Jump to content

Czy ktoś pomoże?

silyen
 Share

Recommended Posts

Jeżeli na prawo od sygnifikatora w tablicy mamy nastepujące karty:

Sygnifikator Pani (jej dotyczy wróżba) i dalej na prawo: Trumna, Ogród, Drzewo i Żmija to może oznaczać, że w przyszłości nastąpi bolesna zmiana miejsca i utrata kontaktu z obecną rodziną i komplikacjami albo zdradą? lub związane ze zdradą?

Czy bardziej przeprowadzka związana z chorobą, np. sanatorium szpital itp.?

Edited by silyen

Guest befimaka

Pewnie Ci dużo nie pomogę, bo ja na tablicę patrzę wg opisu z książki Porożyńskiej. I u niej karty leżące na prawo od Pani mówią o tym, od czego pytająca się już odcięła, co minęło. Nie wiem, które masz karty, ale w talii Piatnika karty leżące po prawej stronie od Pani "opierają" się na jej plecach, jakby ona się od tych kart odwróciła.

I patrząc w ten sposób na Twoje karty zinterpretowałabym je w ten sposób, że Pani odcięła się od jakiegoś towarzystwa ze względu na obecność w nim jakiejś innej kobiety.

Ja mam Piatnika właśnie. Ponieważ dopiero do zgłębiam, więc korzystam z opisu Wielka Tablica - Karty Lenormand a tu jest odane że na prawo od Pani to przyszłość, na lewo przeszłość, a góra dół teraźniejszość. Nie znam Porożyńskiej, ale muszę zaglądnąć, bo w Piatniku jakość dla mnie Pani nie odwraca się od prawej strony.

Guest befimaka

Zwróć uwagę, że Pani jest lekko skierowana ciałem w swoją prawą stronę.

A czytanie tablicy takie jak Twoje, jest najbardziej oczywistym spojrzeniem na tablicę, ale do mnie bardziej w Lenormandach przemawia patrzenie, że po prawej, za plecami Pani, są karty mówiące, od czego Pani się odcięła. Natomiast karty mówiące o przyszłości leżą diagonalnie pod Panią po prawej stronie.

Lenormandy poprzez swoje obrazki dają możliwość odczytywania rozkładu w trochę inny sposób, niż tradycyjny. I to mi się podoba. :) Można ją jednak odczytywać w dwojaki sposób. Zależy, co komu przypasuje i jak się umówi z kartami. :)

Przy interpretacji kilku kart leżących w jednym rzędzie patrzę na nie jak na rozkład Most (który opisałam w Rozkładach Lenormand), tzn. ważna jest pierwsza i ostatnia z tych kart, a karty między nimi opisują sytuację. Tu jest też istotne umówienie się z kartami, no i oczywiście to, jak Ty patrzysz na karty. Co one Tobie mówią. Jak w tarocie.

coraz lepiej sobie radzę z tym, ale np. przy kolejnej tablicy sygnifikator Pana o którego pytam znalazł się w samym rogu tablicy u dołu z lewej strony to znaczy na pozycji 25. Nie ma lewej strony jest tylko góra i prawa. Co w takiej sytuacji?

Guest befimaka

Często sygnifikator w samym rogu podpowiada, że dla danej osoby nie jest ważna przeszłość lub inne sprawy, za które odpowiadają brakujące linie odczytywania kart. Że ten człowiek czuje się rozliczony z przeszłością i nie ma żadnych spraw, do których chciałby wracać. Jeśli nie ma kart w sferze przyszłości, może to znaczyć, że w tej chwili ta przyszłość jest nie do określenia, i pytający jest w momencie jakiegoś przełomu w swoim życiu, gdzie wszystko może się wydarzyć.

Myślę, że jeśli pytający ma jakiś główny problem, który go zaprząta, to możesz spojrzeć na sygnifikator tego problemu i jego otoczenie, bo to może Ci trochę rozjaśnić sytuację.

