Jump to content

Związki panów Strzelców


Ismer

Recommended Posts

  • Administrator

Dobór partnerów według przynależności do znaków zodiaku jest tylko i wyłącznie wstępną selekcją.

Poniższe opisy nie powinny być traktowane jako wyrocznia przy wyborze kandydatów na małżonków, ale mogą być wskazówką co do charakteru i preferencji partnerów.

Szczęśliwe małżeństwo musi być połączone więzami uczuciowymi, ogólną harmonią psychiczną i atrakcyjnością zmysłową i pod tym kątem opracowane są połączenia znaków zodiaku.

Autor, czyli Leszek Szuman twierdził, że opisy te są zgodne z faktycznym stanem rzeczy w ok. 75 - 80 %.

W opracowaniu tym uwzględnione są wszystkie możliwe kombinacje między znakami zodiaku. Oparte są one na własnych wieloletnich obserwacjach Autora oraz C. G. Junga.

 

Strzelec czyli Łucznik

Typy bojowe, ruchliwe, sportowe (taniec?). Aktywność, optymizm, brak kompleksów. Często religijność. Uczciwi i życzliwi przyjaciele, jowialni i towarzyscy. Niezmordowana energia. Wolni i niezależni, nigdy nie bywają pantoflarzami. Można ich przekonać, lecz nigdy zawojować. Podejście do życia idealistyczne. Trzeźwa marzycielskość (paradoks tylko pozorny). Niezachwiana wiara w siebie. Do szokującej często otwartości Strzelców należy się przyzwyczaić. Typy nie zawsze rozsądne, lecz kieruje nimi szczerość uczuć. Swoisty wdzięk i prostolinijność Łuczniczek są zadziwiające.

Co grozi Łucznikom? Szukając wymarzonego ideału, często przebierają zbyt długo, po czym tuż przed "zamknięciem bramy" biorą to, co się nawinie.

 

Pan Strzelec i Pani Baran

Zdaniem większości astrologów związek Łucznika z panną Baran tworzy małżeństwo szczęśliwe.

Wzajemne uzupełnienie seksualne bywa harmonijne. Oba znaki są przedsiębiorcze, dynamiczne i mają w sobie dużo radości życia. Oboje są ruchliwi. Oboje mają podobne upodobania, jak: sport, podróże i wesołe, miłe towarzystwo.

Mniej korzystna cecha to chyba pewna niechęć do skrupulatnego liczenia się z pieniędzmi.

Jeżeli na przeszkodzie nie stoją jakieś nieuchwytne, niekorzystne cechy charakteru, małżeństwo obojga ma szansę na zgodę i na to, co ogólnie nazywamy szczęściem.

Jung przyznaje temu związkowi 4 punkty.

 

Pan Strzelec i Pani Byk

Te dwa znaki mają ze sobą niewiele wspólnego. Zaborczość i pewna arbitralność pani Byk łatwo wyprowadza z równowagi pana Łucznika, przesadnie wrażliwego na wszelkiego rodzaju skrępowania.

Strzelec stawia na pierwszym miejscu problemy zawodowe. Upór obojga bywa powodem nieporozumień.

Oczywiście, w tym wypadku napotyka się i na wyjątki.

Przypuszczalne dysonanse między partnerami występują dopiero w latach późniejszych.

Jung przyznaje dla tego związku 2 punkty.

 

Pan Strzelec i Pani Bliźnięta

Łucznik i Bliźniaczka to związek wspaniały, lecz nie zawsze trwały.

Oboje to duchy niespokojne. Oczywiście, mają oni liczne wspólne upodobania i hobby: sport, ruch, wesołe towarzystwo. Łatwo u nich o sprzeczki, chociaż odbywać się one będą na poziomie kulturalnym.

Oprócz harmonii znaków, która w tym wypadku jest umiarkowana, ważna jest indywidualna harmonia aspektów. Jung przyznaje tej parze aż 5 punktów.

 

Pan Strzelec i Pani Rak

Trudno się obojgu dostosować do usposobienia partnera /ki.

On impulsywny, niespokojny, wojowniczy. Ona trochę przeczulona, emocjonalnie zbyt wrażliwa.

Dla pani Rak Łucznik nie jest właściwym partnerem. Może za mało przejmuje się oddaną, miękką i wierną panią Rak, najbardziej domatorską i czułą dziewczyną ze wszystkich znaków?

Macierzyńskie tendencje, jakie okazuje ona w stosunku do swych najbliższych, na Łucznika wpływają co prawda dodatnio, lecz do szczęścia małżeńskiego, które by było trwałe, brak obojgu pewnych cech.

Dlatego też chyba Jung przyznaje tej parze tylko 1 punkt.

 

Pan Strzelec i Pani Lew

Związki pan Łucznik - panna Lew uchodzą za szczęśliwe. Można powiedzieć, że panna Lew jest dla Łucznika wręcz stworzona. Oboje uzupełniają się nawzajem pod każdym względem, nie tylko temperamentem, ale także postępowaniem, upodobaniami.

Brak małostkowości, szeroki gest, życzliwość dla bliźnich. Oboje ce****e życiowy rozmach.

Jung przyznaje tej parze tylko 4 punkty.

 

Pan Strzelec i Pani Panna

Ostrożnej i drobiazgowej Pannie nie zawsze będzie łatwo zrozumieć partnera ze znaku Łucznika.

