Jump to content

Chiron w horoskopie


Guest Bethany

Recommended Posts

Guest Bethany

W horoskopie Chiron symbolizuje wrodzoną motywację do asymilacji i upowszechniania wiedzy, a także zdobywania szczególnych umiejętności. Związany on jest z uzdrawianiem różnych sfer i płaszczyzn osobowości. Chiron reprezentuje proces wznoszenia człowieka z poziomu bestii na poziom spirytualnych doświadczeń. Jest on także swoistym kluczem do zrozumienia horoskopu i wykorzystania własnych potencjałów prowadzących do "dotknięcia" boskości.

 

Chiron w znakach zodiaku wskazuje na jego sposób przejawiania się w naszym życiu oraz na metody pracy nad sobą, dzięki którym możemy się rozwijać, wzrastać i uczyć. Poprzez analizę położenia Chirona w znaku możemy uświadomić sobie, jakie cechy są nam potrzebne, aby pozbyć się rozmaitych ograniczeń i znaleźć drogę prowadzącą do pokonania problemów i napięć wynikających z horoskopowej pozycji Saturna. Chiron jest kluczem pozwalającym zrozumieć istotę tej planety oraz wydostać się z ograniczeń, jakie często ona reprezentuje. Chiron pokazuje drogę, którą można dostać się do świata transcendencji symbolizowanego przez Urana, Neptuna i Plutona. Wskazuje także na sposób dojścia do świata, z którego przybył do nas Chiron.

 

Położenie Chirona w domach horoskopu wskazuje przede wszystkim na sferę, którą należy uleczyć. Okoliczności pomagające w tym przedsięwzięciu pojawiają się przy tranzycie lub progresji tej "planetki", a także, gdy spotkamy w swoim życiu kogoś, kogo Chiron aspektuje ważne punkty w naszym horoskopie. Pozycja Chirona w domach wskazuje na obszar doświadczeń, w którym możemy spodziewać się nowych możliwości i nowych szans stwarzających okazję do rozwoju. Dom Chirona jest także sferą nowych zadań, których podjęcie pomaga w procesie samorealizacji. Dom, w którym znajduje się Saturn często jest siedliskiem naszych kompleksów, zahamowań i lęków, zaś dom Chirona pokazuje w jaki sposób możemy pokonać te trudności, by w pełni realizować symbolizowane przez Urana potrzeby.

 

Obecność Chirona w domu sygnalizuje również sferę, która może stać się naszym wybawieniem. Skupienie uwagi na reprezentowanych przez ten dom zagadnieniach, pozwoli przetrwać nawet w obliczu największych kryzysów. W domu tym zawsze tkwi rozwiązanie większości naszych problemów. Sfera ta stanowi również klucz do pełnej samorealizacji.

 

Ponadto, dom Chirona wskazuje, w jaki sposób możemy wziąć odpowiedzialność za swój rozwój. Niejednokrotnie położenie tej "planetki" w domu stwarza okazję do wyrażenia swojej wolnej woli w obszarze reprezentowanym przez dany dom. Jednak z uwagi na psychologiczne ograniczenia nie zawsze dostrzegamy tkwiące tutaj możliwości. Dlatego dom Chirona często pozostaje "otwartą raną".

 

Również aspekty tworzone przez Chirona do innych planet i ważnych punktów horoskopu są niezwykle wymowne. Na przykład każdy aspekt Chirona ze Słońcem wskazuje na różnice występujące pomiędzy samooceną a sposobem, w jaki inni postrzegają urodzonego. W rezultacie człowiek taki rozwija się we własnym, osobliwym poczuciu tożsamości, dlatego może być przez otoczenie odbierany jako dziwak lub ktoś idący własną, specyficzną drogą. Z kolei Chiron w aspektach z Księżycem może symbolizować rozmaite rany, traumy i uprzedzenia wyniesione z domu rodzinnego, względnie emocjonalne urazy. Jednak obdarza on też zdolnością zapanowania nad własnymi nastrojami, dzięki czemu człowiek potrafi we właściwy sposób je wykorzystywać.

 

Kluczowe określenia: rana, trauma, uraz, ból; zadawanie rany, leczenie rany, uzdrowienie, sen, psychoterapia, sesja psychoanalityczna, rozwój, mądrość, nauczanie, kontrola; siła instynktów, nieświadomy popęd, dzikość, zwierzęcość, pierwotność, prymitywizm; wolna wola, teraźniejszość (tu-i-teraz), wybawienie.

 

żródło: I. Podlaska

Link to comment
Share on other sites

 • 2 years later...
Z kolei Chiron w aspektach z Księżycem może symbolizować rozmaite rany, traumy i uprzedzenia wyniesione z domu rodzinnego, względnie emocjonalne urazy. Jednak obdarza on też zdolnością zapanowania nad własnymi nastrojami, dzięki czemu człowiek potrafi we właściwy sposób je wykorzystywać.

 

Czy mamy więcej info dot. aspektów Chirona? Konkretnie chodzi mi o aspekty z Księżycem, np. kwadratura.

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Na forum nie ma, ale są opisane przez P.Piotrowskiego w jego książce "Przesłanie Chirona". Książkę mam, więc jeśli chcesz mogę z niej przepisać to co Cię interesuje.

