Jump to content

Zodiak Dziecięcy


Daria_Hexe

Recommended Posts

Baranek

Zbyt jest niecierpliwy, by coś zgłębić do końca.

Pierwszy łobuz na podwórku i w klasie. Na ścianach wypisuje brzydkie wyrazy, nauczycielom pyskuje, kolegów namawia na wagary.

Rodzicom się stawia. Ale ten mały awanturnik bystry jest niebywale. W szkole mówią o nim „zdolny leń”. Zbyt jest niecierpliwy, by coś zgłębić do końca. Szóstki dostaje zwykle z wuefu lub zajęć praktycznych. Ale choć dwóję ma z angielskiego, gdy musi wyjechać, nauczy się go w mig. Maturę zdaje bez kłopotu – także dlatego, że szkoła chce się go pozbyć.

Jeśli w młodości nie zostanie szefem gangu lub bokserem – z wiekiem nabiera rozumu i doskonale sobie w życiu radzi. Sprawdza się jako polityk, wynalazca, wojskowy. Nieustannie coś organizując, pozostaje aktywny do późnych lat.

★ RADA:

Kiedy nie dostanie tego, czego chce, krzyczy i nie ustąpi, dopóki nie osiągnie swego. Jak go uspokoić? Na kaprysy i zły humor najlepszym lekarstwem jest dla niego ruch na świeżym powietrzu. Uwielbia wycieczki.

 

Byczek

Godzinami zastanawia się nad drobiazgami. Uzdolniony artystycznie.

W dzieciństwie gruby, ospały, leniwy i mało rozgarnięty. Myśli z trudem, godzinami zastanawia się nad drobiazgami. Uzdolniony artystycznie.

W szkole grzecznie siedzi w pierwszej ławce, pilnie notuje, wpatrzony w nauczycielkę jak w obraz. Na przerwach donosi, co o niej mówią w klasie i kto poszedł na wagary. Nie podpowie i ściągnąć nie da książek nie pożyczy, śniadaniem się nie podzieli. Jeśli mu wpadnie lepszy stopień, domaga się nagrody od rodziców. „Celujący” może mieć najwyżej z zachowania. Choć nie jest błyskotliwy, wkuwa wszystko solidnie.

W życiu zajmuje się tylko tym, co przynosi duże pieniądze. Wśród rabusiów, oszustów i szpiegów wielu jest spod tego znaku. Byk to także człowiek interesu. Nie tylko utrzyma to co zdobył, ale i szczęśliwie pomnoży. Wrodzone poczucie piękna czyni go doskonałym architektem, kucharzem, artystą.

★ RADA:

Potrzebuje więcej uwagi i cierpliwości ze strony rodziców i nauczycieli niż inne dzieci. Z uporem zadaje trudne pytania i nigdy nie zapomina obietnic, jakie złożyli mu mama i tata!! Lubi jeść – trzeba przestrzegać stałej pory posiłków, inaczej dziecko będzie nerwowe i zaniepokojone, a także otyłe...

 

Bliźniaczek

Szybko się nudzi i staje się nieznośne...

Gdy inne dzieci dopiero zaczynają mówić, on już zamęcza rodziców nieustannym „a dlaczego…?”.

Babci każe wymyślać co wieczór nowe bajki, bo stare go nudzą. Lepiej też niż ona wie, jak uruchomić komputer. Postrach nauczycieli. Na lekcjach nieustannie gada, wierci się, zadaje kłopotliwe pytania. Uczy się dwa razy szybciej niż reszta klasy. Mistrz w studiowaniu paru rzeczy naraz – po wierzchu w pięć minut i nigdy do końca.

Uwielbia nowości, wszystko, co niezwykłe, efektowne i modne. Często zmienia zainteresowania i zawód. Doskonały w polityce, dziennikarstwie, handlu, marketingu i reklamie. Bywa też cyniczny, przebiegły i bez zasad – wtedy świetny z niego adwokat – lub oszust!

★ RADA:

Ma zdolności do nauki języków obcych. Należy zapisać go do szkoły językowej lub włączać bajki w oryginalnej wersji językowej. Jeśli nie dostarcza mu się nowych rozrywek i zabawek, nudzi się i staje się nieznośne. Lubi wyjazdy i podróże.

 

Raczek

Nie lubi, kiedy nie ma przy nim mamy.

Wystraszony, zasmarkany, trzyma się kurczowo matczynej spódnicy. Zaciągnięty na siłę do szkoły ryczy, a z nerwów po nocy sika do łóżka.

