Jump to content

Kasa w horoskopie


Guest Bethany

Recommended Posts

Guest Bethany

GDYBYM BYŁ BOGATY...

 

Niewątpliwie skuteczne robienie pieniędzy wymaga dwóch rzeczy: szczególnego talentu i... szczęścia. Można sprawdzić w swym horoskopie, czy gwiazdy nam sprzyjają...

 

Chociaż popularna mądrość głosi, że pieniądze szczęścia nie dają, to jednak większość ludzi trawi swój czas na ich zdobywaniu. Ale choć tak wiele w to wkładają wysiłku, tylko nielicznym udaje się zgromadzić duży majątek i jeszcze przekazać go wnukom w spadku.

 

Czy naprawdę można w swym urodzeniowym horoskopie dostrzec, czy będziemy mieli szczęście do pieniędzy? W pewnym stopniu - tak. Na co więc zwracamy uwagę, aby odkryć przyszłego krezusa?

Jak zwykle, kiedy chodzi o życiową ekspansję, rozrost i przekraczanie granic, patrzymy, co robi Jowisz. Jowisz silny, dobrze położony: jest dobrze! Będą w życiu pieniądze. Jowisz średni, np. położony na ascendencie, ale niepoparty szczególnie cennymi aspektami albo nawet lekko osłabiony, np. złośliwą kwadraturą od Saturna lub Neptuna - wtedy ów człowiek narzekać raczej na biedę nie będzie, ale może mieć okresy przejściowych finansowych kłopotów. Jowisz słaby, mało znaczący w horoskopie każe być ostrożnym... ale często się zdarza, że bywa kompensowany przez inne układy planet. Więc - jak w całej astrologii - nie należy wydawać pochopnych wyroków.

 

Fortuna w blasku Słońca i Jowisza

Co decyduje o sile Jowisza, i to takiej, która przekłada się na pieniądze? Przede wszystkim jego związki ze Słońcem. Dobrze jest mieć Jowisza blisko Słońca - jeśli już nie w ścisłej koniunkcji, to przynajmniej w odległości kilkunastu stopni i w tym samym znaku. Blisko Słońca przebywa też zwykle Merkury, i dla finansów jest dobrze, jeśli te trzy ciała niebieskie się spotykają. (Cenne są też korzystne aspekty Jowisza z samym Merkurym.)

Ale tu jest pewien problem. Otóż pieniądze wyrażają się w horoskopie poprzez podobne wskaźniki co sława. Zwykle jedno idzie w parze z drugim: będąc sławnym, łatwiej jest się wzbogacić, będąc bogatym, łatwiej jest zwrócić na siebie uwagę mediów. Ale ten związek wcale nie jest konieczny, i sam znam paru bogatych ludzi, którzy chwalą sobie pozostawanie w cieniu, i odwrotnie: znanych, którzy o pieniądze nie dbają.

Żeby stwierdzić, czy Jowisz (a także Słońce) obdarzy groszem czy tylko samymi oklaskami, trzeba zobaczyć, w jakim stopniu ta planeta jest ugruntowana w żywiole Ziemi. Żywioł Ziemi reprezentują w horoskopie trzy ziemne znaki (Byk, Koziorożec, Panna), a z planet Saturn i po części Wenus. Kiedy te czynniki są silne (np. Saturn jest w MC, Wenus w trygonie do Jowisza, albo coś podobnego) - to stawiamy na pieniądze. Kiedy przeważa czynnik Powietrza lub Ognia - raczej sława. Gdy widzimy przewagę żywiołu Wody, badamy całą rzecz od początku, bo zapewne w życiu tego człowieka nie chodzi ani o jedno, ani o drugie.

Mars i Wenus - korzystny mariaż

Pojawia się też kolejny problem: czy nasz klient sam, własną pracą, staraniami i swoim organizacyjnym zmysłem zdobywa majątek - czy też raczej zawdzięczać go będzie rodzinie, układom, bogatemu ożenkowi albo spadkom? - To zależy od Marsa, następnej planety, którą badamy. Posiadacze silnego Marsa idą tak przez życie, aby wszystko zawdzięczać samym sobie.

Ale kiedy patrzymy na Marsa, musimy też zwrócić uwagę na Wenus, bo dopiero Mars poparty Wenus jest tą siłą, która przydaje się w biznesie. Mars bez Wenus bardziej przydaje się sportowcom i ochroniarzom - pieniędzy wszak nie da się zdobyć, nie umiejąc "żyć z ludźmi". Ważna też jest jakość aspektów, które wiążą Słońce i Jowisza. Kwadratura raczej wskazuje na tego, kto sam na bogactwo zapracuje, trygon raczej sprzyja tym, którzy swój majątek czerpią z małżeństw, spółek i układów. (Pamiętajmy, że każdy aspekt Słońce-Jowisz jest korzystny, także kwadratura.)

Kiedy mowa o spółkach, przypomina się też Wenus, kolejna ważna planeta przy zdobywaniu pieniędzy. Jej siła dodaje się do siły Jowisza, a jeśli te dwie planety współdziałają ze sobą, tworząc koniunkcję, trygon lub sekstyl, jest to bardzo cenny czynnik.

