Jump to content

9p Aspekty Prozerpiny (Eris)


Guest Bethany

Recommended Posts

Guest Bethany

Prozerpina – dziedzina życia reprezentowana przez dom, w którym znajduje się Prozerpina, jest (wraz z domem drugim) wskaźnikiem wyznawanego systemu wartości.

 

 

 

Słońca:

 

Harm. Wysoka samoocena. Poczucie własnej wartości. Apanaże królewskie. Lokata w złocie. Inwestowanie w siebie. „Jestem tego warta”. Prezentacja zmysłowości. Zmysłowa prezencja. Uczta. Ekologia. Świadome poczynania dla uzyskanie finansowej niezależności. Poważanie dzięki bogactwu. Wola wzbogacenia się. Własny system wartości. Wytrwałość. Umiejętność wykorzystania swojego talentu do pomnażania majątku.

 

Nieharm. Nowobogactwo. „Zastaw się, a postaw się”. Obnoszenie się z bogactwem. Pazerność. Egoizm. Skąpstwo. Zazdrość. Sybaryta. Kasa za nazwisko. Egoizm. Zagarnianie wszystkiego dla siebie. Sprzedawanie siebie. Przecenianie swojej wartości.

 

 

 

Księżyca:

 

Harm. Bogate wnętrze. Bogaty z domu. Bogactwo uczuć. Bogata wyobraźnia. Stabilny dom. Stabilizacja uczuciowa. Wrażliwe zmysły. Płodność. Zamiłowanie do jedzenia. Smakosz. Przywiązanie do rodziny. Powoli je. Spiżarnia. Trwałe przyzwyczajenia. Nawyki żywieniowe. Bogata przeszłość. Instynktowne gromadzenie. Rodzinne dobra. Patriotyzm. Wartości przejęte po przodkach. Stałość uczuć. Dbałość o rodzinę. Inwestowanie w rodzinę. Kontynuowanie wartości rodzinnych i tradycji. Poczucie bezpieczeństwa w posiadaniu domu i rodziny.

 

Nieharm. Zaborczość uczuciowa. Nadopiekuńczość. Inercja wewnętrzna. Nadmierne zapasy. Skąpstwo. Spieniężenie uczuć. Balast uczuciowy. Efekt jo-jo po odchudzaniu. Niestabilność uczuciowa. Egoizm żywieniowy. Rozpraszanie uczuć. Zajadanie kłopotów.

 

 

 

Merkurego:

 

Harm. Ekonomista. Realizm. Umysłowy materializm. Myślenie praktyczne. „Chłopski rozum”. Oferta handlowa. Obiadek biznesowy. Bonus. Handel nieruchomościami. Własność intelektualna. Papiery wartościowe. Trwałe formy myślowe. Cenne informacje. Wartościowa nauka. Skarbnica wiedzy. Poradnik hodowcy, ogrodnika, rolnika itp. Kodeks handlowy. Handel ziemią. Harmonogram prac polowych. Znaki informacyjne: własność prywatna.

 

Nieharm. Lenistwo umysłowe. Małomówność. Brak umysłowego refleksu. Myślowa ociężałość. Ciemnogród. Zawężona perspektywa. Ciasne horyzonty materializmu. Kupowanie na kredyt. Lichwiarz. Paser. Bezzasadny upór. Blokady drogowe. Zakaz wstępu do własności prywatnej. Beton umysłowy. Lotność hipopotama.

 

 

 

Wenus:

 

Harm. Modnie i wygodnie. Miłość cielesna. Trwałe związki. Kosztowne randki, Drogie prezenty jako finansowy afrodyzjak. Klejnoty. Biżuteria. Małżeństwo z intercyzą. Małżeńska rozdzielność majątkowa. Lojalność. Majętne partnerstwo. Komfort materialny i towarzyski. Umiłowanie bogactwa. Piękne i drogie. Utrwalanie piękna. Stały luksus. Zmysłowa apetyczność. Życie w dobrobycie. Kuchenne przyjemności. Kobiecość w rozkwicie. Uroki natury. Naturalne piękno. Umiłowanie rozkoszy. Przez żołądek do serca. Afrodyzjaki żywnościowe. Kolacja przy świecach. System wartości preferujący partnerstwo. Wzajemne dogadzanie sobie. Obiad z deserem. Śniadanie w łóżku. Bogate „gniazdko”.

 

Nieharm. Snobizm. Interesowne partnerstwo. Zaborczość w partnerstwie. Pobłażanie sobie. Pasywność. Lenistwo. Hedonizm. „Miód z kaszanką, tort z golonką”. Płatna miłość. Łóżkowy biznes. Wygodnictwo. Lubieżność. „Nie pożądaj żony bliźniego swego”. Małżeństwo lokatą kapitału. Obwieszanie się drogimi klejnotami lub odwrotnie: klejnoty w szkatule, a nie do noszenia. Obleśność.

