Jump to content

Związek, kasa

Jesienny wiatr

Recommended Posts

Witajcie, jestem tu nowa i nie bardzo wiem, czy dobrze trafiłam w wątek, ale miejmy nadzieje :)

Jestem w związku z pewnym Panem, który ma nieco kłopoty finansowe (błędy młodości). Nie mamy ślubu, więc nie odczuwam tego mocno, kiedy ma pieniądze, wychodzimy, jest czuły, kochany, emocjonalnie raczej nic mi nie brakuje, choć klocimy sie jak chyba każda para - czasem. Problem w tym, że obawiam się tej przyszlosci z nim pod względem finansowym.

On ma spory kredyt do spłacenia, od początku nic przede mną nie ukrywał i dzięki mu za to, ale to nie zmienia sytuacji, że wyrzeczeń jest wiele. Powtarza mi, że jeśli kiedyś odejdę, zrozumie, choć nie chciałby tego, ale mam być pewna, że nie wciągnie mnie w swoje problemy i widzę jego starania. To obrotny facet, nie żaden leń, oprócz swojej pracy, łapie również jakieś dorywcze, nie siedzi z tyłkiem i nie czeka aż spadnie mu z nieba, jednak opłaty jakie ma do uregulowania są naprawdę duże. Jest plan wyjazdu zagranicę, ale mam pewne wątpliwości czy rzeczywiście to mu da aż tyle, na ile ma nadzieję i czy ja na tym skorzystam - czy my razem jako związek skorzystamy.

Rozkład na problem, jaki wybrałam dotyczy przyszłości z nim pod wzgledem finansowym, czy to się wyprostuje, czy warto i czy nie stracę czasu, jestem jeszcze dość młodą kobietą i nie chciałabym wpuścić się w jakieś bagno nieswoich długów.

Zaznaczę tylko, ze długi te nie sa zwiazane z jakimś hazardem albo trwonieniem na prawo i lewo.

1) Mój problem

2) to czego nie moge zmienic

3) to co moge zmienic

4) to co pomoze mi w rozwiazaniu problemu

5) wynik

Ad.1. 8 mieczy - o jak adekwatnie - czuję się zablokowana i niepewna sytuacji.

Ad.2. paź monet - obecnej sytuacji jego?

Ad.3. paź mieczy - kojarzy mi się to jedynie z inwestycją w siebie, abym to ja była przede wszystkim ogarnięta i niezależna, stworzyła sobie jakiś fundament dzieki ktoremu poradzę sobie niezaleznie od wszystkiego.

Ad.4. król monet - o boże,nie wiem, nie rozumiem tej karty tutaj, pomyślalam o czyjejś pomocy, ale co, jak, nie wiem, mam mętlik.

Ad.5. 4 kielichy, 6 kielichów - aż mi smutno :( czyżby moje marzenia o stabilizacji były aż tak naiwne i nic z tego nie będzie a facet stanie się gołodupcem?

Dodałam na koniec swoje pytania poza rozkładem:

1) czy w ogole dojdzie do jego wyjazdu (nnie wiem czy to blad ale nie spytalam czy ze mna czy bez :)) w sumie na poczatek mi wszystko jedno, moglby jechac sam, ja mam tutaj sporo do załatwienia, on na mnie czeka - as monet - dojdzie do wyjazdu

2) co z tego wydzie/co ten wyjazd da? - 2 monet, cesarz, cesarzowa - no i zonk, bo pomysły mam dwa sprzeczne - albo pozna jakąś babeczkę i się ulotni, stwarzając z nią dom (2 monet albo lawirowanie pomiedzy mna a nia albo zwyczajnnie srednia sytuacja materialna, czyli ze niby sie odkuje, ale nie na tyle na ile by chciał) a druga jest taka, ze my się tam ustatkujemy i zalozymy rodzine, ale trudno mi zgadywać, bo nie uwzględniłam w pytaniu czy wyjade z nim czy on pojedzie sam.

Dorzuciłam wiec kolejna karte, czy pojade ja - 3 monet - jakieś tam myśli, plany, ale niewprowadzone w życie?

No i sens tej relacji pod wzgledem finansowym - 8 buław - chyba jednak nie da rady z panem wieść dostatniego życia?

Sens w ogóle tej relacji - 7 monet - jakiś tam jest, ale wieczne oczekiwanie na lepsze czasy, nawet na mojej karcie baba stoi z pustym koszykiem i czeka aż ta moneta jej spadnie z drzewa xD

Ale sobie poprawiłam humor na wieczór, nie ma co :D czy tylko ja tak czarno widzę ten rozkład? Bardzo proszę o rady :) Dogadujemy się świetnie i ciężko byłoby mi rezygnować przez kasę, a jednak samą miłością człowiek nie wyżyje :<

Guest aksasyena

Jak na mój gust rozkład trochę "przekombinowany".

;-)

Jedna karta wystarczy, żeby określić jego kondycję

finansową (w związku z Tobą), a reszta jest...

Twoją decyzją.

:-)

Jeśli "sens" tego związku to 8 buław (finanse)

i 7 monet (ogólnie), to...

Gdzie tu sens?

;-)

Może po prostu jeszcze nie teraz?

