Jump to content

Związki panów Raków


Ismer

Recommended Posts

  • Administrator

Dobór partnerów według przynależności do znaków zodiaku jest tylko i wyłącznie wstępną selekcją.

Poniższe opisy nie powinny być traktowane jako wyrocznia przy wyborze kandydatów na małżonków, ale mogą być wskazówką co do charakteru i preferencji partnerów.

Szczęśliwe małżeństwo musi być połączone więzami uczuciowymi, ogólną harmonią psychiczną i atrakcyjnością zmysłową i pod tym kątem opracowane są połączenia znaków zodiaku.

Autor, czyli Leszek Szuman twierdził, że opisy te są zgodne z faktycznym stanem rzeczy w ok. 75 - 80 %.

W opracowaniu tym uwzględnione są wszystkie możliwe kombinacje między znakami zodiaku. Oparte są one na własnych wieloletnich obserwacjach Autora oraz C. G. Junga.

 

Rak

Wrażliwość, uczuciowość, nieraz i przeczulenie. Zmienność nastrojów. Kobiety czule, przylepki, często miewają mato zaufania do siebie. Łatwo ulegają cudzym wplywom. Oddane i ofiarne. Wrażliwość na sztuką i na piękno. W swych dążeniach Raki są uporczywe i ambitne. Bogata wyobraźnia. Najbardziej domatorski ze wszystkich znaków. Wybitny zmyśl rodzinny. Kobiety lubią matkować wszystkim członkom rodziny. Rozsądnie oszczędni. Mają duże poczucie ważności pieniądza. Na wyższym szczeblu urodzeni finansiści. Nieraz zagracone szafy i szuflady przedmiotami niepotrzebnymi (a nuż się przyda). W stosunku do rodziny duża ofiarność i skłonności do wyrzeczeń.

Co grozi Rakom? Nadmierna dobroć i ofiarność w stosunku do rodziny bywa niedoceniana przez partnera / kę. Pobudliwość seksualna nie na pierwszym planie.

 

Baran

Panna Baran nie jest odpowiednią partnerką dla pana Raka. Nawet jej przebojowej dynamice nie da się poderwać spokojnego i flegmatycznego Raka, aby rzucić się wraz z nim w wir ruchliwego życia, gdzie panna Baran czuje się dopiero w swoim żywiole. Zresztą, pan Rak to domator, a panna Baran nie uwielbia domowego bezruchu. U niej stale musi się coś dziać. Pracowitość i ofiarność Raka dla rodziny jest niezrównana, lecz pannie Baran te zalety niezbyt imponują. W większości wypadków ponosi ją nadmiar energii fizycznej. Upór, agresywność i bojowość panny Baran, choć czasem pozornie łagodzone ogólnym układem horoskopu, są dla Raka niezrozumiałe.

Także pod względem seksualnym para ta sobie nie odpowiada. Prymitywna i słaba erotyka Raka nie potrafi sprostać ognistej i pełnej temperamentu pannie Baran.

Dysharmonie te dają o sobie znać dopiero po kilku latach.

Dlatego też Jung przyznaje temu związkowi tylko 1 punkt... bo mniej nie można.

 

Pan Rak i Pani Byk

Z panną Byk nasz Raczek już łatwiej dojdzie do celu.

Jej uporu Rak nie przełamie, lecz jego łagodny i ustępliwy charakter łatwiej zniesie upór partnerki niż jej agresję. Pan Rak i panna Byk w większości sytuacji życiowych zrozumieją się całkiem dobrze.

Oboje mają niektóre cechy wspólne: są przywiązani do rodziny, lubią dzieci, a ich związek seksualny prawie zawsze kształtuje się harmonijnie. Oboje są typami wiernymi partnerowi /ce.

Nie ma w nich żądzy przygód, pragnienia urozmaicenia. Dysharmonie między panem Rakiem a panną Byk występują rzadko. Wcześnie uchwytne i dostrzegalne są tylko przy opracowaniu indywidualnym.

