Jump to content

Związki panów Baranów


Ismer

Recommended Posts

  • Administrator

Dobór partnerów według przynależności do znaków zodiaku jest tylko i wyłącznie wstępną selekcją.

Poniższe opisy nie powinny być traktowane jako wyrocznia przy wyborze kandydatów na małżonków, ale mogą być wskazówką co do charakteru i preferencji partnerów.

Szczęśliwe małżeństwo musi być połączone więzami uczuciowymi, ogólną harmonią psychiczną i atrakcyjnością zmysłową i pod tym kątem opracowane są połączenia znaków zodiaku.

Autor, czyli Leszek Szuman twierdził, że opisy te są zgodne z faktycznym stanem rzeczy w ok. 75 - 80 %.

W opracowaniu tym uwzględnione są wszystkie możliwe kombinacje między znakami zodiaku. Oparte są one na własnych wieloletnich obserwacjach Autora oraz C. G. Junga.

 

Baran

Bojowi optymiści. Aktywność, energia, dynamika, ruchliwość. Często kłótliwość. Pobudliwość. Samodzielni w pracy i prowadzeniu gospodarstwa domowego. Często zainteresowania sportowe. Brak cierpliwości. Ambicja. Dość lekka ręka do wydawania pieniędzy. Pewna prymitywność i egocentryczność. Naiwna pewność siebie. Typy w większości szczere, uczciwe, niezbyt skomplikowane i bez kompleksów. Sposób postępowania bezpośredni. Często skłonności do tyranizowania partnera. Typy ujemne są pyskate, bezczelne, pewne siebie, aroganckie i gruboskórne.

Co grozi Baranowi? Małżeństwo bez zastanowienia, zawierane na łeb, na szyję.

 

Pan Baran i Pani Baran

Oboje dzielni, zaradni, weseli. Bije od nich dynamika i radość życia. Prostolinijność i życzliwość dla przyjaciół.

Kto dotychczas nie wierzył w latające spodki, ten będzie miał okazję przekonać o ich istnieniu. Oczywiście w wydaniu domowym u państwa Baran. Na pierwszy rzut oka łączy ich wspaniała harmonia i serdeczne stosunki, ale jedno i drugie jest arbitralne, gwałtowne, niecierpliwe. Oboje chcieliby rządzić domem, partnerem/ ką. Pani Baran umie być czarująca, lecz pantoflarza ma za nic, a mężowi ze znaku Barana nie ustąpi.

Jakiś mędrzec powiedział, że zakochany to "człowiek w lesie zapatrzony w jedno drzewo". Szukajcie sobie oboje innych drzew, Baranki.

Ten i ów jest może zdania odrębnego, lecz jak długo można żyć w napięciu, w stanie zaczepno - obronnym?

Taka sytuacja zmęczy nawet… Barana

 

Pan Baran i Pani Byk

Panie ze znaku Byka bywają uparte i samowolne. Lubią w rodzinie sprawować rządy – wszak to ich folwark. Oczywiście, że pan Baran z takim stanem rzeczy się nie pogodzi. I chociaż oboje mogą być ludźmi wartościowymi, stałe napięcia między nimi będą działały irytująco, w każdym razie w licznych wypadkach. No cóż, świat jest pełen wspaniałych dziewcząt i chłopców. Może więc poszukać sobie kogoś innego?

Jung też nie wierzy w szczęśliwy dobór Barana i Byka, przyznając tej parze tylko 2 punkty na 5 możliwych.

 

Pan Baran i Pani Bliźnięta

Pan Baran i panna Bliźniak to typy niespokojne, ruchliwe, pobudliwe. Mało między nimi harmonii. Mowy nie ma o tym, aby jedno zechciało podporządkować się drugiemu. W małżeństwie nie powinno jednak dochodzić do takich sytuacji. W idealnych związkach oboje partnerzy dążą do harmonijnego współżycia. Każde powinno ustąpić, mając trochę na względzie indywidualność i osobowość partnera. Zestawienie Baran-Bliźniaczka prowadzi nieuchronnie do wojen domowych o nic, o bzdurę. Bezsensowne pyskówki. Poza tym, nie każdy Baran potrafi zrozumieć, że Bliźniaczka to intelektualistka, chociaż nieraz trochę powierzchowna. W kontaktach seksualnych także brak całkowitej harmonii, szczególnie w wieku nieco starszym.

