Jump to content

Zodiak w Miłości


Daria_Hexe

Recommended Posts

BARAN

 

Ona

Ma w sobie dużo kobiecości i żadnych skrupułów, żeby samej przejąć inicjatywę. Jest przebojowa, dynamiczna i rzadko zdarza jej się kaprysić. W sztuce uwodzenia przejawia męskie cechy. A kiedy się już zakocha, daje partnerowi to co w niej najlepsze: radość, niezwykłą żywotność i umiejętność zmiany życia swojego otoczenia. Wszystko robi z pasją i energią. Potrafi jednak być impulsywna i czasem charakteryzuje ją tak zwany „słomiany ogień”. Kiedy zauważy, że miłość nie spełnia jej oczekiwań, nie zwleka, tylko jednym cięciem uwalnia się od krępującego ją związku. Uważa, że życie jest zbyt krótkie i ciekawe, by zawracać sobie głowę czymś, co nie rokuje dobrze na przyszłość.

Nie pozwala, żeby ktoś ją zdominował, nie dla niej rola ofiary domowej, nie wolno jej zaniedbywać. Nie znosi płaczu i narzekania, szybko pozbywa się negatywnych emocji, nie żałuje podjętych decyzji. Rzadko robi sobie iluzje, potrafi „prześwietlić” partnera po kilku spotkaniach. Dlatego sporo flirtuje, zanim trafi na tego właściwego. A ten właściwy może liczyć na związek z kobietą hojną, energiczną i pełną pomysłów. Kobieta spod znaku Barana nigdy nie zgodzi się grać drugoplanowej roli, uważa, że racja jest zawsze po jej stronie. Nie dla niej partner autorytarny, czy próbujący ograniczyć jej wolność i kreatywność. Jeśli natomiast zgodzi się zaakceptować jej dominację, a czasem nawet zaborczość, ona urządzi mu życie jak w raju.

Na ogół jest wierna, bo kocha mocno i namiętnie, a także dlatego, że źle się czuje w sytuacjach ukradkowych spotkań i kłamstwa. Kiedy zaś zdarzy się jej „skok w bok” (bo czasem bywa kochliwa i kieruje się instynktem), zawsze znajdzie usprawiedliwienie dla swego postępowania. Kiedy dowie się, że to ona jest zdradzana, potrafi wpaść w nieokiełznaną złość, bo poczucie własnej godności i dumy jest w niej jednym z dominujących uczuć.

 

On

Jest najczystszym symbolem męskości, takim prawdziwym "macho" i to dla niego powód do prawdziwej dumy. Ma w sobie gen podboju i bardzo często pozwala mu dominować nad swoim postępowaniem. Zabiera się do podboju z wyrachowaniem i nawet do głowy mu nie przyjdzie, że mógłby spotkać się z odmową. Ale kiedy coś pójdzie nie po jego myśli, natychmiast o tym zapomina. Jest bardzo dumny ze swych podbojów miłosnych, na ogół miewa wiele przygód z kobietami, zapala się natychmiast i równie szybko gaśnie.

Kiedy uzna, że poznał tę właściwą, poświęca jej cały swój entuzjazm. Ale wymaga podporządkowania się, wręcz całkowitego uwielbienia. Jest bardzo egoistyczny, nie znosi znajdować się na drugim planie, narzuca partnerce swoją wolę i nawet nie zamierza ukrywać kto tu naprawdę rządzi. Kiedy partnerka zaakceptuje te reguły, będzie kobietą uwielbianą. Mężczyzna Baran odda się jej całkowicie, będzie wspaniałym kochankiem i adoratorem, choć pozbawionym nieco romantyczności. Potrafi wybuchać bez powodu i gwałtownie, ale złość szybko mu mija.

Brakuje mu cierpliwości, czasem bywa nieco brutalny, niezdolny do rzeczowej dyskusji. Jest niezwykle zazdrosny, nie toleruje nawet niewinnych flirtów, nie mówiąc o prawdziwej zdradzie. Reaguje natychmiast, bez żadnej dyplomacji.

Do późnych lat zachowuje młodość i ochotę na seks. Oczekuje, że będziesz go za to podziwiać.

 

BYK

 

Ona

Jest obdarzona wyjątkowym urokiem i jest tego świadoma. Nie waha się go wykorzystywać, ale mądrze i z umiarem.

Nie lubi związków, w których rządzi ślepa pasja, szuka raczej stabilności i pewności. Jest prosta i spontaniczna w swoich reakcjach, nie boi się angażować, ale tylko wtedy gdy sytuacja jest jasna i przewidywalna. Jej partner musi być solidny, stały w uczuciach i bezwarunkowo wierny, gwarantujący jej dostatnią i spokojną przyszłość.

Jest obdarzona dynamiczną, lecz jednocześnie ostrożną naturą, bo gdyby zdała się tylko na swój instynkt, mogłaby się wplątać w niezliczone miłostki, a to nie bardzo ją interesuje. Dla niej miłość jest globalną siłą, cudowną i radosną, a jeśli zapewnia głębokie, szczere uczucie i fantastyczny seks, nie waha się zbyt długo. Od partnera wymaga podobnego zaangażowania.

Byk ma najbardziej rozwinięty zmysł posiadania ze wszystkich znaków zodiaku, jego zazdrość jest przysłowiowa. Ta niby łagodna, macierzyńska kobieta, pragnie całkowicie dominować nad swoim partnerem i może przeistoczyć się w prawdziwą furię, jeśli on nie chce się temu poddać.

I lepiej nie mówić o jej reakcji, kiedy partner ją zdradzi. Wielką wadą jest jej podejrzliwość. Posiada jednak wiele wspaniałych zalet, które czynią z niej kobietę bardzo atrakcyjną dla mężczyzn.

Niezbyt lubi niespodzianki i zaskakujące sytuacje, jej świat musi mieć wyraźnie wytyczone granice, świetnie się czuje w codziennej rutynie, uwielbia wygodę i stanie twardo na ziemi.