Ale generalnie to nie ma tam niczego nowego, tzn. w sensie znaczeniowym; w jakimś wątku mówiliśmy, że opis Chirona w znaku i domu jest nader podobny do opisu innych planet, i podobnie jest z jego aspektami.

 • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Chodzi mi właśnie o konkretny aspekt: kwadratura Chirona z Księżycem. Jeśli nie ma tu nic nowego, to do czego będzie podobny ten aspekt? Jakiejś innej kwadratury Księżyca?

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Teoretycznie tak, tzn. chodzi mi o to, że jak czytam charakterystyki aspektów np. Księżyca ze Słońcem, Marsem, Wenus czy nawet z Uranem to one - aczkolwiek różnią się słowami, to właściwie nie różnią się znaczeniem, ale dla nie znających tematu sprawiają wrażenie, że się różnią. P.Piotrowski zgrabnie to opisał, jednak echa charakterystyk z innymi planetami są wyraźne dla wprawnego ucha ;)

 

Zacytuję początek: " Jeśli urodzony jest kobietą, a do tego matką, to w relacjach rodzicielskich pojawiają się bardzo specyficzne układy, przejawiające się jako wyjątkowa osobowość matki lub niecodzienne metody wychowawcze. Można takie cechy zauważyć również u mężczyzn".

Ja wiem, że dla kogoś nieobcykanego z astrologią brzmi to bardzo mądrze i przekonywająco, tym bardziej że nie jest on w stanie wychwycić naraz wielu informacji o innych aspektach Księżyca z pozostałymi planetami. Ale dla astrologa to brzmi jak aspekt z Uranem na przykład.

Edited by Makrela
 • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Z negatywnych aspektów Księżyca wychwytuję: niestałość emocjonalną, sprzeczne emocje, nerwowość i napięcia wewnętrzne. Chciałam to połączyć z informacją, że "Chiron w aspektach z Księżycem może symbolizować rozmaite rany, traumy i uprzedzenia wyniesione z domu rodzinnego". Dodam, że Chiron mam w IX domu. Widzę np. taką interpretację: w rozwoju mogą mnie blokować wyniesione z domu rany na tle emocjonalnym (to bardzo ogólne stwierdzenie). Ew któryś z rodziców był rozdarty wewnętrznie.

 

Dobrze kombinuję?

 • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Tok myślenia jest poprawny ;)

Pytanie tylko na ile jest on niezależny, tzn. wszyscy mamy tendencje do kojarzenia (wybierania) tego, co jest naszym doświadczeniem, czyli Ty kojarzysz to tak dlatego, że przeszłaś tego typu doświadczenia a ja mogę skojarzyć taki aspekt np. tak: w rozwoju blokuje Cię nieuporządkowanie, zbytnie poświęcanie uwagi drobiazgom, zagubienie w szczegółach, rozdrabnianie się i ogólny bałagan (chaos) informacyjny. Jedno i drugie może być prawdziwe, tyle że patrzymy z innych punktów siedzenia ;)

 • Like 2
Link to comment
Share on other sites

nieuporządkowanie, zbytnie poświęcanie uwagi drobiazgom, zagubienie w szczegółach, rozdrabnianie się i ogólny bałagan (chaos) informacyjny

 

A czy ta interpretacja nie odbiega za daleko od cech Księżyca? Chaos informacyjny czy poświęcanie uwagi drobiazgom kojarzy mi się z czynnikami zewnętrznymi, kierowaniem uwagi na zewnątrz. W przeciwieństwie do Księżyca, przy którym zaglądamy wewnątrz (emocje, podświadomość itp).

Link to comment
Share on other sites

A może tak:

W rozwoju (symbolizowanym przez Chirona) możemy być blokowani (blokadę daje kwadratura) przez chaos informacyjny, poświęcanie uwagi drobiazgom (może to faktycznie nawiązywać do negatywnych aspektów Księżyca to np. niezdecydowanie i nerwowość, chaos). W efekcie będzie to u nas powodować rozdarcia wewnętrzne, 'chcę ale nie mogę', nerwowość (czyli efekty nieharmonijnych aspektów Księżyca).

Może to trochę przekombinowane. Alternatywą jest zamiana efektu na przyczynę. Wtedy to wewnętrzne rozdarcie będzie nie efektem, ale przyczyną naszej blokady.

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Wiem, dlatego tak sformułowałam spojrzenie na ten aspekt a potem zapytałam o znak Księżyca :)

Bo to jest tak, że każda planeta ma swoje własne cechy i atrybuty, ale będąc w jakimś znaku wyraża te cechy na sposób tego znaku. Chirona masz w Pannie, Księżyc w Bliźniętach - wymienione przeze mnie cechy aspektu nawiązują do cech tych znaków. Oczywiście na tym się nie kończy, chciałam jednak wskazać na to, co jest podstawą kombinowania - to wszystko trzeba ze sobą powiązać, nieustannie pamiętać o wszystkim razem.

Kombinujesz dobrze, ale nie zaczynaj interpretacji od aspektów, tylko od oceny osobowości, tego kim jesteś i jaka jesteś, bo to w tej ramie osadzone są osadzone Twoje interakcje ze światem zewnętrznym. A ten świat zewnętrzny to w astrologii domy - one reprezentują poszczególne dziedziny życia, jeśli dom jest obsadzony to tam dzieje się najwięcej, te dziedziny są zaznaczone i ważne w życiu Włh, bardziej niż inne. I zawsze ważne są osie, nawet jak nic tam nie ma, bo to są 4 filary życia człowieczego.