 

 

 

Marsa:

 

Harm. Aukcja. Maklerzy giełdowi. Szybkie działania biznesowe. Krótkoterminowe inwestycje. Wojna pozycyjna. Kwatermistrz. Pospolite ruszenie. „Żywią i bronią”. Trwałe rezultaty działań. Determinacja w poczynaniach. Upór w działaniu. Zdolność przetrwania w Naturze. Szable na lemiesze. Aktywne dążenie do zysków. Gospodarcze inicjatywy. Operatywność biznesowa. Rywalizacja ekonomiczna. Działanie na zmysły. Zapasy (dyscyplina sportowa). Siła spokoju. „Anteusz”. Nakłady finansowe na armię. Handel bronią. Żołd.

 

Nieharm. Grabieżca. Wyprawy łupieżcze. Piractwo. Napady rabunkowe. Polowanie na grubego zwierza. Powolność reakcji. Skrajna zachłanność. „Gorączka złota”. Pogoń za pługiem. Seks na rżysku. Wyścigi traktorów. Zasiedlanie podbitych ziem. Rabunkowa gospodarka. Nietrafione inwestycje.

 

 

 

Jowisza:

 

Harm. Obfitość. Dostatek. Podróże zarobkowe. Latyfundia kościelne. Luksusowe podróże. Wujek z Ameryki. Wykształcenie jako lokata. Prawo majątkowe. Materialna ekspansja. Filozoficzny realizm. Prawa Natury własnością społeczną. Społeczne wykorzystanie dóbr materialnych. Podróże za chlebem. Pomnażanie dóbr. Ubezpieczenie. Święty Mikołaj. Ekologia. Opłata za studia. Prawo finansowe. Pałace. Hotele turystyczne. Dacze. Wielkie farmy. Majątki zagraniczne.

 

Nieharm. „Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie...”. Wyprzedaż ziemi zagranicy. Koszty rozwoju. Łapówki. Lobbing. Konserwatyzm religijny. Marnotrawstwo zasobów. Rozrzutność. Morale na sprzedaż. Kupowanie rozgrzeszenia. Kosztowne usprawiedliwienie. Zarozumiały bogacz. Sprzedaż odpustów. „Tę ziemię opuścić trzeba, dla chleba, panie dla chleba”. Wielkie żarcie. Nieposkromiony apetyt.

 

 

 

Saturna:

 

Harm. Przywileje finansowe władzy. Trwałe wartości. Awans finansowy. Twarda waluta. Stopy procentowe. Ochrona własności. Komornik. Budżet. Oszczędność. Wierność wybranym wartościom. Zabezpieczenie finansowe. Ambitny materialista. Biznesowa przezorność długoterminowa. Korzyści z nieruchomości. Uczciwa płaca za uczciwą pracę. Rzeczoznawca. Czas to pieniądz. Lokowanie kapitału w ziemi i budynkach. Regularne wynagrodzenie za pracę. Wytrwałość. Systematyczność.

 

Nieharm. Kupowanie stanowisk. Stanowiska przez zasiedzenie. Korupcja. Bieda. Milczący upór. Nadmierny konserwatyzm. Sztywność. Przesadny materializm. Zapora finansowa. Bariery ekonomiczne. Sknerstwo. Ciężko zarobiony kawałek chleba. Ośli upór. Klapki na oczach. Brak elastyczności. Totalne skostnienie. Walec drogowy. Dusigrosz.

 

 

 

Urana:

 

Ostatnia koniunkcja miała miejsce w latach 1927 – 28 na początku Barana. Następna będzie w latach 2016 – 17 w Baranie w dwadzie Koziorożca.

 

Harm. Konto internetowe. Karty kredytowe. Bankomaty. Finansowanie badań naukowych. Nowe wartości. Wartości ideowe. Wartość postępu. Cena postępu. Cena za unikalność. Trwałe efekty reform. Ekologiczne innowacje. Bezpieczny postęp. Unikalność w cenie. Oryginalny sposób gospodarowania zasobami. Nieugięty oryginał. Sztuka nowoczesna. Modernistyczne budownictwo. Nowoczesność w domu i zagrodzie. Jedzenie dla kosmonautów.

 

Nieharm. Ryzykowne operacje finansowe. Żywność modyfikowana genetycznie. Konflikt między powolną ewolucją a nagłą rewolucją. Dewiacja wartości. Finansowe ryzyko. Uparty ekscentryk. Nawozy sztuczne. Sprzedawanie idei. Odmowa finansowania postępu. Skrajny niematerializm. Eksponowanie biedy. Dewiacyjne przyspieszenie naturalnych procesów.

