Jump to content

O co chodzi z tymi Hanielami i innymi podobnymi imionami?


sydney
 Share

Recommended Posts

Tak się zastanawiam, bo często piszecie, że Waszym aniołem stróżem jest Haniel, i dotyczy to nie jednej osoby a wielu, inni piszą w skrócie o jakimś G. ... itd.

 

Jak to wygląda? Jest pula aniołów stróżów dostępnych dla nas wszystkich i losujemy, czy jak????

 

Ja się zapytałem przez wahadło, i potwierdziło mi, że mam 2 aniołów stróżów.... jednego dostałem gdy maiłem ok 6 lat a drugiego gdy miałem ok 20 lat. I teraz niby przez dłuższy czas są te 2 anioły ze mną. ALE ...... pytałem dalej i wahadło wskazało na TAK , że obaj są osobami z bliskiej rodziny, które zmarły właśnie na krótko przed tym jak podjęły się stróżowania u mnie :-) Podałem ich imiona i wahadło zaczęło gwałtownie wskazywać na TAK (chodzi o imiona ziemskie) ... no to jak to możliwe, że moim aniołem stróżem jest np. zmarły wujek Józek spod Nowego Sącza :-) ... A u Was Ezehiele, Haniele i inne anielskie imiona rodem z Hollywood ..... ??? Czy te moje anioły mają teraz anielskie imiona? może o to je zapytać? Może funkcjonują pod dwoma imionami?

 

CZY PYTALIŚCIE SWOJE ANIOŁY S. O ICH POCHODZENIE? SKĄD SIĘ WZIĘŁY AKURAT U WAS? czy to też zmarła rodzina, czy jak?

Link to comment
Share on other sites

Z pewnością nie z Hollywood, ponieważ Hollywood mieści się w Stanach Zjednoczonych, w których komunikuje się w języku angielskim. Natomiast imiona Archaniołów i Aniołów pochodzą (przynajmniej z większości) z języka hebrajskiego (popularne imiona używane w Polsce również niejednokrotnie pochodzą z tego języka, dlatego też imiona co niektórych Archaniołów - jak chociażby Archanioł Michał, czy Archanioł Rafał - brzmią tak "swojsko").

 

Haniel (zwany też Anaelem lub Anielem) znaczy w ww. języku "radość Boga". Imię Haniel pochodzi z hebrajskiego słowa "hana'ah" oznaczającego "radość" lub "przyjemność" (cechy powiązane z planetą Wenus, której energia powiązana jest z tym Archaniołem, a sam Archanioł Haniel kojarzony jest z miłością, radością, unifikacją, a zatem aspektami, jakościami reprezentowanymi przez tę planetę). Natomiast przyrostek "el" w hebrajskim znaczy "Bóg". A zatem: hana'ah + el = "radość Boga" (lub radość z Boga).

 

Ezechiel natomiast, czyli inaczej - Archanioł Zadkiel (w hebrajskim pisany: Tzadqiel), również pochodzi z języka hebrajskiego i znaczy "sprawiedliwość Boga". Tzadqiel = "sprawiedliwość Boga".

 

Haniel i Zadkiel to dwóch z siedmiu Archaniołów opisanych w Księdze Enocha.

 

Natomiast co do tematu Aniołów Stróżów, to istota, którą ludzie zainteresowani tematem nazywają Aniołem Stróżem, to tak naprawdę w większości przypadków ich Przewodnik duchowy (choć faktycznie zdarzają się przypadki, kiedy dana osoba posiada więcej istot opiekuńczych, w skład których mogą wchodzić również Aniołowie).

 

Niemniej jednak jeśli ktoś nawet posiada strzegącą istotę anielską raczej nie jest to Archanioł, gdyż Archaniołowe to istoty działające na skalę całej ludzkości, które co prawda działają dla pojedynczych osób, ale nie w sensie stróżowania cały czas nad jednym, konkretnym człowiekiem, ale raczej interwencji w różnych przypadkach, tudzież w przypadku odwoływania się do nich, komunikowania z nimi. Choć faktem jest, iż dana osoba może mieć lepszy kontakt, czy - nazwijmy to - kompatybilność energetyczną z danym Archaniołem na wyższym poziomie, niż z innymi.