 • Like 2
 • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście, założyłam interpretację kwadratury Księżyc - Chiron jako wyizolowany przypadek.

 

Czyli chcąc zanalizować powyższy aspekt patrzymy najpierw na cechy K i Ch, później modyfikujemy dołączając znak (w którym każde z nich się znajduje), a dopiero później aspekt je łączący. Dodatkowo pozycja w domach pokaże, w których dziedzinach życia się przejawi / których będzie dotyczył.

 

Zadając pytanie o charakterystykę tego aspektu miałam nadzieję na prostszą odpowiedź ;) miała to być ciekawostka przy okazji. Ale nie ma tak łatwo jak widzę ;p

Link to comment
Share on other sites

 • Administrator

Anavrin poczytaj ćwiczenia... Mengelego szczególnie polecam ;p

Łatwo jest na początku, jak się wchodzi do tego lasu ;)

A potem jest coraz ciemniej i ciemniej, gęściej i gęściej... ale każdy las się kiedyś wreszcie skończy, tylko nie wszyscy chcą przejść nim do samego końca i wysiadają po drodze, tak jak w tych programach typu szkoła przetrwania.

No ale jak się już wyjdzie, to się wie (prawie) wszystko xd

 • Like 1
 • W punkt 1
Link to comment
Share on other sites

 • 3 years later...

Mniej-więcej to, o czym mówiłam: z manipulacjami, kłamstwem, chaosem, a również niestandardowym myśleniem u nauczaniem się w sytuacjach niestandardowych, rozwojem, duchowością :)

Chiron według hrabii S. Wrońskiego:

 

Specyfika Chiron został odkryty 1 listopada 1977 roku przez amerykańskiego astronoma C. T. Kowala. Do dziś nie ma jednoznacznej opinii, czy jest on niewielką planetą czy asteroidą. Jego mocno wyciągnięta orbita znajduje się między orbitami Saturna i Urana o okresie obrotu wokół Słońca około 50,7 lat. W pozycji peryhelium przecina orbitę Saturna, za w afelium – Urana. Chiron otwiera królestwo planet drugiej oktawy, w skład której wchodzą oprócz niego Uran, Neptun, Pluton i Prozerpina. Każda z nich jest wyjątkowa i kształtuje wyjątkowe właściwości psychologiczne jednostki, które nie wpisują się w krąg codziennego życia i działalności. O ile w odniesieniu zwykłych ludzi wpływ tych planet w większości przypadków przejawia się w dość wypaczonej formie, to w przypadku osób o wysokim poziomie duchowym dość często prowadzi do genialności. Chiron choć ma niewielkie rozmiary wywiera dość duży wpływ na życie i los człowieka stawiając go w obliczu niezwykłych okoliczności. Moja moskiewska grupa astrologów zaczęła intensywnie badać wpływ Chirona już w 1979 roku, po uzyskaniu od amerykańskich astrologów efemeryd, w których zostały podane jego dane. Ustaliliśmy, że Chiron to planeta dwoistości, pomagająca człowiekowi zaadaptować się do dowolnych sytuacji i warunków życiowych. Jest bardzo podobny do takiej postaci literackiej jak Figaro, gdyż daje człowiekowi możliwość jednoczesnego znajdowania się w rożnych miejscach, zajmowania się rożnymi spawami, mieć dwie twarze. To prawdziwy aktor tak w życiu, jak i na scenie. Chiron prawdopodobnie był znany naszym starożytnym przodkom, którzy opisywali go w mitach i legendach jako centaura, czyli istotę łączącą w sobie cechy człowieka i konia, a więc to, co duchowe i to co ziemskie, cielesne. W sytuacjach bez wyjścia to właśnie Chiron daje klucze do prawidłowego rozwiązania problemu i możliwość zręcznego uniknięcia zaciskającej się pętli czy noża gilotyny. Sprzyja rozszerzaniu granic percepcji, prowadzi do najdalszych granic rozumu i duszy, daje możliwość wykorzystywania takich nadnaturalnych zdolności jak przewidywanie przyszłości, jasnowidzenie itp. Pomaga w dokładnej i beznamiętnej analizie minionych wydarzeń, dostrzeganiu popełnionych błędów, pozwala także przewidywać przyszłe wydarzenia, spokojnie oceniać dziesiątki wariantów i wybrać z nich ten najlepszy. Jak z tego wynika Chiron zmusza człowieka, aby przemyślał to, czego nie może ni dotknąć, ni usłyszeć, ni zobaczyć i pomaga w to uwierzyć. Badania pokazały, że Chiron jest wyższą oktawą Merkurego, ale przejawia się mocniej zarÃłwno na planie fizycznym, jak i duchownym, a szczególnie psychologicznym. Jest także czymś w rodzaju pośrednika między Merkurym a Uranem. W sposÃłb niepodważalny można już stwierdzić, że Chiron daje dwoistość, zdolności artystyczne, umiejętność schlebiania, podlizywania się, robienia zasłony dymnej, przystosowywania się do ludzi, sytuacji i okoliczności. Człowiek z silnym Chironem może jednocześnie służyć kilku panom lub pracodawcom bez uszczerbku dla siebie i z dużą zręcznością łączyć dowolne przeciwieństwa, przy czym potrafi to robić tak zręcznie, sprytnie i podstępnie, że złapać go na kłamstwie prawie nikomu się nie udaje. Jego umiejętność knucia intryg, puszczania plotek, prowokowania swarów, wykręcania się i wyplątywania z wszelkich trudnych i niezręcznych sytuacji jest po prostu unikalna. Najważniejszymi przedstawicielami Chirona są filozofowie, myśliciele, artyści, astrolodzy, magowie, adwokaci, sędziowie, a także przedstawiciele świata przestępczego. Bardzo silnego Chirona znajdziemy u pracowników wywiadu i kontrwywiadu, rożnego rodzaju szpiegów i ludzi pracujących w podziemnych, tajnych i sekretnych organizacjach i instytucjach, a także u lotników, kosmonautów, rajdowców, dyplomatów oraz u tych osób, które z różnych przyczyn znajdują się często w sytuacji stresu. Szczególną rolę planeta ta odgrywa w życiu działaczy państwowych i politycznych, co potwierdzają horoskopy postaci historycznych i współczesnych przywódców. Niemało jest też przypadków, kiedy Chiron bardzo mocno przejawia się w horoskopach lekarzy i chorych, których oni leczą. Szczególnie często obserwuje się to podczas epidemii. Silnego Chirona można także znaleźć w horoskopach psychoterapeutów, hipnotyzerów, ratowników, lekarzy chorób zakaźnych, patologów, psychiatrów, dermatologów i wenerologów, a także osób, którzy potrzebują pomocy medycznej w zakresie tych specjalności. Zgodnie z moimi obserwacjami planeta ta dużą rolę odgrywa także w przypadku ludzi zajmujących się medycyną niekonwencjonalną, uzdrawianiem, ziołolecznictwem, znachorstwem, szamanizmem, jak też poświęcających swoje życie na zgłębianie tajemnic przyrody i Wszechświata, ludzkiego mózgu i psychiki. Chiron może odgrywać także swoistą rolę w horoskopach znanych osobistości i ludzi zajmujących się działalnością społeczną lub dobroczynnością. W tym wypadku zapewne nie bez znaczenia jest symbioza logiki i intuicji, umiejętność unikania ostrych konfliktów, unikania delikatnych sytuacji i umiejętność spokojnego rozwiązywania problemów tak, żeby wilk był syty i owca cała. Siła Chirona znacząco wzrasta, kiedy tworzy on koniunkcję lub inny ważny aspekt z dowolną planetą lub elementem horoskopu, a szczególnie z AS, MC, Słońcem, Księżycem, dominantem horoskopu, wierzchołkami kardynalnych domów horoskopu, punktem Fortuny bądź innymi ważnymi punktami. W takim wypadku może on stać się swego rodzaju ochroniarzem i doradcą. Zbliżając się do Saturna przyjmuje jego cechy, zaś do Urana właściwości tej planety, natomiast w konfiguracji z innymi plantami, przy braku negatywnych czynników jego wpływ w większości przypadków jest korzystny dla człowieka, skłaniając go do harmonijnego i logicznego myślenia oraz takiego samego działania.  

