Skocz do zawartości

Od czego zacząć przygodę z numerologią?


Daktylka

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...
  • Administrator

Natasza Czarmińska to dobry start, aczkolwiek drugie wydanie książki jest przeplatane twórczością autorki i jej maksymami, co rozprasza.

G. Lobos także coś może wnieść, ponieważ tam jest konkret, jednakże mankamenty są takie, iż to ona puściła parę bąków, w tym ten nieszczęsny rok numerologiczny, zaczynający się od września, a to błąd.

Jednak jeśli jako pierwsza lektura pójdzie Czarmińska, to z Lobos bez trudu da się wyłuskać błędy.

Ewentualnie. J.D. Fermier "Numerologia". O - i W. Kuklińska - Woźny parę książek napisała, ale ponieważ pobieżnie je przejrzałam, to mogę tylko powiedzieć, że ani rewelacyjna nie jest ani niczego z "górnej półki" nie wnosi.

Te książki to właściwie wstęp, zapoznanie się z numerologią ogólnie, lecz mają tą zaletę, że można się zorientować jak i co się liczy by potem bez dużego problemu móc przejść na inny poziom.

  • Lubię to! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Szukam obecnie ciekawych książek na temat numerologii. Obecnie kupiłam Magia numerologi wyd. KOS i są tu niby opisane podstawy, ale gdzieś natknęłam się na liczenie ważnych momentów w życiu i za nic nie mogę odnaleźć gdzie to było i czego dotyczy. Potrzymuję więc temat- stąd proszę o polecenie fajnych pozycje, które są sprawdzone i warto je przeczytać.

 

Pamiętam tylko że to jest np. 29+miesiąc (3)+rok urodzenia np. 2022 = 29+3+2022 = 2054, czyli coś nowego zacznie się w 2054 - jakaś ważne coś dla nas. I szukam jak się to między innymi nazywa. 

  • Lubię to! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

Lektury są tutaj: Nasze lektury

 

A sposób na ważne momenty w życiu to na pewno nie jest taki, który podałaś jako przykład.

Nie wiem, gdzie i kto takie bzdurstwa produkuje.

W taki sposób oblicza sie drogę życia.

A dzień + miesiąc + rok bieżący, to metoda obliczania tzw. roku osobistego /N.Czarmińska, J.Jordan/

lub roku numerologicznego /G.Lobos/.

Tak uzyskaną liczbę redukuje się do liczby pojedyńczej i jest to ów rok osobisty.

 

Nie ma też tak, że mamy tylko jeden ważny moment w życiu, a ta "metoda" tylko na jedną możliwość wskazuje.

 

Podałem to przykładowo, gdyż różnią się one od siebie, przede wszystkim czasem przejścia z jednego roku w drugi, a co kto wybierze to jego decyzja.

Poza tym nie jest to prognostyka idealna, jedni sobie coś dopasują a inni nie, stąd nie należy jej traktować jako wyroczni Sybilli. A już na pewno nie na początku swej drogi numerologicznej.

 

Żeby nie być gołosłownym, to policzyłem u siebie to "coś ważnego" i nic we wskazanym roku się nie wydarzyło. No ale ktoś miże ma więcej szczęścia, trafi u niego na ważne wydarzenie i wówczas, szczęśliwy, krzyknie "eureka! to działa!" :D

  • Lubię to! 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderators

@joginka pozwolę sobie jeszcze podpowiedzieć, żebyś po G.Lobos, którą już masz, przeczytała N.Czarmińską. Można ściągnąc pdf. free.

To są pierwsze dwie lektury, które ukazały się lata temu w Polsce i od nich zaczęła się cała polska gałązka numerlogii. Jeśli numero Cię wciągnie, to będziesz wiedziała co skąd pochodzi, bo to jest ważne, szczególnie jeśli chodzi o mieszanie pojęć i obliczeń numerologicznych.

A z angielskojęzycznych lektur to obowiązkowo Juno Jordan i jej następcy.

To jest podstawa i początek całej współczesnej numerologii. Cała reszta na tym bazuje, dokładając po drodze swoje cegiełki, nie wszystkie wszakże trafione. 

  • Lubię to! 1
  • W punkt 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałam tą pozycję pani Nataszy i powiem jedno, szkoda że nie znalazłam jej wcześniej bo jest pozycja dużo bardziej treściwa niż książka Gladys Lobos. I choć nie za bardzo wszystko jeszcze rozumiem np. cykle i jak je powiązać z liczbami to może podczas drugiego czytania się rozjaśni. Dziękuję za pomoc :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...