjonalny to kolejne trudne cechy, z którymi trzeba się zmierzyć chcąc z Panną koegzystować.

 

Waga

W przypadku Wagi zmęczyć może jej narcyzm, niepraktyczne, próżne podejście do życia.

Świat to nie tylko estetyka, piękno, sztuka, dobór kolorów itp., to niestety także codzienność i proza życia. Dodawszy do tego ciągłą niepewność, wahania w wyborach i podejmowanych decyzjach, to prosta droga, aby ktoś poczuł się bezsilny w przyjaźni czy relacji z Wagą.

 

Skorpion

W przypadku Skorpiona, o intensywnych uczuciach i instynktach nie trudno o zrażenie kogoś.

Z tym, że w przypadku tego znaku będzie to jak najbardziej celowe, przemyślane i wyrachowane działanie. Zrazi czy też odstawi ze swojego grona dokładnie, kogo chce, a kogo nie będzie trzymać blisko siebie.

Skorpiony są w natury dość skryte, nieprzewidywalne, a potrafią też być chłodne, bezwzględne, mściwe, podejrzliwe, zazdrosne i zawistne. Z tym, że muszą być naprawdę sprowokowane.

 

Strzelec

W przypadku Strzelca, największego optymisty w zodiaku aż trudno mówić aby ktokolwiek był zrażony jego osobowością.

Jednak i ten znak, zwłaszcza swoją niefrasobliwością, ciągłym „uciekaniem”, poza dom w swoje zainteresowania, znajomych itd. może zmęczyć i zrazić.

Poza tym Strzelce mają też cechę osobowości: najpierw działają, mówią, a potem myślą czy to miało sens albo nikogo nie zdenerwowało, i nawet, gdy nie miały złych intencji, słowo się rzekło.

 

Koziorożec

W przypadku Koziorożca, to zazwyczaj rodzina i znajomi mogą mieć go dosyć, bo o ile w pracy podziwiany za sumienność i oddanie, w domu bywa znienawidzony za pracoholizm, chłód emocjonalny, a także konserwatywne, sztywne zasady i narzucanie im bliskim omal w dyktatorskim podejściu.

 

Wodnik

W przypadku Wodnika, który kocha wolność i niczego nie narzuca innym, zrazić mogą owe zbyt luźne relacje, być może nic tak naprawdę dla Wodnika nieznaczące.

Wodniki bywają niesamowicie niepraktyczne, idealistyczne aż do granic i oderwane od rzeczywistości. Prócz tego Wodniki to ekscentrycy, ok. gdy jest to w pewnych ramach, ale są ekstremalne oblicza ekscentryzmu, które mogą dosłownie innym utrudnić życie.

 

Ryby

W przypadku Ryb, mogą innym ręce opaść, gdy trafi im się przerysowana zodiakalna Ryby, u której wrodzona wrażliwość przybiera formę histerii, potoku łez, rozdygotania, ciągłych dramatycznych scen. Ryby mogą też być zbyt naiwne, dziecinne, wymagające opieki i uzależniające się od kogoś. A nie każdy ma na to ochotę.

Ryby bywają oderwane od realiów życia i niepraktyczne.

 

("Samotność w zodiaku",Anna Smolec)

Edited by Ismer
scalenie postów - regulamin
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites
alaem

Jestem Panną, chłód emocjonalny towarzyszy mi na codzień.  Choćbym chciała się go pozbyć- nie dam rady. To jest tak dziwnie złączone ze mną jak noga czy ręka. Nazywają mnie królową lodu- nic nie jest mi straszne czy wzruszające. No cóż chyba trzeba się do tego przyzwyczaić. ..

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...