Nie wytrzyma zbyt długo z partnerem o zbyt bujnej fantazji i skomplikowanej psychice.

 

On

Sympatyczny, miły i uważny. Ma eleganckie, wyszukane maniery. Kiedy dopadnie go uczucie, angażuje się natychmiast, ale zachowuje zimną krew i spokój, uwodzi swą przyszłą zdobycz wyrafinowaną taktyką. Miłość nie jest jego głównym celem, chętnie nawiązuje krótkotrwałe romanse, których głównym motorem jest erotyka.

Z natury jest dość ostrożny, dlatego poważnie się zastanawia zanim zdecyduje się pójść na całość: kobieta jego życia musi być bardzo atrakcyjna, zdolna zaspokoić jego rozbuchany apetyt na życie (niekoniecznie na seks), niezawodna i wierna. Pragmatyczny Byk nie ukrywa, że wybranka jego życia jest jego wyłączną własnością.

Partnerka powinna zachować ostrożność, bo każda, nawet najbardziej niewinna sytuacja może u niego wywołać gwałtowną scenę zazdrości. Trzeba jednak przyznać, że stosuje tę regułę w obie strony... chyba że poniesie go uczucie, któremu nie jest w stanie się oprzeć.

Jest zdeklarowanym hedonistą, złości go gdy nie może realizować swych pasji, lub musi odmówić sobie materialnego luksusu.

Nie istnieje dla niego miłość platoniczna, czy choćby „letnie” uczucie; podstawą związku dwóch płci powinna być prawdziwa pasja i zaangażowanie.

Jest materialistą i nawet w dziedzinie uczuć potrafi kalkulować, ocenić wszystkie za i przeciw. Lubi dawać z siebie wszystko, ale oczekuje tego samego w zamian i jeśli tego nie dostaje, związek przestaje go interesować. Jeśli wszystko dobrze się układa, można zawsze na niego liczyć, jest opiekuńczy i niezawodny, dba o partnerkę, a jego uczucie jest trwałe.

 

BLIŹNIĘTA

 

Ona

Pani Bliźniak posiada ogromną moc uwodzenia i doskonale potrafi z niej korzystać. Ma mnóstwo energii, wdzięku, życzliwości; jest figlarna i nieprzewidywalna. Ma lotny umysł, doskonałe maniery i, jak jej męski odpowiednik, zachowuje wieczną młodość.

Niczym się zbytnio nie pasjonuje, nie jest zbyt sentymentalna, do miłości podchodzi raczej w sposób racjonalny.

Aby się jej spodobać, mężczyzna musi zaimponować jej walorami bardziej intelektualnymi niż wyglądem fizycznym. Pani Bliźniak nie stroni od miłosnych przygód – jest ciekawa życia i lubi eksperymentować, zwłaszcza we wczesnej młodości. Te przygody zwykle nie trwają długo, bo Pani Bliźniak bardzo lubi flirtować. Zazwyczaj nie wychodzi zbyt młodo za mąż, panicznie boi się więzów, a jeśli już zdecyduje się na trwały związek, musi zachować dla siebie strefę wolności, która pozwoli jej "oddychać pełną piersią".

Kiedy się już naprawdę zakocha, potrafi stworzyć solidny, trwały związek, w którym oboje partnerzy darzą się przyjaźnią i całkowitym zaufaniem, razem uprawiają sporty lub inne aktywności, mają podobne zainteresowania.

Jeśli zdarzy się jej partner dość „ograniczony”, lubiący rutynę – bardzo szybko się odkocha.

Często jest dosyć mało zazdrosna, dlatego ma sporo tolerancji dla ewentualnej zdrady, która nie ma dla niej rozmiaru katastrofy. Ważniejsze są dla niej przyjacielskie relacje z ukochaną osobą i dzielenie z nią wspólnych zainteresowań.

 

On

Często jest niestały i gadatliwy, czasem zaś introwertyczny i bardzo poważny (w zależności od ascendentu). Na ogół te dwie opozycyjne cechy doskonale się równoważą, choć proces ten trwa zazwyczaj dość długo. Kiedy to nastąpi Pan Bliźniak staje się osobą zauważalną, pełną dobrej energii. Jest ekspertem w sztuce przyciągania uwagi płci przeciwnej, potrafi błyskawicznie wyczuć oczekiwania kobiety, uwodzi ją błyskotliwymi żarcikami intelektualnymi. Jednym słowem – prawdziwy kameleon.

Ma na swym koncie wiele miłosnych podbojów, zwykle posiada całą masę przyjaciół. Kiedy zmienia partnerkę, zwykle robi to z ogromnym wyczuciem i dyplomacją.

Często miewa kilka partnerek w tym samym czasie, potrafi zręcznie lawirować pomiędzy nimi.

Lotny umysł pozwala mu na liczne eksperymenty w różnych dziedzinach, uwielbia wszystkiego próbować, więc nie można go nazwać wzorem wierności.

Zazwyczaj udaje mu się zachować dobre stosunki ze swoimi „ex”.

To nie walory fizyczne są podstawą jego niewierności, to raczej uczucie ciągłej ciekawości i chęć przeżycia czegoś nowego. Aby zatrzymać go przy sobie, kobieta powinna posiadać lotny umysł, duży temperament i eklektyczność, co pozwoli Panu Bliźniakowi odkrywać oraz nowe aspekty osobowości swojej partnerki. Będzie miał wrażenie, że kobieta u jego boku to istota zmienna i ciągle zaskakująca.

 

RAK

 

ONA

Zdominowana przez Księżyc Pani Rak jest łagodna, bardzo kobieca, sentymentalna i wrażliwa.

Czuła, o silnie rozwiniętym instynkcie macierzyńskim, ale zarazem kapryśna, nieprzewidywalna i enigmatyczna.

