Jump to content

2015 - Rok Małpy


werona

Recommended Posts

Chiński rok Małpy rozpocznie się 8 lutego 2016 roku. Będzie to czas promowania nowych pomysłów, kreacji i niezależności. W nawale zdarzeń, który czasem będzie przypominał chaos, najlepiej odnajdą się osoby elastyczne, myślące nieszablonowo i otwarte na rozwiązania, które się wymykają stereotypom.

 

Małpa to symbol ogromnej ciekawości świata, ludzi i dużej kreatywności oraz energii. Patronuje badaczom, poszukiwaczom i odkrywcom, zwłaszcza tym, którzy dążą do nowych rozwiązań, sposobów rozwoju, odkrywają nieznane obszary świata i kosmosu. Małpa ma rewolucyjne podejście do rzeczywistości, a przy tym charakteryzuje się wybitną inteligencją. Wiele osób urodzonych w roku Małpy uważanych jest za geniuszy lub za... przebiegłych spryciarzy. Małpa tworzy nowe możliwości, jej żywiołem jest kreacja, chociaż często jedynie we własnym umyśle. Nie znosi nudy, dlatego rok 2016 będzie obfitował w najróżniejsze wydarzenia. Wiele z nich może się okazać tak rewolucyjnych, że zmieni nasze spojrzenie na rzeczywistość.

 

SZCZUR

Miłość i rodzina

Szczur w tym roku powinien więcej uwagi poświęcić sprawom miłosnym. Pojawi się bowiem szansa, by je zmienić i pozbyć się balastu, który ograniczał go w tej dziedzinie. Jeżeli związek między Szczurem a jego partnerem jest silny i oparty na prawdziwym uczuciu, to przetrwa każdą próbę. A oni staną się silni i nie do pokonania. Nie będzie dla nich wyzwań, którym nie potrafią sprostać. Samotne Szczury nawiążą wiele znajomości. Okażą się one bardzo przyjemne, ale przelotne i "chleba z nich nie będzie". Przyczyną może być sam Szczur, który w tym roku nie chce się wiązać na stałe. No, chyba że spotka kogoś wyjątkowego, a to w tym roku prawdopodobne.

Kariera i finanse

Wydaje się, że nareszcie wysiłek zawodowy, jaki Szczur podjął w poprzednich latach, zacznie przynosić wymierne korzyści. Na szczęście Szczur jest do tego dobrze przygotowany. Działania długofalowe i długoterminowe też zaczną dawać wyczekiwane plony. Jeśli Szczur dobrze wykorzysta swoje znajomości, dostrzeże o wiele prostszą (i znacznie szybszą) drogę do sukcesu. W tym roku im liczniejsze znajomości i kontakty, tym lepiej. To, co kiedyś wydawało się trudne, monotonne i pracochłonne, zmieni się w szeroką, prostą drogę bez wybojów, za to z interesującym krajobrazem. Zadania zaczną realizować się same. To ułatwi Szczurowi spełnienie zawodowych ambicji i wspinaczkę po szczeblach kariery.

Zdrowie

Zadanie dla Szczura na ten rok: być w ciągłym ruchu. Pod żadnym pozorem nie może teraz spocząć na laurach. Za rogiem czeka tak wiele okazji, że szkoda byłoby je przepuścić. Ruch jest Szczurowi niezbędny także po to, by zachował zdrowie, silne ciało i bystry umysł. Jednocześnie musi być ostrożny, by nie przedobrzyć. Ruch jest świetny, pod warunkiem jednak, że nie będzie przeciążenia. Nie wolno doprowadzać organizmu na skraj jego wydolności fizycznej. W tym roku Szczur zapisze się na wiele zajęć sportowych (tenis, squash czy koszykówka potrzebne będą do utrzymania korzystnych biznesowo kontaktów), więc ważne jest, by zwrócił uwagę na swoje ograniczenia. Szczur to łasuch ze skłonnością do objadania się, dlatego nie powinien folgować swoim przyjemnościom. Dobre samopoczucie może spowodować, że zarzuci wszelki wysiłek i pomyśli, że nie musi nad sobą pracować. Nie powinien jednak ulegać temu złudzeniu. Bez zaangażowania i rozsądku organizm nie może być zdrowy.

