Skocz do zawartości

Perypetie mieszkaniowe ciąg dalszy


Gość anhana

Rekomendowane odpowiedzi

Znalazłam super pokój, lokalizacja cud miód :D Niestety zanim zauważyłam ogłoszenie to już było miliard chętnych.

 

Czy uda mi się wynająć ten pokój na ulicy X? 10 kier król trefl król kier Niby tak, ale te karty znowu takie cukierkoweeeee.

 

 

Jaką postawę przyjąć aby pokój zdobyć ? 9 karo as karo - Czekać i skontaktować się w umówionym czasie.

 

Jak to widzicie ? Chyba nie jestem obiektywna :( i moje karty tez nie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No, nie dam się już nabrać na Twoje życzeniówki :_jezyk_oko:

 

A co masz robić czekając? (bo u Ciebie to ta 9 karo to zawsze oznacza jakiś poślizg czasowy...) - wizualizować sobie jak odpada konkurencja i na placu boju zostajesz już tylko Ty i jak cieszysz się z radosnej wiadomości, że pokój jest Twój.

Ale ja bym nie czekała wcale, tylko bym się przypominała ;p jak Ci zależy to okaż zainteresowanie, to czasami może zadziałać.

A kiedy masz ten "umówiony czas" na skontaktowanie się z wynajmującym?

 

Jeśli faktycznie ta 9 po raz kolejny pokaże opóźnienie, to tu po prostu oznacza, że jak sama mówisz - za późno się dowiedziałaś o tym pokoju i zostanie on wynajęty komuś innemu.

 

A jak ostatecznie skończyło się poprzednio; skoro szukasz dalej to wiadomo, że nici z tamtego pokoju, ale czy w ogóle jeszcze miałaś kontakt z wynajmującym czy już się nie odzywał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już okazałam zainteresowanie, zadzwoniłam i próbowałam przekonać, że ja jestem najlepszą opcją i chciałam się wepchnąć przed te wszystkie osoby już poumawiane. Osoba się wahała ale ostatecznie zaproponowała żebym zadzwoniła do niej dzień przed tymi wizytacjami innych :P

 

W tamtym przypadku wynajmujący się odezwał, że ma już chętnych i się odezwie jeżeli te osoby się nie zdecydują. Na tym się zakończyło.

I tak patrzę, że w tamtym rozkładzie też mi wypadł król kier i król trefl

Edytowane przez anhana
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weryfikacja

Wystarczyło czekać na wiadomość od wynajmującego:) Karty dobrze mi podpowiadały. Pojawiła się szansa na ten pokój, ale ja podjęłam inną decyzję. Tutaj źle sformułowałam pytanie pierwsze. Karty o dziwo nieżyczeniowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Myślę, że "źle zadane" to dotyczy drugiego pytania: "jaką postawę przyjąć by zdobyć ten pokój" - czekanie nie jest sposobem na zdobycie pokoju, więc moim zdaniem, karty powiedziały Ci nie jaką postawę przyjąć, tylko co zrobić w ogóle - czekać na wiadomość, jako, że sprawa się rozwiąże w wyniku decyzji.

 

Anhana, to co Ty w końcu chcesz zrobić, wynająć jakiś pokój, czy już coś wynajęłaś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, no ja to widzę inaczej. Ja przed zadaniem pytania podjęłam działania, później położyłam karty. I chodziło mi dokładnie o postawę, jaką przyjąć, czyli czy przyjąć bierną postawę i poczekać na rozwój wydarzeń czy przyjąć aktywną postawę i naprzykrzać się jeszcze bardziej. :P

 

Ogólnie cenowo okazało się trochę za wiele. I myślę, że o tym mówił król kier. Nie do końca mieszkanie wyglądało tak jak w ogłoszeniu, na minus. Czy król trefl w pierwszym pytaniu mógł to pokazać ?

 

Dobre pytanie Ismer :D Póki co zawieszam poszukiwania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

W tym wypadku Król trefl raczej nie pokazał minusa pokoju, tak myślę dlatego, że pytanie brzmiało "czy uda się" a nie "dlaczego nie uda się".

I moim zdaniem karty pokazały że się uda i tylko to, a że Ty podjęłaś inną decyzję to inna para kaloszy.

Bo rozumiem, że pokój byś wynajęła - czyli "udałoby się go wynająć". Ty jednak postanowiłaś inaczej, ale zakres pytania nie obejmował innych opcji poza tą właśnie - czy się uda.

 

Zawieszasz poszukiwania? To co, będziesz mieszkać pod mostem?? No chyba gdzieś musisz, na namiot już jest za zimno, a będzie jeszcze gorzej - zima przed nami ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...