Jump to content

Jakie znaczenie maja te 3 cyfry 666


kleeberger

Recommended Posts

  • 8 months later...

Ja czytałam, że to liczba człowieka, że to liczba bestii.

Ale na przykład na stronie vismaya jest też inna teoria na ten temat. To zależy jakie masz odczucia, bo symbol to nie alegoria. Sam symbol nie będzie czymś złym dopóki ty tego zła w nim nie dostrzeżesz, a jak zaszczepisz go w szerszej świadomości to już w ogóle świetnie - strach napędza strach (i niechęć wobec tych, którzy się nie boją). Nic złego w nim nie ma, nawet jeżeli będzie liczbą bestii to nic złego ci nie zrobi - chyba, że będziesz się bał, panikował i szykował się na nieszczęście to sam sobie zrobisz krzywdę w tym przypadku.

Link to comment
Share on other sites

Zgadzam się. Poza tym by używać jakiegoś symbolu trzeba rozumieć jego znaczenie. 666 równie dobrze może być liczbą bestii ale trzeba zrozumieć dlaczego reprezentuje bestię. Symbole same w sobie są neutralne i zależą od naszego postrzegania np. taka swastyka dla jednych będzie symbolem solarnym a dla innych symbolem nazistów.

Link to comment
Share on other sites

Z tym, że trzeba jeszcze wiedzieć, że swastyka nazistów jest taka "kopnięta" i wbrew pozorom nie wygląda tak samo.

Nazi_Swastika.PNG

swastyka nazistów

z16998581Q,Swastyka-to-nie-tylko-symbol-nazistow.jpg

pierwotna swastykam

źródło:

Zdjęcie nr 3 w galerii - Symbol nazistów czy znak szczęścia? Swastyka była też ważną odznaką w polskim wojsku

 

Są też symbole przekształcone i też fajnie jest widzieć subtelne różnice między nimi, żeby znowu czegoś innego nie przypisywać.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Swastyka to stary symbol, ale Adolf zmienił ramiona, i bynajmniej nie z powodu niemieckiej dokładności, a z powodów... ezoterycznych. Nie pamiętam dokładnie jak to było, jaki dokładnie cel mu przyświecał, bo wykłady były wiele lat temu, lecz czytałam o tym i to spory czas później i w necie, więc pewnie można się dogrzebać.

Poza tym "wprawiał ją w ruch" za pomocą żywiołu Ognia, na przykład na wiecach: ustawieni w kształcie swastyki młodzi ludzie z pochodniami chodzili w kółko, żeby się ta swastyka ruszała. Jak wiadomo nie pomogło mu to osiągnąć ostatecznego zwycięstwa, ale zniszczeń dokonał imponujących.

Link to comment
Share on other sites

Czy to symbol cos zlego?

 

Akurat sprawę liczby 666 wyjaśniłem po krótce w tym wątku.

 

Odnośnie zaś swastyki, to zgodnie z moją wiedzą, była ona znana praktycznie we wszystkich kulturach. Symbol zawłaszczony przez NSDAP jest swastyką lewoskrętną, która mówiąc w skrócie symbolizuje zło oraz zniszczenie. Tak, jak słusznie zauważyła Azbest, swastyka nazistów jest do tego przekręcona o 45 stopni.

 

Znalazłem w sieci taki oto krótkie zestawienie swastyk:

1279215403.jpg

history-of-swastica.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 1 month later...
Guest Waldarius

Co prawda liczba 666 pojawia się w NT, ale większość chrześcijan nigdy by o niej nie słyszało, gdyby nie popkultura, głównie film i muzyka. Takie symbole mają dość silne oddziaływanie, jeśli żyją i mocno zakorzeniają się w zbiorowej świadomości, wtedy jeśli jesteśmy zżyci z tą zbiorowością i podatni na jej oddziaływanie, to może być to problem, jeśli taki symbol ma złą sławę, wyraża zło. Popkultura jednak to raczej wirtualny świat, nawet jeśli np muzyk nazywa siebie satanistą, okultystą, to w większości przypadków nie ma nawet pojęcia czym jest prawdziwy okultyzm, takie utożsamianie się ma na celu zwykle jedynie szokowanie i zwracanie na siebie uwagi. Inne podejście to liczby 666 ma Bractwo Zakonne Himavanti, które stosuje gematrię, ale trochę inną od gematrii tradycyjnej, żydowskiej, ta oparta jest na numerologii, tylko bardziej rozszerzona. Tam liczba 666 i wszystkie liczby pokrewne, zawierające po dwie szóstki jak 656, 662 itd są demoniczne, jeśli występują w naszych imionach czy nazwisku to niedobrze. Nie wiem, na ile prawdziwa jest taka metoda przeliczania i skąd w ogóle bractwo to zaczerpnęło ją, jak zauważyłem używa jej do niszczenia swoich wrogów, ale ciekawą rzeczą jest to, że sprawdzałem kiedyś czołowych nazistów, Hitlera, Goebelsa, Goringa, Himmlera i kilku innych, każdy miał gdzieś taką demoniczną liczbę, a słowo Hitler to dokładnie 666, u mniej znaczących i nie związanych z nazistowskim okultyzmem taka demoniczna liczba była rzadkością, ale oczywiście to może być jedynie przypadek, system takiego przeliczania nazw jest niesprawdzony i dość podejrzany.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...