Jump to content
Guest Euterpe

1 - Mag

Recommended Posts

Guest Euterpe

Wpisy użytkownika truskawka:

 

Znaczenie karty Mag:

 

Osoby, które może oznaczać:

Atrakcyjny mężczyzna, lider, przywódca, dyrektor, człowiek o silnej osobowości, pisarz, twórca, pomysłodawca, odkrywca, pionier, mag, iluzjonista.

 

Sytuacje, które mogą być związane z kartą:

Rozpoczęcie nowych działań, posiadanie potrzebnych atutów w konkretnej sytuacji, nowe pomysły, projekty, idee. Twórczość, pomysłowość, kreatywność, pewność siebie. Karta oznacza przejęcie inicjatywy, branie spraw w swoje ręce. Ponadto potencjał seksualny w przypadku mężczyzny. Wolny zawód, nowa praca. Witalność, energia w pytaniach dotyczących zdrowia.

 

Negatywne aspekty:

Karta może oznaczać manipulację, intryganctwo, nadużywanie mocy, niezdolność do wykorzystania swoich atutów, niewiara we własne możliwości lub nadmierna pewność siebie, skłonność do ryzyka, oszustwo, kłamstwo, nieumiejętność wyrażania siebie. Może oznaczać przywódcę sekty, złych ideologii.

 

Źródło: strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Wielkie

 

Archetyp - twórca

Znaczenie ogólne - inicjatywa, aktywność, siła oddziaływania, mistrzostwo, dobre pomysły, siła tworzenia

Praca - dawanie i otrzymywanie ważnych i właściwych impulsów, odpowiednia ocena swojego zadania, dążenie do wyższych celów i ich osiągnięcie, posiadanie wielu talentów i zdolności

Relacje/uczucia - fascynacja, związek zbudowany pozytywnie, bycie aktywnym, zbliżenie się do drugiej osoby, przezwyciężenie problemów

Świadomość - proces poznania, oświecenie

Sfera ducha - Samopoznanie

Cel - umiejętność kierowania własnym losem

Cień - chuligan, manipulator, szarlatan

Odwrócona - destrukcja, oszustwo.

 

Źródło - H. Banzhaf: "Klucze do Tarota"

 

Mag: pozycja prosta – doskonale porozumienie między partnerami, długie, interesujące rozmowy; wzajemne, otwarte komunikowanie swoich potrzeb i oczekiwań; podobne poziom intelektualny oraz poglądy i zapatrywania na życie; zgodne dążenie do wspólnych celów; harmonia w związku; partner-rówieśnik.

 

Jako odpowiedź na pytanie:

1. Czy on/ona mnie kocha?

Zdecydowanie tak i jest to dojrzała i otwarcie okazywana miłość, która ma szanse przekształcić się w trwały związek, w którym partnerzy będą wzajemnie się wspierać i zgodnie żyć.

2. Czy on/ona jest mi wierna?

Bez wątpienia tak. W dodatku wierność ta wypływa nie z jakiegokolwiek przymusu, a z potrzeb emocjonalnych i zasad moralnych partnera.

3. Czy spotkam w ciągu roku nową „miłość”?

Na pewno w życiu osoby pytającej pojawi się w ciągu najbliższego roku nowy „obiekt” uczuć. Jednak, aby coś konkretnego z tego wyszło, obie osoby muszą być wolne.

 

Mag: pozycja odwrócona – trudności i nieporozumienia na tle komunikacji w związku, nieumiejętność prowadzenia szczerej i otwartej rozmowy; brak zrozumienia; partnerzy, którzy raczej ze sobą rywalizują niż współpracują; płytki, powierzchowny związek; kłamstwa i wzajemne oszukiwanie się.

 

Jako odpowiedź na pytanie:

1. Czy on/ona mnie kocha?

Trudno tu mówić o prawdziwej miłości. Karta ta raczej wskazuje na chwilową fascynację i dużo gadania, a nie na prawdziwe uczucie.

2. Czy on/ona jest mi wierna?

Wierność jest tu wątpliwa. Aczkolwiek karta ta nie musi oznaczać zdrady fizycznej, lecz myśli (a może nawet plany) o nowym związku.

3. Czy spotkam w ciągu roku nową „miłość”?

Jedynie w takim wypadku, gdy pytający dołoży wszelkich możliwych starań w tym kierunku, to znaczy będzie zawierać nowe znajomości i poszerzać krąg znajomych.

 

Źródło: "Tarot a miłość" - Alla Alicja Chrzanowska

 

Aktywność, zdolność do kreacji, tworzenie. Witalność, zdrowie. Poszukiwanie nowych idei, wynalazczość, ciekawość świata. Oryginalność. Wolność, spontaniczność. Umiejętność oddziaływania na innych. Penetracja spraw duchowych. Silna wola, silny charakter. Poznanie siebie, poznanie swoich możliwości. Nauka, racjonalizacja, poznawanie świata-Wszechstronność.

