Jump to content

Astrologia medyczna Baran


Guest Bethany

Recommended Posts

Guest Bethany

Baran

 

Baran jest znakiem Ognia, należy do trygonu Ognia. Jak wiemy, znaki Zodiaku nie wyłaniają czystego temperamentu, natomiast trygony określają odpowiednią ich kombinację.

 

Trygon Ognia: do których należą:Baran, Lew, Strzelec, daje temperament żółciowo – nerwowy, natomiast Baran (w czystej postaci) posiada temperament choleryczny, czyli żółciowy.

 

Skóra tych osób na ogół jest: sucha i ciepła.

 

Kolor cery: – żóltawo-szary.

 

Podlega wpływom: Słońca i Marsa

 

Ze znakiem Barana związane są: głowa (bez dolnej szczęki i nosa), kości czaszki, mięśnie, naczynia krwionośne, nerwy twarzy i głowy oraz powierzchnia mózgu.

 

Kości: czaszki i twarzy z wyjątkiem nosowych, które podlegają Skorpionowi.

 

Muskuły: muskulatura głowy i twarzy, w szczególności oczu, czoła, ust, mózgu, uszu i muskuł żucia.

 

Tętnice: skroniowe i wewnętrzne.

 

Żyły: głowy.

 

Nerwy: mózgowe i głowy w ogóle.

 

Cechy konstytucji fizjologicznej: nadutleniająca.

 

Charakter żywiołowy Barana jest: gorący i suchy. Szczególnie Asc. w zn.Barana daje krzepkie, silne i żywotne ciało. Dużo ciepłoty własnej.

 

Znak Barana posiada podrzędny i wtórny wpływ: niedomagania nerek i pęcherza moczowego (przez opozycje do Wagi), diabetes-cukrzyca, bezsenność, zaburzenia pamięciowe.

Jak wiemy znak Barana odpowiedzialny jest za zachodzące w nagłych przypadkach procesy aktywizacji. Jest to jednoczesnie walka i obrona, kurczenie się mięśni i przyśpieszone tętno, wysokie cisnienie krwi i blokada trawienia - są to stany, które nie mogą trwać zbyt długo. Natomiast rolę antagonisty,pełni opozycyjna Waga przywracając organizmowi równowagę.

Narządem Barana w okolicy podległej Wadze są nadnercza, które produkują adrenalinę. Adrenalina, jak wiemy pobudza funkcje typowe Baranów przez aktywizację wszystkich rezerw energetycznych, przez przesyłanie cukru do krwi, zwężeniem naczyń krwionośnych i tym samym podwyższonym ciśnieniem krwi, przyspieszeniem tętna etc.

Narządem Wagi w okolicy podległej Baranowi jest narząd równowagi, znajduje sie w uchu srodkowym człowieka, oraz ośrodek regulacji ciepłoty ciała tzw. termostat,jest ukryty w mózgu Barana.

Bóle głowy (przyp.Baranowi) są często powodowane przez niedoczynność nerek (przyp.Wadze).

 

Skłonności do chorób: głowy, mózgu ( UWAGA: operacje głowy winno wykonywać się, kiedy Mars jest nad horyzontem ,

choroby: twarzy, oczu, uszu, górnej szczęki, zębów, języka . U osób spod znaku Barana może występować: nerwowość, częste bóle i zawroty głowy, migrena, wysokie gąrączki, z którymi organizm szybko sobie radzi, infekcje, ślepota, epilepsja, zapalenie opon mózgowych, udar mózgu – na tle miażdżycowym, zanik włosów, febra, wypryski, ropnie, czyraki, wysypki, stany zapalne, a także podatność na ataki serca i wylew krwi do mózgu

choroby zakażne jak: malaria, odra, szkarlatyna, różyczka, ospa wietrzna, czerwonka, róża, żółtaczka, trąd.

 

Osoby spod znaku Barana powinny uważać: na zranienia głowy i twarzy, na paraliż, utratę krwi, uderzenia, cięcia, postrzelenia, jak i oparzenia i zatrucia szczególnie: mięsem, kiełbasą, rybami i grzybami, ugryzienia przez jadowite płazy. A także na nadmiar Słońca, który dla nich jest bardzo niebezpieczny –głowę należy chronić (przed promieniami słonecznymi) np. kapeluszem, czapką itp.

 

Dla ludzi, u których znak Barana wschodzi na horyzoncie szkodliwe jest:

każde podniecenie nerwowe, a także przepracowanie.

Jednostki te, powinny zwalczać wrodzoną ruchliwość, nadmierną namiętność, niepokój wewnętrzny, a także skłonności do nagłych wybuchów gniewu.

 

Srodkiem wspomagającym Barany jest:fosforan potasu czyli Kalium phosphoricum - odpowiada za tworzenie szarej substancji mózgu. Działa antyseptycznie i regenerująco na tkanki, dlatego jest szczególnie wskazana przy: zatruciach krwi. Jest skuteczna we wszelkich stanach wyczerpania organizmu i umysłu.