 

Źródło: Astrologia klasyczna, Tom VII Planety. Pluton, Chiron, Prozerpina. Hrabia S. A. Wronski. 

Tłumaczenie: Alla A. Chrzanowska

Edited by Nice
Link to comment
Share on other sites

Guest Lianna

Chiron w I domu
W twoim podejściu do życia tkwić mogą urazy i wewnętrzne rany. Zazwyczaj, podczas kontaktu ze światem zewnętrznym przeżywasz bardzo głębokie cierpienie, choć niekoniecznie w pełni uświadamiane. Czujesz się w jakiś sposób inny od ludzi, z którymi masz zazwyczaj kontakt, wybierasz w życiu nietypowe role i dążysz w dość oryginalny sposób do manifestacji swojej Persony. Jesteś w szczególny sposób prowadzony przez los i swojego wewnętrznego przewodnika. Jeśli tylko zechcesz, potrafisz znaleźć dobre rozwiązanie, nawet w najbardziej trudnej i frustrującej sytuacji. Masz tendencję do przyciągania ku sobie bardzo skomplikowanych okoliczności, które naruszają twoje wewnętrzne granice, w efekcie zmuszany jesteś do ciągłej walki o własną odrębność. Przenika Cię także wewnętrzny ból, motywujący do zmiany osobowości.
Jesteś wiecznie ciekawy świata i ludzi oraz nieustannie poszukujesz znaczenia swej egzystencji, nieraz jednak musisz płacić za to bardzo wysoką cenę. Stajesz z boku i kroczysz własną, czasami bolesną ścieżką. Niemniej, możesz mieć w najwyższym stopniu rozwiniętą umiejętność samoleczenia, która jest efektem rozumienia bolesnych doświadczeń, jakie często oferuje Ci życie. Często jednak sytuacje te są prowokowane przez Ciebie samego. Rzadko otrzymujesz wsparcie ze strony otoczenia, gdyż to właśnie Ty jesteś predysponowany do ofiarowywania innym pomocy, lecz nie zawsze jesteś w pełni świadomy swojego przeznaczenia.
Obdarzony jesteś szczególną charyzmą, która działa pociągająco na innych. Jeśli jesteś wysoko rozwiniętą jednostką, potrafisz wyciągnąć wnioski z doświadczeń, a uzyskana mądrość staje się twoim przewodnikiem na drodze rozwoju i wzrostu wewnętrznego. Jedynym oparciem jest dla Ciebie własne wnętrze. Dzięki samoleczeniu odkrywasz swoją unikalną naturę. Nawet z drobnych zdarzeń potrafisz wyciągnąć pouczające wnioski. Zawsze będą one znaczące dla głównego kierunku twojej samorealizacji.