Jung przyznaje tej parze co prawda aż 5 punktów, lecz większość autorów jest zdania odmiennego i nie patrzy na związek ten aż tak optymistycznie.

 

Pan Baran i Pani Rak

Panna Rak jest dla pana Barana partnerką zdecydowanie nieodpowiednią. Szorstkość, nerwowość, pewna rubaszność, nadmierna dynamika Barana, jego często szokujący sposób bycia rażą pannę Rak i odstręczają. Jej łagodność i pragnienie matkowania wszystkim członkom rodziny napotyka u Barana brak zrozumienia. Także erotyka panny Rak nie nadąża za zdobywczym, namiętnym i nieco bezwzględnym postępowaniem partnera.

Jung przyznaje tej parze tylko 1 punkt. I on jest więc zdania, że po takim związku nie należy się wiele spodziewać.

 

Pan Baran i Pani Lew

Spośród wszystkich dwunastu typów zodiakalnych panna Lew jest dla pana Barana najodpowiedniejszą partnerką. Dysharmonie między nimi spotyka się bardzo rzadko, niestety, jest to nieuchwytne w schematycznym horoskopie porównawczym.

Oboje mają podobne temperamenty, są pełni radości życia i optymizmu. Gospodarność pani Lew i jej maniery wielkiej damy imponują Baranowi, a jej wyrozumiałość w drobnostkach cieszy.

Sposób, w jaki pan Baran ubiega się o rękę panny Lew jest tak aktywny, dynamiczny, oszałamiający i zdecydowany, że panna Lew zapomina o tym, że właściwie może by wolała męża bardziej zamożnego i na wyższym stanowisku. Na szczęście pan Baran jest chętny i zaradny w gospodarstwie domowym. Chętnie zakasuje rękawy, co pani Lew sobie ceni, przyglądając się z przyjemnością jak ktoś w domu za nią coś robi.

Jung przyznaje tej parze aż 5 punktów.

 

Pan Baran i Pani Panna

Baran i Panna to znaki nie mające ze sobą nic wspólnego. Jedyna cecha im bliska to bystrość myślenia. Natarczywość i pewna obcesowość Barana, kiedy chodzi o sprawy miłości, szokują chłodną Pannę. Można by o nich powiedzieć, że każde z nich ma inny punkt widzenia na jedną sprawę. I jakieś przemawianie do rozsądku sobie lub partnerce nie ma celu, albowiem cechy, które tu ze sobą kolidują, za zakotwiczone w ludzkiej podświadomości. Ponieważ w tym wypadku istnieje niewiele szans na małżeńską harmonię, może lepiej dać sobie spokój i rozejrzeć się za kimś innym?

Jung daje tej parze co prawda aż 3 punkty, lecz jest to chyba za dużo.

 

Pan Baran i Pani Waga

Słońca w znakach sobie przeciwstawnych, jak w tym wypadku, dają atrakcyjność seksualną.

Baran bywa nieco szorstki w postępowaniu, co może delikatną Wagę, wrażliwą na niewłaściwe słownictwo i dobre maniery, trochę szokować. Będzie to zależało od kultury partnera, ważne jest bowiem, jak się coś robi.

Ewentualne dysonanse nie będą miały większego znaczenia wobec umiejętności dostosowania się pani Wagi i zupełnego braku pamiętliwości Barana.

Jung przyznaje tej parze aż 5 punktów. I słusznie.

 

Pan Baran i Pani Skorpion

Przysłowie: "trafiła kosa na kamień" powstało chyba w związku z jakimś małżeństwem Barana z panią Skorpion. Oba typy bojowe, zadzierzyste. Baran niecierpliwy, gwałtowny - Skorpion złośliwy, dokuczliwy, uparty. Tylko wyjątki są inne. Dobór seksualny wspaniały, lecz o bogowie! Nie można całe życie przeleżeć w łóżku.

W sprzeczkach oboje nieustępliwi. Mogą walczyć o bzdury.