 

Odwrócony: Utrata zdrowia, energii. Brak silnej woli. Nieostrożność w postępowaniu. Brak wyobraźni, brak wyczucia. Gadatliwość. Plotki. Kuglarstwo, oszustwo. Wykorzystywanie ludzkich naiwności lub słabości. Destrukcja lub autodestrukcja. Siła powodująca złe skutki.

 

Źródło - Suliga Jan Witold "Tarot. Karty, które wróżą"

 

Drzwi otwierają się na drogę pełną możliwości a Ty jesteś tym, który musi za pomocą umiejętności Magika opanować je. Mimo to, twoje łapanie równowagi aby utrzymać tę sytuację nie będzie trwało długo.

 

Źródło - Znaczenia Wielkich Arkanów w Tarocie 78 Drzwi

Share this post


Link to post
Share on other sites
Daria_Hexe

Jak kocha Mag:

Mag jest pozytywnie nastawiony do życia, witalny, skłonny do eksperymentów w miłości i seksie. Przygotuj się, że robi pięć rzeczy jednocześnie (zdarza mu się żadnej nie kończyć!) i wszystko musi mieć „zaraz”. Często przecenia swoje możliwości.

 

W sytuacji, gdy nie czuje się komfortowo, z reguły udaje twardziela. Nie kłamie, lecz fantazjuje; naucz się to rozróżniać. Gaszenie nadmiernego entuzjazmu Maga nie jest wdzięcznym zadaniem – będziesz postrzegana jako beznadziejna nudziara – ale w takim tandemie ktoś musi przecież twardo stąpać po ziemi.

 

Uwaga: Mag uwielbia teatralne efekty, lecz nie nabierzesz go na typowe damskie sztuczki. Najlepiej, kiedy mu czymś zaimponujesz. Pamiętaj: on potrzebuje mistrza, przewodnika, ale czy go wysłucha, to już inna historia... Jeżeli jest kobietą, przyciąga do siebie mężczyzn delikatnych, subtelnych. Jednakże tacy jej nie satysfakcjonują. Podniecają ją silni mężczyźni, którzy wiedzą, czego chcą i potrafią to zdobyć.

Nie miej nadziei na szczęśliwy, długi związek z Magiem, gdy większość czasu zwykłaś spędzać przed komputerem lub w zaciszu bibliotek. Albo jeśli jesteś istotą romantyczną, która chciałaby przebywać z ukochaną osobą tylko we dwoje, w wymoszczonym rozkosznie gniazdku. Nie uda się, bo Mag nie usiedzi na miejscu. Nie przejawi również ochoty, by głębiej wczuwać się w Twoją psychikę.

 

Ma dobry charakter, lecz jako młody człowiek nie jest jeszcze w pełni ukształtowany duchowo. Niestety, nie zawsze dorośleje z wiekiem. Jeśli jednak naprawdę oboje się pokochacie, macie szansę na wspaniały związek. Możesz oczekiwać ożywczego romansu, oświadczyn, małżeństwa.

 

Karta odwrócona:

Tu nie wystarczy być mądrzejszą osobą. Walka z bałaganem czynionym przez Maga na wszystkich frontach, kojenie jego kompleksów oraz radzenie sobie z jego manipulacjami i szaleństwami załamie Cię prędzej czy później.

(Tarot Miłości,M.Bigoszewska)

 

 

Mag:

Nowe sytuacje pozwolą Ci wykazać się zdolnościami,zademonstrować oryginalność,intuicję i odkrywczość.

Dysponujesz dużo większym potencjałem i talentami,niż je sobie przypisywałeś.Nadeszła pora,byś odkrył je w sobie.

Mag jest kartą szczególnie pomyślną w kontekście przedsięwzięć biznesowych oraz spraw finansowych,wskazując na fakt,że posiadasz wszystko,co potrzeba do osiągnięcia sukcesu.

Może też symbolizować człowieka o dużym znaczeniu i wpływach,który wkroczył do twojego życia,być może w charakterze doradcy,przyjaciela,kochanka lub wspólnika.

 

Położenie odwrócone:

Zachowaj ostrożność,sprawy nie są bowiem tak jednoznaczne,jak się wydaje.

Nadarzająca się okazja może przemienić się w trudne zobowiązanie.

Wykaż przezorność w kwestii tego,komu ufasz - być może współdziałasz z osobą upojoną posiadanymi wpływami lub zaślepioną własnym ego.

Niewykluczone,że stanąłeś przed trudnym wyborem.

Z talii "The Destiny Tarot"

 

 

Mag: "Początek". Wyruszenie,wiara,próba,bycie zaufanym,nie bać się porażki,wiele źródeł.

"The Sorcerers Tarot"

 

 

Mag

Miłość:

Pomyślne małżeństwo. Satysfakcjonujący układ erotyczny. Oświadczyny. Nowy kochanek.

Karta odwrócona: egoistyczne uczucie. Związek ze słabym, podatnym na manipulację człowiekiem. Porażka w miłości. Walka o dominację.