Miłość pochłania wszystkie jej myśli, nie tylko dlatego że jest zdeklarowaną romantyczką, ale rzeczywiście często marzy o tym by poświęcić się rodzinie i dzieciom. Natura obdarzyła ją ogromnym urokiem, raczej delikatnym i nie narzucającym się, ale zauważalnym i silnie działającym na płeć przeciwną.

Może być albo kobietą – dzieckiem, bujającym w obłokach i szukającym silnego partnera, na ramieniu którego mogłaby ufnie złożyć pełną fantazji głowę, lub [ale to w wieku bardziej dojrzałym], typową, opiekuńczą matką i żoną, przewidującą, zapobiegliwą i nieco zbyt troskliwą.

Właśnie ta nadopiekuńczość może sprawić, że partner zacznie się dusić i zapragnąć powiewu świeżego powietrza.

Pani Rak pragnie solidnego, długotrwałego i raczej tradycyjnego związku, w którym mogłaby się realizować w roli żony i matki. Jednak jej kapryśna i melancholijna strona osobowości może być dominująca – zwłaszcza gdy nie może się odnaleźć w tych rolach.

Wtedy zaczyna wątpić w swoją kobiecość, wpada w depresję i ma się za nieudacznika.

Jest egocentryczna i bardzo drażliwa, wyjątkowo łatwo ją zranić i obrazić, nawet bezwiednie. Wtedy najczęściej chowa się w swą skorupę i cierpi w milczeniu. Jest bardzo emocjonalna,co objawia się dramatycznymi scenami i nieustannymi dąsami.

Często jest nieśmiała i otwiera się wyłącznie przed tymi, których jest pewna, ale nigdy nie obdarza nikogo całkowitym zaufaniem. Dla tych, których kocha, jest zdolna do poświęceń, potrafi być szlachetna i bezinteresowna.

 

ON

Ma dużo pierwiastka żeńskiego. Jeśli w dzieciństwie miał dobre relacje z matką, rozwija w sobie sferę uczuciową i opiekuńczą. Ale jest także druga strona medalu: może nieustannie porównywać swą partnerkę do matki i żadna kobieta - według niego - nie może jej dorównać. Czasem zdarza się, że ta "pępowina" nigdy nie zostaje odcięta i on pozostanie samotny.

Pan Rak jest wyposażony w ogromną wrażliwość i wręcz kobiecą uczuciowość. Na pierwszy rzut oka może wydawać się mało atrakcyjny i przedsiębiorczy. Jednak ma powodzenie u pań, bo kiedy lepiej je pozna, doskonale je rozumie sercem, nie głową.

Miłość to dla niego założenie rodziny i dzielenie się każdą sprawą wspólnego życia.

Ale nie tak łatwo się żeni, bo jest z natury bardzo nieufny; boi się pomyłki i drży z lęku, że może zostać zraniony. Tak więc wybór odpowiedniej partnerki może trwać bardzo długo. Kiedy już się zdecyduje, będzie prawdziwie zakochanym partnerem, czułym i uważnym. Potrafi odgadnąć czego potrzebuje kochana przez niego kobieta, przewidzieć jej humory i pragnienia.

On sam też potrzebuje uwagi i zainteresowania, inaczej czuje się zaniedbywany. Wtedy zamyka się w sobie jak w twierdzy, staje się opryskliwy i zrzędliwy.

Może nie jest szczególnie namiętny, ale jest czułym, wrażliwym, wyrafinowanym i obdarzonym dużą wyobraźnią kochankiem. Stara się zaspokoić potrzeby partnerki.

Potrzebna mu jest kobieta czuła, macierzyńska, potrafiąca dać mu wiele uczucia.

Powinna także posiadać zmysł praktyczny, bo jego przyziemne sprawy nudzą i niezbyt interesują

Tak jak jego żeński odpowiednik nie jest zbyt zazdrosny i boi się o swe domowe szczęście, dlatego zarówno On jak i Ona są osobami dosyć wiernymi i jeśli zdradzają, to najczęściej w wyobraźni.

 

LEW

 

ONA

Wyniosła, pewna siebie, ma bardzo dobrą opinię o sobie. Lubi się pokazywać, czuć się pożądana, uwielbia stać na piedestale wokół którego kłębi się tłum adoratorów. Jest szlachetna i szczera, miłość to dla niej coś spontanicznego i absolutnego, coś, co będzie ją rozświetlać niczym promień słońca.

Jej uczucie jest szlachetne jak jej opiekun: Słońce.

Lwica bywa bardzo opiekuńcza, ale również autorytarna i apodyktyczna.

Kiedy kocha – robi to naprawdę szczerze, pragnie zaspokoić potrzeby partnera w każdej dziedzinie życia, chce pokazać, że zawsze może stanąć na wysokości zadania, lecz jednocześnie wiele oczekuje w zamian.

Nawet jeśli jest z natury kochliwa i spontaniczna, to ofiaruje swe serce dopiero po długim namyśle i głębokiej refleksji. Przecież nie zadowoli się byle kim, musi mieć obok siebie silną osobowość, zasługującą na szacunek.

Wybiera partnera, który nie tylko będzie bardzo ją kochał, ale jednocześnie zapewni jej odpowiedni prestiż społeczny, słowem potrzebny jej mężczyzna, z którego może być dumna w każdej sytuacji.

Na ogół jest wierna, choć często sprawia wrażenie, jakby ciągle szukała nowych miłosnych przygód, ale postępuje tak tylko po to, by zaspokoić swą próżność.

Partner Lwicy musi bardzo uważać, żeby nigdy jej nie zaniedbać, bo obojętność jest największym afrontem jaki może ją spotkać.

Pani Lew może dopuścić się zdrady, kiedy dojdzie do wniosku, że dostała nie całkiem to, o co jej chodziło. Nie lubi takich sytuacji, bo jest prawdomówna i szczera. Od partnera wymaga tego samego.

 

ON

Piękna sylwetka, witalność i energia – Pan Lew jest obdarzony także silną osobowością.

W naturalny sposób narzuca swoje zdanie, uwielbia się pysznić, jest zawsze otoczone grupą wielbicielek, wśród których szuka godnej siebie partnerki.

