Jump to content

Związki panów Bliźniaków


Ismer

Recommended Posts

  • Administrator

Dobór partnerów według przynależności do znaków zodiaku jest tylko i wyłącznie wstępną selekcją.

Poniższe opisy nie powinny być traktowane jako wyrocznia przy wyborze kandydatów na małżonków, ale mogą być wskazówką co do charakteru i preferencji partnerów.

Szczęśliwe małżeństwo musi być połączone więzami uczuciowymi, ogólną harmonią psychiczną i atrakcyjnością zmysłową i pod tym kątem opracowane są połączenia znaków zodiaku.

Autor, czyli Leszek Szuman twierdził, że opisy te są zgodne z faktycznym stanem rzeczy w ok. 75 - 80 %.

W opracowaniu tym uwzględnione są wszystkie możliwe kombinacje między znakami zodiaku. Oparte są one na własnych wieloletnich obserwacjach Autora oraz C. G. Junga.

 

Bliźnięta

Bystra, wesoła, błyskotliwa Bliźniaczka wymaga od partnera galanterii i inteligencji. Jej zmienne, kapryśne nastroje urozmaicają monotonię życia codziennego. Oboje cenieni w życiu towarzyskim. Gadatliwość. Kokieteryjna zdobywczość częściej przejawia się w rozważaniach teoretycznych i dysputach akademickich. Zamiłowanie do zmian pod każdym względem. Intelektualizm wszechstronny, ale często powierzchowny. Niespokojny duch. Zmienność upodobań i zainteresowań. Często pewna nieobliczalność.

Bliźniaczka kryje w sobie kilka odmiennych od siebie kobiet a pan Bliźniak ma niejedno oblicze.

Co grozi Bliźniętom? Brak rozwagi i roztropności, trzpiotowatość. To często przyczyny pochopnego wyboru partnera / ki.

 

Pan Bliźnięta z Panią Baran

Dobór właściwej partnerki dla pana Bliźniaka jest nieco trudny. Panna Baran jest dla niego zbyt despotyczna. Oboje mają co prawda pewne cechy wspólne: są bystrzy, ruchliwi, myślą szybko. Oboje są domatorami. Lecz nie ma mowy o tym, aby arbitralnej pannie Baran udało się zawojować Bliźniaka.

Wspomniane cechy wspólne wystarczyłyby może dla kontaktów towarzyskich obojga, do współpracy, przyjaźni lub sympatii, ale nie do małżeństwa, albowiem ich dobór seksualny jest zdecydowanie dysharmonijny.

Bliższe kontakty między obojgiem prawie zawsze będą nietrwałe.

 

Pan Bliźnięta z Panią Byk

Konserwatywna, stała i trochę zazdrosna panna ze znaku Byka działa na Bliźniaka dość krępująco. Chociaż początkowo może na partnerze zrobić dobre wrażenie, jednak rada by mu podciąć skrzydełka. Jej przyziemność łatwo deprymuje partnera, tak że z czasem wyłaniają się dysharmonie, czyniąc oboje obcymi sobie ludźmi. Pani Byk rozwodów nie lubi. Jemu jest to obojętne. Mogą żyć długo obok siebie, lecz nie zawsze ze sobą.

Jung nie ma zdecydowanego zdania o tej parze.

 

Pan Bliźnięta z Panią Bliźnięta

Aczkolwiek umysłowo oboje sobie odpowiadają, należy się jednak liczyć z wczesnym zobojętnieniem seksualnym, co z reguły bywa podłożem wszelkich rozdźwięków w małżeństwie. Obustronny brak stabilności, konserwatyzmu, nie zawsze oddziałuje korzystnie. Więzy przyjaźni mogą być nieraz silne, lecz wzajemne zainteresowanie nie trwa długo. Tak więc małżeństwo między Bliźniakami nie rokuje szczęśliwego dłuższego pożycia.

Jung przyznaje temu związkowi tylko 1 punkt.