(Maria Bigoszewska)

 

Mag

Według Macieja:

- Nowe możliwości

Edited by Ismer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Alving

Tylko tyle na temat Maga? Dorzuci ktoś więcej informacji?

Ja dopiero zaczynam uczyć się tarota, ale próbując odczytać jej symbole można stwierdzić, że Mag łączy wszystkie żywioły i kolory tarota (puchary, miecze, denary, buławy) czyli wskazywałoby to na pewną doskonałość, ale z drugiej strony nie można mieć wszystkiego. Jednak to jest Mag, normalna osoba nie opanuje wszystkiego, nie otrzyma absolutnego wtajemniczenia. Na pewno karta może oznaczać rozwój, mądrość, wiedzę.

Mag trzyma w ręku świecę, więc na pewno można odczytywać to, jako oświecenie, ciekawe dlaczego świeci się ona od góry i dołu. Ciekawe tez jest wskazanie na górę i dół, może to oznaczać połączenie tego, co ziemskie i niebiańskie. Jak patrzę na Maga to trochę widzę w nim proroka, nauczyciela.

W pozycji pozytywnej ta karta może oznaczać rozwój, poznanie, miłość, wiedzę.

W pytaniach o miłość raczej nie widziałbym tu romansu czy namiętności. Raczej patrząc na Maga widzę dojrzały związek, mądry, doświadczony, ale też taki, który cały czas się rozwija. Ale z drugiej strony może ona pokazywać osobę, która zbyt wysoko stawia poprzeczkę i nie może nikogo znaleźć, bo nikt nie jest wystarczająco dobry.

Co do cieni tej karty, to na pewno kojarzy się też z Faustem. Nie można poznać całego świata. Wiedza kosztuje i może doprowadzać do szaleństwa. Można się wyobcować, zamknąć w 4 ścianach.

Edited by Euterpe

Share this post


Link to post
Share on other sites
adivino

"Karta uosabia kogoś, kto ma do dyspozycji wszystkie cztery elementy Małych Arkanów, co daje mu możliwość nieograniczonych działań, zarówno w sferze umiejętności i talentów (puchary i miecze) oraz w dziedzinie fizycznych "ziemskich" działań (buławy i pentakle). O wyjątkowości zjawisk przepowiadanych przez tę kartę świadczy znak nieskończoności, jaki widnieje nad głową tej postaci (wygląda jak położona poziomo cyfra osiem).

 

To przede wszystkim karta ogromnych możliwości, znaczących zmian i dążenia do obranego celu. Często znamionuje kogoś, kto jest twórcą, ma silną osobowość, poświęca się jakiejś idei, aby pozostawić po sobie wyraźny ślad.

 

Aktywność, zdolność do wysiłku, zyski, tworzenie i ciekawość świata, przyjęcie na siebie jakiegoś zobowiązania, poznawanie spraw duchowych, nauka w każdym tego słowa znaczeniu. W sprawach uczuciowych wskazuje na fascynację partnerem i silny związek seksualny. Dobre zdrowie, witalność, panowanie nad sytuacją. To przepowiednia największej zmiany naszego życia, jaką może prognozować Tarot. Mistrzostwo, wiedza, elokwencja, inicjatywa, nieograniczone możliwości. Słowa, jako forma zarabiania pieniędzy.

 

W negatywnym znaczeniu to oszukiwanie ludzi, brak wyobraźni i ograniczenie umysłu (zarówno jest to tzw. przyziemność jak i brak talentu do nauki jako tekij), wykorzystywanie, fałszywy, pseudo profesjonalny doradca, działania niekorzystne dla zdrowia (włącznie ze spowodowaniem wypadku). Nieśmiałość w stosunku do otoczenia, brak umiejętności w podejmowaniu decyzji, strach przed stawieniem czoła jakimś stresującycm okolicznościom. Złotousty hochsztapler, zwłaszcza w kwestiach uczuciowych.

 

Choroby: dolegliwości głowy i okolic, w szerokim znaczeniu tego słowa.

 

Przykładowe połączenia:

z 2 pucharów - zmiana w życiu osobistym, miłość

z królową mieczy - dobry fachowiec, najczęściej prawnik

z rycerzem mieczy - spotkanie na gruncie zawodowym, kiedy przeciwstawiamy się zarzutom

z 7 mieczy - obietnice załatwienia czegoś wymagają od nas cierpliwości"

 

Joanna Stawińska, "Zrozumieć Tarota od zera do... nieskończoności"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Euterpe

nowa praca, nowa znajomość, nowy ciuch lub coś innego nowego kupionego, zrobienie czegoś nowego, optymistyczna karta :)

 

na pytanie " jak przebiegnie relacja " okazało się, że każdy zajmie się sobą

 

skupienie uwagi tylko na sobie

 

mag w uczuciach: on/ona patrzy tylko na siebie; brak uczuć albo też manipulacja nimi w jakimś celu

mag w sprawach zawodowych: zaczniesz brać sprawy w własne ręce, skupisz na sobie uwagę innych, dasz radę wykonać zadanie

mag na finanse: "jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz".... ale też czasami mi się objawiła jako "stoliczku nakryj się" :)