Chiron w II domu
Chiron uczy Cię wykorzystywać własne zasoby i środki, by w pełni wyrazić i dostrzec drogę wiodącą ku samorealizacji. Musisz uczyć się wykorzystywać własny system wartości tak, aby służył twojemu rozwojowi, a nie ograniczał twoich możliwości. Sytuacje życiowe, jakie Cię spotykają, pogłębiają rozumienie stanowiska zajmowanego wobec stanu posiadania i poczucia własności. Przez cały czas szukasz nowych dróg zaspokojenia poczucia bezpieczeństwa i komfortu psychicznego. Bolesne doświadczenia uczą Cię zmiany hierarchii ważności oraz systemu wartości.
Kluczem do rozwiązania problemów jest koncentracja na samoocenie oraz efektywnym korzystaniu z własnych potencjałów. Musisz nauczyć się wykorzystywać swoją własność w twórczy sposób tak, by służyła ona postępowi, a nie jedynie utożsamianiu się z nią. Jeśli nie wykorzystujesz zawartych tutaj możliwości, Chiron może bardzo ciężko Cię doświadczać, abyś zrozumiał, że niczego Ci nie brakuje do rozwoju, bowiem zostało Ci ofiarowane ludzkie ciało, jako świątynia duszy.


Chiron w III domu
Chiron wskazuje na nowe możliwości, których źródłem są otaczający Cię ludzie. To właśnie oni bardzo często są motywującym czynnikiem w twoim rozwoju. Musisz przez cały czas uczyć się i przyswajać nowe informacje. Prawdopodobnie istnieją silne związki karmiczne z najbliższym otoczeniem, mogą one czasami stanowić dość istotny problem w twoim życiu. Musisz przez cały czas uczyć się sposobu, który pozwoli na satysfakcjonujące kontakty z innymi.
Posiadasz twórczą inteligencję pozwalającą korzystać z wiedzy i informacji, jaki docierają do Ciebie. Zdajesz sobie sprawę, iż dzięki własnej zdolności komunikowania się z innymi, możesz rozwiązać bardzo wiele swoich problemów. Przede wszystkim masz możliwość "przyjrzenia się" oraz wysłuchania wypowiadanych przez siebie słów, będących odzwierciedleniem duszy. Czytanie może stanowić rodzaj ukojenia, lecz nade wszystko uzdrawiająco działa przebywanie z innymi ludźmi oraz zdobywanie nowej wiedzy. Dzięki zdolnościom własnego umysłu potrafisz się porozumiewać z każdą osobą, bez względu na jej stopień inteligencji i zakres zainteresowań. Często jednak kierujesz się uprzedzeniami, które bywają przyczyną zranień w kontaktach interpersonalnych.
Potrafisz znajdować niepowtarzalne metody dochodzenia do istoty problemów. Ponadto wyzwalasz się ze sztucznych granic między własnym światem wewnętrznym a środowiskiem, budując niepowtarzalny styl obcowania z otaczającą Cię rzeczywistością. Zdrowe i pozbawione neurystycznego charakteru relacje z innymi stają się swoistym wybawieniem.
Chiron pomaga w odpowiednim wyborze i podjęciu trafnej decyzji. Często jednak odczuwasz wewnątrz psychiczne konflikty, uniemożliwiające zdrowe spotkanie ze światem zewnętrznym, dlatego nauką jest tutaj rozwiązanie tych problemów tak, by samostanowienie miało dojrzały charakter i nie stało się zagrożeniem dla indywidualnościChiron w IV domu
Chiron reprezentuje otchłań duszy, na dnie której tkwi wewnętrzna rana, nie pozwalająca w pełni cieszyć się życiem. Okresowo odczuwasz egzystencjonalny ból i depresje. Twoje życie rodzinne jest w pewien sposób trudne, lecz zawsze potrafisz znaleźć jakieś konstruktywne rozwiązanie ewentualnych problemów. W dzieciństwie mogłaś przejawiać swoisty rodzaj niezależności i poczucia odrębności.
Możliwe są karmiczne więzi z rodzicami, a szczególnie z matką. Może ona stać się źródłem uzdrawiających energii. Jeżeli nawet pojawią się trudne sytuacje lub konflikty, to niejednokrotnie właśnie one pozwalają pracować nad sobą i swoimi kompleksami, będącymi skutkiem wychowania. Najczęściej jednak dostrzegasz to zbyt późno, byś mogła w pełni to docenić. Emocjonalne bezpieczeństwo zyskujesz poprzez głęboki kontakt z samą sobą. Klucz do rozwiązania trudności tkwi w duszy. Źródłem odnowy i opieki jest wgląd w rdzeń własnej osobowości. Niewykluczone, że posiadasz uzdrawiające energie, pozwalające zarówno na samoleczenie, jak i leczenie innych.
