Jump to content

ziemia, księżyc


Lilitu

Recommended Posts

Ziemia, Pełnia Księżyca

 

W nocy z 28 na 29 września śniło mi się, że robiłam porządki w ogrodzie grabiąc ziemię. Natomiast później śniąc zapamiętałam bardzo dokładnie, że znalazłam się w kuchni w nocy i z okna podziwiałam pełnię księżyca tańcząc i ciesząc się że go widzę. Jak zinterpretujecie mój sen?

Link to comment
Share on other sites

Witam

porządkujesz swoje życie, rozwijasz się duchowo, ustawiasz priorytety. Księżyc to mistycyzm, nie interesujesz się przypadkiem magią? ale ciemność i księżyc to również nierzeczywisty obraz rzeczywistości, ;) w której pewne rzeczy wyolbrzymiamy a części nie widzimy, może nie chcesz ich widzieć? Może zadowalasz się tylko pozorami?

Link to comment
Share on other sites

Witam,

bardzo spójny sen. Wszystkie symbole nawiązują właściwie do tego samego. Chodzi o macierzyństwo. Albo jesteś w ciąży, albo podświadomość daje Ci bardzo silny sygnał, że jesteś gotowa na dziecko. Pewnie odczuwasz też silny instynkt macierzyński.

 

Wszystko zaczyna się od ogrodu - czyli Twojej duszy. Uporządkowałaś sobie pewne sprawy i doszłaś do wniosków, które przedstawia dalsza część snu. Twoje przemyślenia dotyczą płodności i macierzyństwa - tego symbolem jest ziemia (gleba). Ciekawy tu jest obraz nocy, która świadczy o zaprzeczeniu rzeczywistości. Czyli to wszystko, o czym mówi sen jest dla Ciebie zaskoczeniem i przeczy temu, w co wierzyłaś dotychczas (np. byłaś przekonana, że nie chcesz dzieci, a nagle poczułaś coś zupełnie innego). Kuchnia jest symbolem macierzyństwa - wyglądanie przez okno mówi o postrzeganiu świata. Ty patrzysz na księżyc w pełni - czyli znowu symbol macierzyństwa i płodności, a zarazem kobiecości. Ty czujesz się szalenie kobieca teraz i spełniona. Tryskasz szczęściem, na co wskazuje taniec (przy okazji również symbolizujący seksualność i wewnętrzne instynkty - które znowu można połączyć z macierzyństwem).

 

To wszystko, o czym mowa we śnie dopiero wchodzi do Twojej świadomości. Jest to jakąś wewnętrzną grą zmysłów, dlatego (choć tu mogę się mylić) podejrzewam, że raczej chodzi o Twoje prgnienie dziecka, niż bycie w ciąży. Z drugiej strony może też chodzić o to, że podejrzewasz u siebie ciążę i dopiero uczysz się tym cieszyć.

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...