Chwali się swymi sukcesami, ale nie do końca świadomie.

Jest szlachetny i chociaż bywa często egocentryczny i pragnie dominować, to najczęściej zachowuje się bardzo rycersko. Kocha gorąco i głęboko, posiada umiejętność pociągnięcia za sobą kochaną osobę na najwyższy poziom.

Robi wszystko, żeby partnerka była dumna, że została wybrana przez tak wspaniałego mężczyznę. Miłość może pojawić się w sposób gwałtowny, ale nigdy nie skusi się na kota w worku; jego wybranka musi reprezentować klasę sporo wyższą od przeciętnej. Lew zawsze szuka tego co najlepsze.

W miłości jest szczery, umotywowany, ale kiedy rodzinne życie osiągnie stabilizację, Lwa zaczyna ogarniać lenistwo i pozostawia żonie zajęcie się sprawami domowymi.

Jego „dyrektorski” styl nie pozostawia domownikom za wiele swobody, choć zarządza wszystkim z daleka, bacznie obserwuje i wkracza wtedy gdy według niego coś dzieje się nie tak jak trzeba.

Lubi być w centrum uwagi, ale jest dość wierny i jeśli uwodzi, to aby zaspokoić swój wybujały narcyzm. Jego partnerka ma niełatwe zadanie do wykonania, ale będzie hojnie nagrodzona. Lew postara się o odpowiednią rekompensatę jej wysiłków. Największą z nich będzie z pewnością fakt, że życie z Panem Lwem oznacza bogactwo, zarówno materialne jak i duchowe.

 

PANNA

 

ONA

Pierwszą cechą pań urodzonych w znaku Panny jest inteligencja, co sprawia, że w miłości to rozum chce grać pierwsze skrzypce. Spokojna, uporządkowana i realistyczna, bardzo rzadko angażuje się pierwsza w jakikolwiek związek.

Czuje tak ogromną potrzebę porządku, czy to materialistycznego, psychicznego czy moralnego; tak lubi jasne, klarowne sytuacje dla siebie i ewentualnego partnera, że podjęcie szybkiej decyzji w sferze uczuć jest po prostu niemożliwe.

Reprezentuje kobiecość z dużą dozą rezerwy, woli być niezauważona, gdyż na ogół bywa bardzo nieśmiała i stojąc z boku ma lepsze pole obserwacji przedstawicieli przeciwnej płci. Jej męski ideał musi posiadać zarówno błyskotliwą inteligencję jak i silnie rozwinięty zmysł praktyczny.

Nie zwraca większej uwagi na wygląd zewnętrzny, a wyczulony zmysł praktyczny pozwala jej dość szybko rozpoznać słabe punkty ewentualnego partnera.

Perfekcjonizm i pewne zahamowanie może sprawiać wrażenie wyjątkowo powściągliwej, a to czasem odstrasza potencjalnych pretendentów.

Jak wszystkie znaki Ziemi przywiązuje dużą wagę do przyjemności cielesnych, ale ma surowe zasady w dziedzinie seksu. W miłosnym zapomnieniu widzi przede wszystkim utratę kontroli nad sobą, a to uważa za bardzo niebezpieczne.

Bywa, że czasem jest mniej restrykcyjna w sytuacjach intymnych, ale serce oddaje niezbyt łatwo.

Kiedy Pani Panna się zakocha, jest oddaną, praktyczną i skuteczną partnerką; może jest trochę zbyt oschła w okazywaniu swych uczuć, okazuje je raczej konkretnymi czynami i poświęcaniu uwagi kochanej osobie.

 

ON

Tak jak jego żeńska odpowiedniczka, Pan Panna posiada dwie podstawowe typologie, które występują często u tej samej osoby w różnych okresach jej życia. Z jednej strony to osoba pełna rezerwy, nieufna, niepewna, nieśmiała wobec kobiet, zbyt ostrożna i kontrolująca się by rzucić się w jakąś przygodę sentymentalną. Nieśmiałość i brak spontaniczności ogranicza inicjatywę wobec kobiet.

Z drugiej strony to osoba z mniejszymi zahamowaniami, inteligentna, bardziej na luzie, potrafiąca wykorzystywać swój urok intelektualny i finezję umysłu. Może się pochwalić sporą ilością podbojów, jednak przez cały czas pilnuje, by nie wpaść w pułapkę nieodpowiedniego uczucia.

Nie należy sądzić, że Pan Panna nie potrafi okazywać swych uczuć, ale bardzo boi się pomyłki, utraty kontroli nad sytuacją i będzie się długo zastanawiał zanim dokona wyboru. Nie grozi mu tak zwane ślepe uczucie (chyba że chodzi o związek wyłącznie seksualny); może pokochać kobietę, która zrozumie jego rezerwę i zapewni mu tak cenną pewność, inteligentną, doceniającą jego walory intelektualne.

Potrzebuje związku bazującego na wymianie mentalnej, nie uczuciowej.

Jest niezawodny, cierpliwy i zawsze gotów pomagać kobiecie którą kocha. Może nawet trochę za bardzo przewidywalny w swych działaniach, ale z pewnością nie jest nudny. Aby związek mógł przetrwać, oboje muszą mieć te same cele, do których będą wspólnie dążyć, w harmonii i przyjaźni.

 

WAGA

 

ONA

Urodziła się pod opieką Wenus, więc jest łagodna, pełna gracji, potrafi podkreślić zalety, w które wyposażyła ją Matka Natura, a jej niezaprzeczalny wdzięk jest melanżem harmonii i uprzejmości.

Jej osobowość wzbogaca się w kontaktach z innymi ludźmi, ma dużą łatwość w nawiązywaniu kontaktów, jest zawsze otoczona grupą przyjaciół i adoratorów.

Wyznaje prawdziwy kult miłości i ma skłonność do idealizowania tego uczucia w perfekcyjny sposób: jest romantyczna (ale bez większej pasji), realizuje się u boku mężczyzny, w którym chciałaby widzieć ideał zarówno pod względem estetycznym jak i duchowym.