 

BAWÓŁ

Miłość i rodzina

Bawół będzie nastawiony w tym roku na namiętne uniesienia. Romantyczne wycieczki, wypady za miasto, weekendy poza domem - wszystko, by z osobą ukochaną spędzać czas sam na sam. Niezależnie od tego, czy będzie to kolacja przy świecach, czy spacer, każde spotkanie powinno się zakończyć ognistym seksem. Bardzo dużą ilością seksu. Samotne Bawoły nie będą mogły znieść życia w pojedynkę i wdadzą się w romans bez przyszłości tylko po to, by być z kimś blisko. Ale to może szybko i boleśnie się skończyć. Jednak dla Bawołu tak bardzo ważne będzie poczucie motyli w brzuchu i namiętny seks, że wszystko inne przestanie się liczyć. Do momentu, aż znajomość rozpadnie się z hukiem.

Kariera i finanse

W pracy znakomicie. Wszystko ułoży się po myśli Bawołu. Problemy będą w cudowny sposób znajdowały rozwiązania, a on śmiało podejmie kolejne wyzwania. W tym roku nie będzie dla niego rzeczy niemożliwych. Musi wykorzystać wszystkie okazje, bo lepszego czasu na zbieranie plonów długo nie będzie. Bawół może też w tym roku liczyć na niespodziewany przypływ gotówki. Być może chodzi o spadek lub wygraną na loterii. To będzie spora kwota, która pomoże mu się wzbogacić. Niestety, od tego nadmiaru może stracić głowę i zacznie szaleć na zakupach. Jeśli nie poskromi swoich pragnień, może pod koniec roku rozpaczać z powodu rozrzutności. Nie będzie mógł uwierzyć, że pokusił się o tak wielkie wydatki. Radą, aby tak się nie stało, jest wstrzemięźliwość finansowa, przecież tak bliska Bawołowi.

Zdrowie

Ciężka, solidna praca, która zaowocuje sukcesami zawodowymi, może, niestety, kosztować sporo zdrowia. Bawół będzie przepracowany, przemęczony, ale nie zechce odpuścić. Jeśli jednak ma zamiar dożyć późnej starości bez chorób układu krążenia, powinien wpleść w swój dzień także odpoczynek. Odpowiednia ilość relaksu to gwarancja połączenia życia zawodowego z prywatnym. W 2016 roku może się zdarzyć, że ktoś bliski z otoczenia Bawołu zachoruje i będzie to ciężka, przygnębiająca choroba. Bawół oczywiście zaopiekuje się chorym, ale tym samym może zapomnieć o sobie i swoim wypoczynku. To zresztą wyjątkowo często mu się zdarza, bo gdy go coś pochłonie, nie może się oderwać. Gwiazdy zalecają więc na ten rok, by Bawół zadbał o samego siebie i pamiętał, że czasami trzeba przestać wciąż zajmować się innymi.

 

TYGRYS

Miłość i rodzina

To nie będzie korzystny dla Tygrysa rok w sprawach miłosnych. Nie powinien podejmować długoterminowych zobowiązań, zwłaszcza wchodzić w związek małżeński. Wszelkie próby stworzenia czegoś wyjątkowego spełzną na niczym. Tygrys powinien przeczekać ten niekorzystny okres, bo uczucia będą w tym roku przeszkadzać i utrudnią już i tak ciężki rok. W domu będzie się często złościł i wprowadzał nerwową atmosferę. W efekcie dojdzie do poważnej kłótni, która może zdecydować o dalszym "być albo nie być" całej rodziny. Dobrze byłoby, gdyby Tygrys w porę przemyślał swoje postępowanie.

Kariera i finanse

W pracy sporo trudności. Tygrys będzie musiał stawić czoło nieprzychylnym mu osobom, które starają się zdyskredytować go w oczach przełożonych. Kilka sytuacji okaże się niezwykle niebezpiecznych i Tygrys może nawet otrzeć się o zwolnienie z pracy. Emocje stanowią dla niego wielkie zagrożenie. Powinien mieć się na baczności, by zachować swoje status quo. W finansach - loteria: duże zarobki i jeszcze większe wydatki. Ktoś zaproponuje Tygrysowi wspólny biznes, w który należy zainwestować. To nie będzie dobry pomysł, ale Tygrys może się skusić. W tym wypadku powinien jednak się wstrzymać.