Własne doświadczenia pomagają w pełnym zrozumieniu drugiego człowieka. Posiadasz szczególny rodzaj mądrości umożliwiającej zrozumienie kierunku życia, co prowadzi Cię przez cały czas ku pełnej jasności. Zapewnienie sobie prywatności czy odosobnienia, leży u podłoża rozwoju własnych potencjałów i wspomaga rozwój duszy oraz warunkuje możliwość uwolnienia się od trosk i kryzysów egzystencjonalnych. Dla Ciebie ważne jest zrozumienie własnych stanów emocjonalnych oraz pozytywne ustosunkowanie się do przeszłości czy urazów wyniesionych z dzieciństwa. Potrzebujesz odpowiedniego dystansu, który umożliwiałby wyjście ponad ograniczenia i urazy wyniesione z okresu dorastania. Chiron może pomóc w zintegrowaniu własnej osobowości, poprzez znajdowanie nowych możliwości tkwiących w Tobie samej oraz w rdzeniu jaźni. Masz szansę doświadczenia pełni człowieczeństwa i przeżycia świadomości Boga, co staje się solidną podstawą egzystującej jaźni.Chiron w V domu
Chiron stawia przed Tobą wyzwanie umiejętnego działania, zgodnego z twoją rzeczywistą naturą. Często nie potrafisz w twórczy sposób ukazywać własnego ja. Chiron może niekiedy powodować urazy, u podstaw których leży ból związany z nieumiejętnością autoprezentacji. Aby można było kreatywnie wykorzystać wszystkie potencjały tkwiące w osobowości, potrzebne jest swobodne dysponowanie istniejącymi środkami wyzwalania energii. Chiron dostarcza możliwość twórczego rozwoju swego ja. Niewykluczone, iż pierwsze doświadczenia erotyczne mogły odcisnąć piętno w twojej psychice, dlatego potrzebujesz uzdrowienia oporu tkwiącego w sferze erotycznej.
Wszelkie dążenia do zabezpieczenia tożsamości stanowią klucz do rozwiązywania wielu problemów oraz leżą u podstaw uzyskania poczucia spokoju i uwolnienia. Przez cały czas uczysz się rozumieć swoje Ja, poprzez identyfikację z rzeczami lub ludźmi, w których widzisz własne odbicie. Romantyczne uniesienia, jak również doświadczenia seksualne, stanowią źródło uzyskania nowej perspektywy w spojrzeniu na własną osobowość. Musisz podejmować ryzyko związane z różnymi sferami egzystencji, abyś mógł poczuć, że przez cały czas uczysz się i zdobywasz nowe doświadczenia. Możesz mieć silne związki karmiczne ze swoim potomstwem, dzieci mogą również stanowić silną podporę w procesie twojego rozwoju duchowego. Autokreacja jest dla Ciebie pouczająca oraz pozwala zdobyć nowe doświadczenia, w wyniku czego wzbogacasz swe wnętrze i duszę.Chiron w VI domu
Chiron jest zwiastunem wielu cierpień i doznawanego bólu, choć paradoksalnie, w pozycji tej tkwi najwięcej możliwości rozwoju. Odczuwasz wewnętrzny opór przed podejmowaniem wszelkich powinności i obowiązków, jednak to właśnie one są dla Ciebie źródłem rozwoju i postępu. Musisz przez cały czas uczyć się wypełnienia obowiązków, staje się to gwarancją szczęścia i nowych możliwości. Musisz także mieć stały kontakt z fizycznym wymiarem egzystencji, jako swoistym nauczycielem duszy. Nic nie jest w stanie Cię tak wzbogacić, jak doskonalenie siebie poprzez bezpośredni kontakt z materialnym poziomem życia. Chiron zapowiada dostosowania się do otaczających Cię okoliczności; jest to warunkiem najlepszego zdobywania wiedzy i troski o siebie. Musisz doskonalić się poprzez wysiłek, czasami nawet bardzo ciężką pracę. Drogą do doskonalenia własnej jaźni jest radzenie sobie z częstymi osobistymi kryzysami, dzięki czemu możesz się rozwijać i przeobrażać. Czasami bolesne doświadczenia stanowią jedyną okazją do rozwoju i poszerzenia samoświadomości.
Potrzebujesz mistrza lub przewodnika na swojej drodze duchowej, bowiem jest to niezbędny element twojej egzystencji. Chęć bycia prowadzonym wymaga wielu wyrzeczeń i poświęceń, do których czasem dojrzewasz. Niejednokrotnie w sposób dosłowny, musisz przezwyciężać ograniczenia swojego ciała, które czasami jawią się jako choroby lub ułomności fizyczne. Skłaniasz się do szczerego zainteresowania niekonwencjonalnymi metodami leczenia, a zwłaszcza samoleczenia. Wszelkie problemy i trudności uczą Cię pokory, akceptowania ograniczeń i brania na siebie odpowiedzialności, jako niezbędnego czynnika ułatwiającego rozwój i samopoznanie.Chiron w VII domu
Chiron zapowiada trudne, czasami bolesne doświadczenia w związkach partnerskich. Musisz przez cały czas uczyć się tworzenia satysfakcjonujących relacji interpersonalnych, bowiem stanowią one źródło twojego rozwoju i samorealizacji. Chiron stwarza okazję do nauki, poprzez przebywanie z innymi ludźmi, bowiem już w dzieciństwie rozwija się nastawienie utrudniające tworzenie relacji partnerskich. Z reguły trzeba przejść przez bolesne doświadczenia uzmysławiające prawdę o sobie samej. Musisz uświadomić sobie, iż to właśnie Ty opierasz się tworzeniu konstruktywnych związków. Jeśli proces ten zostanie wystarczająco wcześnie uruchomiony, to uzyskujesz możliwość głębokiego wglądu w psychikę swoich partnerów, jak również efektywnego pomagania im. Towarzysz życia będzie odbierany jako ktoś, kto w szczególny sposób Cię prowadzi i stanowi silne oparcie psychiczne.