Nie znosi być sama, dlatego stara się pokonać swoje wieczne niezdecydowanie i stara się dokonać właściwego wyboru, nawet jeśli upatrzony mężczyzna nie całkiem odpowiada jej wymarzonemu ideałowi.

Jest subtelną wrażliwość można obudzić taktem i delikatnością: przeraża ją wszelka wulgarność, prostackie maniery, zbyt nachalne próby zbliżenia.

Jest wyrafinowaną dyplomatką, często posiada jakiś talent artystyczny, w naturalny sposób lubi sprawiać przyjemność innym, bo ma bardzo silnie rozwiniętą potrzebę bycia kochaną i aprobowaną.

Nie znosi konfliktów, rywalizacji (no może poza sportową), jej ogromnym pragnieniem jest życie w spokoju.

W związku daje z siebie to co najlepsze, najważniejsza jest dla niej obopólna miłość, której poddaje się z prawdziwym entuzjazmem, jest skłonna poświęcać się dla partnera i chętnie dostosowuje się do jego pragnień.

Nie jest szczególnie zaborcza, ale lęk o stratę partnera może sprawić, że stanie się zazdrosna i nieufna.

Należy obsypywać ją komplementami i dowodami uczucia, poświęcić jej wiele uwagi i dać dużo czułości, wtedy będzie naprawdę szczęśliwa.

 

ON

To osobowość łagodna i spokojna, bardzo rzadko tracąca zimną krew. Doskonale potrafi się kontrolować, nie lubi demonstracji siły i hałaśliwego, irytującego zachowania. Wokół niego panuje atmosfera pewności i spokoju, to osoba łatwo akceptująca innych ludzi.

Ale tak jak Panią Wagą, targają nim najrozmaitsze niepokoje; jest wiecznie niepewny, ale potrafi to przezwyciężyć gdyż uważa, że każde, niekontrolowane doświadczenie uczuciowe jest niemiłe i nieodpowiednie.

Kurtuazyjny, miły i wyrozumiały ma ogromne powodzenie u kobiet dzięki swojej galanterii i romantyzmowi. Wybrana przez niego pani czuje się wyjątkowa i cudowna.

Nie brakuje mu uroku, bardzo często dokonuje licznych podbojów miłosnych; trudno mu się zdecydować jaką partnerkę wybrać, bo trapi go chroniczna niepewność i wahanie. Strach, że może się pomylić popycha go do ciągłego odsuwania na później najważniejszych decyzji, a często pozostawia to zadanie kobietom.

A jednak śni mu się trwały związek i często dość szybko decyduje się na zawarcie małżeństwa lub co najmniej stworzenie stałej relacji. Marzy mu się partnerka zrównoważona i wyróżniająca się dobrym gustem, żadna zapalona pasjonatka i z pewnością nie agresywna, ale o wystarczająco silnej osobowości by podejmować ważne decyzje i służyć mu pomocą w krytycznych momentach życia.

Pan Waga ma ugodowy charakter, ale jest w nim pewna próżność i egocentryzm, lubi komplementy i dowody podziwu.

Z natury nie jest niewierny, może mieć kilka niewiele znaczących przygód, bo czuje potrzebę potwierdzenia swojej uwodzicielskiej siły.

 

SKORPION

 

ONA

Jest kobietą bardzo skomplikowaną. Nie ma w niej sztuczności, mocno przeżywa każde wydarzenie, każdą emocję w sposób instynktowny, ale nie tak łatwo daje się ponieść uczuciom. Stara się zrozumieć tajemne przyczyny tych emocji (i wydarzeń), szuka w głębinach własnej i cudzej podświadomości.

Jest wyposażona w intuicję wręcz diaboliczną, potrafi czytać w duszach innych ludzi i wykorzystuje tę wiedzę dla własnych korzyści, zwłaszcza w dziedzinie uczuć.

Otacza ją aureola tajemniczości i nawet najsłodszy uśmiech nie oznacza prostoduszności; jest jak nieodgadniony uśmiech Giocondy.

W umyśle tej żywiołowej, gotowej do walki kobiety, zakorzeniony jest wieczny niepokój, który odciska się głębokim piętnem na jej życiu sentymentalnym. Nie licząc drobnych miłostek, flirtów i sentymentalnych podbojów, Pani Skorpion nigdy nie zako****e się "przypadkowo".

Nie znosi osób banalnych, sztucznych, przeciętnych, szuka mężczyzny, który jest w stanie dać jej coś więcej, przekroczyć pewne ramy, co da jej pewność, że gra jest warta zachodu.

Kiedy kocha, to naprawdę całą sobą, wkłada w to uczucie całą swą energię (a ma jej wyjątkowo dużo), nie dzieli się na drobne i tego samego oczekuje od partnera.

Przy niej miłość nabiera intensywnych kolorów i tylko mężczyzna naprawdę zakochany i o wyjątkowo silnych nerwach jest w stanie znieść czekające na niego dramatyczne sceny, gwałtowne wybuchy zazdrości i destrukcyjne zachowania, które są jej żywiołem.

Jest podejrzliwa i bardzo zaborcza, musi mieć pewność, że partner należy do niej „od stóp do głów”. Jeśli on nie jest dostatecznie silny, zostanie szybko unicestwiony. Pani Skorpion ma skomplikowaną naturę, właściwym dla niej środowiskiem jest magia i ciemność, terytorium gdzie spotykają się życie i śmierć.

 

ON

Jest instynktowny, skomplikowany, buntowniczy. Pan Skorpion nigdy nie odsłania się do końca, nie ufa innym, zwłaszcza jeśli nie zasługują na jego szacunek.

Ma mroczny charakter, pełen zawirowań, pociągają go ekstremalne sytuacje, często jest destrukcyjny, bywa mistrzem sprzeczności i prowokacji.

