Skocz do zawartości

Rysunek


Gość anhana

Rekomendowane odpowiedzi

Czy otrzymam rysunek w najblizszym czasie od znajomej osoby? As karo 9 pik dama trefl , przez 9 pik powiedzialabym, ze nie. Nie bardzo wiem jak te dame trefl w tym kontekscie odczytywac. Jak sadzicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No to zależy co ta Dama u Ciebie znaczy ;p

U mnie górą jest całkiem do rzeczy a dołem to rura... 9 pik też jest niejednolita, bo chociaż zawsze zapowiada powikłania, to w dobrym towarzystwie informuje, że po okresie smutku i żalu te kłopoty się skończą, a w złym - wprost przeciwnie: pogłębią się. To oceń, jakie wg. Ciebie jest jej towarzystwo.

Z kolei na trzy karty z mojej metody odpowiedź jest na nie.

Bez "trzech kart" powiedziałabym, że obrazka w najbliższym czasie nie otrzymasz, ale jest możliwość, że po jakimś czasie oczekiwania i owszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

As karo- wiadomość 9 pik - spotkanie lub niedostatek,powikłania dama trefl - matka, opiekunka, niezależność, przyjaciółka. Dla mnie 9 jest tu dobrze otoczona :D tylko, że jest w środku więc osłabia siłę asa i damy. Z połączenia Asa i 9 pik widzę: nie otrzymasz wiadomości, a dama trefl mi tak średnio tu pasuję. Zastanawiałam się czy dama trefl nie ma związku ze sztuką :P i może symbolizuje sam obrazek. Dzięki Ismer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Myślę, że to zboczenie...

... z tematu.

Karty mają odpowiedzieć na zadane pytanie, a nie na to czy Dama ma związek ze sztuką, więc ona musi - w tym pytaniu - pełnić inną rolę, wg. mnie określić, czy też może przeważyć odpowiedź na stronę pozytywną lub negatywną.

Problematyczna jest sama 9 pik. Dla mnie znalazła się w miarę dobrym otoczeniu i to nie ona osłabia Asa i Damę tylko one ją kierują w dobrym kierunku. Więc jej odpowiedź powinna być na tak, z tym, że będzie poślizg. Bo jest wiadomość pozytywna od Asa karo, 9 w środku całkiem dobrze trzymana przez dwie karty sąsiadujące, Dama treflowa u Ciebie nienegatywna, więc grozi jedynie od tej dziewiątki opóźnienie, trochę możesz mieć żalu do tej znajomej, ale w końcu "zwycięstwo" będzie Twoje, czyli w tym wypadku obrazek dotrze, po jakichś tam perypetiach.

To oczywiście są moje karty, tzn. gdybym ja je wyciągnęła to taka byłaby moja interpretacja.

Dlatego zawsze podchodzę z rezerwą do koleżeńskich wykładni, bo nie są moimi kartami :) No i marzę, by określać zastosowany układ (np. czy to ma być tak - nie, czy lecimy po kolei wiążąc całość i / lub co pozycja karty w układzie ma znaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja niby patrzę na całość, ale też mam swoje wyjątki między innymi 9 pik lub 9 karo, która bez względu na pozostałe odpowiadałaby nie, w czasie o który pytasz. Pod koniec września wrócę z weryfikacją :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja błyskawiczna :D

 

Rysunek już dotarł do mnie :) ale mi się nie podoba. Dama trefl mówiła o tym, że otrzymam rysunek, a 9 pik, że nie będzie do końca taki jaki bym chciała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No i pięknie, obrazek dotarł, nie po perypetiach, a z nimi.

Wg. mnie obie karty: As i Dama mówiły, że obrazek otrzymasz a 9 pik tu tym razem nie opóźniła, ale skiepściła: "masz żal" - to taki mały smutek - bo obrazek Ci się nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale widzisz Ismer, zastanawiałam się, dlaczego karty mi znowu taką niejasną odpowiedź dają, bo gdyby np po asie karo była 9 kier to już bym wiedziała, że na sto procent tak a tutaj jednak po czasie widać, że 9 pik pasuje idealnie ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ale jaką niejasną? Pytanie było CZY otrzymasz obrazek w najbliższym czasie. I na tak postawione pytanie podstawowa odpowiedź to TAK lub NIE.

W zależności od metody, którą się zastosuje to byłaby odpowiedź:

- na trzy karty: NIE, obrazek nie dotrze w najbliższym czasie.

- interpretacja "po kolei", z okolicznościami: TAK, dotrze (As karo = dobra wiadomość) będą jednak jakieś pierepałki z tym obrazkiem (9 pik = może to być opóźnienie albo "mały smutek", czyli to co konkretnie znaczy 9 pik bez ciężkiego układu) ale wszystko dobrze się skończy (Dama trefl = karta nienegatywna u Ciebie i u mnie górą, a szczególnie, że masz ją za opiekunkę, no to się zaopiekowała podróżą obrazka i dotarł).

Jeśli Tobie skojarzyła się Dama jako mająca związek ze sztuką i to ona ma symbolizować sam obrazek, to w takim kontekście/związku z 9 pik wskazuje już niemal na pewno nie na spóźnienie a na smutek, a jaki może być smutek związany ze sztuką? - no właśnie rozczarowanie: nie podoba ci się on ;p

 

We wróżbie nader często bywa, że przychodzi skojarzenie, niekoniecznie ściśle związane z daną kartą, a czasem wręcz wcale niezgodne z tym co już się do tej pory o tej karcie wie i okazuje się, że ono w tym jednym wypadku ma rację bytu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...