Jump to content

Drzwi do wielkiej katedry


Grahanka

Recommended Posts

Witajcie,

dwa dni temu miałam sen, który cały czas chodzi mi po głowie.

 

Byłam na wielkim, soczyście zielonym trawniku. Nie byłam sama, było tam mnóstwo ludzi wypoczywających, towarzyszył mi mąż. Gdy wsłuchałam się w ich głosy, okazało się, że są to sami obcokrajowcy, a ich językiem są pochodne arabskiego. Był to park europejski, a obok niego znajdowała się ogromna katedra. Odrazu podążyłam w jej kierunku. Przed nami było boczne wejście, wchodziłam po schodkach, a z każdym krokiem one rosły. Na ostatni schodek, mąż musiał mnie podsadzić. Drzwi zrobiły się gigatyczne, a my mali. Moja ręka sięga po klamkę, a ja w myslach układam modlitwę, którą pomodlę się w środku. Naciskam klamkę i budzę się (zostałam obudzona przez kogoś w domu). Zasypiam ponownie. Jestem bardzo ciekawa jak wygląda katedra w środku, o dziwo śni mi się cd... teraz katedrę obchodzę z zewnątrz, zachodzę od frontu i co się okazuje: posiada tylko jedną ścianę, tą z drzwiami, a w środku jest pusta. Jestem rozczarowana, były to tylko ruiny na pięknej soczyście zielonej trawie.

 

Sen próbuję interpretować sama. Każde drzwi są przejściem z jednego świata na drugi. W moim snie nie przechodzę przez drzwi, a pusta katedry może mówić o problemie którego nie ma, a ja go wyolbrzymiam lub doszukuję się. Będę wdzięczna za pomoc.

Link to comment
Share on other sites

Soczysta zieleń czyli miejsce pełne rozkwitu, kolor nadziei, chociaż otaczają Cię przedstawiciele innej wiary, obcej nam, a nawet w ostatnim czasie budzącej gorsze nastroje. Widzisz katedrę, do której się chcesz dostać, ale masz z tym trudność próbuje Ci pomóc mąż, jednak ostatecznie po osiągnięciu celu spotyka Cię rozczarowanie w postaci pustki w środku. Może sen próbuje Ci pokazać, abyś w poszukiwaniu duchowości nie oceniała powierzchownie, ale skupiła się bardziej na samej istocie wiary i tego czym dla Ciebie jest. Nie szukała efektownych miejsc, które czasem mogą rozczarować, bo są tylko dobrem materialnym.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...