 

 

 

CZY PYTALIŚCIE SWOJE ANIOŁY S. O ICH POCHODZENIE? SKĄD SIĘ WZIĘŁY AKURAT U WAS? czy to też zmarła rodzina, czy jak?

Pytałem swojego Przewodnika duchowego o wiele różnych rzeczy, nie tylko o to, skąd się wziął. I choć co prawda Aniołem Stróżem go obecnie nie nazywam, to był czas, kiedy sygnowałem go i taką nazwą. :)

Edited by arkenas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Waldarius

To wszystko to tylko mitologia żydowska. Święte pisma żydowskie zostały stworzone nie w celach duchowych, ale by utrzymać naród w jedności, nawet idea jednego boga miała taki właśnie cel. Kapłani wszelkich religii przede wszystkim działają w swoim interesie, boją się o własne przetrwanie, pragną podporządkować sobie wiernych by służyli ich interesom. Żydzi to jeden z narodów o najsilniejszym zbiorowym ego, a jak wiadomo ego ma tendencję do umacniania się za wszelką cenę, bojąc cię o własne przetrwanie, w przypadku Żydów ten strach jest tak wielki, że narodowi temu jakimś cudem udało się narzucić całemu światu swoją wizję "duchowości", którą częściowo odziedziczyło chrześcijaństwo czy islam. Tej wizji brakuje cech spójności, brakuje wielu ważnych elementów jak chociażby reinkarnacja, co potem próbowali nadrobić kabaliści. Ponieważ większa cześć świata łyknęła tę wizję, to teraz jeśli do kogoś, kto w to wierzy próbuje dotrzeć jakiś przewodnik, opiekun z wyższego świata, to musi podszywać się za jakiegoś tam Michaela, Rafaela, w sumie jemu to pewnie nie robi różnicy, ważny jest efekt, ale jeśli już chodzi o samego Boga, jako doskonałą istotę, to napotykamy tu spory problem, bo obraz Boga jako Jahwe odbiega według mnie od doskonałości, więc Bóg by dotrzeć do swojego wyznawcy ma ograniczone pole działania, bo musi jakby przedzierać przez ten ograniczający go obraz, Bóg nie ma możliwości wyrażania się w pełni, to dlatego zaawansowani duchowo ludzie odchodzą od religii. Ludzie, którzy potrzebują jakiś sztucznych, gotowych systemów chyba nie do końca są przekonani, że światy duchowe w ogóle istnieją, modląc się do nie wiadomo kogo i tak nawiązujemy kontakt jedynie z naszymi duchowymi opiekunami, myśląc że zaszczycił nas któryś z archaniołów. Według mnie aniołowie, archaniołowie itp to tylko myślokształty, poprzez które nawiązujemy kontakt z naszymi przewodnikami, lepiej od razu poprosić ich by się przedstawili lub nadać im swoje imiona, w ten sposób lepiej wyjdziemy w ich oczach, jako mniej podatni na religijną psychomanipulację, jako bardziej dojrzali.

Link to comment
Share on other sites

Hm... ciekawe :-)

-Dlaczego to właśnie Żydzi niejako odziedziczyli Jezusa? Czy to jest jakiś przypadek?

-Co do kwestii ograniczonej wizji Boga. To że kiedyś jacyś ludzie coś narzucili, a reszta łyknęła, to dlaczego od razu tak wiele osób ma problemy z dostępem do Boga i modli się nie wiadomo do kogo, nie rozumiejąc przy ty praktycznie wielu kwestii? Czemu Bóg musi się przedzierać przez ten zamglony obraz ... w zasadzie mógłby wszystko ... wiec po co te utrudnienia?

Link to comment
Share on other sites

Guest Waldarius
Hm... ciekawe :-)

-Dlaczego to właśnie Żydzi niejako odziedziczyli Jezusa? Czy to jest jakiś przypadek?