 

Pan Bliźnięta z Panią Rak

Chwiejne i zmienne usposobienie intelektualisty Bliźniaka słabo harmonizuje z emocjonalnie nastawioną panną Rak. Przy niektórych konstelacjach możliwa jest harmonijna współpraca.

Problemy seksualne rzadko kiedy będą w tym zestawieniu zajmowały miejsce ważniejsze.

Spokojna i łagodna pani Rak wpływa dodatnio na nerwowe, nieraz zbyt ruchliwe usposobienie Bliźniaka. Domatorskie tendencje pani Rak rzadko kiedy znajdą uznanie u męża ze znaku Bliźniąt.

Małżeństwo obojga może być szczęśliwe pod warunkiem, że pan Bliźniak będzie się więcej interesował domem i partnerką. Ale o wybuchach namiętności u obojga nie ma co mówić.

Jung na stałość tego związku zapatruje się dosyć sceptycznie, przyznając mu tylko 2 punkty.

 

Pan Bliźnięta z Panią Lew

Nawiązanie stosunków między obojgiem partnerów nie jest trudne, jednak chyba nie na długo. Rzadko zdarza się, aby Bliźniak – intelektualista mógł w pełni zaspokoić wymagania pani Lew, kobiety (przez duże K) tryskającej zdrowiem, o gorącym temperamencie. Oczywiście pani Lew pragnie mieć męża wyróżniającego się spośród tłumu stanowiskiem, wyższymi dochodami, będącego KIMŚ.

Panna Lew kontakty intelektualne z mężem stawia na drugim planie. Na skutek różnic temperamentu grozi tej parze, prędzej czy później, rozstanie się.

 

Pan Bliźnięta z Panią Panna

Jakakolwiek harmonia między Bliźniakiem a Panną jest znikoma. Sympatii starczyłoby im od biedy na współpracę zawodową, lecz na nic więcej. Nie spodziewajmy się większych uczuć miłosnych. Trudno będzie obojgu rozgrzać się nawzajem do siebie. Jeżeli w wyjątkowym wypadku dojdzie do jakiegoś związku między obojgiem, nie będzie on trwały.

Podobnego zdania jest profesor Jung - i słusznie.

 

Pan Bliźnięta z Panią Waga

Pan Bliźniak i panna Waga mogą tworzyć małżeństwo zgodne i harmonijne. Łatwo u nich o kontakty psychiczne, także i seksualnie harmonizują ze sobą.

Waga to typ już z natury zgodny, zaś Bliźniak do pani Wagi łatwo się dostosuje. Nie będzie im trudno utworzyć parę bardzo lubianą w życiu towarzyskim.

Czarująca pani Waga łatwo przeforsuje swe postulaty u psychicznie nieco rozlatanego partnera.

Oboje nie są małostkowi, nie przykładają szczególnej wagi do drobnych przeszkód w życiu codziennym, co daje podstawę harmonii we współżyciu.

Jung przyznaje tej parze bez wahania 5 punktów.

 

Pan Bliźnięta z Panią Skorpion

Panna Skorpion to domatorka, do życia podchodzi jednak zbyt poważnie.

Bliźniak to trochę lekkoduch, lubi życie towarzyskie, nowe twarze, nowe sytuacje. Wywołuje to często zazdrość partnerki. Niesłusznie.

Pani Skorpion lubi rządzić w rodzinie i w swym działaniu jest zdecydowana.

Bliźniak to człowiek nastrojów, ona gorąca i namiętna. Problemy seksualne są u niej na pierwszym miejscu. Współżycie obojga będzie trudne i skomplikowane. Będzie je cechować brak wzajemnego zrozumienia.

Jung przyznaje tej parze 2 punkty. Chyba za dużo.

 

Pan Bliźnięta z Panią Strzelec

Zgodność seksualna z okresowymi dysharmoniami. Liczne, wspólne zainteresowania, zgoda.

