Jump to content

Tajemnicza księga - Sybilla

Raitokun
 Share

Recommended Posts

Moja mama opowiadała mi o księdze której trzymał jej dziadek on opowiadał jej i swojemu synowi/znajomym że kto ją otworzy i przeczyta choćby fragment już na zawsze będzie miał wieczne nieszczęścia co nawet prowadziłoby do skłonności samobójczych. Sybille trzymał mój dziadek w domu, rzadko gadał z Mamą o tej księdze. Więc nasza rodzina nie ma pojęcia kto jest jej autorem itp. On nie pozwalał nikomu ruszać. Lubił się chwalić co spowodowało że ktoś mu ukradł ją. Mama opowiadała, że w księdze znajdują sie fragmenty o końcu świata, coś o ludzkości że ludzie będą krócej żyć ( tak opowiadal jej dziadek )

To nie są bzdety. Mama jest poważną osobą.Piszcie coś na ten temat czy mieliscie do czynienia z podobnymi rzeczami itp.

Pozdrawiam

Witaj :)

Z tego co się orientuję to wszystkie księgi Sybilli spłonęły w pożarze. Tzn część spaliła sama Sybilla bo król któremu oferowała ich sprzedaż stwierdził, że za dużo sobie za nie życzy. Tak po kolei niszczyła księgi oferując ich coraz mniej za pierwotną cenę - twarda babka :P Gdy zostały trzy ostatnie król zgodził się je kupić.

W księgach chodziło o poznanie przyszłości ale nic nie wiem o jakimś nieszczęściu związanym z ich czytaniem.

Nie zdziwię się jeśli faktycznie to co posiada Twoja rodzina to zwykła stara księga która niewątpliwa ma ogromną wartość sentymentalną ale nie historyczną w rozumieniu porównania tego do Księg Sybiliańskich. Generalnie te księgi to legenda..

Dzięki za odp. Tak głębiej przeszukałem internet w poszukiwaniu czegoś ciekawego na temat Sybilli i znalazłem na paranormalium coś pewna osoba o tym pisała że babcia zabraniała się do tej księgi zbliżać o której mowa w temacie. Nie jestem sam :)

Dzięki za odp. Tak głębiej przeszukałem internet w poszukiwaniu czegoś ciekawego na temat Sybilli i znalazłem na paranormalium coś pewna osoba o tym pisała że babcia zabraniała się do tej księgi zbliżać o której mowa w temacie. Nie jestem sam :)

Witaj :)

Zaciekawiłeś mnie tym tematem, co udało Ci się ustalić? Znalazłeś coś więcej na ten temat?

Pozdrawiam

Radio Paranormalium - forum dyskusyjne • Zobacz wątek - Sybilla (?) - Tajemnicza Księga

Właśnie nie wiele prócz tej dyskusji poczytaj sobie można powiedzieć że jest tam naprawdę dużo informacji, mój pradziadek mieszkał niecałe 100 km ode mnie( domek na wsi )teraz tam mieszka dalsza rodzina muszą coś na ten temat wiedzieć jeśli się czegoś dowiem po informuje na bieżąco. A ta legenda pewnie nic nie ma wspólnego z tą rodzinną Sybillą, a szkoda :(

Pozdrawiam

Edited by Raitokun

Guest aksasyena
kto ją otworzy i przeczyta choćby fragment już na zawsze będzie miał wieczne nieszczęścia co nawet prowadziłoby do skłonności samobójczych

Ekhm... a po co komu taka księga?

;-)

Jako dziecko mama czytała mnie i bratu jakieś fragmenty przepowiedni Sybilli, ale nigdy nikt nie słyszał o nieszczęściu sprowadzanym przez to. Faktycznie opisy z czasów króla Salomona bodajże pokazują wydarzenia z naszych czasów.