Jump to content

isc do szpitala czy nie

Mefista

Recommended Posts

Co mnie czeka jesli wezme rok dziekanki i pojde do szpitala, a co jesli zostane w domu? Mam gleboka depresje z ktora juz dosc dlugo walcze, antydepresanty nie pomagaja a psychoterapeuta zaproponowal pobyt w szpitalu.

Szpital: 7 mieczy Kapłanka Siła - Kapłanka zwiastuje pomoc, może tego psychoterapeutę, 7 mieczy oznacza, że wiem, że mam ze sobą problem, Siła - po pobycie w szpitalu będę silniejsza

Dom: 2 denarów Król Buław Giermek mieczy - Nie pójdę do przodu, będę tkwić w martwym punkcie z problemami...

• Administrator

Jeśli karty nie są odbiciem Twoich własnych myśli na ten temat to opcja pierwsza jest właściwa.

I zakładam, że to ma być ścisła odpowiedź na zadane pytanie, bez błądzenia po meandrach informacji, typu "zmień psychoterapeutę" skoro nie potrafi Ci pomóc itp. ponieważ 7 mieczy oznacza też to, że ten który jest nie potrafi Ci pomóc i dlatego zaleca kurację gdzie indziej - w tym wypadku w szpitalu.

• Maestro

Szpital : tu otrzymasz wsparcie na swoje problemy, kapłanka zwiastuje dłuższe leczenie, ale Siła jako karta końcowa rozkładu informuje, ze dasz rade, wyjdziesz silniejsza, mocniejsza

Dom: 2 denarów Król Buław Giermek mieczy w domu możesz mieć nadal zmienne nastroje, mogą tez być spory i nieporozumienia z mężczyzną, aczkolwiek on może Cie wspierać, ale możliwe, ze nie bardzo wie jak

Masz mocniejsze karty na szpital.

Szpital: 7 mieczy Kapłanka Siła -

VII mieczy to zamknięcie, izolacja.Konieczna będzie hospitalizacja ( czytałam o otwartych oddziałach, w których do konkretnej godziny pozostaje się na terapii, a w okolicach 16 wraca się do domu, to tzw. oddział dzienny). Sądzę że VII w tym wypadku mówi o tym że będziesz musiała się połóżyć, zostać tam- niejako w zamknięciu. Kapłanka w towarzystwie Siły- dają jasno do zrozumienia że pobyt tam, terapie- dosłownie postawią Cię na nogi.

Dom: 2 denarów Król Buław Giermek mieczy

Będziesz sie głowić, czy podjełaś dobrą decyzję.Temat szpitala powróci. Mam wrażenie że czeka Cię sporo sprzeczek, kłotni z mężczyzną odpowiadającym Królowi Pałek. ww. niejako stanie na stanowisku, że powinnaś coś zrobić, sama sobie nie poradzisz.

Karty na szpital, wyglądają o wiele lepiej.

Wracaj szybko, do zdrowia.Pozdrawiam :)

Eureka! Zapewne lekarze w szpitalu o tym nie wiedzą;-)

Bo nie wiedzą! Na ogół cała medycyna akademicka skupia się na leczeniu symptomów choroby, nie na poznawaniu źródła problemu.

Szpital: 7 mieczy Kapłanka Siła -Te 7 Mieczy mnie niepokoi, to zawsze co najmniej jakies przeklamanie, a wrecz oszustwo, Kaplanka to najczesciej dobra, zyczliwa dusza, nie wiem, chyba zrobilabym jakis bardziej konkretny rozklad , te karty do konca mi sie nie podobaja.

Dom: 2 denarów Król Buław Giermek mieczy -bedziesz sie dalej zastanawiac co zrobic, skad ten Krol Bulaw, to partner, czy lekarz/psychoterapeuta ?

No chyba nie pomoglam ;D

Ale za malo mamm informacji o sytuacji, a karty dla mnie niejednoznaczne.

Iść iść. Kapłanka mi tu przedstawia szpital. Też mi kojarzy się ona z siostrą zakonną. To takie moje skojarzenie. A że nazwa na pielęgniarkę też brzmi siostra... Nazwa siostra (pielęgniarka) pochodzi właśnie od sióstr zakonnych. Ponoć na samym początku w szpitalach pracowały tylko siostry zakonne.