Żydzi przed Chrystusem, a ponieważ go odrzucili to i do tej pory skupieni są na przetrwaniu, wszelkie ich pisma święte mają pomóc temu narodowi przetrwać w tym świecie, dlatego są tak ortodoksyjni, bo silne więzi religijne wiążą naród i ułatwiają utrzymać nad nim kontrolę ich duchowym przywódcom, temu służą zakazy i nakazy religijne. Nauczanie Chrystusa było zgoła odmienne, wiele w nim mowy o przezwyciężaniu ego, o nadstawianiu drugiego policzka, o nie pchaniu się przez życie, by być pierwszym, o nie martwieniu się o dzień jutrzejszy, o miłowaniu bliźniego zamiast rywalizacji z nim itd. Są to nauki dla nielicznych, wprowadzenie ich w życie rozbiłoby naród żydowski, to nie były dobre czasy, by żyć w ten sposób, gdzie wszystkie wkoło narody rywalizowały, podbijały jeden drugiego. Te nauki mogą jedynie posłużyć zaawansowanym duchowo jednostkom, chrześcijanie, którzy je przyjęli i tak nie żyją według nich, są w stanie tylko modlić się do Chrystusa, ale nie naśladować go. Żydzi pragnęli mesjasza to go otrzymali, ale zdaje się nie taką mieli jego wizję, podobnie jak ich wizja Boga Ojca budzi wiele zastrzeżeń, Jahwe chyba sobie z nich zadrwił, może przez to, że nie widzą Go takim, jak by sobie tego życzył.

-Co do kwestii ograniczonej wizji Boga. To że kiedyś jacyś ludzie coś narzucili, a reszta łyknęła, to dlaczego od razu tak wiele osób ma problemy z dostępem do Boga i modli się nie wiadomo do kogo, nie rozumiejąc przy ty praktycznie wielu kwestii? Czemu Bóg musi się przedzierać przez ten zamglony obraz ... w zasadzie mógłby wszystko ... wiec po co te utrudnienia?

Sam fakt, jak bardzo świadomość ludzka jest zróżnicowana od totalnej ignorancji do bliskiej oświecenia pozwala przypuszczać, że istota ludzka poprzez kolejne wcielenia ewoluuje od istoty prymitywnej, totalnie oddzielonej od Boga do istoty oświeconej zespolonej na nowo z Bogiem. Bariera oddzielająca nas od Boga ciągle maleje w kolejnych życiach, nawet odpoczywając między wcieleniami w innym wymiarze uzmysławiamy sobie, że to nie jest jeszcze to, że trzeba powrócić na ziemię, by przyśpieszyć ten proces. Bóg dociera do nas na tyle, na ile mu pozwalamy, a właściwie na ile nam się udało zmniejszyć barierę między Nim a nami. Zagadką jest jedynie, czy dusza nie mogłaby od razu być doskonała albo dlaczego proces doskonalenia i powrotu do źródła jest taki powolny, ale może w tym cały urok.

Edited by Waldarius
Link to comment
Share on other sites

W ostatnim zdaniu zawarłeś same sedno, to o co mi chodzi. Po co ten cały proces udoskonalania? Dziwne trochę, że po co Wszechmogącemu te próby na człowieku ...uczynienie go niedoskonałym, po to by wyszlachetniał. Nie można było od razu? W wymiarze ludzkim, takim podstawowym to bez sensu. To tak jakby wrzucić własne dziecko do pojemnika z błotem, a później wyjęcie go stamtąd i powiedzenie, no a teraz kochanie, pokaż tatusiowi/mamusi jak ładnie umiesz się umyć :-) W wymiarze duchowym ma to pewnie sens, ale problem polega na tym, iż 99% ludzkości ma zdolności intelektualne na tym niższym, ziemskim poziomie. Tego nie da się przeskoczyć, jeśli będziemy cały czas wskakiwać w bardzo podobne ciała. To musi być zdecydowanie sprytniejszy plan.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...