Jump to content

współodczuwanie- nadwrażliwość, empatia czy coś innego?


Guest Noa20
 Share

Recommended Posts

Orientuje się ktoś czym jest/jak nazwać nadmierne współodczuwanie emocji innych ludzi? ale nie w takim zwyczajnym sensie i pustym znaczeniu tego słowa, chodzi o dogłębne odczuwanie/współczucie emocji jakie czuje inna osoba, nawet jeśli jej się nie zna a jej mowa ciała nic nie zdradza.

na przykład jeśli spotykamy osobę szczęśliwą to czujemy jej szczęście całym sobą nie wiedząc że jest szczęśliwa bo jej nie znamy.

Lub jeśli spotka się osobę znerwicowaną to drga każda cząstka w naszym wnętrzu, itp.

 

Macie coś takiego? jak to nazwać? nadwrażliwością, empatią czy może chodzi o coś innego? Może to podatność na działanie wpływu otoczenia? Czy może jakaś zdefiniowana już choroba?

Każda wypowiedź, uwaga, spostrzeżenie będzie cenne:)

Edited by Noa20
Link to comment
Share on other sites

Coz, tropow jest wiele. Jezeli mowa ciala nic nie zdradza a Ty i tak czujesz emocje tej osoby, to moze to byc wtedy nadinterpretacja lub ukryty talent do absorbowania w jakis sposob cudzej aury. No i empatia rowniez, oczywiscie. Podatnosc na wplyw otoczenia rowniez mozna rozwazyc, ale wtedy musialabys sama siebie przeanalizowac, pod innymi katami takze. Na domiar mozliwe tez, ze po prostu jestes uczuciowa :P

 

Ogolnie rzecz biorac nie jest to cos niezwyklego ze inni ludzie moga nas zarazic swoimi nastrojami, jedni reaguja na to mocniej, drudzy slabiej. Tak samo interpretowanie cudzych emocji (Po jakichs sygnalach przynajmniej), praktykujac to swiadomie badz nie wchodzi nam to w nawyk, stajemy sie bardziej uzdolnieni w tym kierunku i latwiej jest nam wybadac cudzy nastroj niz innym

Link to comment
Share on other sites

Guest aksasyena

Dzięki Aksasyena, w wolnej chwili obejrzę, zgadzam się, że zapewne tak może być, że sama mowa ciała może dużo zdradzić, jednak nie o to mi chodzi, psychologiem nie jestem, w tym przypadku wyciągam wnioski z tego co poczuję . I tak jak wspomniałam czuję ludzkie emocje/wibracje/energie- nie wiem dokładnie co.

Link to comment
Share on other sites

Też mi się coś takiego zdarza i ja to określałam po prostu nazwą empatia. Może z niektórymi osobami jesteśmy jakoś bardziej zestrojeni i wtedy się to zdarza. Taka emocjonalna telepatia. U nie zdarzało się to bez patrzenia na daną osobę czyli wykluczenie oceny jej mowy ciała czy mimiki, ale nie z każdą osobą i bardziej spontanicznie.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Żeby to lepiej zobrazować. Mam w sobie kulę z pewną informacją. Daję ją Tobie, żebyś mogła się temu przyjrzeć, zobaczyć co konkretnie chcę Ci przekazać i powiedzieć "aha, o to ci chodzi". Czyli nie czujesz tego samego co ja, nie przeżywasz tego co ja, a wiesz czym chcę się z Tobą podzielić. Wzięte jest to z SPAM

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...