Skocz do zawartości

karty dają odpowiedź niezwiązaną z pytaniem


bimba

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawia mnie, że czasami karty zamiast odpowiadać na interesujące mnie pytanie, przepowiadają zdarzenie w bliskiej przyszłości, np: następny dzień, lub kilka dni, i zawsze jest to coś czego się nie spodziewam i mnie zaskakuje.

Dopiero po fakcie zauważam, że dokładnie to pokazały karty, zamiast odpowiedzi na moje pytanie.

Czy ktoś wypowie się w temacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może pytanie jest nieprecyzyjnie zadane. Trzeba by zobaczyć na konkretnym przykładzie. Czasem bywa tak, że chcemy odpowiedzi na jakieś pytanie, a podświadomie potrzebujemy informacji o czymś innym. Raczej karty pokazują to co trzeba tylko odczyt może być inny, ze względu na nieprecyzyjność pytania. Jeżeli stawiamy pytanie, którego odpowiedź dotyczy jakiegoś przedziału czasowego, to karty pokazują ten przedział. Czym precyzyjniejsze pytanie tym taka będzie odpowiedź.

 

ale jeżeli podasz jakiś konkretny przykład pytania i co wyszło oraz czego ostatecznie dotyczyła odpowiedź to może będzie można zobaczyć czy coś jest nie tak.

Edytowane przez Ismer
dackis masz możliwość edycji, nie pisz jedno pod drugim :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne.

Czy jestem w ciąży? koło, sąd, 8 pucharów

Następnego dnia, zupełnie niespodziewanie, wyszła awantura na wciąż powracający temat (niezwiązany z ciążą), uciekliśmy od siebie na parę godzin, pogroziliśmy sobie rozstaniem, choć tak naprawdę wiemy, że się nie rozstaniemy, ale było naprawdę gorąco.

 

Tego typu odczyty mam w sumie regularnie od kiedy zaczęłam moją przygodę z kartami. Pytanie które zadaję jest po prostu pomijane, intryguje mnie to :)

Edytowane przez bimba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

1) Karty mogą uważać, ze wydarzenie które ma nastąpić jest ważniejsze od odpowiedzi na Twoje pytanie ;)

2) Ty zauważasz to co jest bardziej istotne, czyli "co będzie" - nie nasuwa Ci się interpretacja zgodna ze znaczeniem kart a widzisz ich inną wersję, być może ktoś inny zinterpretował by je na teraźniejszość (odpowiedź na pytanie) - a Ty widzisz w nich inny aspekt rzeczywistości (to co nastąpi).

Przecież karty mają wiele różnych znaczeń, a Tobie udaje się wyłuskanie akurat tego, co się wydarzy. Czasami takie wejścia związane są z aspektem jasnowidzenia - to się może łączyć.

U mnie też to bywa, nie tylko z kartami. Mówiąc "aspekt jasnowidzenia" mam na myśli nie to, że jesteś jasnowidzem (jak np. Jackowski) tylko to, że w danym momencie wyłuskujesz to, co jest z jakichś powodów, bardziej istotne niż odpowiedź na zadane pytanie.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) To by znaczyło, że mają wolną wolę, jeśli tak to intrygujące. W takim razie zastanawia mnie, czemu uważają, że wydarzenie które ma nastąpić jest ważniejsze ?

2) Na konkretnym przykładzie pytania o ciążę, nie widzę nic sensownego w kartach które wyszły, ani nie są ciążowe, ani nie zaprzeczają, za to doskonale oddały inną sytuację. (nie staram się o dziecko, nie leczę, nie ingeruję, po prostu jest taka możliwość, dlatego zapytałam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zauwazylam w kartach swoich i kilku innych osob ze zdarza sie, ze pytajac o zdarzenie (np, jak potoczy sie relacja w ciagu 3 mies) pokazuja wydarzenia ktore wydarza sie w ciagu tygodnia , ktore nie sa jakos szczegolnie istotne a pominal te ktore beda mialy miejsce za np 2 mies a ich znaczenie bedzie wazniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spójrz, sama napisałaś: nie staram się o dziecko. Zapytałaś o kwestię która dla Ciebie nie ma teraz żadnego znaczenia. To nie karty tak uważają, a to co masz ukrytego w sobie. Postaw sobie karty na to, co ukrywasz w sobie lub przed sobą, coś co nie jest uświadomione przez Ciebie samą. Zobaczysz co Ci wyjdzie. Może to da Ci jakąs odpowiedź.