Zdrowie

Nerwy Tygrysa w tym roku będą napięte, a on sam zacznie się wściekać z byle powodu. To odbije się niekorzystnie na jego zdrowiu oraz na osobach z jego najbliższego otoczenia. Jedynym rozwiązaniem będzie odpoczynek.

 

KRÓLIK

Miłość i rodzina

Królik może liczyć na ekscytujące doznania miłosne. Jeśli jest w stałym związku, na nowo przeżyje emocje, których doświadczał na początku znajomości. Samotne Króliki mogą w tym roku poznać kogoś wyjątkowego. Znajomość okaże się absorbująca. Królik trafi bowiem na osobę niezależną i samowystarczalną, dlatego musi wznieść się na wyżyny finezji, żeby pokazać swoją wartość. W domu Królik będzie musiał bardziej się zaangażować i znaleźć czas dla najbliższych. Początkowo mogą być z tym trudności, ale po jakimś czasie się przyzwyczai. Może nawet dostrzec prawdziwą wartość płynącą z bliskości.

Kariera i finanse

Samodzielny Królik zacznie częściej pracować w grupie. Dzięki temu nawiąże niezwykle korzystne dla siebie kontakty. Zbliży się do grona osób, które dotąd trzymały go na dystans, tym samym blokując możliwość awansu. Teraz przed Królikiem otworzą się nowe możliwości, a on doskonale je wykorzysta. Finanse w roku Małpy będą na zadowalającym poziomie. Królik ma stabilną sytuację i nie musi poszukiwać dodatkowej gotówki. Ma bowiem akcje i inwestycje, które przynoszą mu stały zysk. Dochody może i nie są na oszałamiającym poziomie, ale w zupełności zadowalającym jego i rodzinę.

Zdrowie

Jedynym poważniejszym zagrożeniem będzie dla Królika duża dawka stresu z powodu większego zaangażowania w pracy w grupie. Nieco spokoju i samotnych spacerów brzegiem morza pomoże Królikowi ukoić nerwy.

 

KOŃ

Miłość i rodzina

Koń zechce w tym roku spróbować nowych rzeczy ze swoją partnerką, a ta nie odmówi. Będzie ekscytująco i podniecająco. Koń bez swojej "drugiej połowy" nie jest w pełni sobą. Dlatego każda samotna osoba urodzona w roku Konia będzie usilnie szukać miłości życia. Na szczęście teraz ma naprawdę ogromne szanse na poznanie odpowiedniego kandydata. Po długich poszukiwaniach trafi na kogoś, kto podzieli jej pasje i doskonale będzie z nią się rozumiał. Więcej czasu dla rodziny - oto hasło Konia na ten rok. Najpiękniejszy jest bowiem czas spędzony w gronie najbliższych. Tak właśnie uważa Koń i będzie się starał zarazić swoimi poglądami członków własnej rodziny. Niestety, nie każdy lubi towarzystwo innych. Koń w rodzinie ma kogoś, kto woli samotność. Będzie więc bardzo irytował tę osobę swoim zachowaniem. Jeśli nie chce doprowadzić do poważnej kłótni, powinien nieco przystopować i uszanować upodobania innych.

Kariera i finanse

Koń zachwyci się nowymi pomysłami przełożonych oraz projektami, do których realizacji zostanie oddelegowany. W pracy znają jego wartość i powierzą mu niezwykle ważne zadanie. Koń zakasa rękawy i weźmie się do roboty. Nie chce nikogo zawieść. Te Konie, które prowadzą własną firmę, zaczną zdobywać coraz więcej klientów. To zasługa zaangażowania i radosnego podejścia do prowadzonej działalności. Pojawi się też na horyzoncie firma, która będzie chciała podjąć stałą współpracę. Jeśli Konie nabiorą wątpliwości co do podpisywania ewentualnych kontraktów - niech się nie obawiają: współpraca okaże się niezwykle owocna.

Zdrowie

Mnóstwo energii i solidne zdrowie sprawią, że Koń zacznie postrzegać siebie jako mocniejszego, niż jest w rzeczywistości. Jeśli nie zachowa wystarczającej ostrożności, może ulec wypadkowi i na długi czas wylądować w szpitalu.