Uwielbia postępować zupełnie inaczej niż oczekuje od niego otoczenie. Potrafi być bardzo miły i pociągający, ale jego mroczna natura jest zupełnie inna; każda przygoda jest dla niego wyzwaniem, a każde spotkanie – konfrontacją, nawet w miłości.

Natura wyposażyła go w szósty zmysł i niezwykły magnetyzm, potrafi wyczuć nawet najmniejszy, niewidoczny dla innych sygnał wysyłany przez płeć przeciwną i szybko wciąga ją w swą sieć.

Seks jest podstawowym elementem jego życia, większość jego miłosnych przygód jest tylko środkiem do pokazania jego niesamowitej mocy erotycznej.

Kiedy się zakocha, wciąga swą partnerkę w mroczną, ale podniecającą grę, a gdy już ją zdobędzie, podporządkowuje ją sobie w bezlitosny sposób.

To jest cierpieniem także dla niego, lecz nie jest w stanie postępować inaczej: musi nieustająco sprawdzać czy jest w nim naprawdę zakochana, inteligentna, odważna, gotowa wszystko porzucić aby zostać tylko z nim i przeżyć wspólnie przygodę jedyną w swoim rodzaju i naprawdę niezapomnianą. To mężczyzna, którego wymagania wcale nie są łatwe.

A co z jego wiernością? Chociaż jest bardzo zaborczy, jego poczucie moralności jest niezwykle elastyczne co sprawia, że niezbyt często bywa wierny. Lubi przekraczać wytyczone granice, pociąga go nowość i tajemnica, więc oddaje się chętnie sekretnym „skokom w bok”.

 

STRZELEC

 

ONA

Jest radosna, dumna, pewna siebie, niezależna i bezpośrednia zarówno w gestach jak i żywiołowym sposobie bycia.

To doskonały przykład amazonki: pełna temperamentu, wysportowana, nietuzinkowa, daleka od stereotypu „typowej” kobiety, posiada mnóstwo ciepła, jest ekspansywna, nie stosuje żadnych kruczków i wybiegów.

Kiedy się rozpala, robi to szczerze, z prostotą i zaraża swą spontanicznością otoczenie.

Podobnie jak u Pana Strzelca, jej żywy i żądny przygód umysł znajduje odzwierciedlenie w życiu miłosnym, barwnym i zróżnicowanym, zwłaszcza w latach młodości. W tym okresie małżeństwo i założenie rodziny niezbyt ją pociąga, na to jeszcze ma czas.

Pociągają ją przygody, podróże, pragnie się realizować i przede wszystkim osiągnąć niezależność finansową. Jej urok jest bardzo naturalny, ekspansywny.

Kocha zawsze tak samo: szczerze, szlachetnie i entuzjastycznie.

Zanim podejmie decyzję o stałym związku musi upewnić się, że partner nie będzie próbował zamknąć jej w domu, w złotej klatce, bo wolność jest dla niej czymś niezwykle cennym, zbyt cennym by ją stracić, nawet jeśli jest bardzo zakochana.

Ma nadmiar energii i inicjatywy.

Jako żona czy matka nadal uwielbia robić różnorodne rzeczy i zawsze posiada wielu przyjaciół. Nigdy nie stoi w miejscu i niezbyt energiczny, kochający spokój partner może uznać ją za dość męczącą.

Poświęca się z pasją swemu ukochanemu, ale nie jest natarczywa, nie zagłaszcze go na śmierć, nie będzie się narzucać.

Do seksu podchodzi z radosną, naturalną prostotą, nie zawraca sobie głowy dylematami moralnymi i traktując te sprawy jako coś oczywistego, wpisanego w naturę człowieka.

Jest bardziej wierna od Pana Strzelca; wierność jest dla niej naturalnym wynikiem miłości.

Nie znosi zazdrości i ograniczeń, kiedy partner próbuje ją kontrolować, albo go tego oduczy, albo po prostu odejdzie.

 

ON

Zdeklarowany optymista. Jest serdeczny i przyjacielski, lubi przebywać w towarzystwie, uwielbia kontakty międzyludzkie, jest jowialny i szlachetny, dlatego zawsze otacza go spory tłum pań i panów. Ambitny, lubi wygrywać i ciągle stawia sobie nowe cele do zdobycia.

Ogromną satysfakcję sprawiają mu podboje miłosne i w tej dziedzinie nie ma żadnych problemów bo jego ogromny urok, ciepły i uwodzicielski zapewnia mu coraz nowe rzesze admiratorek.

W miłości jest pasjonujący i spontaniczny, ma duże „zapotrzebowanie” na kontakty seksualne, często przelotne, a kiedy tylko osiągnie cel, natychmiast szuka następnej partnerki by zaspokoić nieustanny głód nowości. Tylko wiek jest w stanie zmusić go do stabilizacji.

Zaczyna wtedy cenić „model” życia bardziej klasyczny. Szuka partnerki błyskotliwej, gotowej żyć jego zapalczywym, niezbyt zorganizowanym rytmem, nie ograniczać jego wolności, tolerować (od czasu do czasu) jego samotne eskapady.

Strzelec nie jest przykładem wierności, nawet jeśli jest bardzo zaangażowany uczuciowo potrafi dać się ponieść efemerycznym uczuciom. Jednak tak naprawdę jest dobrym mężem i ojcem, najczęściej naprawia swoje błędy, kocha szlachetnie i szczerze, rzadko bywa podejrzliwy (bo często jest dość nieostrożny), nawet gdy coś go niepokoi.

Nie jest zbyt zazdrosny, ale bardzo sobie ceni tradycyjne wartości „instytucjonalne”, czyli dość autorytarną pozycję w rodzinie.

 

KOZIOROŻEC

 

ONA

Pełna godności, obdarzona nadzwyczaj silną osobowością, nie zależy jej na wysuwaniu się do przodu przed innych, nie przez skromność, bo wbrew pozorom jest bardzo ambitna, ale po prostu nie znosi tracić czasu na mało znaczące frywolne sprawy.