 

 

 

Neptuna:

 

Ostatnia koniunkcja miała miejsce w 1848 r. na początku Ryb. Następna będzie w latach 2037 – 38 w Baranie w dwadzie Ryb.

 

Harm. Dobroczynność. Wódka i zagrycha. Wartości niematerialne. Wartości duchowe. Filantropia. Duchy Natury. Materialistyczny idealizm. Finansowanie artystów. Koncerty dobroczynne. Aukcje dobroczynne. Datek na tacę.

 

Nieharm. Iluzja bogactwa. Utracjusz. Zgubiony portfel. Złudne wartości. Praktyczne wykorzystanie złudnych poglądów. Niepraktyczna gospodarka. Nierealistyczne wartości. Niejasne pochodzenie posiadanych dóbr. Niepewna sytuacja ekonomiczna. „Lewe” dochody. Skąpstwo duchowe. Opłacanie się w sektach. Przepijanie majątku.

 

 

Autorzy: Jarosław Gronert, Elżbieta Kłobus, Sławomir Kwiatkowski, Aneta Pyszczek, Magdalena Szumińska, Anna Wawrzycka-Atach, Barbara Wieczorek, Zofia Wieczorek

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

No i podobnie jak przy Ceres wyjaśniamy czym jest Prozerpina, której nazwę i wykładnię zaproponował p. Gronert.

Astronomowie nazwali ją Eris, natomiast wywody p. Gronerta znajdują się tutaj:

 

Wywiad na temat Prozerpiny i Ceres udzielony Bogusławowi Kałuskiemu – Jarosław Gronert

 

i widać już komu i dlaczego tak bardzo zależy, by uznać Eris / Prozerpinę jako władczynię znaku Byka xd

O tym, że obiekt 2003 UB313 (czyli Eris / Prozerpina) obiega Słońce ponad dwa razy dłużej niż Pluton (ok. 557 lat) na forach się nie wspomina, ale za to radośnie przypisuje się władztwo tak długo stojącemu w znaku ciału niebieskiemu to się trąbi. Pytam na jakiej podstawie? Toż nawet Pluton, Neptun i Uran są jeszcze nie do końca zbadane (pomijam już fakt, że obserwacje nowożytne są znacznie krótsze niż starożytne, ale i tak dłuższe niż Eris) i ciągle nowe teorie w związku z nimi się pojawiają, które bywają w konflikcie z już istniejącymi. To co tu mówić z całą pewnością (której niektórym nie brakuje) o Eris?!?

To ja w takim razie proponuję Marduka na władcę na przykład Lwa, czemuż nie wyrugować Słońca z jego znaku, albo przynajmniej nie uczynić Marduka jego współwładcą. To tylko 12000 lat obiegu a jaka nowość w świecie astro.

I założę się, że gdyby ktoś zaczął rozważać taką propozycję i na podstawie 10 letnich badań "udowadniać", że ta teoria jest pewnikiem, to kolejne pokolenie uwierzyłoby w to bez wątpienia. Tym bardziej, że myślenie nie jest już w cenie. ;p

  • W punkt 3
  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • Administrator

Może ktoś wie o jaki obiekt chodzi hrabiemu Wronskiemu, kiedy mówi o Prozerpinie, która to planeta obiega Słońce w ciągu ponad 650 lat?

Bo to już jest jakaś paranoja, nie dość, że UB313 to jeszcze to...

Wronski mówi, że pierwsze dane o niej otrzymał pod koniec 1982 od "przyjaciół z Indii", więc nie jest to na pewno UB313, czyli to co nazywane jest teraz Eris/Prozerpina i proponowane na władczynię Byka, bo to zostało odkryte w 2005 r.

Nie może to być też Ceres - Panna, bowiem ta ma obieg niespełna pięcioletni.

Ale hrabia twierdzi, że ta jego Prozerpina ma wpływ analogiczny do znaku Panny. Czyżby to była ta "właściwa" Prozerpina o symbolu ].[ :pytajnik:

I jeśli tak, to w takim razie kto i kiedy ją odkrył, bo jak wiadomo jest ona dość daleko, jeszcze za Plutonem i mnie osobiście nic nie wiadomo, by przed odkryciem Plutona odkryto dalszą od niego planetę, choć może Hindusi wiedzą więcej ;)

No i oczywiście jej efemerydy włączone były (i są) w programy astrologiczne w Rosji, a "na Zachodzie nie jest zbyt często wykorzystywana".

To się wszystko kupy nie trzyma :(

Albo pani tłumacząca Wronskiego jest gorzej zakręcona niż baranie rogi.

  • Like 2
  • Thanks! 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...