 

1) To by znaczyło, że mają wolną wolę, jeśli tak to intrygujące. W takim razie zastanawia mnie, czemu uważają, że wydarzenie które ma nastąpić jest ważniejsze ?

2) Na konkretnym przykładzie pytania o ciążę, nie widzę nic sensownego w kartach które wyszły, ani nie są ciążowe, ani nie zaprzeczają, za to doskonale oddały inną sytuację. (nie staram się o dziecko, nie leczę, nie ingeruję, po prostu jest taka możliwość, dlatego zapytałam).

 

Może taki przykład. Nie wiem czy do końca oddaje sendo akurat tej sprawy, ale przyszedł mi do głowy. Mój przyjaciel tarocista opowiadał mi, jak przyszła do niego klientka. Jej celem było dowiedzenie się czy w jej małżeństwie będzie wszystko ok bo bardzo kocha męża, a czuje że ostatnio coś jest nie tak a jej bardzo zależy i bardzo chce żeby było dobrze. Wyobraź sobie, że karty w ogóle nie pokazały jej małżeństwa ani jej męża tylko jej relację z kochankiem. Kiedy usłyszała, że przecież jej chodzi o relację z kochankiem, a nie mężem oburzona zwyzywała go i poszła. Wróciła po jakimś czasie i przepraszała. Ona naprawdę przekonana była, że zależy jej na mężu, a nie uświadamiała sobie tego, że jest przecież ktoś inny. Dziwne prawda? Dla mnie bardzo, a jednak.

Edytowane przez silyen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm raczej zdarzenie takie jak ciąża ma spore znaczenie niezależnie od mojego stosunku do tematu, to raczej wywróciłoby wszystko do góry nogami :)

miałam raczej na myśli, że nie oczekuję ciąży, nie planuję i nie unikam, osobiście podchodzę do tego na zasadzie "niech się dzieje wola nieba' jednocześnie będąc świadomą, że to spora zmiana w życiu.

 

ale może coś w tym jest co piszesz, może po prostu nie jestem gotowa na odp i wtedy karty mówią o czymś innym :)

będę się temu przyglądać przy kolejnych rozkładach

Edytowane przez bimba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie wiem :)

ale zgadzam się, też nie widzę ciąży w tych kartach, natomiast wydaje mi się, że obecność 2 WA wyraźnie sygnalizuje coś więcej niż tylko odp "nie", z tą 8 pucharów na końcu, czytelnie widzę sytuację z wczoraj w tym rozkładzie, mogłabym dalej główkować czy to jeszcze coś innego ale im dalej w las tym więcej drzew jak to mawiają i wszystko się rozmywa.

Edytowane przez bimba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
1) To by znaczyło, że mają wolną wolę, jeśli tak to intrygujące. W takim razie zastanawia mnie, czemu uważają, że wydarzenie które ma nastąpić jest ważniejsze ?

2) Na konkretnym przykładzie pytania o ciążę, nie widzę nic sensownego w kartach które wyszły, ani nie są ciążowe, ani nie zaprzeczają, za to doskonale oddały inną sytuację. (nie staram się o dziecko, nie leczę, nie ingeruję, po prostu jest taka możliwość, dlatego zapytałam).

 

bimba, to by znaczyło, że Ty masz wolną wolę ;)

Karty, oprócz tego że są narzędziem dywinacyjnym, to przecież też jakby cząstka Ciebie, jeśli pytasz o coś związanego ze sobą to one odpowiadają Ci z głębi Twojej istoty najlepiej jak potrafią i zgodnie z Twoją ścieżką. Inaczej mówiąc wydobywa się na światło dzienne - dociera do Twojej świadomości coś, o czym do tej pory nie wiedziałaś a co jest według Twojej nadświadomości (tak to roboczo nazwę) bardziej istotne niż zadane pytanie.

A na p. 2 ładnie odpowiedział Ci Dackis :)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...