Jump to content

Co da Ci szczęście? - Zodiak ;)


Daria_Hexe
 Share

Recommended Posts

BARAN

Szczerze patrzy w oczy, tryska energią, potrafi w jeden wieczór przehulać całą wypłatę, nie planuje, nie robi zapasów na zimę - jak motyl. Jednocześnie nie ma chyba bardziej upartego zwierzęcia.. O kim mowa? O ośle! To znaczy - o Baranie ;)

 

PRZEDMIOTY

Pieniądze

Nie są dla niego sensem życia. Potrafi w jeden wieczór przehulać całą wypłatę, ale nie zmartwi się tym, bo przecież jakoś to będzie. Powinien jednak mieć odłożoną pewną sumkę na nieprzewidziane wydatki. Na przykład, na kaucję.

Kask

Już od małego Baran łamie ręce, nogi i obciera sobie kolana, łażąc po drzewach, płotach i dachach. Skłonność do ryzyka i uzależnienie od adrenaliny nie opuszczają go do później starości. Ma szansę jej dożyć, o ile będzie pamiętał o bezpieczeństwie.

 

ZWIERZĘTA

Motyl

Żyje chwilą, nie planuje, nie robi zapasów na zimę. Bierze życie, jakim jest, i nie martwi się o jutro. Nie obrasta w rzeczy, bo zamiast większego mieszkania czy telewizora woli pojechać w podróż dookoła świata.

Osioł

Nie ma chyba bardziej upartego zwierzęcia, tak jak nie znajdzie się nikt, kto przekona Barana, by zrobił coś innego, niż sobie wymyślił. Baran wysłucha, dla świętego spokoju przyzna rację, a potem… i tak zrobi po swojemu.

 

SMAKI: Chilli

Lubi jeść ostrrrrrro. Pieprz, paprykę czy chrzan dodaje niemal do wszystkiego. Ostre przyprawy przyspieszają przemianę materii. Wszystko, co Baran pochłonie, spala błyskawicznie, dlatego nigdy nie tyje.

 

KAMIEŃ: Rubin

Jego kolor podobny do barwy krwi oznacza witalność, energię, życie. To klejnot Marsa – boga wojny. W starożytności wierzono, że rubin, wrzucony do wody, powoduje jej wrzenie. Na Barana jednak zsyła mądrość i refleksję, łagodzi gniew, przynosi szczęście i dostatek.

 

ROŚLINA: Sumak

Krzewi się jak szalony, głównie tam, gdzie nie powinien, i piekielnie trudno go wyplenić. Barana także nigdy się nie pozbędziesz, bo wyrzucony drzwiami, wraca oknem lub przez komin. Wszelkie przeszkody tylko motywują go do dalszej walki.

 

A PONADTO...

Oczy

Mówi się, że są zwierciadłem duszy. Mało kto potrafi tak szczerze patrzeć w oczy jak Baran. On po prostu nie ma nic do ukrycia. Jest jak otwarta księga – mówi to co myśli, bez względu na to czy to się komuś podoba, czy nie.

Żelazo

Od wieków wykuwano z niego oręż wojowników, zdobywców i awanturników. Żelazo nadaje również szkarłatny kolor krwi, a jego niedobór jest przyczyną anemii.

Fajerwerki

Nie opuszcza go entuzjazm i szalone pomysły. Życie z nim przypomina siedzenie na skrzyni z fajerwerkami, z których co i raz któryś wybucha. Doskwiera ci nuda? Zwiąż swoje losy z Baranem!

 

BYK

Zazwyczaj ma talent artystyczny i wyczucie kolorów. Niektórzy nazywają go skąpcem, on jednak uważa, że jest po prostu oszczędny. Gdy raz się przywiąże do jakiegoś planu, miejsca lub osoby, bardzo trudno mu od tego odstąpić...

 

PRZEDMIOTY

Stół

To niewątpliwie najważniejszy mebel w jego domu. Musi być duży i solidny, by pomieścić gości i udźwignąć ciężar wszystkich potraw. Biesiady w wesołym towarzystwie to ulubiona rozrywka Byka.