Psychiczne powiązania między obojgiem słabe. Baran bardziej powierzchowny, wyżywa się na zewnątrz. Skorpion ma bogate życie wewnętrzne. Baran gadatliwy powie więcej, niż myśli. Skorpion nie powie ani dziesiątej części tego o czym myśli.

Jung przyznaje tej parze tylko 2 punkty. To i tak wiele.

 

Pan Baran i Pani Strzelec

Zaloty zdobywczego Barana mogą u Łuczniczki odnieść sukces, lecz czy na długo? Pamiętajmy, że wiele dziewcząt ze znaku Łucznika ma lekki kompleks na tle rzekomego ograniczania ich swobód.

Tymczasem pan Baran często lubi tyranizować bardziej ustępliwą partnerkę, musztrować ją, przeprowadzając w domu swą wolę. Możemy sobie wyobrazić jakie będą tego skutki, nawet gdyby między nimi istniały jakieś harmonie. Niestety, seksualnych nie ma wcale, intelektualnych mało. Natomiast łatwo między obojgiem o niesnaski i niczym nie uzasadnione sprzeczki. Oczywiście, że nieraz zdarza się dobór szczęśliwy, ale są to wypadki marginesowe. Na przeszkodzie do harmonijnego współżycia stoi, zdaje się, nadmierna gadatliwość obojga.

Jung przyznaje co prawda tej parze aż 4 punkty, lecz czy ma rację?

 

Pan Baran i Pani Koziorożec

Pan Baran i panna Koziorożec to typy nie mające ze sobą nic wspólnego. Typy obce sobie pod każdym względem. Spokojna, nieco melancholijna, pozbawiona kokieterii i zrównoważona panna Koziorożec mrozi wręcz bojowego, ruchliwego, niecierpliwego, a często i lekkomyślnego Barana. Trzeźwość i zewnętrzny chłód panny Koziorożec peszą i zniechęcają każdego chłopca myślącego sercem, a do takich bezsprzecznie zaliczyć należy Barana. Związek między obojgiem zawarty na siłę lub na wariata nie będzie trwały. Jeżeli wystąpi jakieś wzajemne zainteresowanie, to może ono być tylko przejściowe, spowodowane aktualnymi aspektami planet.

Na dłuższą metę nie ma nadziei na szczęśliwe współżycie między obojgiem.

 

Pan Baran i Pani Wodnik

Wodniczka to typ ruchliwy, niespokojny i intelektualnie bystry. Jej kwalifikacje umysłowe mogą być mężowi ze znaku Barana tylko pomocne.

Temperamenty nie zawsze ze sobą harmonizują, ale ważniejsza przyczyna dysharmonii małżeńskich obojga to samodzielność Wodniczki, jej nieskrępowanie i przesadna obawa przed wszelkiego rodzaju uciskiem lub przymusem.

Cechy psychiczne obojga nie uzupełniają się, a przeciwnie, są sobie obce. Małżeństwo między Baranem a Wodniczka jest możliwe, jeśli będzie się opierało na podłożu intelektualnym. To trochę mało.

Należy także pamiętać, że Wodniczka to typ niesłychanie wrażliwy na małżeńskie dysharmonie. Skrzywdzona, łatwo zrywa krępujące ją więzy.

4 punkty, które temu związkowi przyznaje Jung, to chyba klasyfikacja trochę optymistyczna.

 

Pan Baran i Pani Ryba

Delikatna i wrażliwa Ryba ma liczne zalety matrymonialne, pod warunkiem, że ma bardzo starannie dobranego partnera. Mąż ze znaku Barana rzadko kiedy będzie jej odpowiadał. Oczywiście, że jego aktywność będzie dla nieco biernej Rybki często pożądanym uzupełnieniem, szczególnie gdy będzie chodziło o rozwiązanie problemów wymagających energii, stanowczej decyzji, a czasem i bezwzględności, ale dla pani Ryby różne zagadnienia wymagające walki, wysiłku lub większego zachodu wcale nie bywają najważniejsze.

Ryby mają oryginalne, własne kryteria co do ważności życiowych problemów. Egocentrycznemu Baranowi nawet nie będzie się chciało zrozumieć psychiki Rybki. Ba, nawet tego nie potrafi.

 

źródło: L. Szuman "W kręgu znaków zodiaku"

  • Super 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...