Szczególnie, kiedy będzie chodziło o szeroko zakrojone plany, jakie Łucznik lubi nie tylko snuć, ale także urzeczywistniać. Poza tym pan Łucznik może łatwo poczuć się zniechęcony. Tego życiowego optymistę i zdobywcę, partnerka z Panny może łatwo zniechęcić nadmiernym krytycyzmem i kunktatorstwem.

Jego duża ruchliwość i przedsiębiorczość razi spokojną, ostrożną domatorkę, Pannę. Zalety Panny Łucznik nie zawsze docenia właściwie.

Jung daje tej parze 3 punkty. Raczej ma rację.

 

Pan Strzelec i Pani Waga

Partnerzy ci dochodzą do porozumienia łatwo, dzięki jakiemuś psychicznemu powinowactwu znaków.

Waga jest dla Łucznika w sensie seksualnym atrakcyjna.

Łucznik bywa dla Wagi nieco despotyczny, ale ona pójdzie w tym wypadku na kompromis i na ugodę. W tym układzie bywa Waga często zaborcza, co jednak tylko bardziej zespala związek obojga. Dla doskonałej harmonii między nimi będą potrzebne obustronne nieduże ustępstwa, o co między kochającymi się partnerami nietrudno. Jung przewiduje dla obojga aż 5 punktów. Wysoka, lecz słuszna lokata.

 

Pan Strzelec i Pani Skorpion

Pani Skorpion i pan Łucznik tworzą niezłą parę. Chociaż Łucznik miewa czasem zmienne humory, jego główną cechą jest energia, przedsiębiorczość, aktywność i optymizm życiowy. Do celu dąży on z entuzjazmem zaprawionym pewną dozą idealizmu. Pan Łucznik wie czego chce - pani Skorpion także.

Kto będzie w takim małżeństwie górą? Chyba ona, ale powinna postępować w sposób oględny, nie rzucający się w oczy. Ponieważ rządzić "musi", niech nie robi tego na siłę, a raczej podstępnie, zakulisowo, aby nie zrazić sobie partnera, czułego na narzucanie mu woli.

Atrakcyjność obojga może z czasem ulec osłabieniu. Jednak czy mamy coś stałego na tym świecie?

Pani Skorpion to partnerka zazdrosna. Chyba rozumiemy o co chodzi?

Jung daje tej parze tylko 2 punkty.

 

Pan Strzelec i Pani Strzelec

Chociaż w zasadzie związki między przedstawicielami tego samego znaku nie są często szczęśliwe, Łuczniki stanowią wypadek wyjątkowy. Są dla siebie wspaniałymi towarzyszami. Harmonie między obojgiem widoczne są w każdej dziedzinie pod każdym względem. Nawet kiedy z czasem, na skutek nadmiernego podobieństwa charakterów i usposobień, atrakcyjność seksualna obojga zejdzie na plan dalszy, parę Łuczników zawsze będzie wiązała szczera i gorąca przyjaźń.

Jung daje temu związkowi aż 5,5 punktów. Jest to najwyższa punktacja.

 

Pan Strzelec i Pani Koziorożec

Pan Łucznik, niecierpliwy i impulsywny sangwinik, będzie miał pewne trudności z rozruszaniem flegmatycznej, spokojnej i nieraz trochę opornej w stosunku do Łucznika pani Koziorożec

Niestety, erotyczna dynamika tej pani jest odmienna niż Łucznika. Z różnych przyczyn roztacza pani Koziorożec dookoła siebie jakby atmosferę pewnego chłodu, chociaż jest zdolna do prawdziwej, głębokiej miłości. Jednak trudno jej to uczucie okazać. Wesoły, pełen życia Łucznik czuje się wobec partnerki jakby zahamowany.

Rzadko kiedy tworzą oboje harmonijną parę.

Tylko 1 punkt daje temu związkowi Jung.

 

Pan Strzelec i Pani Wodnik

Oto ciekawa para: najbardziej samodzielny mężczyzna i najmniej konwenansowa, nieobliczalna kobieta. Zestawienie atrakcyjne, nienudne. Oboje bez przesądów, towarzyscy, weseli, pełni życiowego optymizmu i trochę nierealnej fantazji. Ona marzy o ideałach, zawsze poszukuje "prawdziwego" człowieka. Kogoś podobnego do jej ideału często znajduje wśród Łuczników.

Jung daje tej parze aż 5 punktów.

 

Pan Strzelec i Pani Ryba

Trudno tu o harmonię i wzajemne zrozumienie, chociaż oboje mogą być ludźmi wartościowymi.

Różnice między obojgiem są zbyt wielkie. Ich zainteresowania mają mało punktów stycznych.

W sprawach seksualnych on ma coś ze zdobywcy, ona bywa bardziej wstrzemięźliwa.

Jej dużą uczuciowość razi nadmierna - w jej oczach - towarzyskość Strzelca i jego tendencje do rozpraszania się. Rybka jest stosunkowo mało zaborcza i pewna obcesowość Łucznika może ją zrazić.

Pewnego wzajemnego dostosowania się można by się może spodziewać, kiedy partner byłby znacznie starszy. Jung daje temu związkowi tylko 1 punkt.

 

źródło: L. Szuman "W kręgu znaków zodiaku"

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Znam parę ona Skorpion, on Strzelec- małżeństwo od 10 lat, dwoje dzieci. Oboje mają dość silne charaktery, on jednak bardziej taki, że lubi być w centrum uwagi, bardziej gadatliwy. Ona taka bardziej introwertyczka, przeżywa bardziej wewnątrz. Tyle, że jak się na coś uprze, to nie ma zmiłuj :P. W sumie dogadują się.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...