Jung, przyznaje powyższemu związkowi najwyższą liczbę punktów, czyli aż 5.

 

Pan Rak i Pani Bliźnięta

Oba znaki mają ze sobą niewiele wspólnego. Uczuciowy i domatorski Rak ma mało zrozumienia dla motylkowatego, często trzpiotowatego usposobienia panny ze znaku Bliźniąt, którą nieraz nudzi jednostajne życie domowe.

Jeśli się poza tym weźmie pod uwagę, że większość osobników obu typów zodiakalnych nie stawia życia seksualnego na pierwszym planie, nie pozostaje zbyt wiele cech charakteru, które mogłyby ich związać ze sobą na dłużej, niż na jakiś czas.

Także Jung dość sceptycznie zapatruje się na związek Raka i Bliźniaczki, przyznając tej parze tylko 2 punkty. Kulturalny sposób bycia, jaki ce****e oboje, to za mało dla stworzenia stałego i trwałego związku małżeńskiego.

 

Pan Rak i Pani Rak

Oboje partnerzy ze znaku Raka mogą tworzyć zgodne i harmonijne stadło. Oboje jednakowo uczuciowi i psychicznie do siebie dostrojeni. Na swój sposób są też oboje ambitni, pragną do czegoś dojść. Mężczyzna z tego znaku jest mniej aktywny niż kobieta.

Podkreślona macierzyńskość, z jaką pani Rak odnosi się do męża i dzieci, wspaniale panu Rakowi odpowiada. Aczkolwiek u obojga gorący temperament wygasa dość wcześnie, wstępuje jednak w to miejsce wzmożona wzajemna uczuciowość i przywiązanie do rodziny, dla której oba Raki gotowe są poświęcić inne wartości życiowe.

Jung przyznaje tej parze 4 punkty.

 

Pan Rak i Pani Lew

Między panią ze znaku Lwa, a panem Rakiem widuje się często dużo cech wzajemnie uzupełniających się, co stwarza między nimi harmonię psychiczną.

Niewzruszona wiara w siebie pani Lew jest dla Raka, trapionego czasem kompleksami poczucia niższej wartości, pewnego rodzaju moralną podporą i ostoją życiową.

Jego pracowitość i gospodarność ułatwi znów zaspokajanie wymagań życiowych, u pani Lew często dosyć wysokich.

Ognisty temperament małżonki, jej żywotność, radość życia i dynamika, będą dla pana Raka może nieco nużące. Głównym spoiwem tego małżeństwa będą dzieci, które oboje lubią i będą kochali.

Pani Lew lubi rządzić domem. Ba, ona do tego jest nie tylko powołana, a wręcz stworzona. Ta cecha będzie nawet po myśli pana Raka, który niechętnie wtrąca się do rządów domowych żony. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest chyba pewne wygodnictwo Raka.

Jung jest zdania, że charaktery obojga partnerów równoważą się i przyznaje temu związkowi 3 punkty.

Dlaczego tylko tyle? Prawdopodobnie jest zdania, że jak dla Raka, to pani Lew ma nadmiar temperamentu. Oczywiście, po iluś tam latach taka sytuacja może doprowadzić do dysharmonii seksualnych.

 

Pan Rak i Pani Panna

Droga pana Raka do serca dziewczyny ze znaku Panny jest dość wyboista.

Jej zewnętrzny chłód, rezerwa i brak kokieterii mogą pana Raka łatwo speszyć i zniechęcić.

Należy więc podkreślić, że dziewczyna z Panny ma liczne, szczególnie dla Raka atrakcyjne zalety, chociaż nie są one ani efektowne, ani błyskotliwe. Nie rzucają się w oczy, ale przy bliższym poznaniu się, pan Rak potrafi wspaniale ocenić cechy Panny.

Panna jest pod każdym względem dzielna, można na nią liczyć, można na niej polegać.

