Jump to content

Małżeństwo w horoskopie


Guest Bethany

Recommended Posts

Guest Bethany

W horoskopie urodzeniowym o trwałości relacji i małżeństwie decyduje pozycja Wenus i władcy siódmego domu oraz obsadzenie siódmego domu planetami. Osoby z Wenus w znakach ziemskich (szczególnie w Byku i Koziorożcu) i wodnych (szczególnie w Raku i Rybach) będą bardziej skłonne do zawierania oficjalnych związków niż osoby z Wenus w znakach powietrznych czy ognistych. Osoby z Wenus w znakach zmiennych są bardziej niezdecydowane w sprawach małżeństwa niż osoby z Wenus w znakach kardynalnych.

 

Domifikacja Wenus też ma znaczenie. Wenus w domach kątowych (I, IV, VII, X) szybciej nawiązuje relacje i jest gotowa do małżeństwa po stosunkowo krótkim czasie znajomości. Wenus w domach stałych (II, V, VIII, XI) potrzebuje więcej czasu, ale nie odkłada tego na wieczne nigdy. Wenus w domach upadających (III, VI, IX, XII), szczególnie w domu dwunastym, nie lubi afiszować się ze swoim związkiem i nie potrzebuje oficjalnego potwierdzenia związku, wręcz go unika. Osoby z Wenus w aspekcie z Uranem (szczególnie koniunkcja, kwadratura, opozycja) mogą być przeciwne małżeństwu z zasady. Osoby z Wenus w aspekcie z Saturnem (szczególnie koniunkcja, kwadratura i opozycja) potrzebują dużo czasu w związku, żeby poczuć, że dobrze wybrały, ale nie są przeciwnikami małżeństwa, choć się go boją.

 

Bardzo ważnymi wskaźnikami chęci do małżeństwa są dwie planety społeczne Jowisz i Saturn, bo to one wyznaczają w naszym horoskopie obowiązki i społeczne role, których się podejmujemy. Pozycja Saturna powie nam, jak szybko podejmujemy się obowiązków społecznych, jakim przecież jest małżeństwo. Pozycja Jowisza wskaże, jak dana osoba podchodzi do prawa i jego egzekwowania, czy jest szczera i prawdomówna i czy będzie skłonna wejść w społeczną rolę, jaką jest bycie żoną czy mężem.

Silny Saturn (w Koziorożcu, Wodniku czy Wadze, w domu kątowym, w aspekcie z Jowiszem) wskazuje na osobę, która nie boi się społecznych obowiązków i chętnie się ich podejmuje, jest odpowiedzialna i konsekwentna. Jeśli Saturn tworzy nieharmonijne aspekty (koniunkcję, kwadraturę czy opozycję) z planetami osobistymi, szczególnie ze Słońcem, Wenus czy Księżycem, to nastawienie może być mniej widoczne lub dana osoba będzie opóźniać podjęcie się społecznych zadań. To samo może się zdarzyć, jeśli Saturn jest słaby (w Raku, Lwie lub w Baranie lub w domach upadających). Taka osoba może ignorować społeczne zwyczaje czy prawo i nie chcieć się do nich dostosowywać.

 

Silny Jowisz (w Strzelcu, Rybach, Raku lub w domach kątowych) pokazuje, że dana osoba chętnie podejmuje się nowych społecznych ról i nie postrzega małżeństwa jako zagrożenia dla swojej wolności. Słaby Jowisz (w Bliźniętach, Pannie, Koziorożcu lub w domach upadających) wskazuje na to, że osoba ostrożnie podchodzi do zobowiązań prawnych i niechętnie wstępuje w oficjalne związki.

 

Astrologia - Małżeństwo w horoskopie - Drugi ślub Johnny'ego Deppa - Blog Izabeli Podlaskiej

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...
Guest Bethany

No ale w tym kosmogramie, który dałaś wyżej, to Wenus jest w koniunkcji przecież, ale z Uranem, a nie z Jowiszem

Link to comment
Share on other sites

Kosmogram na Astrodienst można zobaczyć tylko po zalogowaniu, a po zalogowaniu tak naprawdę widzi się tylko swoje, ze swojej bazy danych. Tak sobie myślę. Dlatego każda z was widzi co innego ;) Musisz Agata wkleić tutaj swoje kółeczko :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrina

Nie moge dodac obrazka ani na komputerze ani na telefonie...

Dlatego zawsze wklejam link, do tej pory wszystko bylo ok z tymi linkami

Edited by Andrina
Link to comment
Share on other sites

Jak się zalogujesz na Astrodienst, to prawym przyciskiem myszy (niestety nie wiem jak to jest w telefonie) najeżdżasz na obrazek z kosmogramem i wciskasz "pokaż obrazek". Potem link z paska u góry kopiujesz wówczas tutaj i wstawiasz go tak jak napisała Azbest link lub korzystając z opcji "Insert image" w okienku odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrina

O w koncu sie udalo! Dzieki Wam, bo zawsze mialam problem z tym wklejaniem kosmogramu na forum a teraz juz bede wiedziala jak to robic :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Andrina

W takim razie juz nie wiem jak to zrobic. Nie wiem tez dlaczego nagle tez z linku sie nie wyswietla, nigdy nie bylo z tym problemu

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...
Guest Andrina

Hej :) Czy planeta na DSC od strony domu 6 może wskazywać na partnera życiowego? W 7 domu brak planet, w tym przypadku najpierw patrzymy na planety na osi DSC biorąc pod uwagę że ta planeta jest od strony domu 6 czy patrzymy na planetę władającą domem 7?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...