Jump to content

Bycie komunikatywnym


Serena66

Recommended Posts

Jestem ogólnie osobą introwertyczną, która interesuje się informatyką i motoryzacją.

Tylko, że tak: nie jestem za bardzo gadułą i towarzyską(nie to, że jestem mrukiem tylko, że nie potrafię się odzywać a jak są przerwy od wykładów to albo jadę do domu, idę coś robić na komputerze, załatwiam coś na mieście, krzyżówki robię- bo takie siedzenie to nie dla mnie wolę iść coś robić a nie się nudzić)

Zastanawiam się jak być bardziej komunikatywną. Z tego co czytałam to podobno coś polega na tej zasadzie, że się wychodzi gdzieś ze znajomymi(czytałam też że się kogoś słucha i utrzymuje kontakt wzrokowy ja to robię). Tylko, że ja tych znajomych nie mam. Chodziłam na informatykę(a studiuję Ekonomię Menadżerską rok 4) skończyło to się na zerwaniem kontaktu. Nie miewam okazji do poznawania znajomych. Tak jest ze mną od gimnazjum. Na dyskoteki wychodzić zaczęłam dopiero na 1 roku studiów.

Nie potrafię zagadać do ludzi z roku bo od czasu jak oskarżono mnie o skasowanie mejli z poczty grupowej, a wszyscy biernie tylko patrzyli na rozwój sytuacji ja nie potrafię o nich myśleć w taki sposób, że warto z tymi pogadać czy robić prezentację.

Przedtem zadawałam się z paroma osobami z jedną koleżanką robiłam prezentację i gadałam na przerwach tylko, że ci z którymi się zadawałam to zrezygnowali ze studiów poza tą koleżanką.

I się boję z nimi rozmawiać. Ostatnio nawet profesorka to zauważyła bo po mojej prezentacji na stosunkach gospodarczych za bardzo nikt nie klaskał.

 

Przez tą samotność gdy śpię to mi się śni, że mam wielu przyjaciół i że ja nie jestem taka na co dzień.

Edited by Serena66
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...