Jump to content

Lustro, odbicie, upiory


Ernie85

Recommended Posts

Witam

przeraził mnie dzisiejszy sen, tym bardziej, że był bardzo rzeczywisty i pierwszy raz w życiu krzyczałam głośno przez sen.

Śniłam, że z moim facetem jesteśmy wśrod domków kempingowych. pełno ludzi. Ja musiałam się przebrać, a tu pełno ludzi. Byłam prawie naga, ubrudziłam się i wszyscy się patrzyli jak zdejmowałam z siebie brudne ubrania. Mój facet zaprowadził mnie do naszego domku, żebym mogła się wykąpać. Cały czas patrzyła na mnie pewna kobieta. Odprowadzała mnie wręcz wzrokiem wywołując u mnie strach. Śmiała się złośliwie.

 

Weszliśmy z moim partnerem do domku. On położył się i włączył telewizor, ja poszłam do łazienki się umyć. W łazience była tylko wanna i lustro, które zaparowało od wody. Zwykłe lustro, bez ramki. Uchylone okno wskazywało, że rzecz się dzieje w dzień. W wannie postanowiłam przejrzeć się w tym lustrze. Na początku z racji mgły widziałam siebie niewyraźnie więc zaczęłam robić głupie miny. Gdy para opadła zobaczyłam zamiast swojego odbicia jakieś upiory, wampiry, o blond włosach (ja mam rude), które śmiały się z mojego przerażenia. Krzyczałam, tak głośno, że obudziłam innych domowników. Jakaś siła powodowała, że nie mogłam odłożyć lustra, cały czas patrzyłam na coraz gorsze zjawy w nim się pojawiające i czułam ciężką głowę (jakby ktoś ją trzymał, żebym patrzyła w to lustro). Dopiero mój partner mnie wybudził i sen się skończył.

 

Wiem, że lustro nie jest dobrą nowiną więc proszę o pomoc w odczytaniu przekazu.

Z góry dziękuję

Link to comment
Share on other sites

Witam,

spokojnie, sama nie znam symbolu sennego, który byłby 'tylko zły'. A lustro wcale nie jest złym symbolem. Są wierzenia, że przejrzenie się w odłamku stłuczonego lustra sprowadza nieszczęście. Bierze się to stąd, że lustro wedle baardzo starych wierzeń odbijało naszą duszę. Przejrzenie się w jego odłamku miało świadczyć o ujrzeniu 'złamanej duszy'. Ale to są tylko zabobony. Nie warto aż tak poważnie do tego podchodzić. Senna symbolika lustra bierze się za to po części ze starych przekonań. Ponieważ sen jest wizją podświadomości, naszego wnętrza, toteż w lustrze widzimy odbicie tegoż wnętrza właśnie.

 

Fakt, że sen był bardzo rzeczywisty, że niemal cieleśnie odczuwałaś emocje z tego snu i pozostają one w Tobie jeszcze długo po przebudzeniu znaczy, że sen był symboliczny. Bo nie każdy 'dziwny' sen taki jest i dlatego nie każdy 'dziwny' sen coś za sobą niesie, więc nie ma po co go interpretować. W przypadku snu symbolicznego zawsze jest jakieś przesłanie, wskazówka.

 

To taki wstęp. Sen mówi, że trzymasz w sobie jakiś wstyd. Jakbyś bała się do czegoś przyznać. Toczysz jakąś wewnętrzną walkę z samą sobą. Nie czujesz się dobrze w swojej skórze. Mam jednak wrażenie, że wyolbrzymiasz sprawę.

 

Interpretacja okazała się krótka, ale sen jest dość spójny.

 

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Nagość czyli ujawnienie jakichś sekretów, coś wychodzi na jaw co próbujesz ukrywać przed innymi. Ubrudziłaś się czyli jakieś działanie spowodowało skazę, zrobiłaś coś co daje Ci poczucie winy i potrzebujesz się od tego uwolnić, oczyścić. Wspiera Cię twój towarzysz. Jednak obserwuje Cię ktoś z kim weszłaś w konflikt lub Ci źle życzy i może jest źródłem zaistniałej sytuacji. Lustro odbija obraz do niego kierowany. Wykrzywiałaś się, robiłaś miny i widzisz w nim następnie potwory. Może to negatywne emocje, lęki jakie od Ciebie pochłonęło pokazują swoje oblicze. To z czego się chciałaś oczyszczać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...