Dlatego wydaje się wyniosła, można odnieść wrażenie, że stawia się ponad wszystkimi i zamyka się w czymś w rodzaju wieży z kości słoniowej. Jej planeta, Saturn sprawia, że jest przedwcześnie dojrzała, zbyt surowa i podobnie jak Pan Koziorożec nie jest tak beztroska jak rówieśnicy.

Złoty wiek Koziorożca zaczyna się później, bo upływające lata dodają jej mądrości i uroku, powściągliwego, surowego i eleganckiego.

W rzeczywistości jest dosyć nieśmiała, ma mnóstwo rezerwy zwłaszcza w sprawach uczuciowych, ukrywa swe uczucia, boi się czyjejś dominacji i nie dopuszcza myśli, że ktoś mógłby dostrzec jej ból czy rozterki. Jest ostrożna, a nawet nieufna, dlatego odrzuca miłość od pierwszego wejrzenia, a każdą decyzję analizuje ze wszystkich stron – również wybór partnera.

Mężczyzna jej życia musi być równie ambitny jak ona, silny, posiadać zmysł praktyczny, być niezawodny w działaniu, no i powinien umieć stopić jej najbardziej intymne opory by mogła w końcu całkowicie poddać się miłości.

Szacunek i zaufanie są najważniejszymi czynnikami, które pozwolą jej związać się z wybranym mężczyzną, ale nigdy nie zgodzi się grać drugoplanowej roli, zawsze będzie dbać o swoją autonomię, chronić swą wolność, zachowa własny sposób działania i myślenia. Piękna, elegecka i wytworna.

 

ON

To człowiek poważny, głęboki i małomówny. Uparty, cierpliwy i skoncentrowany na własnych celach.

Nie wydaje się być zbyt towarzyski i ufa tylko kilku wybrańcom.

Doskonale panuje nad swymi emocjami, nie okazuje otoczeniu swoich potrzeb duchowych i emocjonalnych; zbytnie wynurzanie się przed innymi traktuje jak słabostkę, z którą należy walczyć.

Jednak wraz z upływem lat wyraźnie staje się łagodniejszy i bardziej tolerancyjny, nabiera zaufania dla siebie samego i pozwala sobie na swobodniejszy sposób bycia.

Z natury jest pesymistą, nie znosi tracić czasu na zbędne (jego zdaniem) błahostki, najważniejsze są dla niego studia, praca i kariera, dopiero po osiągnięciu określonej pozycji społecznej pozwala sobie na relaks i rozrywki.

Tak samo dzieje się w miłości, to nie jest typ uganiający się za spódniczkami. Oczywiście zdarzają mu się przygody natury erotycznej, ale nie traktuje ich poważnie, dlatego bardzo rzadko związuje się na poważnie kiedy jest bardzo młody.

Woli poczekać, ustabilizować swoje dążenia materialne, pragnie zapewnić swojej wybrance i przyszłej rodzinie wygodne, dostatnie życie. Jest niezwykle wymagający i niełatwo się zako****e, trudno mu zaakceptować własne uczucia, przy nim należy być cierpliwym i łagodnym.

Bo pod twardą, nieprzemakalną skorupą tętni tęsknota za tym by być kochanym i docenianym.

Potrzeba więc jakiegoś czasu by poczuł się pewny siebie, swoich uczuć, wtedy się otworzy i pokaże swój prawdziwy temperament.

Nie bawi się w komplementy, szerokim łukiem omija romantyczność; uczucia okazuje czynami i jest niezwykle wierny.

 

WODNIK

 

ONA

Kobieta, która rodzi się w tym niekonformistycznym znaku jest bardzo niezależna i młoda bez względu na wiek. Wodnik ma specyficzne myśli i sposoby postępowania i za nic w świecie z nich nie zrezygnuje. Jest niezwykle ciekawa, interesuje się wieloma rzeczami, ma rozliczne hobby.

Dlatego fascynuje swoim eklektyzmem i czymś nieodgadnionym.

Jej przyjacielski uśmiech może być jednak zawodny bo Pani Wodnik zachowuje odpowiedni dystans, jej indywidualizm nie dopuszcza intruzów do zbytniej poufałości.

Nie jest typem kobiety, która biernie będzie czekać na pojawienie się księcia z bajki, miłość nie jest zazwyczaj tym, o czym marzy po nocach, stanowi raczej część ogólnej symfonii życia.

Kiedy jednak spodoba się jej jakiś mężczyzna, otwarcie okazuje swe uczucia, bo jest bardzo szczera i nie zawraca sobie głowy konwenansami.

Aby jej się podobać trzeba posiadać pewne szczególne cechy, gdyż pociągają ją osoby wykraczające poza przeciętność, mające w sobie coś oryginalnego i jakieś entuzjastyczne projekty do zaproponowania. Z przyjaźni często rodzi się miłość.

Pani Wodnik lubi dzielić się pomysłami, pasjami, planami, natomiast dość rzadko się zdarza by w jej relacjach uczucie grało pierwszoplanową rolę.

Do spraw seksu podchodzi z dużą swobodą, ale nie lubi gdy partner chce dominować.

Pragnie związku opartego na szacunku i respektowaniu własnych (i partnera) potrzeb, nie zniesie u swego boku mężczyzny autorytarnego, który będzie próbował ograniczać jej wolność, nawet jeśli będzie bardzo zakochana.

Jeśli natomiast spotka mężczyznę o wymarzonych przez nią cechach charakteru, pozostanie mu wierna i lojalna.

 

ON

Pan Wodnik również nade wszystko ceni sobie wolność. Uwielbia czuć się nieskrępowanie, mówić to co ma na myśli, swobodnie rozwijać swoje zainteresowania i zatrzymać się dopiero wtedy, gdy sam dojdzie do wniosku, że nadszedł właściwy czas.

Nie należy do mężczyzn, którzy bez przerwy szukają nowych przygód, ale pragnie wszystkiego spróbować i jego głód nowości i pasjonujących odkryć sprawia, że często nawiązuje intrygujące go znajomości.