 

to również pozytywna karta dla uczniów :)

 

jeszcze do maga na uczucia:

 

- jeśli pytamy "co kobieta czuje do danego mężczyzny", to:

* po pierwsze: ona go dostrzegła

* po drugie: robi na niej wrażenie

* po trzecie (nie zawsze): jest nim zauroczona, czasami zachowuje się jak nastolatka na widok gwiazdy muzycznej/filmowej czy jeszcze jakiejś...

ogólnie rzecz biorąc nie jest jej obojętny

albo tak jak napisałam wyżej - kobieta patrzy głównie siebie - wszystko będzie zależeć od kart sąsiednich

 

- jeśli pytamy "co mężczyzna czuje do danej kobiety", to:

* bardziej interesuje się sobą niż nią

* istnieje ryzyko, że zacznie manipulować jej uczuciami (cel może być różny: strach przed samotnością, zakład, sprawdzenie się, chęć podwyżki itd...)

 

W sprawach zawodowych - powodzenie, pracowitość i docenienie tego przez innych, umiejętność oczarowania innych.

 

Jak postąpi pan? Będzie czarował, starał się wykazać z jak najlepszej strony.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Anucha

MAG

 

BLASKI: początek nowych działań, wzięcie życia w swoje ręce, siła woli, wiedza, inicjatywa, siła

przebicia, siła przywódcza, rozwój osobisty, gotowość do podjęcia ryzyka, witalność, aktywność,

poszukiwanie nowych dróg, bycie panem swojego losu, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, lider, lekarz.

 

CIENIE: brak zdecydowania, siły woli, strach, negatywny obraz siebie, nieśmiałość, trudności z

wyrażaniem siebie, określaniem swoich potrzeb, nieumiejętność obrony swoich granic, swojego zdania i poglądów, apatia, duchowy niepokój, "czarna magia", przywódca sekty, choroba, przecenianie siebie, przekonanie, że mężczyzna jest lepszy od kobiety z racji płci i praw mu przysługujących z tego tytułu, próżność.

 

Źródło: Barbara Antonowicz - Wlazińska "Karty Ridera Waite'a proste i skuteczne"

Share this post


Link to post
Share on other sites
Cosmo

Mag a...

Miłość: mężczyzna, zdobywca serca, męska potrzeba realizacji seksualnej; jeśli przezywasz nieporozumienia w miłości, są one rezultatem intelektualnego podchodzenia do uczuć, nieumiejętności ich wyrażania. Pomoże Ci szukanie odpowiedzi na pytanie, co czujesz w ciele; rozwijanie aktywnego słuchania partnera; chęć zrozumienia jego uczuć i punktu widzenia.

Przyjaźń: przyjaciel, na którego można liczyć, na którym można się oprzeć, gotowość do wsparcia, zaufanie.

Zawód: początek czegoś nowego: nowej pracy, stanowiska, obowiązków, udany start w nowej pracy, dobry początek dla nowego projektu, pomysłu, świadomość swoich umiejętności i kompetencji, wiara w siebie, komunikatywność, umiejetność obrony swojego punktu widzenia, poczucie wewnętrznego autorytetu.

Pieniądze: bezpieczeństwo finansowe oparte o własny kapitał, możliwość nowego źrodła dochodu poprzez swoją pracę.

Zdrowie: wola wyzdrowienia, optymizm, lekarz, cud wyzdrowienia; jeśli od jakiegoś czasu źle się czujesz, zauważasz jakieś symptomy, idź do lekarza, sprawdź, zrób badania.choroby wpływają na Twoją psychikę utratą woli, stąd możesz mieć skłonność do omdleń. Nie ignoruj ich.

 

Źródło: "Vademecum Tarota" B. Antonowicz - Wlazińska

 

Mój wątek z poprzedniego Maga :)

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Linkinia

W odpowiedzi na pytanie, jak mi minie wizyta u lekarza - pokazał dostanie skierowania na kolejne badania.

Edited by Euterpe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Inez2503

Jest to mężczyzna, który działa na kilka frontów, np.jednej wyśle sms : kocham cię, za chwilę drugiej : tęsknię za tobą, itp. Kilka razy tak mi pokazała, gdy wróżyłam rożnym kobietom.

Edited by Euterpe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Reina

I MAG

 

Blaski: Początek nowych działań, wzięcie życia w swoje ręce, siła woli, wiedza, inicjatywa, siła przebicia, siła przywódcza, rozwój osobisty, gotowość do podjęcia ryzyka, rozwój osobisty, witalność, aktywność, poszukiwanie nowych dróg, bycie panem swojego losu, wzięcie odpowiedzialności za swoje życie, lider, lekarz.