Guest Bethany

Jak pójdziesz do szpitala, to Cię wyleczą tam, trochę to potrwa ( Kapłanka), ale uważam że jak najbardziej warto ( Moc). Jak zostaniesz w domu, to taka huśtawka będzie, raz lepiej, raz gorzej ( 2 Denary), ale raczej gorzej- Giermek Mieczy.

Bo nie wiedzą! Na ogół cała medycyna akademicka skupia się na leczeniu symptomów choroby, nie na poznawaniu źródła problemu.

Głupoty opowiadasz Latku;-) Podstawa leczenia to szukanie przyczyn depresji. Jeśli już ktoś wyląduje na oddziale, to zapewne zostanie przydzielony do jakiejś grupy terapeutycznej, którą poprowadzi albo psycholog albo psychiatra a tam, nie ma siły, wszyscy są zobligowani do przedstawienia historii swojego życia. To jest oczywiście jakiś element całego leczenia.

Ja mysle, ze lepiej byloby jak ktos by Tobie polozyl te karty.

Jednak sprobuje cos powiedziec na ten temat co juz zostalo polozone

1 szpital moim zdaniem bedziesz sie tam czula wyizolowana, troche zeschizowana moze wsrod tch ludzi, ktorzy tam beda, ale 7 mieczy to tez wyszukiwanie czegos na wyrost. Wydaje mi sie tez, ze mozesz sie tam czuc uwieziona, jak na smyczy

2. opcja dom tu mozesz miec przkazane jakies dodatkowe zalecenia przez lekarza. Nie wiem czy w rodzinie nie ma kogos kto ten problem bagatelizuje badz nie zyczy ci najlepiej. Chyba opcja szpitala jest tutaj lepsza z dwojga.

Co mnie czeka jesli wezme rok dziekanki i pojde do szpitala, a co jesli zostane w domu? Mam gleboka depresje z ktora juz dosc dlugo walcze, antydepresanty nie pomagaja a psychoterapeuta zaproponowal pobyt w szpitalu.

Szpital: 7 mieczy Kapłanka Siła - Kapłanka zwiastuje pomoc, może tego psychoterapeutę, 7 mieczy oznacza, że wiem, że mam ze sobą problem, Siła - po pobycie w szpitalu będę silniejsza

Dom: 2 denarów Król Buław Giermek mieczy - Nie pójdę do przodu, będę tkwić w martwym punkcie z problemami...

Guest Bethany

Jeśli mogę doradzić, to ja po śmierci Babci i Mamy ( w ciągu pół roku obie ) miałam epizod depresyjny i chodziłam trzy miesiące na terapię dzienną i naprawdę bardzo, bardzo mi to pomogło. Zajęcia trwały 4h godzinny dziennie,miałam zajęcia indywidualne z psychologiem i grupowe. Może u Ciebie jest taka możliwość? ;)

A ja sądzę, że Mefista do szpitala nie pójdzie, co ładnie zobrazowała 7 mieczy (unika podjęcia decyzji), ponieważ "ma coś do załatwienia" z pewnym panem.

Tak, dlatego zrezygnowałam z pobytu w szpitalu.. Ten pan mnie tu trzyma i czekam na jego wiadomość.

Oh... z Waszymi panami... to już brak słów.

A jeśli w ogóle nie wyjaśni się sprawa z panem to co? To zaniechasz wtedy leczenie? A pan to lekarz? Masz przyjąć zasadę taką - Twe zdrowie jest najważniejsze.

Samej sobie nie dasz rady. Przy depresji ciężko jest o jako taką siłę woli. Idź do szpitala, a co tam Ci poradzą, powiedzą to zobaczysz.

Tak czytam te komentarze to mam wrażenie, że poniektórzy gotowi nawet byliby Cię leczyć :lol: Ludzie, bez jaj...

Oh... z Waszymi panami... to już brak słów.

A jeśli w ogóle nie wyjaśni się sprawa z panem to co? To zaniechasz wtedy leczenie? A pan to lekarz? Masz przyjąć zasadę taką - Twe zdrowie jest najważniejsze.

Samej sobie nie dasz rady. Przy depresji ciężko jest o jako taką siłę woli. Idź do szpitala, a co tam Ci poradzą, powiedzą to zobaczysz.

Tak czytam te komentarze to mam wrażenie, że poniektórzy gotowi nawet byliby Cię leczyć :lol: Ludzie, bez jaj...

