Skocz do zawartości

Gems Oracle Cards


Dyskretna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Ostatnio robiąc porządki w domu natknęłam się na talię kart. Dokładnie tą: Gems Oracle Cards - Lo Scarabeo - Karty wróżebne . Nie mam pojęcia skąd wzięła się w moim domu. Niestety brakuje jakiejkolwiek instrukcji. Czy ktoś może wie do czego służą te karty i jak nimi się posługiwać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Na stronie, którą tu wrzuciłaś napisane jest wyraźnie do czego służą te karty, cytuję

"Karty wróżebne z wizerunkami kamieni szlachetnych i półszlachetnych służące do medytacji, fitoterapii i prognozowania przyszłości. W tym ostatnim celu kamienie szlachetne były wykorzystywane już przez kapłanów chaldejskich. Również w starożytnym Egipcie chętnie z nich korzystano, by poznać wolę bogów czy to w stosunku do pojedynczych osób, czy całego państwa. W talii przedstawiono wizerunki 32 kamieni, a każdy z nich dostarcza interesującej informacji na temat stanu ducha, organizmu lub kierunku rozwoju wydarzeń w przyszłości. Talia jest dużym ułatwieniem dla wszystkich pracujących z energiami kamieni szlachetnych, gdyż pozwala na kontakt z ideą danego kamienia, jego wyglądem i kolorem na karcie, gdyż zgromadzenie wszystkich tych klejnotów kosztowałoby fortunę. A karty działają podobnie jak „żywy kamień”. Poszczególne karty z talii mogą pełnić także rolę talizmanu."

 

Nie mam do tej talii instrukcji, lecz z doświadczenia wiem, że w tego typu taliach można wrzucić wszystko to, co autorowi na myśl przyjdzie po lekturze jakichś źródeł, a szczególnie jeśli chodzi o "fitoterapię" i dywinację - czyli "kierunek wydarzeń w przyszłości".

Z jednym tylko mogę się zgodzić: że "pozwala na kontakt z ideą danego kamienia", oczywiście nie wiem jaką "idęę" autor tej talii przypisał danemu kamieniowi. Ale w tym wypadku, czyli przy braku instrukcji, można sobie tą ideę samemu ustalić, po odpowiedniej lekturze nt. kamieni oczywiście.

Całą resztę można o kant rzyci potłuc.

Lo Scarabeo jest wydawnictwem, tłuką te karty masowo, im nie chodzi o popularyzację wiedzy tylko o produkcję i zysk ze sprzedaży, współpracują z różnymi artystami (grafika), ale jeśli chodzi o wykładnię to nie przykładają się zbytnio, jak i wszyscy inni.

Końcówka opisu to już typowa zagrywka, bo: karty z fotami kamieni nie działają jak żywe kamienie, zgromadzenie takich 32 "okazów" nie kosztuje fortuny i nie pełnią roli talizmanu, choćby dlatego, że talizman wymaga pewnych zabiegów.

 

Jednakże sama jestem ciekawa tej "fitoterapii", co też oni mogli wymyślić? :zeby_na:

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...