Ani jedno, ani drugie nie ma w sobie nic z charakteru lekkoducha. Oboje do życia podchodzą poważnie, zawsze biorą pod uwagę względy partnera. Przy bliższym poznaniu zaś okaże się, że i temperamentem oboje sobie nieźle odpowiadają. Jeżeli chodzi o problemy rodzinno - domowe, to ich zainteresowania zbiegają się i na tej płaszczyźnie będzie się głównie opierało ich wzajemne zrozumienie.

Oboje delikatni i ustępliwi, wierni sobie domatorzy, pozbawieni wygórowanych pretensji do życia. Zgoda, harmonia i spokój będą dewizą ich wspólnego życia.

Jung jest zdania, że parze tej należy się najwyższa punktacja, czyli piątka. Chyba w zasadzie ma rację.

 

Pan Rak i Pani Waga

Trwałe kontakty obojga nie zapowiadają się harmonijnie.

Także temperamenty partnerów nie zgadzają się ze sobą.

Niezdecydowana panna Waga nie potrafi być dla Raka ostoją i podporą w życiu.

Rak spokojny i zrównoważony, domator poświęcający się całkowicie rodzinie, nie potrafi zrozumieć, że Wadze jest potrzebne otoczenie, którego ośrodkiem zainteresowania byłaby właśnie jej osoba.

Towarzyskość, gadatliwość bez głębszej myśli, pogoń za urozmaiceniem, zmianą, pewny brak stałości, oto cechy, których Rak nie potrafi zrozumieć. Nie potrafi się w nie wczuć i nigdy tego nie będzie pragnął, bo nie odpowiadają one jego usposobieniu, jego charakterowi.

Waga pragnie widzieć dookoła siebie chociażby platonicznych adoratorów, wielbicieli, którzy by umacniali, utrwalali jej samopoczucie. Bywa i tak, że czasem uda się skleić małżeństwo Wagi z panem Rakiem, ale w większości wypadków występuje zbyt wiele sprzeczności między obojgiem, aby można było liczyć na trwały związek między nimi. Dlatego też pewnie Jung przyznał temu związkowi tylko 1 punkt.

 

Pan Rak i Pani Skorpion

Należy się spodziewać, że współżycie pani Skorpion z Rakiem będzie trochę trudne.

Ona kolczasta róża, on zaś psychicznie miękki, łagodny i ustępliwy we współżyciu domowym.

Ona gorąca, aktywna, cięta i trochę chropowata. Ostro zarysowana indywidualność, to cechy przewodnie panny Skorpion i to bez względu na jej kwalifikacje indywidualne.

Oto cechy, które męża - Raka łatwo mogą zepchnąć w kąt. Jego wrażliwe i. często przeczulone usposobienie nie pozwala przeciwstawić się gwałtownej dynamice partnerki. A kiedy pan Rak, dla świętego spokoju, zrezygnuje z własnej indywidualności, pokornie znosząc przy tym kaprysy swej pani, "jadając z ręki towarzyszki", spadnie do roli biernego pantoflarza. Wówczas dopiero pani Skorpion już całkiem będzie miała męża za nic.

Gorzej, że w życiu seksualnym gorącej, namiętnej i wymagającej, tak ilościowo jak i jakościowo, pani Skorpion, pan Rak nie potrafi dotrzymać kroku. I to jest bodajże najbardziej drażliwy punkt ich wspólnych kontaktów.

Jung przyznaje tej parze co prawda aż 4 punkty, mając na myśli chyba sytuację odwrotną, czyli pana Skorpiona i pannę Rak.

Według doświadczenia autora bowiem, władcze zapędy pani Skorpion, jej wybujały seksualizm, upór i nieustępliwość, potrafią łagodnemu Rakowi gruntownie obrzydzić życie, jeżeli pragnąłby on zachować własną indywidualność.

 

Pan Rak i Pani Strzelec

Pan Rak i panna Łucznik mają ze sobą niewiele wspólnego.

