Jump to content

Obcięcie włosów i pasemka


Guest pechowa
 Share

Recommended Posts

Guest pechowa

pamiętam fragment tylko ze snu jak oglądałam że mam ścięte włosy z białymi pasemkami na głowie -niby obcięcie to strata ,jedni piszą że pożegnanie z przeszłością nic nie rozumiem

Link to comment
Share on other sites

Po formie wypowiedzi zakładam, że chodzi Ci bardziej o interpretację snu niż wymianę opinii na temat znaczenia symboliki obciętych włosów w świetle posiadanych doświadczeń, więc przeniosłam do odpowiedniego działu.

 

 

Co do mojej opinii sen może obrazować także pragnienie zmiany. Obcinasz włosy by wyglądać inaczej. Aczkolwiek w niektórych kulturach ścinanie włosów mogło być symbolem żałoby czyli faktycznie wyrazu straty, żalu po kimś (czymś). W minionych wiekach u kobiet to był także obraz hańby dla skazanej. Tak więc by lepiej zrozumieć co dla Ciebie to znaczyło trzeba by się odnieść także do emocji. Czy czułaś coś w związku z tym wydarzeniem dobrego lub złego. Czy ta zmiana stała się z udziałem twojej woli czy nie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Włosy to symbol siły pierwotnej. Kobiecości i seksualności. Obcięcie włosów może świadczyć o utracie poczucia kobiecości. W zależności od tego, czy zamierzone - czy nie, ścięcie włosów wskazuje albo na potrzebę ochłody w swoim życiu lub na żal związany właśnie z kobiecością. Białe pasemka wydają się być siwizną - efektem wewnętrznego zmęczenia, długotrwałego stresu, również poczucia "jałowości" na płaszczyźnie seksualnej.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest pechowa

no super akurat był to okres kiedy jechałam na urlop z facetem a myśli były o eks myśle że czas na to był by pozostawić przeszłość za sobą :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...