Planeta

Jego patronka Wenus daje mu talent artystyczny i wyczucie kolorów. Chętnie sięga po pędzel, by utrwalić piękno natury. Wielu sławnych malarzy urodziło się pod znakiem Byka.

 

ZWIERZĘTA

Chomik

Niektórzy nazywają go skąpcem, on jednak uważa, że jest po prostu oszczędny. Dlatego gromadzi wszystko, bo przecież szkoda wyrzucać. Stara kurtka (po wstawieniu kilku łat) może służyć mu jeszcze przez długie lata.

Tukan

Zaborczość to największa wada Byka. Gdyby mógł, zamknąłby swoją żonę w domu. Oczywiście po to by ją chronić, na wzór tukana, który zamurowuje partnerkę w dziupli na czas lęgu.

 

ROŚLINY

Dąb

Chłop jak dąb, można powiedzieć na widok Byka. Silny, dobrze zbudowany, o szerokich, mocnych ramionach. Tak jak dobrze zakorzenione drzewo pewnie stoi obiema nogami na ziemi.

Aksamitki

Te kwitnące w maju – miesiącu Byka – kwiatki zwane są potocznie... byczkami. Mają z Bykiem jeszcze więcej wspólnego – podobnie jak on są wytrzymałe, odporne i lubią być blisko ziemi.

Rzep

Gdy raz się przywiąże do jakiegoś planu, miejsca lub osoby, bardzo trudno mu się odczepić. Nie pozbędziesz się męża czy żony Byka, bo nie uznaje rozwodów. Są zbyt kosztowne.

 

SMAKI

Kotlet

Byk lubi dobrze zjeść, a dobrze znaczy dla niego ciężko, tłusto i tradycyjnie. Niechęć do golonki czy schabowego z kapustą może świadczyć o chorobie lub ciężkiej depresji.

 

A PONADTO...

Ziemia

To nie tylko żywioł znaku Byka. To także jego największa miłość (poza pieniędzmi). Uwielbia w niej grzebać, kopać, siać i sadzić. Nie będzie szczęśliwy bez skrawka działki, lasu lub choćby przydomowego ogródka.

Szafir

Nazywany też kamieniem wiary i spokoju ducha, pomaga Bykowi przezwyciężyć chaos i złudzenia, rozprasza zwątpienia i wzmacnia poczucie własnej wartości. Łączy jego duszę z żywiołem Ziemi.

Miedź

Metal przypisany planecie Wenus, która włada znakiem Byka. Przedstawicielom tego znaku szczególnie miły. Na pytanie: „być czy mieć?” każdy Byk odpowie bez wahania: Mieć(dź)!

 

BLIŹNIĘTA

Dla Bliźniaka najlepszym kolorem jest zieleń, a talizmanem - czterolistna koniczynka. Szczególnie znaleziona w czerwcu...

 

Symbol: gwiazda

Znakiem mądrości, prawdy i nadziei jest gwiazda. To ona według Biblii prowadziła mędrców ze Wschodu, to na gwiazdy zdają się zagubieni żeglarze. Będzie strzec cię w twoich licznych podróżach i poszukiwaniach.

 

Runa: Tiwaz

Wygląda jak strzała, która wskazuje kierunek. Dzięki niej zawsze będziesz wiedział, jaką decyzję podjąć. Pomoże ci wytyczyć jasny cel i konsekwentnie do niego dążyć.

 

Talizman: koniczyna

Dla Bliźniaka to czterolistna koniczynka. Noś ją przy sobie, jak druidzi – kapłani i wieszcze celtyccy. Liczba 4 (jak 4 pory roku i 4 strony świata) oznacza skończoną całość, pełnię. Pamiętaj, że znaleziona w czerwcu, przyniesie ci szczęście na cały rok.

 

Kamień: agat

Ma tyle różnych barw i odcieni, ile Bliźniak twarzy. Pomoże ci uporządkować myśli i skupić się na jednym zadaniu dłużej niż pięć minut. Wprowadzi chwile spokoju w twoje życie.