 

SMOK

Miłość i rodzina

Rok 2016 będzie pomyślny dla Smoka, również w sferze miłości. Jeśli Smok jest osobą samotną, na pewno spotka kogoś wyjątkowego i zakocha się w mgnieniu oka. Jeśli nie zepsuje tej znajomości, może się okazać, że to osoba, z którą spędzi resztę życia. Smok pozostający w stałym związku będzie dążył do rozniecenia miłosnego płomienia. Nie będzie przy tym szczędził ani pieniędzy, ani uroku, by znów poczuć ogień z początku znajomości. W jego domu zapanuje przyjemna atmosfera, której nie zepsują większe kłótnie. Czasami zdarzą się nieporozumienia, ale będzie je można szybko wyjaśnić.

Kariera i finanse

To rok niezwykle dobrej passy dla Smoków. Będą wyjątkowo sprawne, wręcz bezkonkurencyjne w swojej dziedzinie. Wykażą się konsekwentnym działaniem i doświadczeniem pozwalającym pokonywać kolejne przeszkody na drodze do realizacji planów. Smok ma teraz całkiem sporo pieniędzy, bo w poprzednich, niezbyt pomyślnych latach zaciskał pasa i oszczędzał. W tym roku na jego koncie bankowym widać pokaźną sumkę. Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że Smok będzie miał w tym roku niezwykłą passę w finansach. W połączeniu z oszczędnościami oznacza to wiele okazji do inwestowania.

Zdrowie

Smok nie będzie w tym roku narzekał na stan zdrowia, co może mu bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Dobry nastrój da Smokowi poczucie mocy. Może to skłonić go do robienia rzeczy niebezpiecznych dla zdrowia, a nawet życia.

 

WĄŻ

Miłość i rodzina

Wąż przeżyje namiętne chwile w ramionach żony lub kochanki. Będzie targany emocjami, nad którymi zwykle sprawuje kontrolę. Tym razem jednak nie uda się mu powstrzymać. A powinien, jeśli ma w planach skok w bok. Zdradzając swoją partnerkę, może zbyt wiele stracić. Samotny Wąż może liczyć, że mu się poszczęści. Spotka kogoś wyjątkowego, z kim spędzi gorące noce, seks będzie niesamowity. Istnieje szansa, że to bratnia dusza. W rodzinie Wąż nie kieruje się emocjami, lecz wyrachowaniem. Może jednak spotkać się z silną opozycją. Dojdzie do kilku poważnych sprzeczek. Wąż będzie dwoił się i troił, żeby wszystko załagodzić.

Kariera i finanse

To doskonały czas na rozpoczynanie nowego projektu - zmiany stanowiska lub wystartowania z własnym biznesem. Wąż będzie miał okazję dokonać czegoś, co popchnie jego karierę do przodu. I chodzi tutaj o naprawdę duży krok. W tym roku Wąż zrobi też niejeden dobry interes. Zarabianie pieniędzy będzie mu przychodziło wyjątkowo łatwo, choć nie obejdzie się bez wysiłku umysłowego. Bez pełnego zaangażowania się nie ma co liczyć na zdobycie bogactwa. W interesach Węża nie opuszczą szczęście i dobra passa, ale ceną za to okaże się sporo obowiązków i długie godziny pracy. Opłaci się.

Zdrowie

Wąż zapewni sobie w tym roku odpowiednią ilość czasu na ćwiczenia fizyczne oraz zadba o odpowiednią dietę. Zdrowy styl życia przełoży się na udane życie zawodowe.

 

KOZA

Miłość i rodzina

W tym roku kontakty towarzyskie Kozy będą ekscytujące. Pozna sporo nowych ludzi, a wśród nich znajdzie się ktoś wyjątkowy, kto oczaruje Kozę. Ale i ona wywoła u drugiej strony silne emocje. O ile dla samotnej Kozy jest to dobra wróżba, to dla będącej w stałym związku - raczej przestroga. Nowo poznana osoba stanowi pokusę do zdrady. Koza powinna więc uważać i starać się kontrolować swoje uczucia. Naprawdę nie warto wyrzucać do kosza wielu wspólnie spędzonych lat tylko dlatego, że poznało się kogoś nowego. W domu rodzinnym szykuje się dużo momentów stresujących. Kozę czeka kilka poważnych kłótni, które mogą doprowadzić do zniszczenia równowagi tworzonej w poprzednim roku. Wszystko się popsuje jeszcze bardziej, jeśli Koza nie zapanuje nad emocjami.