 

Barany powinny także: zadbać o odpowiednią ilość snu - zwłaszcza sen przed północą jest właściwym źródłem siły kazdego organizmu. Należy pamiętać, że podczas snu, kiedy nasze mięśnie i organy naszego ciała odpoczywają i czynności naszego organizmu są spowolnione, wówczas otwiera się nasz splot słoneczny, który służy do przyjmowania i magazynowania energii w naszym ciele. Jest to tzw. węzeł zwojów nerwowych, stanowi część pnia współczulnego. To nasz akumulator, który podczas snu pobiera promieniowanie (magnetyczne, elektryczne i geopatyczne) Ziemi i Kosmosu.

Splot słoneczny zwany rownież czakrą swoją największą aktywność osiąga między godz. 22,30 a 1,30 - i to dlatego w tym czasie powinno się spać. A najlepsze pobieranie energii przez tą czakrę jest pozycja leżąca.

 

Znakom Ognia, (Baran, Lew. Strzelec) odpowiada Czakra III – splotu słonecznego. Jest to strefa witalności, posiada kolor – żółty. Jej planetą jest Mars. To uczucia, emocje, sensoryka. Zarządza impulsami: władzy, panowania, posiadania, podporządkowania, samolubstwa.

 

Cały system czakr jest pod nieustannym oddziaływaniem pola energoinformacyjnego „jeden świat porusza się w drugim” (bez wysiłku) – Rigeweda.

 

Dla ludzi ze wschodzącym zn. Barana na horyzoncie żle wpływają wszelkie napoje alkoholowe, a także potrawy i napoje rozgrzewające i podniecające. Osoby te muszą unikać wszelkich likierów i ciężkich win.

Powinni stosować wieczorną i poranną gimnastykę dla rozładowania organizmu. Wskazane są również chłodne kąpiele. Umiejętny i świadomy relaks psychiczny i fizyczny, to – medytacja – daje możliwość unikniecia licznych chorób, zwłaszcza chorób charakterystycznych dla jednostek „ognistych”.

 

Najważniejszymi punktami w horosk. jest położenie Słońca, Ksiezyca, Asc., władcy Asc., oraz Mars/Neptun i Mars/Saturn, a także midpunkty zarówno w horosk. natalnym jak i rekonwalescencji.

Ważne są również tranzyty planet ciężkich oraz stopnie progresywnego Słońca.

Szczególną uwagę powinno zwrócić się na aspekty: opozycje, czasami na kwadraturę. Znak opozycyjny pomoże ujawnić ukryte schorzenia.

 

Stopnie znaku Barana

 

01° Barana jest związany z mózgiem, wylewem krwi do mózgu.

02° - choroby powiązane ze środkowym płatem mózgu,

03° - móżdżek,

04° - gruczoł szyszynki,

05° - prawe i lewe oko,

06° - oczodół,

07° - uszy,

08° - kość policzkowa,

09° - soczewka oka,

10° - gałka oczna,

11° - nerw wzrokowy,

12° - język, 13stop. - komory mózgu,

14° - przedni, czołowy płat mózgu,

15° - boczny płat mózgu,

16° - pień, rdzeń,

17° - kanał kręgowy,

18° - nerw połączony układem sympatycznym,

19° - korpus, ciało - połączenie przyśrodko-cz.mózgu,

20° - podstawa kości,

21° - mięsień oczny,

22° - mięśnie policzkowe,

23° - mięsnie żucia,

24° - mięsień jarzmowy,

25° - mięsień mostkowo-obojczykowo-sutkowy,

26°- czaszka,

27° - sklepienie- kość czołowa,

28° - sklepienie - kość ciemieniowa i potyliczna,

29° - kanał słuchowy,

30°- gruczoł ślinianki przyusznej.

 

System Merydianów a znaki Zodiaku.

 

Zn. Barana, który oznacza aktywność, odwagę, śmiałość przypisano merydian klasyczny pęcherzyka żółciowego [PŻ].

 

Żółć gromadzona w pęcherzyku emulguje tłuszcze będące największym źródłem energii.

W tłuszczach natomiast rozpuszczają się witaminy i przenikają do krwioobiegu.

Witaminy aktywizują procesy metaboliczne.

 

Meridian pęcherzyka żółciowego [PŻ] przedstawia człowieka biegnącego, aktywnego. Męszczyznę, żołnierza aktywnego, jak Mars będący władcą zn. Barana.

 

Znak Barana należy do znaków o biegunowości i polaryzacji dodatniej, jest nieparzystym, męskim znakiem, posiada naturę związaną z rozkurczem, ekspansją, wolnością, destrukcją.

 

PŻ (pęcherzyk żółciowy) należy do Merydianu YANG (+) związany jest ze Słońcem, z braniem i ekspansją.

 

YANG to ruch na zewnątrz, ciepło, światło, płeć męska, element męski i jego odpowiedniki, łączy się z ruchem, rozprzestrzeniania oraz energią.

YANG to powierzchnia, tył i góra ciała. Męskiemu (+) YANG przyporządkowano narządy ciała wydrążone, puste, należą do nich: pęcherzyk żółciowy, potrójny ogrzewacz, jelito cienkie, żołądek, jelito grube, pęcherz moczowy oraz nerka prawa, chociaż z budowy jest YIN

 

Merydian YANG pobiera energię ze Słońca przez oczy i z otoczenia przez ręce przetwarzając ją i oddając Ziemi. Słońce dając energię merydianom YANG - uaktywnia nas.

 

źródło : astrocafe

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...