Skocz do zawartości

Pytanie techniczne bieg planet


Gość czerwonymoskit

Rekomendowane odpowiedzi

Gość czerwonymoskit

Hej przede wszystkim przepraszam za moje niedawne jazdy i krytykowanie. Już mi przeszło ;)

Mam pytanie techniczne i jak zwykle mocno szczegółowe ale widać inaczej nie umiem.

Mars w moim radixie (03-07-1978r, godz 17:30, Stargard Szcz.) ma pozycję 10,59 st. Panny. Jednak gdy wpiszę godzinę 17:40 jego pozycja zmienia się do wartości 11.00 Panny. Czyli w 10 minut Mars robi skok o 0.41 stopnia. W tym samym czasie Księżyc robi skok o 0,05 st. Jak wiadomo księżyc porusza się szybciej niż mars więc widać od razu, że coś jest nie tak. Gdy wpisuje inne godziny np. 18:00 lub 17:00 Mars przesuwa się już o niewielkie wartości. Zastanawiam się dlaczego akurat "te magiczne" 10 minut działa tak na marsa ;)

Jest to dla mnie o tyle istotne, że ów Mars jest najprawdopodobniej u mnie dominantą, a także współwładcą horoskopu oraz dodatkowo leży w bardzo ciekawym miejscu horoskopu jakim jest 11 stopień Panny co jest uważane za sygnifikator wiedzy profetycznej.

Jeśli możecie coś na ten temat poradzić będę dźwięczny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • Administrator

Bywa tak. Czasami Księżyc bardzo spowolni swój bieg a Mars, Merkury czy Wenus - dostaną powera. To są właśnie te "momenty". Tym niemniej sprawdź na różnych programach, bo pomyłka jest niewykluczona. Mnie się zdarzył przeskok na prymarnych - po prostu błąd programu.

Poza tym to dla zdolności profetycznych jest nieistotne, bowiem położenie planety dotyczy 10 - 12 st. osi Panna/Ryby. "Wielka astrologia" jak chce L.Zawadzki to 11 - 12 st. Panny.

I nie jest to sygnifikator ani wyznacznik tej wiedzy - to tylko zapowiedź, możliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czerwonymoskit

Pytanie czy pozycja 10,59 to "jedenasty" stopień czy "dziesiąty". Dla mnie na logikę to od 10,01 do 11,00 jest zakresem "jedenastego" stopnia, a 11,01 to rozpoczęcie stopnia "dwunastego". Ale tutaj chyba nie ma jednomyślności. Ludzie chyba różnie to interpretują. Zawsze się zastanawiałem jak to jest liczone. Dla przykładu rok 1965 lub w skrócie rok '65-ty to lata "sześćdziesiąte" ale już rok 1601 to wiek "siedemnasty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

To policz od początku ;p

0 - 1 stopień znaku = pierwszy stopień znaku

1.01 - 2 = drugi stopień znaku itd. (można i tak sobie rozpisać: 0 - 1; 1 - 2; bez tego 0.1 bo i tak wiadomo o co chodzi)

...29.01 - 30 = 30 stopień znaku.

Każdy znak ma 30 stopni i zaczyna się od zera, nie od 1, stąd i tak się liczy.

Ludzie mogą sobie różnie interpretować, ale astrologia ma w nosie interpretacje ludzi, najwyżej popełnią błąd ;)

10.59 to jeszcze jest jedenasty stopień: 10.01 - 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość czerwonymoskit

A tak w ogóle to czy pozycja 10,59 nie jest ostatnia przed 11,00? Skala nie idzie do 10,99. I chyba dlatego Mars robi ten niby skok. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Skoro tak szukasz precyzji, to wlacz sobie sekundy...

 

;-)

 

11.59.59.x?

 

Jesli nie widzisz sekund przy pozycjach obiektow, to nawet Saturn

mogl Ci przeskoczyc na nowy stopien i to nie w 10 minut a w ciagu

sekundy (czasu).

 

A bledy oprogramowania czy efemeryd oczywiscie tez sie zdarzaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...