Kariera i finanse

Koza poradzi sobie całkiem nieźle z problemami zawodowymi. Może dlatego przełożeni zaproponują jej udział w nowym projekcie. Jego wdrożenie będzie pracochłonne, ale Koza już wcześniej dowiodła, że jest solidnym pracownikiem, radzącym sobie w trudnych sytuacjach. Mimo wielu trudności można uznać ten rok za dość udany pod względem zawodowym, ale wielkich sukcesów finansowych Koza raczej nie powinna się spodziewać. Co prawda, nie będzie źle, lecz rewolucji w tej sferze również nie będzie. Najważniejsze, żeby nie stracić.

Zdrowie

W tym roku Koza powinna się relaksować i medytować. Musi zająć się sobą. Dzięki temu będzie mogła utrzymać w dobrym stanie swoje zdrowie.

 

MAŁPA

Miłość i rodzina

Małpa przeżyje w tym roku dużo przygód uczuciowych. Będzie to czas niezwykle emocjonujący i w efekcie może przynieść wielką miłość. W domu rodzinnym nieporozumienia na szczęście odejdą na dalszy plan. Wszystko dzięki odnoszonym przez Małpę sukcesom zawodowym. Będzie tak dużo się działo, że emocje udzielą się również najbliższym Małpy, którzy starają się ją wspierać. Nawet gdy będą na nią rozgniewani, szybko ochłoną. Teraz urazy nie trwają długo, bo wskutek osiągnięć Małpy wszystko układa się wyśmienicie. Także w sprawach rodzinnych.

Kariera i finanse

Małpa niczym mityczny heros będzie rozwiązywała wszystkie firmowe problemy. Zdobywanie kolejnych klientów przyjdzie jej niezwykle łatwo. Wszystko, czego się dotknie, zacznie działać w sposób idealny. Małpa będzie postrzegana przez przełożonych jako istny cudotwórca. Oczywiście to wszystko przełoży się na znaczące postępy w karierze Małpy. Jej plany biznesowe szybko się rozwiną, a każde przedsięwzięcie przyniesie oczekiwane rezultaty. Małpa powinna przeznaczyć dużo pieniędzy na inwestycje. W tym roku będzie miała wyjątkowo dobrą rękę w tych sprawach. Jej pomysły przyniosą dochody. Im więcej projektów rozpocznie, tym więcej będzie miała profitów na koniec roku. Oczywiście każdy interes powinien być dobrze przemyślany.

Zdrowie

Małpie grożą nadmierny stres oraz wypadki. Z przemęczenia może stracić panowanie nad samochodem lub zasłabnąć na ulicy. Rozwiązanie: czas na relaks i wypoczynek.

 

ŚWINIA

Miłość i rodzina

Burzliwy czas sprawi, że pojawi się konieczność posiadania kogoś bliskiego, kto wesprze i podpowie, jak dalej iść. Świnia nie obejdzie się bez takiej osoby. Jeżeli jest w stałym związku, ma szczęście. Ukochany pomoże jej w wielu kwestiach. W gorszej sytuacji jest Świnia samotna. Brak wsparcia ze strony kogoś zaufanego będzie solidnie jej się dawał we znaki i spotęguje negatywne myśli w obliczu kolejnych porażek. Świnia, zdając sobie podświadomie sprawę z tego, szybko znajdzie partnera. Takiego na chwilę, żeby wspomógł dobrym słowem. Będzie się starała jak najwięcej czasu spędzać z rodziną, potrzebuje bowiem teraz ich wsparcia. Musi czuć, że ktoś ją kocha i akceptuje. Dobrze by było też móc z kimś się dzielić tymi małymi sukcesami, jakie odniesie. Rodzina będzie więc teraz niezwykle ważna.

Kariera i finanse

W karierze wiele zwrotów i zakrętów - wszystko się zmieni i to niejeden raz. Niestety, spokoju nie będzie nawet na chwilę i Świnia musi ciągle się mieć na baczności. Nigdy nie wiadomo, z której strony nadejdzie kolejny cios lub okazja. Tym bardziej że zdarzy się ich naprawdę dużo, a część z nich stanowić będzie wyzwanie rewolucjonizujące całe życie Świni. W sferze finansowej również dynamicznie: w tym roku budżet Świni przeżywać będzie istne oblężenie. Strata będzie gonić zarobek i vice versa. Nie można w takim wypadku mówić o stabilności, a tym bardziej o bezpieczeństwie finansowym. Niestety, pieniądze zaczną przepływać przez portfel Świni jak woda przez palce.