Predysponowana jesteś do pełnienia funkcji doradcy i terapeutki, gdyż dzięki własnym przeżyciom masz nieprzeciętny styl obcowania z innymi. Dostrzeganie swych błędów w kontaktach z różnymi osobami jest najwspanialszą okazją do nauki i wyciągnięcia konstruktywnych wniosków z owych doświadczeń. Lekcją jest umiejętny sposób bycia w płaszczyźnie interpersonalnej. Mogą się tutaj wyłonić dwa podejścia. Pierwsze związane jest z poszukiwaniem partnera - przewodnika, drugie z chęcią stania się nauczycielem dla partnera lub dla otaczających ludzi, gdyż osobiste doznania ułatwiają wypracowanie w sobie osobowości terapeutycznej, dzięki której jesteś w stanie efektywnie i mądrze pomagać innym.Chiron w VIII domu
Chiron przynosi doświadczenia, pomagające znaleźć sposób, w jaki możesz właściwie obchodzić się z zapasami energetycznymi. Stanowi to bowiem źródło bólu i cierpienia na głęboko emocjonalnym poziomie. Sytuacje, jakich doświadczasz, należą niekiedy do skrajnych i ostatecznych, zawarta jest w nich nauka sztuki życia oraz wskazówki dotyczące sposobu podchodzenia do umiejętności regeneracji i transformacji. Nie zawsze zdajesz sobie sprawę ze swoich zdolności do metamorfozy, dlatego Chiron poprzez różne okoliczności zewnętrzne stwarza okazję do głębokiej przemiany własnej jaźni, choć nie zawsze intencje losu są we właściwy sposób rozumiane. Dlatego możesz żyć z głębokim poczuciem bólu egzystencjonalnego. Sprawdzana jest twoja wytrzymałość na różne ciosy życia, konfrontując Cię ze skrajnymi sytuacjami. Bezpieczeństwo duszy może być znalezione jedynie dzięki oderwaniu się od własnych żądz i namiętności. Czasami bardzo silne i gwałtowne wzruszenia powodują całkowitą przemianę w twojej psychice. Musisz mieć przez cały czas kontakt z własnymi emocjami i uczuciami, abyś mogła konstruktywnie korzystać ze wszystkich okazji do wprowadzania zmian.
Chiron uświadamia, iż rozwój duchowy może mieć miejsce wtedy, gdy dysponuje się potężnymi energiami psychicznymi, tkwiącymi na dnie duszy. Niejednokrotnie wszelkie ezoteryczne i okultystyczne stanowią pomoc w rozwiązywaniu problemów, gdyż służą jako stosowne narzędzie, niezbędne w procesie samorealizacji. Jeśli jesteś świadoma własnych możliwości, możesz zauważyć swoje zdolności bioenergoterapeutyczne. Ponadto, możesz mieć szczególną szansę przekształcenia destruktywnych emocji. Efektem tej przemiany może być potężna ilość wyzwolonej w ten sposób energii, służącej do rozwoju i samopoznania. Gwałtowne punkty zwrotne w życiu są często konsekwencją działania Chirona. Nauką wyniesioną z tych sytuacji jest kontrola własnych emocji i uczuć.Chiron w IX domu
Chiron skłania Cię do ciągłego szukania takich systemów filozoficzno - religijnych, które nie ograniczałyby twojej wolności i dążenia do swobody. Niekiedy poprzez bolesne doświadczenia, zmuszany jesteś do zdobywania szerszych horyzontów poznawczych i intelektualnych. Nie możesz pozostawać w kręgu sztywnych przekonań i poglądów krępujących twój rozwój. Masz okazje do nieustannego podejmowania różnych działań mających zmobilizować do poszukiwania prawdziwego, indywidualnego sensu życia. Często niemożliwe jest przyjmowanie i utożsamianie się z tradycyjnie wyznawanymi poglądami i koncepcjami filozoficznymi. Podobne problemy mogą pojawiać się także w kwestii wiary i religii. Musisz uczyć się kim jesteś, aby móc oderwać się od własnych ograniczeń i lęków. Bolesne doświadczenia pojawiają się przy próbie poszukiwania sensu życia, lecz odczuwana jest jednocześnie nieustanna potrzeba zrozumienia swojej egzystencji. Intelektualno - abstrakcyjne poszukiwania stanowią możliwość uwolnienia się od lęków i cierpień. Niewykluczone, iż potrzebować będziesz przewodnika o bardzo specyficznej filozoficznej orientacji.
Czasami dalekie podróże pozwalają osiągnąć dystans do własnych problemów i zapanować nad trudnościami. W ciągłych poszukiwaniach zawsze odkrywane jest głębsze rozumienie siebie, wypracowywana altruistyczna postawa oraz chęć niesienia pomocy innym, osiągasz bowiem taki stopień rozwoju, który wystarcza, byś stał się dla innych przewodnikiem i nauczycielem.Chiron w X domu