Uran - raz na wozie, raz pod wozem

Dobrze też jest mieć którąś z wymienionych planet, a jeszcze lepiej kilka spośród nich, w najbardziej czułym punkcie nieba, jakim jest okolica MC - niekoniecznie nawet dom dziesiąty ("dom kariery"), bo końcowy obszar dziewiątego domu jest tak samo cenny. Dobrze więc dla pieniędzy, jeśli przebywa w tym obszarze Jowisz, Wenus, Słońce, a także Mars, o ile Jowisz jest silny. Nawet Księżyc, Saturn i Merkury w pobliżu MC są nie do pogardzenia, za to bardzo bym uważał, gdyby tam znajdowały się Neptun i Uran. Neptun w wyrokowaniu o pieniądzach każe myśleć o nieobliczalnych kaprysach fortuny, zaś Uran oznacza pieniądze, które nagle się zjawiają i jeszcze szybciej od właściciela uciekają.

A co z podręcznikowym wskaźnikiem bogactwa, czyli drugim domem? Doświadczenie każe mi traktować go jako czynnik co najwyżej drugorzędny i pomocniczy. Znam wprawdzie przypadki ludzi bogatych mających, zgodnie z regułami, w drugim domu Jowisza, ale ich Jowisz jest i bez tego tak ładnie aspektowany, że zaowocowałby bogactwem nawet gdyby leżał gdzie indziej. Podobnie ma się rzecz ze znakiem Byka - Byki nie są (średnio) bogatsze od innych znaków, a tylko bardziej bogactwo lubią.

 

Wojciech Jóźwiak

Link to comment
Share on other sites

Teoretycznie powinno byc u mnie niezle z finansami w 1 domu nam merkury i jowisz a niedaleko jowisza lecz juz w drugim domu jest slonce a to ponoc dobre dla finansow polozenie slonca no i te trzy kluczowe dla finansow planety sa blisko. Merkury w rybach w kwadraturze z uranem i saturnem. Jowisz kwadratura z neptunem i sekstyl z marsen. Slonce w trygonie z satutrnem i uranen. Takze chyba te kwadratury sprawiaja ze szalu nie ma. Przy mc mam saturn ale tez i uran w fodatku z noekorzystnym aspektem domerkurego i faktycznie pieniadze ode mnie uviekaja a jak je mam to nie wiem vo z nimo zrobic

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Mam kolegę, który do dziś nie może wyjść ze zdumienia, z tego powodu iż nie jest bogaty. Jak sam mówił: mam Wenus w Byku, w drugim domu, więc powinienem spać na worze złota. A ja nie tylko nie śpię lecz często brakuje mi kasy przed pierwszym".

Aż spojrzę z ciekawości w jego horoskop, mgliście go pamiętam, więc nie wiem jakie ta Wenus ma aspekty i z czym jest powiązana.

Chociaż może nie warto, bo godziny urodzenia on nie zna, miał rektyfikowaną, ale z rektyfikacją, wiadomo jak bywa. Więcej jest tam subiektywizmu niż żmudnego dłubania w horoskopie.

Ale jak chcecie to dane horoskopowe wrzucę, o ile znajdę, bo właśnie przypomniało mi się, że starą bazę mi diabli wzięli.

Link to comment
Share on other sites

Nie pamietam za bardzo ktore planety i aspekty mialy o tym swiadczyc ale dwie rzeczy mi sie sprawdzily - sprawy sadowr z tytulu cudzych dlugow i zabezpieczenie finansowr w postaci spadku- dostalam kawalek ziemii a wiec mam cos na czarna godzine wiec mysle ze mimo zlych aspektow nie wyladuje na ulicy ;-)

Moja kuzynja ma silnie obsadzone mc zawsze nauka i praca byly dla niej wazne z pierwszej pracy wyleciala byla zalamana ale zarax potem trafila jej sie kolejna i ciagle dokladaja jej obowiazkow wiaxe sie z kasa

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

No jak temat kasy, to trzeba popatrzeć na dom II, warto też na VI ( praca) i MC (kariera, pozycja).

 

U mnie w domu II Słońce i Merkury, są one w koniunkcji. Z tym że są te planety w kwadraturze z koniunkcją Saturn-Pluton. Także raczej mogę pomarzyć o bogactwie :P.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam,

można podrzucić dane do rozważań ? :)

 

II dom z Jowiszem ale w znaku Koziorożca. Jowisz jest w sekstylu z Marsem. Mars siedzi w XI domu w znaku Skorpiona i jest w koniunkcji z Wenus.

W koniunkcji z MC jest Pluton ( znak Wagi ) - dodatkowo MC oraz Plutona sekstylem łechce Słońce, ASC, Neptun i Merkury ( retro ).