Dużo rozmów o niczym.

Łuczniczka lubi mieć rację. Bliźniak chociaż często gaduła, w zasadzie zgodny, ustępliwy, chętnie idzie na kompromis. Delikatny i subtelny.

Małżeństwa te na ogół bywają udane. Wiąże ich ze sobą pewna kontrastowość. Spotykane czasem pewne sprzeczności w charakterach, w schematycznym ujęciu trudno są uchwytne.

Jung przyznaje tej parze aż 5 punktów.

 

Pan Bliźniak z Panią Koziorożec

Do serca Pani Koziorożec Bliźniak nie ma łatwej drogi.

Odrębne usposobienia, różne temperamenty, Bliźniak wesoły, ruchliwy, błyskotliwy.

Znawca dobrych, subtelnych dowcipów mało znajdzie zrozumienia u spokojnej, nieco melancholijnej pani Koziorożec.

Pod względem seksualnym niezbyt sobie odpowiadają. Poza tym problemy te nie stoją u obojga na pierwszym miejscu.

Bliźniak nieco lekkomyślny. Ona może trochę za bardzo obowiązkowa i poważna.

Jung zapatruje się na związek obojga dość pesymistycznie, przyznając im tylko 1 punkt.

 

Pan Bliźnięta z Panią Wodnik

Panna Wodnik i pan Bliźniak - ta para może być ze sobą szczęśliwa.

Ich charaktery, usposobienia, upodobania harmonizują ze sobą. Oboje są żądni zmian i urozmaiceń. Nudzi ich przeciętność. Lubią podróże, towarzystwo i ruch. Łączy ich ze sobą bystrość myśli, błyskotliwość, inteligencja, oryginalność poglądów i zwyczajów. Oboje są trochę nieobliczalni, co czyni ich nawzajem tym bardziej interesującymi.

Atrakcyjni, skłonni do niewinnych flirtów, które nie wywołują zgorszenia lub oburzenia u partnera /ki.

Tylko w rzadkich wypadkach te dwa typy zodiakalne nie będą się ze sobą zgadzały.

Jung przyznaje im 4 punkty. Słusznie.

 

Pan Bliźnięta z Panią Ryba

Bliźniak ruchliwy i wesoły ekstrawertyk, Ryba zaś cicha, domatorska marzycielka, o bogatym życiu wewnętrznym. Nadmierna często towarzyskość Bliźniaka działa Rybce na nerwy.

Pod względem seksualnym brak często wzajemnego zrozumienia i właściwej harmonii.

Rybka erotycznie trudno pobudliwa, nie potrafi przywiązać do siebie niespokojnego Bliźniaka. W razie małżeństwa nie będzie się w ich domu nigdy widywało gwałtownych scen, lecz trwała dysharmonia i pewna obcość wzajemna doprowadzić mogą z czasem do rozłamu.

Jung przyznaje tej parze tylko 1 punkt.

 

źródło: L. Szuman "W kręgu znaków zodiaku"

Edited by Ismer
  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Chyba zaszła jakaś pomyłka.

Miał być bliźniak a opisany jet Pan BYK

 

Pan Bliźnięta z Panią Koziorożec

Związki między panem Bykiem a panną Koziorożec są prawie zawsze szczęśliwe.

Początki nieco trudne, bo panna Koziorożec nie zawsze potrafi, starającemu się o jej rękę panu Bykowi, wyjść naprzeciw. Jej chłód jest pozorny i temperamentami oboje sobie odpowiadają. Poza tym oboje są praktycznymi materialistami, pracowici, spokojni. Nie mają w sobie nic z lekkoduchów. Mają duże poczucie odpowiedzialności. Żadne nie będzie musiało spodziewać się ze trony partnera/ki jakichś niespodzianek lub nieoczekiwanych wystąpień.

Wszystko w ich życiu odbywa się tak, jak zaplanowano, bez ekstrawagancji i w granicach zdrowego rozsądku.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...