Jump to content

Związki panów Wodników


Ismer

Recommended Posts

  • Administrator

Dobór partnerów według przynależności do znaków zodiaku jest tylko i wyłącznie wstępną selekcją.

Poniższe opisy nie powinny być traktowane jako wyrocznia przy wyborze kandydatów na małżonków, ale mogą być wskazówką co do charakteru i preferencji partnerów.

Szczęśliwe małżeństwo musi być połączone więzami uczuciowymi, ogólną harmonią psychiczną i atrakcyjnością zmysłową i pod tym kątem opracowane są połączenia znaków zodiaku.

Autor, czyli Leszek Szuman twierdził, że opisy te są zgodne z faktycznym stanem rzeczy w ok. 75 - 80 %.

W opracowaniu tym uwzględnione są wszystkie możliwe kombinacje między znakami zodiaku. Oparte są one na własnych wieloletnich obserwacjach Autora oraz C. G. Junga.

 

Wodnik

Czułość, uczuciowość. Mimo to myśli głową, a nie sercem. Brak uprzedzeń i przesądów. Do zdobycia na stałe tylko przez intelekt. Dopiero po trzydziestce szansę na znalezienie odpowiedniego, stałego partnera(ki). Typ nie dla każdego. Błyskotliwa inteligencja. Wymagane podejście kulturalne. Często umysły nieprzeciętne, w każdym, razie oryginalne. Zaufanie do ludzi i do partnera(ki). Podejście do Wodnika(czki) niełatwe. Szablonowe, pospolite próby zdobycia Wodniczki wywołują śmiech. Nawet zdobytą łatwo stracić, okazując jej bezpodstawną zazdrość, także przez kołtuństwo, chamstwo, brak postępowości. Ważne cechy: intuicja, często zdolność przeczuwania zdarzeń. Towarzyskość, bystrość, cięty język. Oto kolejność zainteresowań Wodniczki: intelekt, uczuciowość, seksualizm, sprawy finansowe.

Co grozi Wodnikom? Traktując konwenanse i zwyczaje jako przesądy, nieraz Wodniki wybierają partnera, z którym później trudno im wytrzymać.

 

Pan Wodnik i Pani Baran

Wodnika dość trudno zdobyć na męża. Klasyfikuje on piękne panie według własnych, oryginalnych kryteriów.

Często widzi w kobiecie przede wszystkim przyjaciela, towarzysza od intelektualnych rozmów. W lot przejrzy kulisy i granice kokieterii. W postępowaniu zdecydowany.

Oba typy: Wodnik i Baran niespokojne, przedsiębiorcze, ruchliwe.

Panna Baran bywa dla Wodnika trochę za uparta. Ale i on bywa nie całkiem łatwy. Wymaga właściwego podejścia. Czy każda egocentryczna panna Baran to potrafi?

Harmonia seksualna między nimi niezła. Oboje życiowi optymiści, romantyczni i niemałostkowi, o związek harmonijny i stały więc nietrudno.

Aż 4 punkty od Junga.

 

Pan Wodnik i Pani Byk

Tym dwom znakom rzadko kiedy udaje się utworzyć harmonijny związek.

Trzeźwej, rzeczowej, oszczędnej pani Byk niełatwo pogodzić się ze swobodnym. sposobem bycia Wodnika, który kpi sobie z konwenansów i przesądów życia towarzyskiego oraz innych wymyślonych przez ludzi trudności ku ich własnemu utrapieniu.

Bardzo możliwe, że pani Byk początkowo będzie spoglądała na Wodnika z podziwem. Jednak niebawem okaże się, że jej zaborczość oraz duże różnice poglądów obojga doprowadzą do różnicy zdań.

Tylko 1 punkt daje tej parze Jung.

 

Pan Wodnik i Pani Bliźnięta

Pan Wodnik i Bliźniaczka odpowiadają sobie nawzajem całkiem dobrze.

Urozmaicenie, wycieczki, towarzystwo, szerokie i wszechstronne zainteresowania. Bez wszelkich nieistotnych przesądów, utrudniających ludziom życie. Oboje nie przejmują się byle czym. Przy tym delikatność i uprzejmość. Oto cechy, które tę parę ze sobą łączą.

U obojga podobne problemy seksualne i harmonijna pobudliwość.

Jung przyznaje im tylko 4 punkty. Dlaczego? Bo kiedy wystąpią dysharmonie tu nieuchwytne, żadne nie będzie cierpiało, lecz... do widzenia!

 

Pan Wodnik i Pani Rak

Pani Rak to typ trochę boleściwy, ofiarny, łagodny, całkowicie oddany rodzinie.

Chętnie matkuje mężowi i dzieciom. Będzie odpowiednią żoną dla większości męskich, zodiakalnych typów.

Na nerwowego i często psychicznie niespokojnego Wodnika działa pani Rak kojąco.

Lecz uwaga! Nadmiar uczuciowego matkowania może pana Wodnika zdenerwować.

Do oryginalnych niespodzianek i wystąpień Wodnika może się dobroduszna pani Rak łatwo przyzwyczaić. Wiadomo to z licznych przykładów.

Jung przyznaje tej parze tylko 3 punkty. Może obawia się, czy aby nadmiar zalet pani Rak Wodnikowi z czasem się nie znudzi?

 

Pan Wodnik i Pani Lew

W tym doborze astrologicznym spotyka się zwiększoną pobudliwość seksualną obojga partnerów do siebie.