Dla niego przyjaźń ma większą wartość niż miłość, po pierwsze dlatego, że nie chce ograniczać swoich horyzontów, skupiając się tylko na jednej osobie; po drugie woli nie małżeństwo lecz luźny, nieformalny związek oparty na wolności i partnerstwie.

Jest wrażliwy i inteligentny, fascynuje płeć przeciwną swym nieco luzackim stylem i pewnym dystansem.

Doskonale potrafi dowartościować kobietę (czy będzie to jego przyjaciółka czy partnerka), a to przysparza mu wiele admiratorek. Jednak nie znosi monotonii i jeśli związek zmierza w kierunku rutyny czy banału, nie będzie się długo zastanawiał i zerwie.

Wodnik żyje przede wszystkim przyszłością i bezlitośnie odrzuca to wszystko co wydaje mu się mało istotne czy nudne. Nie oznacza to, że ma alergię na małżeństwo (chociaż woli nie używać tego terminu), jednak zdecydowanie woli nieformalny układ.

Jeśli jednak już się ożeni, jego żona będzie musiała dzielić jego ideały, zaakceptować nieustanną ewolucję i być otwarta na wszelkie niespodzianki i zmiany, nawet te zaskakujące.

Kiedy Pan Wodnik naprawdę się zakocha, okazuje się, że jest szczery, potrafi respektować wymagania ukochanej osoby, chociaż jego uczucia zawsze będą poddawane kontroli: nie będzie ani zbyt czuły ani zbyt ekspansywny.

Nie znosi, kiedy związek jest burzliwy, nie cierpi zazdrośników, no i nienawidzi melodramatycznych scen.

 

RYBY

 

ONA

Jest osobą wyjątkowo wrażliwą, często eteryczną, a jej marzycielskie spojrzenie sprawia, że wygląda wręcz „nieziemsko”.

Natura wyposażyła ją w ogromną wrażliwość na bodźce zewnętrzne, dlatego kontakt z rzeczywistością i innymi osobami nacechowany jest emocjami.

Kieruje się wspaniałą intuicją, ale zazwyczaj jest to osoba kapryśna, humorzasta i irracjonalna. Zdecydowanie woli fantazję od rzeczywistości, zwłaszcza w sytuacjach trudnych. Instynktownie stara się od nich uciekać, unika konfliktów, ale zawsze jest skora do pomocy wszystkim, którzy takowej potrzebują, bo ma w sobie ogromne pokłady miłości.

W realnym życiu jak i w sferze uczuć często zderza się z brutalną rzeczywistością, bo zawsze ma tendencję do idealizowania i myli marzenia z realnym stanem rzeczy.

Uczucia są dla niej całkowitym, bezgranicznym związkiem z partnerem, potrzebuje czuć się kochana w sposób absolutny, wymaga ciągłych dowodów tej miłości, stałej uwagi i okazywania uczuć.

Często wpada w nieuzasadnioną niczym melancholię, odczuwa bezzasadne lęki wobec ukochanego i ciągle boi się, że partner absolutnie nie da sobie bez niej rady.

Jest niepoprawną romantyczką, szarpaną niepokojami i rozterkami, często cierpi z miłości, a to cierpienie sprawia iż płacze (innym wydaje się, że bez powodu) z żalu, ale też z radości.

Jest wyjątkowo wrażliwa, lubi seks (jeśli naprawdę kocha) i ma tendencję do jego sublimacji.

Jest ucieleśnieniem niestabilności swego zodiakalnego znaku, co prowadzi ją do wielu życiowych zawirowań, zwłaszcza jeśli przetrze oczy i zobaczy partnera takim, jaki naprawdę jest, bo to co widziała w nim dotychczas niewiele miało wspólnego z rzeczywistością.

 

ON

To mężczyzna o wielu twarzach: wrażliwy i sympatyczny, melancholijny i dekadencki. Trudno jest go zdefiniować, bo podlega ciągłym zmianom i przeobrażeniom.

Natura obdarzyła go niezwykłym urokiem, ale nie ma w sobie nic z typowego twardziela.

Podoba się paniom dzięki swej czułości, uprzejmości i umiejętności wzbudzania uczuć, nawet jednym spojrzeniem.

On sam jest rozdarty między marzeniami a rzeczywistością, ciągle niepewny, czy na pewno wybrał właściwą drogę.

Najczęściej słucha własnej intuicji i dostosowuje się do okoliczności aż do momentu gdy instynkt podpowiada mu ucieczkę, kiedy sytuacja staje się nie do zniesienia.

W miłości jest bardzo czuły, uwodzi i lubi być uwodzony; daje do zrozumienia, że zawsze można na niego liczyć, a jego dyspozycyjność nie ma ograniczeń.

Tak jak i Pani Ryba ma on skłonność do idealizowania partnerki, a więc widzi w niej to, co chciałby zobaczyć.

Kiedy wreszcie stwierdzi, że jednak się pomylił, po prostu bierze nogi za pas. Dlatego postrzegany jest jako osoba dwuznaczna i nieco tajemnicza.

Ale kiedy spojrzy na partnerkę trzeźwym wzrokiem i zaakceptuje to co ujrzy, staje się partnerem niezwykle szlachetnym, wyrozumiałym, prawie zawsze pozbawionym dyktatorskich, autorytarnych zapędów, głęboko rozumiejącym potrzeby partnerki i gotowym do prawdziwego zespolenia ciał i dusz.

Wrażliwość Pana Ryby jest łagodna i namiętna, bardzo poetyczna i romantyczna, ale często pojawiają się w niej niepokojące aspekty. Dlatego potrzebuje wyrozumiałej partnerki, ale jednocześnie stanowczej, która będzie go kochać nie okazując rozterek i wątpliwości.

 

("Zodiak miłości",Astromagia)

Edited by Ismer
scalenie postów - regulamin
  • Like 1
  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...