 

Anioł: Ambriel

Przynosi dobre, sprawdzone wiadomości. Ostrzega cię przed kłamstwem i złymi zamiarami innych. Dba, aby to co mówisz, nie obróciło się przeciwko tobie.

 

Karta tarota: Kochankowie

Oznacza ona ludzi, którzy są wokół ciebie. Pomoże ci odróżnić prawdziwych przyjaciół od tych, z którymi nie warto się zadawać.

 

Kolor: zieleń

Uspokaja i przynosi odprężenie. Otaczając się tym kolorem, odpoczywasz, chronisz swój wrażliwy system nerwowy, wyciszasz się.

 

Planeta: Merkury

To patron podróżników, kupców i złodziei. Sprzyja tym, którzy pracują słowem: dziennikarzom, pisarzom, copywriterom i wszelkim gadułom.

 

Zwierzę: jeleń

Twój zwierzęcy totem jest dostojny, pełen gracji, powabu i elegancji. Rozgląda się czujnie i reaguje błyskawicznie. Jego zwinność i szybkość nie mają sobie równych.

 

RAK

Silny i łagodny jak słoń, pożyteczny i zapobiegliwy jak dzięcioł - oto on Rak!

 

Symbol: znak Om

Święty symbol Wschodu wyraża pierwsze tchnienie Boga. Noszony na szyi lub powtarzany jako mantra pozwoli Rakowi wyciszyć emocje, zapewni wewnętrzny spokój, radość i pełną harmonię życia.

 

Talizman: słoń

Silny, a jednocześnie niezwykle łagodny. I przede wszystkim mądry, oddany rodzinie, opiekuńczy. Nawet malutka figurka słonia z podniesioną trąbą przyciąga mnóstwo szczęścia.

 

Runa: Dagaz

Napełni go wiarą i nadzieją na przyszłość.A to połowa sukcesu. Z jej pomocą pogodzi się z tym, na co nie ma wpływu i przestanie zamartwiać się na zapas.

 

Karta tarota: Rydwan

W tarocie zapowiada podróż i rozwój. Rak boi się działać, woli żyć przeszłością, zamiast kształtować przyszłość. Rydwan da mu odwagę, by pójść naprzód i zmierzyć się z wyzwaniem.

 

Zwierzę: dzięcioł

Ten ptak o mocnym dziobie, zwany lekarzem drzew, jest pożyteczny i zapobiegliwy. Dziuple, które wykuwa, stają się bezpiecznym domem dla wielu zwierząt. A dom dla Raka to podstawa.

 

Anioł: Muriel

To anioł domowego spokoju i radości z codziennych, drobnych spraw. Dba, aby Rak i jego bliscy zawsze byli bezpieczni i strzeże, by nikt nie zranił jego uczuć.

 

Kolor: turkusowy

Jest spokojny i pogodny jak ciepłe morze. Niesie ze sobą potężną dawkę optymizmu, wycisza, daje nadzieję i nastraja do snucia najpiękniejszych marzeń.

 

Kamień: kamień księżycowy

Od wieków uważany za magiczny. Trzymany w dłoni łagodzi stres, pozwala lepiej zrozumieć siebie i innych. Wrażliwemu Rakowi pomoże rozwinąć zdolności telepatyczne.

 

Planeta: Księżyc

Rządzi przypływami i odpływami, wzrostem roślin, rytmem natury, naszymi nastrojami i uczuciami. Swojego podopiecznego obdarza intuicją, wrażliwością na potrzeby innych i gotowością niesienia pomocy.

 

LEW

Ma wielką moc - i taka też jest jego karta tarota. Poza tym przypisane są mu złoto, słońce, orzeł oraz bursztyn.

 

Anioł: Nelchael

Trzyma pieczę nad artystami i naukowcami, pomaga tworzyć dzieła sztuki. Obdarza mądrością, intuicją oraz wyczuciem piękna. Zdolnym i wytrwałym przynosi uznanie, nagrody i dobrobyt.

 

Kamień: Bursztyn

Zwany złotem Bałtyku. Jest jak zastygły promień słońca. Z nim Lew zabłyśnie zawsze i wszędzie. Wisiorek lub naszyjnik z bursztynem zapobiega bólom gardła, głowy oraz korzystnie wpływa na tarczycę.