W domu VIII świeci Księżyc w znaku Lwa :)

 

Jak u takiej osoby wygląda sprawa ,,kasy" oraz powodzenia w biznesie ? :)

 

Pozdrawiam

 

dodam że retro jest tylko Merkury

Edited by Ismer
połączenie postów. Jest opcja edycji i proszę z niej korzystać.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Lillith, nie rozpatrujemy fragmentów horoskopów bez podania pełnych danych horoskopowych. Bez względu na to, gdzie znajdzie się post, obowiązuje regulamin:

 

http://www.ezoforum.pl/astrologia/89208-regulamin-dzialu-astrologia.html

p. 5.

 

Dziewczyny, które wypowiadają się w tym wątku, mają już zamieszczone swoje kółka: albo w innych wątkach, albo można zrobić to w naszej bazie - więc już znają się i wiedzą co omawiają.

 

Proszę, zdecyduj co chcesz zrobić: wrzucasz wykres czy usunąć post; na razie jest on w moderacji do czasu podjęcia decyzji.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Lillith, nie rozpatrujemy fragmentów horoskopów bez podania pełnych danych horoskopowych. Bez względu na to, gdzie znajdzie się post, obowiązuje regulamin:

 

http://www.ezoforum.pl/astrologia/89208-regulamin-dzialu-astrologia.html

p. 5.

 

Dziewczyny, które wypowiadają się w tym wątku, mają już zamieszczone swoje kółka: albo w innych wątkach, albo można zrobić to w naszej bazie - więc już znają się i wiedzą co omawiają.

 

Proszę, zdecyduj co chcesz zrobić: wrzucasz wykres czy usunąć post; na razie jest on w moderacji do czasu podjęcia decyzji.

 

OK, wrzucę wykres jutro :)

sorry, nie wiedziałam :)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Przepraszać nie masz za co, tak myślałam, że nie wiedziałaś ;) - bo kiedyś było inaczej, ale doszliśmy do wniosku, że omawianie wycinka horoskopu bez widzenia całości to zabawa w horoskop i nie ma sensu tego tak ciągnąć, gdyż wnioski są ogólne i często błędne.

 

Oczywiście danych osobowych nie musisz umieszczać, same kółko albo data / godzina / miejsce wystarczą.

No i nie zapomnij dodać swoich wniosków, bo tutaj ćwiczymy ale nie rozpatrujemy.

Zapraszamy także na dział ćwiczeń :)

Link to comment
Share on other sites

Rozumiem :) i to prawda, że bez poglądu na całość kółeczka trudno wyrokować, ale nie wiem jak je tutaj wkleić :( bo za każdym razem wyskakuje mi błąd

 

7205e55082dcfaf7.jpg

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Nie wiem w jakim programie robiłaś, jak na astrodienst to dla mnie ta sztuka jest poza zasięgiem i też nie umiem bezpośrednio tego tu przenieść. Ale wszelkie kółka wklejam za pośrednictwem fotosika, tzn. wrzuca tam wykres a fotos generuje kilka linków, w tym jedno z nich jest bezpośrednio na fora dyskusyjne.

Albo możesz poprosić Bethany, by zrobiła to za Ciebie, ona jest w tym obcykana :) ja z kolei robię kosmogramy z programu astrolog, więc też, jeśli chcesz, mogę wrzucić tu Twój. Oczywiście o ile nie obawiasz się podać danych ;) - na priv rzecz jasna.

 

edit: zrobione :)

Sprawdź jeszcze orby, ponieważ w programie mam co prawda już nieco poluzowane, ale to też jest ustawienie w zależności od planet, które tworzą aspekty.

Możesz też utworzyć swój kącik w bazie i tam umieścić wklejony link (edytujesz swój post powyżej, kopiujesz link i wklejasz go do bazy jak jest - ma już niezbędne znaczniki).

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

  • Administrator

Zonk. Link nie działa. Próbuj dalej :D

 

Zwichnięcie to nazwa układu planet, podobnie jak "latawiec, korona, lokomotywa czy miska", wymyślili to chyba Amerykanie, podobnie jak teorię do tego, chodzi o rozmieszczenie planet w kółku. Dla mnie potrzebne to jak bykowi siodło, ale jak kto lubi i umie ;) to niech używa.

Link to comment
Share on other sites

Zonk. Link nie działa. Próbuj dalej :D

 

Zwichnięcie to nazwa układu planet, podobnie jak "latawiec, korona, lokomotywa czy miska", wymyślili to chyba Amerykanie, podobnie jak teorię do tego, chodzi o rozmieszczenie planet w kółku. Dla mnie potrzebne to jak bykowi siodło, ale jak kto lubi i umie ;) to niech używa.

 

Mi obrazek się wyświetla. Ponadto próbowałam dodać go do mojego profilu - też zonk !!

 

Astrodienst Online - Free Chart 63%

Edited by Lillith
Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...
  • Administrator
U mnie niestety tylko east point w byku, czy moge wkleic swoj kosmogram do analizy pod katem pieniedzy?

 

A czemu nie, jeśli kółko jest Twoje to Ty decydujesz, co z nim robisz :)

 

Pytałaś też na synastrach, gdzie można zrobić partnerski - nie wiem na pewno, ale chyba na astrodienst jest ta możliwość.

Edited by Ismer
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...