Nie chcę odcinać się od ludzi, rok przerwy w studiach za sobą, a na kolejny nie jestem gotowa. Może dopiero jak skończę studia.. Dopóki uczę się i jestem w stanie zaliczać materiał. :)

• Administrator

Oj tam wieszacie się ;p

Mefista zapytała po prostu "co mnie czeka jeśli" i tak naprawdę to sama sobie od razu odpowiedziała:

a) po pobycie w szpitalu będę silniejsza

B) nie pójdę do przodu, będę tkwić w martwym punkcie z problemami...

i to jest odpowiedź na pytanie :D

można się z nią zgodzić lub nie; ja się zgadzam :)

1. Szpital

7 mieczy/ Kapłanka/ Siła

W 7 mieczach nie chcesz się zmierzyć otwarcie z sytuacją w której się znalazłaś. Wolisz ominąć szpital, uciec niż leczyć się tam. Rozumiem, boisz się, nie masz ochoty, to wielka blokada. W kapłance na zewnątrz jesteś pozornie pewna siebie, w środku słaba, tu na forum prosisz o poradę. Od nas oczekujesz zrozumienia, głębokiej analizy. Niestety, wrózba nie może decydować o Twoim zdrowiu i życiu! Tylko lekarz może postawić diagnozę, jeżeli zaproponował szpital to znaczy, że wymagasz stałego nadzoru. Z kart nie pójdziesz do szpitala. Siła ugłaskała dzikie zwierze u swoich stóp, tak Ty poskromisz swoje lęki, chorobę. Ale jest pytanie na jak długo? Proszę, abyś w dalszym ciągu była pod nadzorem lekarza oraz nie bagatelizowała brania leków.

2. Dom

2 denary/ Król Buław/ Giermek mieczy

Karta dwóch denarów, wskazuje, że co innego myślisz co innego robisz. Wiesz, że leczenie jest potrzebne, ale migasz się. Stabilny mężczyzna w królu buław będzie Cie trzymał na baczność, da Ci oparcie i sens istnienia. Nie fikaj w tym paziu mieczowym.

Życzę mądrych decyzji i powrotu do zdrowia.

1. Szpital

7 mieczy/ Kapłanka/ Siła

W 7 mieczach nie chcesz się zmierzyć otwarcie z sytuacją w której się znalazłaś. Wolisz ominąć szpital, uciec niż leczyć się tam. Rozumiem, boisz się, nie masz ochoty, to wielka blokada. W kapłance na zewnątrz jesteś pozornie pewna siebie, w środku słaba, tu na forum prosisz o poradę. Od nas oczekujesz zrozumienia, głębokiej analizy. Niestety, wrózba nie może decydować o Twoim zdrowiu i życiu! Tylko lekarz może postawić diagnozę, jeżeli zaproponował szpital to znaczy, że wymagasz stałego nadzoru. Z kart nie pójdziesz do szpitala. Siła ugłaskała dzikie zwierze u swoich stóp, tak Ty poskromisz swoje lęki, chorobę. Ale jest pytanie na jak długo? Proszę, abyś w dalszym ciągu była pod nadzorem lekarza oraz nie bagatelizowała brania leków.

2. Dom

2 denary/ Król Buław/ Giermek mieczy

Karta dwóch denarów, wskazuje, że co innego myślisz co innego robisz. Wiesz, że leczenie jest potrzebne, ale migasz się. Stabilny mężczyzna w królu buław będzie Cie trzymał na baczność, da Ci oparcie i sens istnienia. Nie fikaj w tym paziu mieczowym.

Życzę mądrych decyzji i powrotu do zdrowia.

Podoba mi się Twoja interpretacja :icon_smile: Tylko... czy tego Króla Kijów nie należałoby rozpatrywać jako cienie tej karty?

Leżącego jeszcze pomiędzy takimi kartami pośrodku. Myślę, że to on (Król Kijów) jest powodem (właśnie ten wspomniany pan przez autorkę) tego braku decyzji u Mefisty. Zresztą, przecież sama wyraźnie pisała o tym. W sumie to wszystko wygląda mi na takie błędne koło przez tego Króla.

Też jestem za opcją szpital. Uciekanie od rady lekarza wiele tu Mefiście nie pomoże, choć możliwe, że zawsze Mefista znajdzie jakieś "słuszne usprawiedliwienie" swych racji.