Jump to content

Ważka


Guest Noa20
 Share

Recommended Posts

Śniła mi się dziś ważka, taka duża kolorowa, bardzo ładna. Z odwłoka tej ważki zaczęły wychodzić mniejsze czarne owady (nie były to ważki, były to jakieś zmutowane owady, które rodziła ta ważka-matka, nie potrafię określić gatunku), potem trochę mnie oblazły ale jednocześnie były martwe, nie była to jakaś plaga tylko pojedyncze, znajdowałam je na spódnicy, we włosach i w uchu.

Początkowo sen rozgrywał się w moim domu rodzinnym a później sceneria przeniosła się do parku niedaleko domu rodzinnego (jak już mnie obłaziły).

Nie mam pojęcia co znaczy ten sen choć czuję, że jakiś przekaz ma.

Zaliczyłabym go do kategorii lekkich koszmarów sennych.

 

?

Link to comment
Share on other sites

W naszej kulturze są owady kojarzone jednoznacznie pozytywnie - np. motyle, oraz negatywnie - jak chociażby pająki. Ważka natomiast jest dość neutralna i tak należało by ją interpretować. Zwykle owad ten jest łączony z tajemniczością, tym co niezwykłe, ukryte. To chyba ściśle wiąże się z miejscami w których występuje.

Małe owady nie robią Ci krzywdy, ani nie wzbudzają przerażenia. Nie sądzę jednak by były przyjemnym elementem Twojego snu, a jako "dzieci" tej ważki można uznać je za konsekwencję/następstwo tego co ona symbolizuje. W zmianie miejsca nie upatrywał bym niczego niezwykłego, nastąpiła samoczynnie gdy skupiłaś uwagę na owadach.

 

Twój sen interpretował bym więc następująco - coś pięknego, co Cię zachwyca, ściśle związanego z tajemnicą, najpewniej Cię rozczaruje.

Link to comment
Share on other sites

Robaki można skojarzyć z czymś, co Cię dręczy, gryzie. Jakimiś troskami, problemami, ale są martwe czyli nie mają dużego wpływu na Ciebie. Może coś niezwykłego, fascynującego Cię przyczyni się do jakichś stresów u Ciebie, ale okażą się bezpodstawne, albo szybkie do rozwiązania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...