 

Symbol: Labrys

Topór z dwoma ostrzami, symbol kultury minojskiej. Związany z kreteńskim labiryntem, pomaga wybrnąć z każdej sytuacji. Zwiększa możliwości umysłu i zasoby energii, zapewnia lepszy kontakt z podświadomością.

 

Talizman: Drzewko szczęścia

Czyli grubosz jajowaty. Okrągłe listki tej rośliny przypominają monety. Stąd jej angielska nazwa: money tree. Chińczycy wierzą, że hodowana w domu rozprasza złą energię, za to przyciąga bogactwo i powodzenie.

 

Karta tarota: Moc

Jest kartą optymizmu i zaufania do samego siebie. Rozwija poczucie własnej wartości. Zapowiada wysiłek i walkę, która zakończy się zwycięstwem.

 

Kolor: Złoty

A jakże! To barwa władzy i dobrobytu, ale w duszy Lwa rozwija szlachetne ideały. Otaczając się tym kolorem, stanie się szczodry i gotów do najwyższych poświęceń.

 

Runa: Elahaz

Ochroni Lwa przed złymi zawistnymi ludźmi, ich plotkami i intrygami. Negatywna energia nie ma do niego dostępu. Elahaz to znak sportowców – zwiększa wytrzymałość i pomaga zwyciężać.

 

Zwierzę: Orzeł

Tak jak lew na ziemi, ten ptak jest uważany za króla nieba. Szlachetny, władczy i waleczny, nie wie, co to strach. Jako symbol siły i władzy widnieje w wielu herbach i godłach.

 

Planeta: Słońce

Najważniejsze w horoskopie. Reprezentuje Ja siłę fizyczną i duchową oraz osobowość. Lwom dodaje charyzmy i sprawia, że nigdzie nie przejdą niezauważenie. Słońce przynosi sukces i szczęście.

 

PANNA

Granat to barwa tych, którzy sprawiedliwie rządzą, przestrzegają przepisów prawa. To przecież Twoje cechy i Twój kolor!

 

Karta tarota: Eremita

Skromny, z ogromnym doświadczeniem i wielką mądrością. W tarocie karta ta mówi o poszukiwaniu prawdy. Pomoże zaprowadzić wokół siebie ład i znaleźć odpowiedzi na nurtujące cię pytania.

 

Anioł: Zuriel

Anioł mądrości i życiowych nauk. Jest patronem pokoju, pojednania i prawości charakterów. Szczególną opieką otacza ludzi ciężko i uczciwie pracujących, zapewnia im należną za ich trud zapłatę.

 

Kamień: Szafir

Zwany jest kamieniem mądrości, bo w życiu Panna kieruje się rozsądkiem. Ma działanie antyseptyczne, więc uchroni ją przed zarazkami.

 

Symbol: Piramida

Jest znakiem naszej łączności z ziemią i wszechświatem. Daje moc i energię. Jej wizerunek widnieje na banknocie dolarowym i… w podręcznikach zdrowego żywienia.

 

Talizman: Krzyż Ankh

Ankh w języku starożytnych Egipcjan oznacza życie. Ten znak o wielkiej mocy umieszczano na sarkofagach, bo gwarantować miał przetrwanie duszy po śmierci. Pannie zapewni doskonałe zdrowie, niespożyte siły i dużo szczęścia.

 

Kolor: Granat

To barwa tych, którzy sprawiedliwie rządzą, a przy tym zawsze przestrzegają przepisów prawa. Dlatego granatowe mundury noszą policjanci.

 

Runa: Sowilo

Jej kształt przypomina błyskawicę i tak właśnie działa. Dodaje energii i wiary w siebie. Pomoże Pannie porzucić fałszywą skromność i powiedzieć: jestem wspaniała!

 

Zwierzę: Wiewiórka

To małe, pełne wdzięku zwierzątko jest wzorem zapobiegliwości, z której słynie Panna. Większość czasu spędza, gromadząc zapasy na zimę. Przy okazji pomaga sadzić las – dzięki niej wyrosło niejedno drzewo.