Zdrowie

Świnia musi uważać na zdrowie. Raz będzie czuła się lepiej, a raz gorzej. Dlatego stałe dbanie o kondycję może poprawić ogólny stan zdrowia. Opanowanie dobrej diety pomoże utrzymać równowagę. Jeśli Świnia dołoży do tego aktywność fizyczną, pokona wszystkie przeciwności.

 

KOGUT

Miłość i rodzina

W tym roku problemy ze zdobywaniem względów płci przeciwnej sprawiają, że Kogut zacznie wątpić we własne możliwości. Chwile te będą dość krótkie, lecz nie zmienia to faktu, iż dadzą się Kogutowi we znaki. Samotny Kogut jeszcze bardziej niż dotychczas zapragnie znaleźć miłość. Będzie czuł się samotny, a przez to niedowartościowany. Zawalczy o uwagę każdej osoby, jaka pojawi się w polu widzenia. Niestety, w ten sposób może zawrzeć związek, który nie okaże się dla niego dobry. Kogut już od jakiegoś czasu zaniedbuje rodzinę. Teraz na każdym kroku będzie musiał stawić czoło niezdrowej atmosferze w domu i częstym kłótniom. Kogut musi zmienić swoje postępowanie na bardziej subtelne.

Kariera i finanse

W pracy większa liczba problemów, obowiązków i niezadowolenia przełożonych. Kogut nie może nawet na chwilę spuścić gardy. Jeśli nie będzie się pilnował, ktoś wykorzysta jego nieuwagę i osłabi jego pozycję w firmie. Kogut może nawet stracić pracę. Z powodu niepewnej sytuacji powinien powstrzymać się od inwestowania. Będzie go kusiło, żeby zarobić szybko kilka dodatkowych złotówek, ale to tylko pogorszy sytuację. To zdecydowanie nie jest dobry rok na wydawanie pieniędzy. Powinno się je trzymać w bezpiecznym miejscu i czekać na lepsze czasy.

Zdrowie

Już na początku roku Kogut poczuje wyczerpanie. Problemy spadną na niego jak grom z jasnego nieba, co negatywnie odbije się na zdrowiu. Dlatego, kiedy tylko poczuje się źle, powinien pójść do lekarza.

 

PIES

Miłość i rodzina

Pies w stałym związku poczuje się bezpiecznie i zapragnie zgłębiać tajniki miłości. Poświęci dużo czasu i wysiłku na wzmocnienie relacji ze swoją partnerką. Samotny Pies będzie w tym roku bardzo cierpiał. Życie w pojedynkę mu nie służy. Musi więc zrobić wszystko, co w jego mocy, żeby zdobyć miłość życia. Członkowie rodziny uważają Psa za nieco uciążliwego. Kochają go i doceniają zaangażowanie, ale on czasami przesadza... Nie potrafi się powstrzymać, żeby nie dorzucić swoich trzech groszy do każdej sprawy. Przez to irytujące zachowanie może zrażać do siebie także swoich bliskich. W tym roku nie powinien do tego dopuścić, ponieważ rodzina go potrzebuje.

Kariera i finanse

W pracy czeka na Psa dużo zajęć. Nie ze wszystkimi będzie mógł sam sobie poradzić, dlatego powinien postawić na współpracę. Na szczęście nie ma z tym problemów, ponieważ z natury jest niezwykle towarzyski. Swoje zdolności skieruje ku tworzeniu podwalin pod silny i zmotywowany zespół. Nie jest jednak typem przywódcy, więc nie będzie próbował robić z siebie lidera. Podstawowym zadaniem dla Psa na ten rok jest nauczenie się, jak się powstrzymywać od inwestowania w osoby, które nie potrafią samodzielnie zadbać o siebie. Pies ma dobre serce i chce pomóc, ale ryzykuje własnym bezpieczeństwem finansowym. Niech nauczy się samokontroli, a będzie w porządku.

Zdrowie

W tym roku będzie satysfakcjonujące. Nie ma potrzeby chodzić do lekarza z każdą dolegliwością. Pies szybko wraca do zdrowia. Warto dbać o siebie, ale nie do przesady.

 

 

Źródło: "Księga wróżb i magii 2015"

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...