A coś więcej w odniesieniu do poszczególnych kart? Znamy swoje rodziny, jest między nami naprawdę ciepła atmosfera i bliskość, coś na kształt przyjaźni i partnerstwa w jednym. Tylko ta kasa i obawy co do przyszłości:(

Guest Euterpe

król monet to mężczyzna przy kasie. Skojarzyło mi się z bankiem i innymi urzędami, które obracają gotówką. Może dałoby się zamienić na korzystniejszy kredyt? Albo jakiś zwrot części odsetek z regularnych spłat?

Może również chodzić o to, abyś traktowała go jak króla monet, czyli jako mężczyznę odpowiedzialnego, zaradnego finansowo, który stąpa mocno po ziemi.

4 kielichy to zniechęcenie, przesycenie obecną sytuacją, ale w 6 pucharach ta relacja trwa. Może się wam jeszcze ułożyć. Jak długo on będzie spłacał te długi?

WYJAZD

2) co z tego wyjdzie/co ten wyjazd da? - 2 monet, cesarz, cesarzowa

2 monet to taka niepewność, ale pod kątem materialnym. On w Cesarzu przejmie pałeczkę i pokaże swoją dominującą stronę, ale zważając na Twoje potrzeby i chęci dogodzenia Tobie (Cesarzowa). W ostatniej karcie widać, że poczujesz się dopieszczona, kobieco, seksownie. Niewykluczony seks :)

As denarów pokazał mi kiedyś wyjazd, więc jestem za tym, że jest spora szansa na to, że może on się odbyć.

Dorzuciłam wiec kolejna kartę, czy pojadę ja - 3 monet

rozważasz, ale ta karta nie mówi mi o wyjazdach, raczej o dyskutowaniu o tym. Wyżej jednak miałaś 2 monet i Cesarzową, więc może się skusisz :)

No i sens tej relacji pod względem finansowym - 8 buław

tutaj w tej karcie zobaczyłam wiatr, więc wasza relacja może zależeć od tego, jak zawieje.

Może też tutaj chodzić o to, że jednak uda mu się w miarę szybko spłacić długi albo zrobić tak, aby nie odczuwał takiego ich ciężaru jak obecnie.

Sens w ogóle tej relacji - 7 monet

jest sens. Inaczej ta kobiecina z Twojej kary nie czekałaby z koszykiem pod tym drzewem.

Kart złych nie masz. Może się wam jeszcze ułożyć :)

Powodzenia!

Witaj na forum,

Ad.1. 8 mieczy - to Ty sama, przez własne myśli i obawy się ograniczasz

Ad.2. paź monet - to osoba mądra, rozsądna, praktyczna, obowiązkowa, sumienna, ale dopiero na początku swojej kariery. Jeszcze sporo pracy by dochłapać się sukcesów, a co za tym idzie finansów. Ale predyspozycje są.

Ad.3. paź mieczy - nie myśl tyle, nie zamartwiaj się, a co najważniejsze nie unoś się, zachowaj dobrą twarz.

Ad.4. król monet - co, a raczej kto może pomóc. Człowiek na stanowisku, majętny, jego sytuacja finansowa jest ustabilizowana. To może być bank.

Ad.5. 4 kielichy, 6 kielichów - zabraknie sił na walkę, zamkniesz się na wizje szczęśliwej przyszłości. Możliwie, że będzie chciała się wycofać lub będzie wciąż idealizować przyszłość.

1) czy w ogole dojdzie do jego wyjazdu - as monet.

Jest duża szansa. Skłaniam się na tak.

2) co z tego wydzie/co ten wyjazd da? - 2 monet, cesarz, cesarzowa

Moje pierwsze skojarzenie widząc parę cesarzy, będzie ślub, a 2 denary to obrączki.

3) czy pojade ja - 3 monet - to wspólny cel, ale różne drogi realizacji. Uważam, że zostaniesz w PL (Jeśli pojedziesz, bedzie to ciężka praca fizyczna.)

4) sens tej relacji pod wzgledem finansowym - 8 buław - bedzie postęp. Trzeba się przełamać i budować drogi na skróty. Każe porzucić wygodne miejsca, w którym się spoczęło i godzić sie na niewygody i niespodzianki, które zawsze łączą się ze zmianą miejsca zamieszkania, pracy. Wróży podróż..

5)Sens w ogóle tej relacji - 7 monet

Bądź cierpliwa.

Uważam, że będziecie razem.

Jeżeli chcesz zalegalizować związek, a boisz się obciążenia długu, zaproponuj intercyzę. W takim przypadku to nie jest nic złego. Jeśli jest mądry, dla Twojego i Waszej przyszłej rodziny dobra, zgodzi się. Rozumiem Twoje obawy. Tak ten świat jest tak skonstuowany, że pieniądze są ważne w życiu, a dzięki nim jest łatwiej. Większośc kłótni małżeńskich jest właśnie o pieniądze, z czegoś trzeba żyć.

Powodzenia!

Edited by Grahanka
Jak na mój gust rozkład trochę "przekombinowany".

;-)

Jedna karta wystarczy, żeby określić jego kondycję

finansową (w związku z Tobą), a reszta jest...

Twoją decyzją.

:-)

Jeśli "sens" tego związku to 8 buław (finanse)

i 7 monet (ogólnie), to...

Gdzie tu sens?

;-)

Może po prostu jeszcze nie teraz?

Proszę o merytoryczne interpretacje poszczególnych kart, a nie jakieś palcem po wodzie enigmatyczne dumania.