Jump to content

Dom VI w praktyce


Guest Bethany

Recommended Posts

Guest Bethany

W domu VI mam Jowisza i Urana ( w Strzelcu), które są w koniunkcji, także Neptuna ( też w Strzelcu). Jest bardzo blisko osi Dsc.

Próg domu mam w Skorpionie, gdzie Pluton jest w V domu, w Wadze. Około 2/3 domu mam w Strzelcu.

Często zmieniam pracę, sądzę że to koniunkcja Jowisza i Urana oraz MC we Wodniku.

Od małego miałam problemy z pęcherzem moczowym, ciągle wracało mi zapalenie. W sumie teraz od czasu do czasu odzywa się to. Przypuszcza, że to próg VI w Skorpionie, ten znak odpowiada za narządy płciowe, także pęcherz moczowy.

Uran w VI domu - interesuję się medycyną niekonwencjonalną, ogólnie też sferą ezo, zwłaszcza astrologia i Tarot.

Neptun w VI - lubię ogólnie opiekować się innymi ( część MC w Rybach).

Dom VI, to także zwierzęta, mam 4 koty, uwielbiam je <3. Koją mnie ;).

Uran w VI też tak działa, że bywam niezdarna, coś potrącę, coś zapomnę, jestem "nieobecna duchem". Myślę, że to Neptun też swoje robi i "bujanie w obłokach " też w to w chodzi jak najbardziej.

Uran - lubię zmiany w życiu codziennym, lubię jak coś się dzieje.

Jowisz w VI- ogólnie czuję się szczęśliwa można ująć w swojej małej codzienności :).

Link to comment
Share on other sites

U mnie dom VI w całości w Baranie. Znajduje się tam jedynie Prozerpina, ale nie biorę jej pod uwagę w analizach (jeszcze, bo mało wiem).

Sam znak Barana robi ze mnie uparciucha w pracy czy obowiązkach, ale które lubię (nie skończę, to nie pójdę spać, nie przeczytam, to nie ma wychodzenia, oglądania filmu). Lubię pracować sama, w skupieniu.

Jeśli Baran to władcą jest Mars - w Kozie w domu trzecim - co oznacza, że lubię jak dużo się dzieje, mam wiele do zrobienia, nadgodziny mnie nie męczą. Jak to mówią "robota pali mi się w rękach". Lubię dodatkowe obowiązki/zlecenia, ale tylko te, które dotyczącą tych firm czy klientów, które lubię. Mars jest w trygonie do Mekurego i Słońce, które są w koniunkcji w znaku Panny, więc zarówno praca fizyczna, jak i umysłowa mnie nie męczą i nie nużą. Mars w sekstylu do Jowisza sprawia, że zarobki mam całkiem niezłe jak na dzisiejsze czasy i swój wiek. Obecna praca, jest moją drugą, a w zasadzie trzecią licząc wyuczony zawód i praktyki z nim związane. Merkury/Słońce w Pannie faktycznie wskazały na zawód pedagogiczny wyuczony, zadziałała opozycja z Jowiszem w domu V (czyli raczej brak pracy w uczeniu dzieci i młodzieży). Obecnie pracuje w firmie poligraficznej co być może jest wpływem właśnie wspomnianego wcześniej trygonu Marsa do Merkurego/Słońca, który lubi wyrażać się plastycznie u właściciela horoskopu.

Co do zdrowia, to w dzieciństwie często łapałam dłuższe przeziębienia. Był też pobyt w szpitalu i sanatoria związane z płucami. Stany zapalne i gorączki jak najbardziej pasują do ognistego Barana. Mars jest dodatkowo w kwadraturze do Księżyca w domu XII, więc tu jak najbardziej pobyty w lecznicach pasują. :) Obecnie mam bardzo dobre zdrowie i psychozę na punkcie zdrowego odżywiania i wegetarianizmu, co nie jest niczym dziwnym, ponieważ naturalnym opiekunem domu VI jest Panna, a ja solarna Panna jestem. :czarodziej: Dodatkowo Mars w Koziorożcu sprawia, że mam sporo energii i lubię aktywnie spędzać czas.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
Guest No-emi

A mnie ciekawi dom VI jako XII dla VII.

Bo czy malefiki w postaci np. Saturna, Urana i Neptuna prócz problemów z pracą, zdrowiem mogą dać również zaburzonego partnera?

Link to comment
Share on other sites

Guest anhana

Czy zaburzonego to nie wiem, ale wydaję mi się, że mogą dać partnera Uranicznego, Neptunicznego albo Saturnicznego

Link to comment
Share on other sites

  • Ismer changed the title to Dom VI w praktyce

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...