 

Planeta: Merkury

Patronuje także Bliźniętom, ale u Panny działa inaczej. Zamiast ciągle zmieniać jej zainteresowania, skłania ku cierpliwemu zgłębianiu wiedzy z jednej wybranej dziedziny. Przy jego wsparciu Panna ma szansę stać się prawdziwym ekspertem.

 

WAGA

Najważniejsze to zachować umiar, bo wszystko w nadmiarze szkodzi. Dbaj o równowagę energii męskiej i żeńskiej, dnia i nocy, ciała i ducha...

 

Kamień: Różowy kwarc

Nawet najbardziej zatwardziałe serca otwiera na miłość i bliskość. Pomaga zdobywać sympatię ludzi. Dodaje wiary w siebie i leczy emocjonalne rany.

 

Karta tarota: Sprawiedliwość

Przedstawia boginię Temidę. Symbolizuje równowagę, harmonię, szczerość i uczciwość w naszym życiu. Pomaga zawsze dokonywać właściwych wyborów.

 

Runa: Gebo

Najważniejsze to zachować umiar, bo wszystko w nadmiarze szkodzi. Gebo pilnuje, by Waga nie popadała w skrajności i zachowała równowagę w dawaniu i braniu. Odsunie od niej tych, którzy chcieliby ją wykorzystać.

 

Talizman: Jin-jang

To stary chiński symbol oznaczający połączenie przeciwieństw – energii męskiej i żeńskiej, dnia i nocy, ciała i ducha. Przypomina, że jedno nie może istnieć bez drugiego. Jego moc pomoże zachować wewnętrzną harmonię.

 

Anioł: Yeiazel

Podatną na wpływy Wagę uwalnia od złych przyzwyczajeń, złego towarzystwa i wrogów. Dodaje sił do walki z nałogami i z jej największą wadą, czyli lenistwem. Jest patronem pisarzy, scenarzystów i poetów.

 

Symbol: Muszla

To z niej wychodzi bogini piękności na obrazie Botticellego. W niej rodzą się perły. Jej kształt przypomina żeńskie narządy płciowe. Jest metaforą piękna, kobiecości i tajemnicy.

 

Planeta: Wenus

Jej blask zachwyca na wieczornym lub porannym niebie. Towarzyszy kochankom, malarzom i poetom. Jest planetą piękna, zmysłów i miłości, a artystom przynosi natchnienie.

 

Kolor: Brzoskwiniowy

Barwa dojrzałych owoców i nieba o brzasku. Czyni Wagę radosną, towarzyską, kieruje jej myśli ku potrzebom innych i daje dziecięcą wrażliwość na piękno.

 

Zwierzę: Żuraw

Ten smukły, elegancki ptak ma w sobie mnóstwo wdzięku i gracji. Piękny jest jego wygląd, głos i taniec. W Chinach i Japonii to symbol wierności, szczęścia i długowieczności.

 

Roślina: Rumianek

Kąpiel w nim dodaje kobiecie urody. Dym z palonego suszonego rumianku zapewnia spokój wewnętrzny, pomaga w medytacji i przy bezsenności. A trzymanie suszonych kwiatków razem z kuponem loterii może przynieść wygraną.

 

SKORPION

Twoim symbolem jest pentagram, rośliną mandragora, a zwierzęciem - wąż. Brzmi trochę złowieszczo? Wczytaj się w przesłanie znaków!

 

Kamień: Granat

Jego krwistoczerwony kolor kojarzy się z pasją i namiętnością. Ma moc odpierania wszelkiego zła skierowanego ku właścicielowi. Dobrze mieć go przy sobie, gdy trzeba stawić czoła trudnym sprawom lub potężnym wrogom.

 

Karta tarota: Śmierć

Wbrew negatywnym skojarzeniom ma pomyślne znaczenie. Zapowiada dogłębną przemianę całego życia. Pozwala pozostawić za sobą dawne problemy.

 

Runa: Perthro

Dzięki wsparciu tej runy z każdej próby wyjdzie zwycięsko. Zrozumie, że wszystko, co go spotyka, choć czasem przykre, jest dla niego dobre, bo wzbogaca go wewnętrznie. Dzięki temu kształtuje swój charakter.