Przy tablicy blednie, traci głos i milczy jak zaklęty, choć wkuwał cały wieczór. Przekonany, że wszyscy chcą mu zrobić krzywdę, zamyka się w swoim pokoju lub w łazience. Tam z lubością studiuje w lustrze podkowy pod oczami i obłożony język.

Gdy jednak opanuje lęki i uwierzy w siebie, doskonale sobie radzi z nauką. Pomaga mu świetna pamięć, wielka intuicja i bogata wyobraźnia. W pracy jest dokładny, niezależny i odpowiedzialny. Sprawdza się jako nauczyciel, geolog, historyk, rolnik lub językoznawca.

★ RADA:

Nie lubi, kiedy nie ma przy nim mamy. Potrzebuje wyjątkowej troski i opieki! Jest bardzo wrażliwy na krytykę, często obraża się i płacze. Łatwo wczuwa się w nastroje rodziców, a każda, nawet najmniejsza, sprzeczka domowa przeraża go i smuci. Dlatego nie wolno przy nim kłócić się z partnerem!!

 

Lwiątko

Urodzony aktor i pyszałek...

Słodko uśmiechnięty bachor tyranizuje dom już od momentu przyjścia na świat. Trzeba się nim nieustannie zajmować, podziwiać – inaczej ryczy jak zarzynany.

W szkole od razu siada w pierwszej ławce i obejmuje przywództwo w klasie. Łaskawie decyduje, kto usiądzie obok niego, kto będzie mieć zaszczyt nosić za nim kapcie czy plecak. Na lekcjach się wymądrza i podnosi rękę, choć niewiele wie. W domu chwali się, ile to dziś dostał piątek i szóstek. Tymczasem na wywiadówce rodzice tego geniusza dowiadują się, że nie przejdzie do następnej klasy.

Urodzony aktor i pyszałek. Chcesz, by coś osiągnął, drażnij jego ambicje i chwal na przemian. Lew musi mieć poczucie, że robi coś genialnie. Krytyka go niszczy – aplauz dodaje skrzydeł. Bardziej niż pieniądze, interesują go sława i władza. Mistrz w wysługiwaniu się innymi, uwielbia tytuły, ordery i zaszczyty. To urodzony polityk, dyktator i wódz. Zawiedziony życiem włóczy się po barach i za piwo opowiada, kim to kiedyś był.

★ RADA:

Nie można wytykać mu błędów i śmiać się z porażek, bo jego duma zostanie urażona. Postępuj więc, jak radziliśmy powyżej. Ma duży talent aktorski, który nieraz wykorzystuje, żeby wykręcić się od domowych obowiązków. Bądź więc czujna - nie daj się zwieść słodkim uśmieszkom i zapewnieniom: "Za chwilę, mamusiu".

 

Panienka

Nigdy nic nie zgubi, nie zabrudzi, nie zniszczy...

Doskonała i mądra do obrzydliwości. Już w kołysce ssie pierś i robi kupkę o ściśle określonej porze.

Wcześnie czyta, pisze i jak żadne inne dziecko układa równiutko ubranka. Nigdy nic nie zgubi, nie zabrudzi, nie zniszczy. O obowiązkach nie zapomina, szczęśliwa, że ma lekcje od rana do wieczora. Każdemu wytknie błędy, nie oszczędzi nawet nauczycieli.

Jeśli wybierze karierę naukową – ma duże szanse na Nobla. Jest dokładna i logiczna aż do bólu. Nigdy nie pozwala sobie na szaleństwa. Nawet życie seksualne rozpoczyna dopiero po gruntownym przestudiowaniu zagadnienia. Najczęściej wielkiej kariery nie robi. Chętnie chowa się za cudzymi plecami, bo boi się samodzielnych decyzji, buntu i sprzeciwu. Zwykle zostaje sumienną pielęgniarką, księgową lub nocnym dozorcą, uczciwie strzegącym cudzego mienia.

★ RADA:

Docenia stałe pory posiłków i zabaw. To pomaga jej ułożyć sobie plan dnia i działania. Wymaga dużo czułości i opieki, ponieważ sama nie umie okazywać uczuć zbyt wylewnie. Bardzo źle znosi krytykę.

 

Wagusia

Mówi dokładnie to, czego oczekują. Nie rozrabia.

Najmilsze dziecko na podwórku i w szkole. Zawsze dziękuje i przeprasza.

Przyjaźni się z całą klasą, nauczycieli kokietuje i mówi dokładnie to, czego oczekują. Nie rozrabia. Pisze najpiękniejsze wypracowania, na świadectwie ma same piątki. Najlepiej czuje się w grupie – tam może bez trudu wymigać się od każdej pracy i robić wyłącznie dobre wrażenie.