Dwa odrębne typy charakterologiczne, nie rozumiejące się nawzajem. Samodzielność w postępowaniu, umysłowe nieskrępowanie, dynamika, tendencja do reprezentacji i podkreślone poczucie własnego "Ja" oto cechy Strzelca, które żyjącemu do wewnątrz Rakowi nie są szczególnie miłe.

Rak miewa humory. Łuczniczka bywa pobudliwa.

W życiu seksualnym nie są dla siebie ideałami, chyba żeby ich łączyły jakieś szczególne aspekty wzajemne, co się rzadko zdarza. Na ogół między obojgiem jest niewiele stycznych, aby na dłużej możliwe było ich harmonijne współżycie.

Jung przyznaje temu związkowi tylko 1 punkt. Chyba ma rację.

 

Pan Rak i Pani Koziorożec

Małżeństwa tych typów astrologicznych bywają szczęśliwe.

Oboje mają bowiem charaktery spokojne. Nie mają też wygórowanych pretensji do życia.

Lubią życie nieeksponowane, bez ekstrawagancji, toczące się torem wyrównanym. Oba typy ce****e pewna rezerwa. W pewnym sensie oboje nawzajem się uzupełniają, ponieważ ich słońca stoją w zodiaku naprzeciwko siebie, co stanowi o pewnej atrakcji na zasadzie kontrastu. Oboje cenią życie domowe i spokój. Oboje też są oszczędni. Nie lubią wydawać pieniędzy bez sensu, potrzeby, na byle co, dla samej przyjemności ich wydawania. Skromni i pracowici. Wytrwali i sumienni.

Problemy seksualne stoją u nich na dalszym miejscu, ich współżycie bywa może nieco bezbarwne, co jednak obojgu partnerom nie przeszkadza.

Jung przyznaje tej parze aż 4 punkty i prawdopodobnie ma rację, jeżeli chodzi o wypadki przeciętne.

 

Pan Rak i Pani Wodnik

Pan Rak i Wodniczka mają ze sobą bardzo niewiele wspólnego.

Jej błyskawiczna reakcja myślowa, umysłowa giętkość i bystrość zakasują Raka w bardzo krótkim czasie.

Nawet gdyby Rak uznał bez zastrzeżeń jej prymat umysłowy, spotkałby się z lekceważeniem ze strony partnerki. Pognębiłoby to go w jej oczach całkowicie.

Wodniczka to typ, dla którego liczy się przede wszystkim intelekt partnera.

Potem idą rozległe zalety moralne, a dopiero na trzecim miejscu sprawy seksualne.

Poza tym pamiętajmy, że Wodniczka to duch niespokojny. Nie może usiedzieć na miejscu, w przeciwieństwie do Raka, który najchętniej w ogóle by nie wychodził z domu.

Jung przyznaj e tej parze aż 3 punkty, co i tak jest dużo, jeśli weźmie się pod uwagę rozbieżność ich charakterów.

 

Pan Rak i Pani Ryba

Związki Raka z dziewczyną ze znaku Ryb stoją pod szczęśliwą gwiazdą.

Z bardzo nielicznymi wyjątkami można się spodziewać trwałości uczuć, zgody i harmonii pomiędzy partnerami.

Tak jedno, jak i drugie przykłada duże znaczenie do sprawy wzajemnego zrozumienia i kontaktów psychicznych. Oboje są uczuciowi, delikatni i mają usposobienia łagodne. Domatorzy, kochający rodzinę.

Z czasem wzajemne uczucia się pogłębiają, tworząc związek trwały i stały, aczkolwiek nie jest on przede wszystkim oparty na kontaktach seksualnych.

Trwałość związku Raka i Rybki może być zagrożona jedynie z winy Rybki, co jednak zdarza się niezwykle rzadko.

Jung na powyższy związek zapatruje się optymistycznie, przyznając mu aż 5 punktów.

 

źródło: L. Szuman "W kręgu znaków zodiaku"

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...