 

Talizman: Kasztan

Działa jak odpromiennik, który skupia na sobie złą energię z otoczenia. Kasztany noszone w kieszeni spodni mają korzystny wpływ na potencję.

 

Anioł: Bardiel

Pojawia się, gdy musimy bronić się przed wrogami. Uczy Skorpiona ufności i jest jego przewodnikiem w trudnym procesie zapominania i wybaczania krzywd.

 

Zwierzę: Wąż

Nie jest to stworzenie do przytulania ani głaskania. Budzi respekt i lęk, gdy spogląda swoim przenikliwym i hipnotyzującym wzrokiem.

 

Symbol: Pentagram

 

Roślina: Mandragora

Jej korzeń przypomina ludzką postać. W starożytności i średniowieczu wierzono, że ma magiczną moc. Przyrządzano z niej eliksiry, z korzenia wróżono przyszłość.

 

Symbol: Pentagram

Ma dwie twarze, dwa odmienne znaczenia. Przedstawiony jednym wierzchołkiem do góry – jest odzwierciedleniem siły boskiej, odwrócony – symbolizuje demoniczne moce i wyższość instynktów człowieka nad wolą i intelektem.

 

Platena: Pluton

Jego podopieczni to ludzie impulsywni, namiętni i skryci. W Skorpionie budzi ukryte siły i pomaga przezwyciężyć największe przeszkody.

 

Kolor: Purpurowy

To barwa ludzi zmysłowych i silnych. Symbolizuje moc, władzę, szacunek i bogactwo. Była kolorem władców Rzymu, kardynałów i… ladacznic.

 

STRZELEC

Strzelcze, jesteś jak pędzący koń, wolny i nieujarzmiony. Twoim atrybutem jest strzała - symbol przeznaczenia, przed którym nie można uciec...

 

Karta tarota: Umiarkowanie

To coś, czego Strzelcom zazwyczaj brakuje. Karta ta uczy oszczędności, planowania, uważnego stąpania krok po kroku i osiągania w ten sposób zamierzonych celów.

 

Kamień: Topaz

Pogłębia zaufanie Strzelca w sens życia, uczy go pokory wobec losu, ale też wiary we własne siły. Przekazuje opanowanie, pozwala poznać swoje duchowe moce.

 

Runa: Isa

Oznacza lód. Pomaga wyciszyć emocje, uspokoić myśli, zamiast rozpraszać swoją energię na nerwowe działania, skoncentrować się na tym, co najważniejsze.

 

Roślina: Wilcza jagoda

W dawnych czasach wierzono, że dzięki niej wiedźmy latają. Ponoć pomaga w przeżywaniu podróży astralnych. Ułatwia kontakt z innymi wymiarami i służy jako afrodyzjak – wzmacnia potencję.

 

Symbol: Strzała

Jest znakiem szybkości i przeznaczenia, przed którym nie można uciec, jak przed strzałami boga miłości – Amora. Mówi o tym, że Strzelec zawsze mierzy wysoko i osiąga wytyczone cele.

 

Anioł: Adnachiel

Inspiruje do poznawania tajemnic natury, sprzyja osiągnięciu duchowego oświecenia. A lekkomyślnych zawraca ze złej drogi, wskazując właściwy kierunek.

 

Planeta: Jowisz

Największa i najbardziej dobroczynna planeta pozwala Strzelcowi realizować niemal wszystkie zamierzenia. Sprawia, że nigdy nie traci nadziei i wiary w swą szczęśliwą gwiazdę.

 

Kolor: Żółty

Tę barwę czcili Egipcjanie i Majowie jako kolor słońca. Idealna dla ludzi bystrych, otwartych i komunikatywnych. Jest źródłem wiecznej energii i optymizmu.

 

Talizman: Podkowa

Podobnie jak chroni końskie kopyto przed urazami, tak samo jako talizman ochrania swojego posiadacza. Powieszona nad drzwiami, rogami do góry, będzie przyciągać szczęście, korzystne okazje i samych życzliwych ludzi.