Cienie: brak zdecydowania, siły woli, strach, negatywny obraz siebie, nieśmiałość, trudności z zwyrażaniem siebie, określaniem swoich potrzeb, nieumiejętność obrony swoich granic, swojego zdania i poglądów, apatia, duchowy niepokój, "czarna magia", przywódca sekty, choroba, przecenianie siebie, przkonanie, że mężczyzna jest lepszy od kobiety z racji płci i praw mu przyszługujących z tego tytułu, próżność.

 

Co zrobić? W końcu wziąć na siebie odpowiedzialność za siebie i swoje życie. Masz kierować się tym, co dla Ciebie jest ważne i tym, czego pragniesz. Jeśli rodzice albo ktoś inny wymusza na Tobie zgodę na jakieś decyzje dotyczące Ciebie, sprawdź, czy Ty tak naprawdę tego chcesz, czy boisz się przeciwstawić.

Jeśli cierpisz na jakieś dolegliwości zdrowotne, lepiej abyś udał się do lekarza i przestał udawać, że ten problem tak naprawdę nie istnieje. To nie jest dobra droga.

Jeśli jesteś mężczyzną i Twoim problemem są relacje z kobietami, przestań przed nimi uciekać. Popracuj nad sobą terapeutycznie. W ten sposób pomożesz sobie o wiele lepiej.

Czego nie robić? Może ostatnio masz przekonanie, że wiesz wszystko lepiej? Tylko ja, ja i ja! Przyjrzyj się więc sobie, bo Mag mówi, abyś przestał. Ludzie nie lubią takich zarozumialców. Zalecany więc odwyk od takiego zachowania, bo się nie obejrzysz, a coraz mniej ludzi będzie chciało Cię słuchać i przyjaźnić się z Tobą!

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska, "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

 

 

Karta w pozycji prostej:

- Bardzo silna osobowość z ugruntowanymi poglądami

- Otwarty umysł na wszystko, co może ulepszyć świat

- Uzdolnienia dyplomatyczne i mediacyjne

- Umiejętność korzystania z posiadanej wiedzy

- Wszechstronna kreatywność ułatwia osiąganie sukcesów

- Umiejętność współpracy z partnerami na podobnym poziomie intelektualnym

- Poznawanie świata poprzez naukę i doświadczenia

- Zapał, bogactwo inwencji i siła woli

- Wiara we własne możliwości i odwaga podejmowania ryzyka

- Oryginalość działania wyzwala szacunek osób trzecich

- Uzdolnienia twórcze i manualne. Logiczny umysł, lecz niepozbawiony wrażliwości

- Umiejętność abstrakcyjnego myślenia i zdolnośc przewidywania stawia go w szeregach najwybitniejszych umysłów

- Możliwość zmiany pracy, awansu lub zawodu

- Predyspozycje do pracy w zawodzie nauczyciela

- Umiejętność dokonywania wyboru, selekcjonowania spraw

- pomyślny rozwój na wielu płaszczyznach

- Zdanie egzaminu, obrona pracy magisterskiej lub dyplomu

- Nowa znajomość może przerodzić się w wielką miłość

- Wskazany krótki wypoczynek i zmiana klimatu

 

Karta odwrócona:

- Brak zdecydowania odbije się niekorzystnie na życiu zawodowym

- Zachwianie równowagi emocjonalnej odbije się niekorzystnie na pracy twróczej

- Kłopoty z nauką, oblanie egzaminów, przerwanie studiów

- Źle wykorzystana wiedza zaprzepaści szanse awansu

- Oszustwa, kłamstwa, brak otwartości, kombinatorstwo

- Brak pomysłów, słaba wola i manipulacje staną się przyczyną kłopotów w pracy

- Uleganie wpływom ludzi nieżyczliwych, uzależnienie się od silnych charakterów

- Niechęć do podejmowania ryzyka bycia dobrym

- W pobliżu jest wiele fałszu powodującego zamieszanie

- Wykorzystywanie wiedzy w niegodnych zamiarach

- Manipulowanie ludźmi i wykorzystywanie ich zdolności dla własnych celów

- Bra odpowiedzialności, lekkomyślność i zła wola

- Zdrada przyjaciół, życie w kłamstwie

- Kłopoty w partnerstwie, związku lub małżeństwie

- Zaniedbywanie obowiązków rodzinnych

- Źle obmyślony plan na nowe działanie

- Niepowiedzenie, możliwość utraty pracy

- Kłopoty ze zdrowiem, wskazana wizyta u lekarza

- Romans nie ma szansy na przetrwanie

- Zapowiedź konfliktów w partnerstwie

 

Źródło: Helena Żuk, "Podręcznik Tarota. Wielkie Arkana"

 

 

 

Znaczenie ogólne:

Mag to mądrość, skuteczność, pewność siebie i aktywne kształtowanie życia. Mag mówi o czasie, w którym rozwiązujemy nawet najtrudniejsze problemy, podchodząc do wyzwań z zaotrzoną świadomością i czujną mądrością życiową, przeświadczeni o powodzeniu swoich działań. Mimo, że karta ta przedstawia moc silnej osobowości, nie oznacza wcale, że można zaniedbać intuicję i inne nieświadome siły. Przeciwnie - nadzwyczajna umiejętność wywierania wpływu i skuteczność działań, na które wskazuje Mag, opierają się na głębokiej harmonii między świadomością i nieświadomością. Tylko powstała w ten sposób wewnętrza pewność siebie może "przenosić góry".