A jeszcze u Porożyńskiej znalazłam takie połączenie kart: jeśli koło Pani, z prawej strony jest Trumna, to ten układ podpowiada, że dana osoba ma taki charakter, który pozbawia innych energii. Może być męcząca dla otoczenia. Piszę o tym, bo taki układ podałeś w pierwszym poście.

dokładnie tak jest u tej Pani. Muszę nabyć książkę Porożyńskiej bo widzę że z niej można się wiele nauczyć. A nie ukrywam że Lenormandy wkręciły mnie mocno

No tak tylko w większości sklepów jest niedostępna. Super

to zanim się dorwę do tej książki jeszcze jedno pytanko. A jak sygnifikator Pani o którą pytam wypadł mi w jednej z czterech kart u dołu, który mówi o przeznaczeniu to jak to traktować? W tych kartach wypadło mi Myszy, Rózgi, Pani i Dom

Edited by Ismer

Guest befimaka

Zapytaj w dziale Bazarek ezoteryczny/Kupię. Może ktoś ma tę książkę i już nie jest mu potrzebna. Ona była wydana w 2003 roku i praktycznie jest nie do dostania. Udało mi się ją kupić zupełnym przypadkiem, bo niedaleko mnie jest księgarnia, w której pojawiają się czasem książki, których już nie ma w sprzedaży. Właściciel potrafi wynaleźć w magazynach pozycje, o których inni już zupełnie zapomnieli.

Jeśli chodzi o ten najniższy rząd, o który pytasz, to nie spotkałam wyjaśnienia, jak go interpretować, gdy sygnifikator tam się pojawi. Jednak na swój użytek taką sytuację interpretuję w ten sposób, że są to sprawy, które definitywnie mam za sobą. Tak mi zasugerowały karty. Może to brzmi dziwnie, ale tak było. Kiedy zapoznawałam się z Lenormandami, to rozłożyłam sobie tablicę z pytaniem, co karty mogą powiedzieć o moim życiu. Chciałam na podstawie tego, co wiem na pewno, zapoznać się ze znaczeniem kart.

I właśnie wtedy w dolnym rzędzie pojawiły mi się takie karty: Serce, Pan, Pani i Pierścionek. Mój mąż nie żyje od kilku lat, więc Serce, Pan i Pierścionek są sprawami zamkniętymi w moim życiu. Bo to był rozkład na życie dotychczasowe, a nie na przyszłość.

Dlatego uznałam, że w moich rozkładach sygnifikator na dole, wraz z kartami tam leżącymi, wskazuje na sprawy całkowicie zamknięte.

W swoim rozkładzie sprawdź, czy ta Pani miała jakieś problemy domowe, które mogły się zakończyć.

• Administrator

Dackis uśmiechnij się do Befimaki, żeby Ci ją skserowała ;)

Nie wiem ile kosztuje książka, ale wydaje mi się, że koszt xero powinien być równy cenie książki, może nieco wyższy, no ale to też zależy od ilości stron.

My często w naszych kółkach różańcowych tak robiliśmy, jak coś ciekawego było niedostępne; była to np. książka Prengla - nie do zdobycia.

Guest befimaka

To Ci ją zeskanuję. :) A dzisiaj nawet zajrzałam do tej mojej księgarni (tak na wszelki wypadek), ale nie było tej książki. Myślę, że w ciągu kilku dni powinnam się uwinąć z tym skanowaniem. :)

Guest gość5
To Ci ją zeskanuję. :) A dzisiaj nawet zajrzałam do tej mojej księgarni (tak na wszelki wypadek), ale nie było tej książki. Myślę, że w ciągu kilku dni powinnam się uwinąć z tym skanowaniem. :)

ja bym była równie wdzięczna jak dackis- jesli moge prosic :*

Guest befimaka

Oj, widzę, że Dackis już się zaoferował ze zdobytym przez siebie skanem. A ja tak się zajęłam skanowaniem, że nawet nie zajrzałam na forum. ;) Ale kto pierwszy, ten lepszy. :D

Jakby cos to wyślijcie mi maile na priv to moge prześlą swoj skan. Trzeba sobie pomagac

Chętnie skorzystam;-) W sklepach ezoterycznych kompletne zero, nic o kartach Lenormand.

Prawo przyciągania. Proście, a będzie Wam dane

a dzisiaj okazało się, ze moja koleżanka wróżka z doswiadczeniem tez ma te książkę :) jestem pod wrazeniem :)

Witaj befimaka :)

Czy ja tez mogę prosić...?

E-mil przeslę Ci na prywatna pocztę.

Pozdrawiam i dziekuję :)

Juz dotarł wczoraj do mnie skan książki.

Dziekuję bardzo. Książka wiele może nauczyć i napewno mi sie przyda.

Może kiedyś ja Ci pomogę , bardzo,bardzo dziekuję, miłego dnia,pozdrawiam:)

Chętnie skorzystam;-) W sklepach ezoterycznych kompletne zero, nic o kartach Lenormand.

Próbuję wysłać wiadomość na priv, ale skrzynka odbiorcza jest pełna i nic nie można przesłać