Jump to content

Herkimer


Guest Kerazan
 Share

Recommended Posts

Guest Kerazan

65261c9dbeb9282fm.jpg kwarce z USA 4121b31914d43a7dm.jpg kwarce z Chin

 

Naturalny (nie szlifowany) pojedynczy kryształ kwarcu zwany jest diamentem z Herkimer.

Jest to czysta odmiana kwarcu o niewielkich rozmiarach, która swoją klarownością, blaskiem i strukturą do złudzenia przypomina diament. Charakteryzuje się podwójną, diamentowo podobną strukturą.

Zazwyczaj z dwóch stron jest zakończony ostrym wierzchołkiem.

 

Minerał ten jest obdarzony niezwykłymi właściwościami z powodu specyficznego sposobu formowania się w odizolowanych warunkach. W środku, niektóre diamenty Herkimer posiadają pęcherzyki powietrza lub wody (kryształy anhydrytowe).

 

Diament Herkimer oczyszcza aurę, harmonizuje czakry i pracę półkul mózgowych. Oczyszcza i odtruwa ciało fizyczne. Kryształ ten silnie energetyzuje trzecie oko, pogłębiając intuicję, ułatwia jasnowidzenie, telepatię i prekognicję. Odkrywa przed nami talenty, których sami się po sobie nie spodziewaliśmy.

Jest w stanie znacznie podwyższyć poziom energii swojego właściciela, czego efektem może być szybszy rozwój duchowy i likwidacja blokad energetycznych w ciele.

Może on doprowadzić do radykalnej zmiany w życiu. Ułatwia rozwianie podświadomych strachów i obaw, powiększa poczucie że wszystko jest i będzie dobrze, sprawia że człowiek łatwiej dopasowuje się do ludzi, miejsc i sytuacji.

Ułatwia kontakt z naszym wyższym Ja i przewodnikami duchowymi, z jego pomocą lepiej słychać głos intuicji. Ułatwia też zapamiętywanie, sprzyja klarowności umysłu i ułatwia kontakt z innymi wymiarami.

 

Jego oddziaływanie jest tak silne, że używany jest w litoterapii do leczenia schorzeń kręgosłupa i stawów.

Uwalnia ciało z napięcia emocjonalnego i stresu. Chroni przed negatywnymi energiami, wzmacnia odporność organizmu przeciwko chorobom, pomagają radzić sobie ze stresami życia codziennego.

Działa szczególnie dobrze w procesach regeneracyjnych organizmu, przyspieszając je.

Umożliwia on zrastanie się ran po operacji nie zostawiając prawie żadnych blizn, a także zapobiega zapaleniom i infekcjom.

 

Na ogół stosujemy go w okolicy czakry korony, ale może być używany w każdej dowolnej czakrze - jego białe światło zawiera w sobie wszystkie barwy. Wzmacnia również właściwości kamieni położonych w jego pobliżu.

Minerał ten powinien być regularnie, raz miesiącu oczyszczany w bieżącej zimnej wodzie.

 

Wielkość herkimera nie ma znaczenia i nie ma wpływu na jego energię. Zaleca się nawet stosowanie mniejszych egzemplarzy, ze względu na siłę tego minerału.

 

Herkimery posiadają również naturalne wrosty (inkluzje) innych minerałów wewnątrz. Herkimer z inkluzją ma dokładnie takie same właściwości energetyczne jak klarowny.

Edited by Ismer
wklejenie foto
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...