Zawsze potrafi znaleźć kogoś, kto jej posprząta pokój, napisze pracę magisterską lub załatwi wygodną posadę. Głębszą myślą się nie splami. Woli powtarzać czyjeś sądy. Tylko w interesach chytra i wytrwała. Może być doskonałym mediatorem, dyplomatą, aktorem. Sprawdza się w każdym zawodzie związanym z modą lub sztuką. Najlepiej jej wychodzi oszustwo matrymonialne.

★ RADA:

Pragnie być traktowana w sposób wyjątkowy, nie lubi otwartej rywalizacji. Zmuszana do tego, czego nie chce, potrafi zamknąć się w sobie i obrazić na rodziców na długo! Uwielbia chodzić na spacery, zawierać przyjaźnie i odwiedzać nieznane, ciekawe miejsca.

 

Skorpionek

Już w przedszkolu tłucze dzieci, paniom zagląda pod spódnice i odmawia zjedzenia szpinaku.

Gdy podrośnie, zostaje wodzem klasy i biada temu, kto mu się nie podporządkuje. Nieustannie się z kimś bije. Na lekcje przynosi „świerszczyki” i wypisuje brzydkie wyrazy w toalecie. Gdy doprowadzeni do ostateczności rodzice łoją mu tyłek, ani piśnie. Ale w nocy tnie na paski mamusiną sukienkę i garnitur tatusia. Z nauką nie ma kłopotów. Jego bystry i przenikliwy umysł bez trudu chłonie to co go naprawdę interesuje. A gdy uwielbia jakiś przedmiot, jest z niego najlepszy.

Uparty i wytrzymały, śmiały i rzetelny, bywa wybitnym wojskowym, lekarzem, policjantem lub naukowcem. Nie dba o karierę czy pieniądze. On musi dokonać CZEGOŚ! Nie ma w zodiaku bardziej chytrego i przebiegłego niż on.

★ RADA:

Jest bardzo podejrzliwe, ma swoje tajemnice, a jeśli stanie się coś, co je przestraszy, trudno będzie z niego wydobyć, co tak naprawdę się stało. Zachowaj delikatność!! Nie wolno też mu czegoś obiecać, a potem nie wywiązać się ze zobowiązania. Rodzice powinni być bardzo czuli i wyrozumiali. Mimo jego buntów i prób niezależności jest ono bowiem wrażliwe i potrzebuje dowodów na to że jest kochane.

 

Strzelczyk

Jest bardzo ufne i bezpośrednie...

Roznosi dom i nie daje żyć rodzicom. W szkole nauczyciele siwieją, bo Strzelec biega po klasie, robi psikusy kolegom i w toalecie pali papierosy.

Na niczym nie potrafi się skoncentrować. Dopiero gdy grozi mu powtarzanie klasy, przysiada i jako tako zdaje. Zmuszony przez rodziców, może nawet zaliczyć studia. Głupi nie jest, ale tak bardzo interesują go zabawa, sport, towarzystwo lub amory, że do nauki nie ma głowy.

Żądza wiedzy przychodzi mu z wiekiem. Wtedy na gwałt się dokształca na kilku kursach. Robi wszystko, by praca upłynęła mu na podróżach. Doskonale posługuje się też piórem. W każdej sytuacji sobie poradzi, bo wierzy w swoje szczęście. Często na starość zaczyna życie na nowo. Najwięcej utracjuszy, a także bankrutów i hazardzistów jest właśnie wśród Strzelców.

★ RADA:

Jest bardzo ufne i bezpośrednie, nie będzie miało przed tobą tajemnic, podobnie jak i przed innymi – będzie opowiadać na prawo i lewo, co dzieje się w domu i między rodzicami... Pilnuj więc, by dziecko nie znało pikantnych szczegółów waszego pożycia ;) Jest lubiane za swoją szczerość, prostoduszność i talent do wymyślania dowcipów. Jeśli zabronisz mu spotykać się ze znajomymi lub ruszać się, biegać, uprawiać sporty - będzie bardzo nieszczęśliwe!

 

Koziorożątko

Od małego potrzebuje wyraźnie wytyczonych granic...

Niesympatyczny i zamknięty w sobie. Początkowo nauka idzie mu jak po grudzie, jednak z dnia na dzień rozkręca się i w rezultacie wychodzi na ludzi.

Choć dużo czasu minie, zanim coś naprawdę zrozumie – gdy już coś zapamięta, to na zawsze. Szkołę kończy więc z zupełnie dobrym świadectwem. Studia – często z wyróżnieniem.