 

Zwierzę: Koń

Gdy galopuje, nic go nie zatrzyma. Siłą rozpędu pokona każdą przeszkodę. A poza tym jest nieujarzmiony i wolny. Jak Strzelec, którego czasem przedstawia się jako Centaura – pół człowieka, pół konia.

 

KOZIOROŻEC

Sprawdź, co Ci sprzyja, Koziorożcu, jaka roślina doda Ci sił, jaki kamień Cię ochroni, w jaki kolor powinieneś się ubierać!

 

Karta tarota: Diabeł

Symbolizuje pokusę, grzech i zmysłowe rozkosze. Skłonnych do nadmiernej oszczędności i ascezy uczy korzystać z przyjemności życia.

 

Talizman: Smok

Jest przeznaczony dla ludzi o naprawdę silnym charakterze. Jego wizerunek zapewnia w życiu radość, zdrowie, powodzenie i ochronę.

 

Runa: Nauthiz

Jej działanie nie zawsze bywa przyjemne. To dlatego, że nakłada więzy, każe przestrzegać reguł i wypełniać obowiązki. Ale ograniczenia czasem są konieczne. Dzięki nim kształtujemy swój charakter.

 

Kamień: Kryształ górski

Sprzyja koncentracji, pomaga oczyścić umysł przed pracą czy nauką. Trzymany blisko komputera lub innego sprzętu elektronicznego chroni przed szkodliwym promieniowaniem.

 

Roślina: Skrzyp

Jest jedną z najstarszych roślin na Ziemi. Pomaga goić się ranom i złamanym kościom, poprawia wygląd skóry, włosów i paznokci, opóźnia proces starzenia.

 

Anioł: Harhel

Pobudza do myślenia. Za mądrość i aktywną działalność nagradza fortuną. Jest patronem finansistów oraz naukowców.

 

Symbol: Klepsydra

Znak przemijania i czasu. Symbolizuje kruchość ludzkiego życia, ale także cykliczność – klepsydrę można odwrócić.

 

Kolor: Czarny

Pomaga utrzymać dystans, skoncentrować się na sobie, na własnym wnętrzu. To barwa ochronna, ale także symbol siły.

 

Planeta: Saturn

Zwany Chronosem – władcą czasu – swoich podopiecznych obdarza opanowaniem i cierpliwością. Sprawia, że czas działa na ich korzyść, więc Koziorożce długo zachowują młodość.

 

Zwierzę: Niedźwiedź

To duże i silne zwierzę wydaje się powolne i łagodne, lecz to tylko pozory. Kocha spokój, ale gdy zostanie sprowokowany, potrafi być śmiertelnie niebezpieczny.

 

WODNIK

Wodniku, czy wiesz, że Twoim kolorem jest fiolet, kamieniem meteoryt, a rośliną jemioła? A wiesz, dlaczego?

 

Talizman: Łapacz snów

To magiczna sieć, która nie pozwala koszmarom przedostać się do świata snów. Wieszając go nad łóżkiem, zapewni sobie same kolorowe sny.

 

Karta tarota: Gwiazda

Wodnik idzie przez życie, kierując się swoimi ideami – pokoju, nadziei i piękna. Karta ta daje mu natchnienie do tworzenia dzieł wykraczających poza swą epokę.

 

Runa: Raidho

Wspiera Wodnika w podróżach i przekraczaniu wszelkich granic. Pomaga realizować siebie, płynąć pod prąd, doda mu sił i odwagi do pójścia własną drogą.

 

Zwierzę: Delfin

Te niezwykłe ssaki są przyjaciółmi ludzi i często ratują tonących. Delfin to inteligencja, piękno, szybkość, mądrość i miłość. Wodniki pokonują wszystkie trudności równie łatwo, jak delfiny wyskakują ponad fale.

 

Roślina: Jemioła

Rośnie wysoko na drzewach, nie dotykając ziemi i za nic ma pory roku. Jej gałązki powieszone w domu chronią go przed złymi mocami i działaniem nieżyczliwych ludzi.