Chiron zapowiada problemy z ukierunkowaniem energii w strukturach społecznych. Prawdopodobnie twój ojciec był źródłem wielu bolesnych doświadczeń lub też nie nauczył Cię troszczenia się o własny rozwój społeczny. Możesz poszukiwać przewodnika, który byłby dla Ciebie autorytetem, lecz nie zawsze stanowi to dobrą drogę. Przede wszystkim powinieneś nauczyć się dostrzegać szanse, jakie otwierają się przed Tobą w świecie społecznym, czy w otaczającej Cię rzeczywistości. Twoim fundamentalnym problemem jest ustanowienie w życiu celu, do którego mógłbyś dążyć. Nie jest to łatwe przedsięwzięcie, niemniej stanowi to jedyną drogę wyrwania się z własnych lęków i hamujących ograniczeń. Dostrzeganie celowości i kierunku egzystencji jest twoim głównym zadaniem. Jeśli przepracowujesz chociaż część w/w problemów, to wówczas zaczną otwierać się przed Tobą nowe szanse i możliwości prowadzące do poważnych osiągnięć w życiu społecznym, jak również w jasnym poczuciu sensu istnienia. Dla Ciebie bardzo ważne jest zajęcie własnego miejsca w społeczeństwie i rzetelne realizowanie w nim swej funkcji. Wtedy możesz stać się autorytetem dla innych, których z powodzeniem będziesz prowadzić i nauczać. Twoją istotną kwestią jest zdobywanie osiągnięć rozumianych jako świadomość jasnej drogi. Musisz wiedzieć, jaki jest twój osobisty punkt dojścia oraz jakimi metodami możesz go osiągnąć. Na tym polega główna nauka dla Ciebie.Chiron w XI domu
Chiron zapowiada, iż społeczeństwo ma bardzo duży wpływ na twoje życie, choć niejednokrotnie możesz być boleśnie doświadczany w kontakcie z socjalnym wymiarem swej egzystencji. Wykazujesz pewien opór przed wyznaczeniem sobie nowych celów i dążeń. Trudno jest Ci podejmować kontakty intelektualno - towarzyskie związane ze sferą społeczną. Niemniej, zadaniem Chirona jest nauczenie Ciebie szukania przez cały czas nowych szans na stworzenie wizji poprawy swojej sytuacji społeczno - zawodowej.
Na głębszym poziomie interpretacji, musisz uświadomić sobie, iż zostałeś wybrany jako instrument społecznej mocy, bowiem przemawiają przez Ciebie i koncentrują się wokół Ciebie twórcze siły życia. Szerokie przyjaźnie i społeczna aprobata są pomocne w szukaniu rozwiązań swoich problemów. Możesz poczuć się niepełny, jeśli nie korzystasz z tych przywilejów.
Chiron uczy Cię życia w zgodzie z własnymi ideałami, które nie stoją w sprzeczności z potrzebami społeczeństwa jako całości. Nie znaczy to, iż Chiron zmusza do konformizmu, lecz uświadamia, iż zostałeś powołany, by służyć społeczeństwu na miarę swoich potrzeb i możliwości. Bardzo często przyjaciele stanowią punkt zwrotny w twoim życiu.Chiron w XII domu
Chiron zapowiada bolesne doświadczenia związane z samotnością i poczuciem odrzucenia. W twojej podświadomości istnieje "otwarta rana", którą należy uleczyć, a której genezę można odszukać w poprzednim wcieleniu. Prawdopodobnie to właśnie ono ma największy wpływ na obecne życie. Dlatego wszelkie próby wyrywania się spod ciśnienia, jakie wywiera na Ciebie przeszłość, będą bardzo owocne i dadzą poczucie uwolnienia. Praca nad tymi kwestiami może być szczególnie trudna, bowiem problem leży głęboko ukryty w podświadomości. Masz poważne zadania do wykonania, gdyż musisz oderwać się od urazów i problemów przyniesionych z poprzedniej inkarnacji. Metody prowadzące do tej przemiany mogą być różne. Przede wszystkim zalecane są wszelkie dostępne techniki pracy z podświadomością. Drogą do uzdrowienia jest nauka bycia w samotności, pozwalająca odkryć prawdziwy i niezafałszowany obraz swojego wnętrza. Izolacja stanowi często klucz do rozwoju i zrozumienia samego siebie.
Jesteś predestynowany do bezinteresownej pomocy innym, służby i oddania. Poświęcenie się dla transcendentalnego wymiaru bytu jest wybawieniem, które pomaga oderwać się od karmy i determinującej świadomość przeszłości. Jeśli jednak będziesz bierny wobec tych szans, to prędzej czy później ogarnie Cię poczucie frustracji, zniechęcenia i zmarnowanego czasu.
Musisz wyzwolić się od karmy tłumiącej indywidualną tożsamość. Często praca na rzecz innych pozwala na odpowiednie zdystansowanie się i ustosunkowanie do przeszłości, która okazuje się nie być tak przerażającą, jak się jawiła. Bliskie przyjrzenie się sensu swoich w/w problemów lub też praca na rzecz innych, pozwalają obiektywnie dostrzec ukryty, metafizyczny wymiar twojej psyche.

 

 

 

Internet

Edited by Lianna
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
 • Create New...