Jump to content

Od czego zacząć przygodę z numerologią?


Daktylka

Recommended Posts

Zainteresowałam się numerologią, jednak nie wiem od czego rozpocząć jej zgłębianie - czy są jakieś wiarygodne i godne polecenia książki na ten temat? Będę wdzięczna za wskazówki.

Link to comment
Share on other sites

 • 5 weeks later...
 • Administrator

Natasza Czarmińska to dobry start, aczkolwiek drugie wydanie książki jest przeplatane twórczością autorki i jej maksymami, co rozprasza.

G. Lobos także coś może wnieść, ponieważ tam jest konkret, jednakże mankamenty są takie, iż to ona puściła parę bąków, w tym ten nieszczęsny rok numerologiczny, zaczynający się od września, a to błąd.

Jednak jeśli jako pierwsza lektura pójdzie Czarmińska, to z Lobos bez trudu da się wyłuskać błędy.

Ewentualnie. J.D. Fermier "Numerologia". O - i W. Kuklińska - Woźny parę książek napisała, ale ponieważ pobieżnie je przejrzałam, to mogę tylko powiedzieć, że ani rewelacyjna nie jest ani niczego z "górnej półki" nie wnosi.

Te książki to właściwie wstęp, zapoznanie się z numerologią ogólnie, lecz mają tą zaletę, że można się zorientować jak i co się liczy by potem bez dużego problemu móc przejść na inny poziom.

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 • 7 years later...

Szukam obecnie ciekawych książek na temat numerologii. Obecnie kupiłam Magia numerologi wyd. KOS i są tu niby opisane podstawy, ale gdzieś natknęłam się na liczenie ważnych momentów w życiu i za nic nie mogę odnaleźć gdzie to było i czego dotyczy. Potrzymuję więc temat- stąd proszę o polecenie fajnych pozycje, które są sprawdzone i warto je przeczytać.

 

Pamiętam tylko że to jest np. 29+miesiąc (3)+rok urodzenia np. 2022 = 29+3+2022 = 2054, czyli coś nowego zacznie się w 2054 - jakaś ważne coś dla nas. I szukam jak się to między innymi nazywa. 

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 • Moderators

Lektury są tutaj: Nasze lektury

 

A sposób na ważne momenty w życiu to na pewno nie jest taki, który podałaś jako przykład.

Nie wiem, gdzie i kto takie bzdurstwa produkuje.

W taki sposób oblicza sie drogę życia.

A dzień + miesiąc + rok bieżący, to metoda obliczania tzw. roku osobistego /N.Czarmińska, J.Jordan/

lub roku numerologicznego /G.Lobos/.

Tak uzyskaną liczbę redukuje się do liczby pojedyńczej i jest to ów rok osobisty.

 

Nie ma też tak, że mamy tylko jeden ważny moment w życiu, a ta "metoda" tylko na jedną możliwość wskazuje.

 

Podałem to przykładowo, gdyż różnią się one od siebie, przede wszystkim czasem przejścia z jednego roku w drugi, a co kto wybierze to jego decyzja.

Poza tym nie jest to prognostyka idealna, jedni sobie coś dopasują a inni nie, stąd nie należy jej traktować jako wyroczni Sybilli. A już na pewno nie na początku swej drogi numerologicznej.

 

Żeby nie być gołosłownym, to policzyłem u siebie to "coś ważnego" i nic we wskazanym roku się nie wydarzyło. No ale ktoś miże ma więcej szczęścia, trafi u niego na ważne wydarzenie i wówczas, szczęśliwy, krzyknie "eureka! to działa!" :D

 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

 • Moderators

@joginka pozwolę sobie jeszcze podpowiedzieć, żebyś po G.Lobos, którą już masz, przeczytała N.Czarmińską. Można ściągnąc pdf. free.

To są pierwsze dwie lektury, które ukazały się lata temu w Polsce i od nich zaczęła się cała polska gałązka numerlogii. Jeśli numero Cię wciągnie, to będziesz wiedziała co skąd pochodzi, bo to jest ważne, szczególnie jeśli chodzi o mieszanie pojęć i obliczeń numerologicznych.

A z angielskojęzycznych lektur to obowiązkowo Juno Jordan i jej następcy.

To jest podstawa i początek całej współczesnej numerologii. Cała reszta na tym bazuje, dokładając po drodze swoje cegiełki, nie wszystkie wszakże trafione. 

 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

Przejrzałam tą pozycję pani Nataszy i powiem jedno, szkoda że nie znalazłam jej wcześniej bo jest pozycja dużo bardziej treściwa niż książka Gladys Lobos. I choć nie za bardzo wszystko jeszcze rozumiem np. cykle i jak je powiązać z liczbami to może podczas drugiego czytania się rozjaśni. Dziękuję za pomoc :)

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...