 

Źródło: Hajo Banzhaf, "Tarot dla każdego"

Edited by Euterpe

Share this post


Link to post
Share on other sites
duo70

Na własnym przykładzie: Mag pokazał mi nową pracę od mężczyzny, którą rozpoczęłam na początku roku (styczeń).

Często pokazuje mi też mężczyznę takiego, który lubi "bajerować" kobiety, wierząc że żadna mu się nie oprze.

Natomiast w połączeniu z kartą Diabła, pokazała mi kilka razy stosunek seksualny zainicjowany przez mężczyznę.

Wszystkie te przykłady sprawdziły się w rzeczywistości.

Edited by Euterpe

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Wpisy użytkownika winteer:

 

OPIS - Pałeczka skierowana ku górze – moc i postęp w rozumieniu świata. Jeden – liczba początku i Słońca jako naturalnej energii, siły twórczej.

ZNACZENIE - Karta pomyślna. Pewność siebie i pomyślność

KARTA ODWRÓCONA – Wahanie, oszustwo, niepowodzenie.

 

MAG. Karta przedstawia człowieka dążącego do poznania prawdy o istocie duszy i materii. Gromadzi on w tym celu odpowiednią wiedzę oraz jest wyposażony w instrumenty, które mu w tym będą pomocne. Osiągnąłeś(aś) pewien stopień wiedzy, który daje ci możliwość podejmowania decyzji niezależnie od innych. Inspirują cię nowe idee i masz dość zdrowia oraz sił aby je wprowadzać w życie. Doskonale rozumiesz ludzką psychikę i możesz mieć duży wpływ na innych ludzi. Jest prawdopodobne, że pracujesz nad czymś ważnym, co przyniesie pożytek ludziom lub nawet ludzkości, i sam wiesz jak to robić. Jesteś na dobrej drodze do osiągnięcia sukcesu w dziedzinie, w której pracujesz.

 

MAG - karta odwrócona. Pracujesz nad wieloma sprawami naraz, źle gospodarujesz energią, której na ogół ci brakuje. Ustawicznie popełniasz błędy a swoje zdolności chcesz wykorzystać do niegodziwych celów np. do manipulowania ludzką psychiką w celu podporządkowania sobie ludzi. Możesz poznać metody sterowania ludzkimi zachowaniami i robić z tego użytek. Zło, tak jak dobro zawsze wracają do punktu wyjścia.

 

Źródło - strona internetowa: Tarot

 

MAG WIEDZIEĆ. CZYNIĆ

 

Mag pierwsza karta Arkanów Wielkich, często jest też określana jako Kuglarz, co nie jest określeniem szczególnie trafnym. Mag powinien nosić różdżkę, nie powinno również zabraknąć nawiązania do czterech żywiołów. Na ilustracjach tej karty można też zobaczyć przewróconą 8, będącą symbolem ezoteryki i nieskończonej mądrości. Symbol ten może być wyrażony w formie kapelusza lub jako Wąż. W Tarocie szwajcarskim (Swiss-Tarot) liczba 8 widoczna jest w stroju maga.

 

ZNACZENIE KARTY: karta wskazuje na początek drogi poznania. Głupiec przemienia się w gorliwego nowicjusza, który z pomocą żywiołów szuka drogi do wnętrza. Mag jest pełen samoświadomości; sądzi, że łatwo znaleźć drogę do wtajemniczenia. Tak naprawdę jest dopiero uczniem, któremu zagraża niebezpieczeństwo, iż stanie się kuglarzem. Dlatego pojęcie Maga jest nieco wyolbrzymione. Jednak nazwa tej karty wskazuje, że dana osoba na początku dalekiej i trudnej drogi musi rozwinąć w sobie magiczne siły. W niektórych taliach wyraźnie zaznaczono, że Mag zwraca się ku wyższym, boskim siłom, które obdarzają go na drogę wielkimi możliwościami stania się równym Bogu. Każdy początek jest ryzykiem, ale kto nie ryzykuje, ten nie może zwyciężyć. Mag wydaje się jeszcze nieco skoncentrowany na sobie. Jego świadomość nie promieniuje jeszcze naturalną samoświadomością. Ale pierwszy krok jest zrobiony. Z Egiptu pochodzi mądre powiedzenie, że droga jest celem; w tym sensie Mag jest na właściwej drodze.

 

ZNACZENIE SYMBOLICZNE: człowiek realizuje się w nieustającym działaniu. Brak pragnień lub aktywności prowadzi do upadku tak samo, jak działania wbrew sobie. Silna wola i pewność siebie oparte na rozumie i sprawiedliwości zaprowadzą człowieka na najwyższy szczyt i będą go strzegły przed wielkim niebezpieczeństwem. Karta ta wyraża symbolicznie : człowieka jako moc aktywną i twórczą.