Drobne dysharmonie nie mają większego znaczenia i w pewnym sensie urozmaicają życie. Oboje nie są małostkowi. Niespokojny duch pana Wodnika pod wpływem bardziej realnie nastawionej pani Lew ulega pewnemu wyrównaniu. Inne cechy charakteru uzupełniają się.

4 punkty daje tej parze Jung. Chyba słusznie.

 

Pan Wodnik i Pani Panna

Spokojna, chłodna i powściągliwa Panna łatwo może speszyć Wodnika, który ma poglądy, zwyczaje oraz stosunek do świata i ludzi znacznie swobodniejszy niż Panna.

Jego nieskrępowane kontakty mogą Pannie wydawać się podejrzane, choć się za tym nic nie kryje.

Rzeczowość i pewne wyrachowanie Panny, znów mogą nie podobać się Wodnikowi, postępującemu w stosunku do ludzi najchętniej bezinteresownie.

Jung przypuszczając, że pewien procent takich związków jakoś będzie mógł ze sobą wytrzymać, przyznał tej parze 2 punkty.

 

Pan Wodnik i Pani Waga

Oboje mogą żyć ze sobą w bardzo dobrych stosunkach.

Przemawia za tym łącząca ich harmonia psychiczna, lekkość i lotność umysłu obojga, umiejętność dostosowania się pani Wagi, która nie potrafi z byle czego robić kwestii stanu, przede wszystkim zaś dość duża harmonia seksualna.

W tym zestawieniu spotyka się nieraz miłość od pierwszego wejrzenia, co jest u pana Wodnika wypadkiem rzadkim. Tu taką możliwość może spowodować atrakcyjność seksualna.

Jung bez wahania przyznał tej parze aż 5 punktów.

 

Pan Wodnik i Pani Skorpion

Wodnikowi niełatwo współżyć z panią Skorpion.

Niewiele ich ze sobą łączy. Natomiast dzielą ich liczne przeciwności charakterologiczne.

Oczywiście, może wystąpić między nimi pewne uczucie przyjaźni i szacunku na skutek wspólnych zainteresowań i częstych dowodów gorącej miłości. Na większość swych problemów panna Skorpion spogląda z uczuciowo -seksualnego punktu widzenia.

Nieco despotyczna i samowolna, łatwo może pana Wodnika zirytować.

Z czystym sumieniem możemy więc obojgu odradzać bliższych związków.

Tego samego zdania jest Jung. Daje on im tylko 1 punkt.

 

Pan Wodnik i Pani Strzelec

Między Wodnikiem a panną Łucznik łatwo o porozumienie i o wzajemne zrozumienie.

Ich ruchliwe umysły łatwo się do siebie dostosowują.

Lecz oboje są wrażliwi na punkcie wzajemnego nieskrępowania i nie lubią życia jednostajnego. Typy niespokojne i ruchliwe.

Nieporozumienia między nimi mało ważne. Łagodzi je harmonia seksualna.

Takie jest zdanie speców od tych zagadnień. Te tendencje potwierdza Jung, dając im aż 5 punktów.

 

Pan Wodnik i Pani Koziorożec

U pana Wodnika dość łatwo o wystąpienie pobudliwe, ale jest to niegroźne, tym bardziej, że pani Koziorożec to osoba spokojna i zrównoważona. Współpraca i współżycie między nimi mogą układać się dobrze.

Harmonia seksualna jest raczej słaba, a czynnik ten jest w małżeństwie ważny.

Jung jest w rozterce i nie jest zdecydowany ile im przyznać punktów - 1 czy 5?

Szansę na dłuższe szczęście byłyby może większe, gdyby pan Wodnik był dużo starszy niż małżonka.

 

Pan Wodnik i Pani Wodnik

Jak przewidują charakterystyki obojga, Wodniczka i w tym wypadku musi być zdobyta na drodze intelektu.

Dopiero kiedy partnerka zacznie zachwycać się dowcipem, inteligencją i błyskotliwym umysłem towarzysza, wtedy oświadczyny będą miały u Wodniczki właściwy oddźwięk, będą traktowane poważnie.

Ponieważ oboje są całkowicie pozbawieni wszelkiego rodzaju przesądów religijnych, towarzyskich, społecznych i innych, będą mieli możność prowadzenia życia ułatwionego.

Ostre spięcia na skutek niecierpliwości obojga, pewnej pobudliwości i niepokoju, wnoszą tylko urozmaicenie w życie tych dwojga wspaniałych ludzi, jakimi są Wodniki. Jest to opinia spotykana powszechnie.

Także i Jung bez wahania stawia im 5 punktów.

 

Pan Wodnik i Pani Ryba

Zdobycie serduszka Rybki wymaga szczególnej taktyki.

Wszelkie wystąpienia obcesowe, zaborcze i gwałtowne chybiają celu. Rybka subtelna, delikatna, zawsze musi być traktowana oglądnie. Rybka rozbudzona we właściwy sposób, może okazać się kobietą z temperamentem.

Z partnerem Wodnikiem zawsze będzie miała ciekawe tematy do rozmowy. Oboje bardzo interesują się problemami z pogranicza nauki oficjalnej.

Jung przyznaje tej parze tylko 3 punkty, oboje partnerzy bowiem wymagają traktowania nieschematycznego, gdzie w grę wchodzą takie rzeczy, jak: wyczucia, przeczucia, intuicje itp. właściwości.

 

źródło: L. Szuman "W kręgu znaków zodiaku"

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...