W pracy nie ma lepszego niż on. Tam, gdzie wymagana jest solidność, cierpliwość, dokładność, wytrwałość, głęboka wiedza i niezawodność – właśnie on święci triumfy. Praca jest dla niego sensem życia. Może być bankierem, policjantem czy komornikem. Choć także – co nie dziwi – w tym znaku rodzi się najwięcej czcicieli świętego Biurokracego.

★ RADA:

Od małego potrzebuje wyraźnie wytyczonych granic, a nawet codziennych obowiązków, aby prawidłowo funkcjonować. Lubi samo spędzać czas i potrzebuje dużo czasu tylko dla siebie. Nie wyciągaj go na siłę na każde zakupy, pozwól mu na chwilę samotności. Jest nieśmiały, kiedy ma pokazać swoje prace lub wyrazić swoją opinię na forum publicznym. Zachęcaj go ale delikatnie, chwal za każdy mały sukces.

 

Wodniczek

Żywy jak iskra, ciekawy aż do granic bezpieczeństwa.

Od urodzenia geniusz, cudowne dziecko. Żywy jak iskra, ciekawy aż do granic bezpieczeństwa.

Gdy inne dzieci w łóżeczku tulą misia, on go rozbebesza, by sprawdzić, co ma w środku. W szkole wszystko wie lepiej. Laboratorium wysadza w powietrze, na wycieczce się gubi, nauczycieli doprowadza do białej gorączki, wytykając im nielogiczności. Podstawówkę kończy jednak jako prymus, bo nikt nie ma siły z nim dyskutować.

Systematyczne zajęcia są dla Wodnika torturą. Choć pamięć ma fotograficzną i umysł naukowca – często już po pierwszym roku rezygnuje z nauki. Czasem przerzuca się na studia aktorskie albo inaczej związane ze sztuką i tu się odnajduje. Wodnik to nieprzeciętny artysta pióra, pędzla lub znawca okultyzmu i wróżb. Bywa, że na starość kompletnie dziwaczeje...

★ RADA:

Jest roztargnione i trudno mu wypełniać należycie domowe obowiązki. Jednocześnie ma bardzo delikatny układ nerwowy, łatwo je urazić lub sprawić, że będzie się martwić jakąś niezałatwioną sprawą. Trudno nad nim zapanować albo zmusić do całkowitego posłuszeństwa, a efekt krzyków i kar bywa wręcz odwrotny do zamierzonego. Dlatego od najmłodszych lat trzeba dziecko wprowadzać w obowiązki delikatnie i ciekawie.

 

Rybka

Ma duże zdolności artystyczne – nierozwijane, marnieją.

Chudy, płaczliwy, słaby. Rodzice na niego chuchają i dmuchają. Tymczasem maleństwo, wiecznie nieszczęśliwe i chore, obraca to na swoją korzyść, żądając, by wszyscy wokół niego biegali i spełniali życzenia.

Gdy nikt nie widzi, szczypie siostrę lub psa i... zalewa się łzami. Straszny leń, lizus i kłamczuch. W szkole nauczyciele też się dają nabrać. Biedactwo, takie miłe i wątłe – wzdychają i stawiają mu na wyrost dobre stopnie. Radzi sobie więc Rybka doskonale, bo na dodatek tam, gdzie potrzeba wyobraźni, intuicji i skojarzeń, jest najlepsza. Choć trudno mu się dłużej na czymś skoncentrować, często wyróżnia się na lekcjach matematyki i w językach obcych.

Potem szuka kogoś, kto go wyręczy w pracy. Z powodzeniem radzi sobie w służbie zdrowia, w wolnych zawodach, jako artysta sceny lub pióra. Robi karierę na plecach ludzi bogatych i wpływowych.

★ RADA:

Jest wszechstronnie uzdolnione, choć trudno nakłonić je do systematycznej pracy. Ma duże zdolności artystyczne – nierozwijane, marnieją. To zadanie rodzica, by pomóc dziecku wybrać właściwą drogę rozwoju talentu!! Jednak trzeba to robić naprawdę umiejętnie, wsłu****ąc się w prawdziwe potrzeby dziecka. Bowiem często biernie poddaje się ono woli rodziców, ponieważ boi się wyrazić swoje zdanie czy nie potrafi określić, czego naprawdę by chciało. Woli obserwować wszystko z bezpiecznej odległości, komentować wydarzenia i nie męczyć się.

 

(Horoskop dziecięcy,"Wróżka)

Edited by Ismer
scalenie postów - regulamin
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...