 

ATRYBUTY OSOBOWOŚCI: umiejętność postępowania, twórcza inteligencja, poczucie własnej wartości, rozważna śmiałość i elokwencja. Umysł równocześnie intuicyjny i dedukcyjny, zdolny do analizy i syntezy. Tendencja raczej do obrony niż do ataku. Dynamizm, entuzjazm, energia. Egoizm w sferze uczuć. Tendencje do poszukiwania wrażeń, przeżyć. Odporność na choroby.

 

ZNACZENIE UŻYTKOWE: jest to moment konkretyzacji planów. Wskazuje na początek działania albo nowy fakt w życiu pytającego. Karta ta oznacza przede wszystkim pracę, plany i dzieci. Może wskazywać na początek nowego, ważnego etapu w życiu pytającego. Spotkanie z drugim człowiekiem ( w towarzystwie karty Diabeł - akt seksualny ). Niezależność jest korzystna dla pytającego. Może on narzucić swoją wolę, kontynuować wysiłek i zrealizować plany. Karta ta często reprezentuje młodą osobę (o ile nie występuje w towarzystwie kart Pustelnik), albo pytającego, o ile nie przekroczył czterdziestki. Mag w sąsiedztwie kart Słońce reprezentuje miłość męską.

 

Źródło: Tarot (I - VII) : Satanorium.pl

Share this post


Link to post
Share on other sites
werona

Mag - inteligencja, harmonia, rówieśnicy, rodzeństwo, inicjatywa, ciekawość ludzi i świata, kontakty, dar pięknego wysławiania się, prowadzenie pertraktacji, zawieranie umów i kontraktów.

 

Mag (odwrócony) - trudności w komunikowaniu się, problemy w nauce na szczeblu szkoły średniej, trudne relacje z rodzeństwem i/lub rówieśnikami, nieostrożność w postępowaniu, gadatliwość.

 

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

 

Rada z jednej karty:

To początek czegoś nowego w Twoim życiu! Teraz wszystko jest w Twoich rękach! Masz do dyspozycji wszystko, czego Ci trzeba. Jeśli jesteś przed podjęciem decyzji, rozważ bardzo dokładnie wszystkie "za" i "przeciw". Możesz mieć super pomysły, które Ci pomogą. Bądź na nie otwarty i nie ignoruj niczego, co Ci przyjdzie teraz do głowy. Nadszedł czas Twojego aktywnego działania, satysfakcji z tego, co robisz, zrealizowania planów i celów. Pamiętaj, że największe sukcesy uzyskasz z pracy samodzielnej, w której będziesz liderem. Decyzje teraz musisz więc także podejmować sam. Uświadom sobie swoje potrzeby i cele.

 

Źródło: Barbara Antonowicz-Wlazińska "Przepowiednia z jednej karty Tarota"

 

Symbolika - talia Ridera Waita

 

Mag

Mag to każdy z nas. Pałeczka w prawej ręce, a więc świadomość głosi światu: Oto jestem. Uświadomienie sobie, kim się jest, czego się pragnie w życiu, daje początek i znaczenie temu, co się robi. Ułożenie rąk to zasada: "Jak na górze, tak na dole". Prawa ręka wskazująca górę mówi o potrzebach duchowych Maga, lewa zaś o jego konkretnym działaniu. Prawa strona naszego ciała jest świadoma, męska, Yang, zaś lewa nieświadoma, żeńska, Yin. Działanie Maga jest czyste i niewinne. To odczytujemy z koloru pałeczki. Mag łączy rękoma Niebo i Ziemię. Wielu ludzi dążąc do rozwoju duchowego, mierząc do Nieba, odrywa się od rzeczywistości, od Ziemi i traci z nią łączność. Popadają wówczas w choroby psychiczne, zaburzenia osobowości, depresję. Nie można robić sobie takiej krzywdy. Jeśli pragniesz podążać do góry, musisz stać mocno na swoich nogach dosłownie i w przenośni. Nie zapomnij nigdy, że rozwój duchowy nie jest momentem, ale głębokim procesem. Nie można go przyspieszać czy bawić się nim.

 

Kontrast góra-dół powtórzony jest w kolorach czerwony-biały. Czerwony to strona zewnętrzna osobowości, jaka pokazuje się światu. Kolor biały to wnętrze. Wąż jest symbolem mądrości i woli pokonania niskich instynktów miłością. To kontrola trzech niższych czakr.

 

Biała przepaska na głowie to symbol myśli Maga, które są czyste. Tylko wówczas gdy zamiary człowieka są niewinne i dobre, może on ukierunkować swoją wolę zgodnie ze swoją duszą. Znak nieskończoności nad głową jest klasycznym symbolem 2 światów, które przechodzą jeden w drugi.