 

Anioł: Gabriel

Podsuwa Wodnikom ciekawe, twórcze pomysły. Nagradza tych, którzy nie zwątpili pod wpływem innych ludzi, ale wierzą i ufają swojemu sercu.

 

Kamień: Meteoryt

Tak oryginalny i z innego świata jak wszystkie Wodniki.

 

Planeta: Uran

Zsyła przebłyski geniuszu i intuicji. Wodnika czyni odważnym, niezależnym nonkonformistą, obdarza go nieprzeciętnymi talentami i potrzebą odkrywania nowych rzeczy.

 

Symbol: Pacyfka

Znak pokoju, tolerancji i sprzeciwu wobec przemocy, którym to wartościom hołduje każdy Wodnik. Rozpowszechniona w latach 60. wśród dzieci kwiatów zapowiadała nadejście Ery Wodnika.

 

Kolor: Fioletowy

Łączy energię czerwieni i spokój błękitu. Symbolizuje duszę i poszukiwanie odpowiedzi na filozoficzne pytania. To kolor tajemnicy i magii.

 

RYBY

Nigdy nie rozstają się z ulubionym misiem z dzieciństwa, najchętniej nie wychodziłyby z łóżka, a poza tym mają niezawodną intuicję. Kto to taki? Oczywiście Ryba!!

 

PRZEDMIOTY

Łóżko

Rybki spędzają w nim najwięcej czasu, nie tylko w objęciach Morfeusza. Seks jest dla nich bardzo ważny, ale nie potrafią kochać się byle gdzie. Potrzebują romantycznej oprawy z kwiatami, świecami i muzyką.

Kompas

Niezwykle silna intuicja prowadzi Ryby niczym niezawodny kompas. Dzięki niej unikają wszelkich życiowych raf, zręcznie lawirując między skałami, o które niejeden Baran czy Byk rozbiłby sobie głowę.

Przytulanka

Nigdy nie rozstają się z ulubionym misiem z dzieciństwa, a swoje biurko w pracy obstawiają drobiazgami, które, jak wierzą, przynoszą im szczęście. Można się z tego śmiać, ale los zawsze Rybom sprzyja.

 

ZWIERZĘ

Papuga

Każdy, kto dłużej przebywa z Rybami, zauważy, że zaczynają powtarzać jego poglądy, opinie, gesty a nawet sposób ubierania się. Ludzie spod tego znaku po prostu potrzebują wzorować się na silniejszych osobowościach.

 

DRZEWO

Wierzba płacząca

To pełne wdzięku drzewo podobnie jak Ryby uwielbia wodę. Jej obecność nadaje miejscu tajemniczą i romantyczną aurę. A wyciąg z wierzby – kwas salicylowy – to znany środek uśmierzający ból.

 

SMAKI

Arbuz

Najlepsze są dla nich pokarmy, które zawierają dużo wody. Arbuz ma jej ponad 90%. Ryby mogą więc objadać się nim bez obaw o linię. A ze względu na właściwości moczopędne arbuz doskonale filtruje nerki.

Goździki

Ryby to zmarzluchy, w dodatku słabego zdrowia. Często łapią infekcje i niemal non stop mają katar. Rozgrzeją je gorące napoje z goździkami, a uwalniające się przy tym olejki eteryczne oczyszczą zatkany nos.

 

KOLOR

Akwamaryn

Sprzyjają im kamienie w barwach wody – niebieskie, zielone, turkusowe. Akwamaryn, przez swoją nazwę związany z morzem, potęguje w Rybach zdolności mediumiczne.

 

A POZA TYM...

Cyna

Miękki metal używany do lutowania, jest również składnikiem wielu stopów. Uosabia rybią zdolność do adaptacji i ich elastyczność.

Skrzypce

Jedyny instrument, który ma duszę. I podobnie jak Ryby – wiele czułych strun, które można poruszyć. Wrażliwy słuch i talent muzyczny wyróżniają ludzi spod znaku Ryb. Cała armia kompozytorów urodziła się pod tym znakiem.

 

(źródło: miesięcznik "Wróżka")

Edited by Ismer
scalenie postów - regulamin
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...