 

Stół i cztery insygnia

Stół to symbol naszego losu, jaki dostajemy, przychodząc na Ziemię. Każdy dostaje od Boga zadanie do spełnienia, do wykonania którego wyposażony zostaje przez Boga w 4 narzędzia. Jeśli używasz wszystkich swoich narzędzi w miarę równomiernie, Twoje życie daje Ci satysfakcję. Jeśli któregoś nie używasz albo zapomnisz o nim, że go masz, w tym obszarze życia zaczynają się problemy. Te problemy widać jak na dłoni, jak na stole Maga.

 

Buławy to symbol Ognia, dynamiki, aktywności, fantazji, radości z życia, chęci podejmowania własnych decyzji i podążania wybraną przez siebie drogą.

 

Kielich to symbol Wody, uczuć, wrażliwości, współczucia, prawej półkuli.

 

Miecz to symbol Powietrza, a więc rozumu, intelektu, lewej półkuli.

 

Denar to Ziemia, materia.

 

To symbole 4 Asów, które wprowadzą Cię w tajemnice Arkanów Małych. Stół jest brązowy i ma kształt prostokąta. To dwa symbole materii. Życie nasze rozgrywa się więc w rzeczywistości świata materialnego. Na karcie widzisz tylko cały Kielich i Denar. Natomiast Buława i Miecz kończą się gdzieś poza brzegiem karty. To wskazówka, że świat nasz dzieli się na widzialny i ten drugi niewidzialny - poza brzegiem dostrzegalnej rzeczywistości. Dzięki Buławie chce Ci się żyć, pracować, biegać, gimnastykować, tańczyć, podejmować nowe wyzwania. Miecz pcha Cię do zdobywania nowej wiedzy, obrony swoich poglądów, swoich granic, swojego honoru. Kielich czyni Cię wrażliwym, współczującym, otwiera w Tobie chęć kochania innych i potrzebę bycia kochanym. Denar wzbudza chęć poczucia bezpieczeństwa, stałości.

Edited by Ismer

Share this post


Link to post
Share on other sites
mlodzia
Cosmo: A jeśli Mag pojawia się u kogoś na pozycji: co ten ktoś czuje, to jak to interpretować? Że ten ktoś ma ochotę na romansik, ale taki niezobowiązujący na dłuższą metę?

 

Mi się wydaje, że jak najbardziej pozytywnie, dla mnie Mag oznacza miłość i wydaje mi się, że to jest ten moment w którym jesteśmy pewni tego co czujemy, i wyrażamy to w jakiś sposób, nie skrywamy uczuć tylko jesteśmy pewni i używamy wszelkich dostępnych sposobów by to pokazać.

Może też oznaczać po prostu deklaracje miłosne, wyznanie uczuć :))

Edited by Ismer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest befimaka

Wpisy użytkowników:

 

stokrootka

Karta przedstawia mężczyznę w średnim wieku, stojącego za stołem. Mag ubrany jest w szerokie szaty, trzyma jedną rękę uniesioną do góry. W tej ręce trzyma magiczną buławę - symbol kreatywności i potęgi. Dodatkowo buława jest symbolem pierwiastka męskiego. Nad głową Maga widnieje "leżąca ósemka", czyli symbol nieskończoności lub kapelusz Maga jest rysowany w formie znaku. Dwa węże gryzące siebie za ogony tworzą jego pas. One przypominają o tym, że na tym świecie wszystko się powtarza. Przed nim na stole leżą cztery przedmioty uosabiające cztery kolory Małych Arkanów: buława, kielich, miecz i denar. Symbolizują cztery żywioły: ogień, wodę, powietrze i ziemię, a także cztery pory roku lub cztery stany ludzkiej świadomości: sen, nieprzytomność, czuwanie i transcendentalność.

Tworzenie, aktywność, zdrowie, witalność, ciekawość świata, poszukiwanie nowych idei, oryginalność, wolność, spontaniczność, silna wola, stanowczy charakter, umiejętność oddziaływania na innych, poznanie samego siebie, samorealizacja, nauka, wszechstronność.

 

Znaczenie karty jest związane z psychiką człowieka, przede wszystkim z silną wolą i spontanicznością. Oznacza też pragnienie tworzenia, poznawania nowych spraw i ludzi, a także zamiłowanie do nauki.

Główne zadanie to nauczyć głupca używania twórczej energii wszechświata, aby przeżyć życie kreatywnie. Mag rozumie, jak działa energia świata, która jest siłą napędową funkcjonowania. Reprezentuje nasze uśpione umiejętności posługiwania się logiką, obiektywizmem i świadomością.

Oznacza początek jakiegoś nowego okresu w życiu, kiedy jeszcze nic nie jest przesądzone i nie popełniono żadnych błędów. Wszystko jest w Twoich rękach, mówi ta karta, a najważniejsze to podjąć odpowiednią decyzję. Dalej sprawy potoczą się prawidłowo.

W odniesieniu do spraw codziennych Mag może oznaczać powołanie do aktywnego działania, do przejęcia inicjatywy z pełną świadomością, że na razie nic nam nie grozi. Czasami oznacza konieczność zastosowania pewnych magicznych technik, aby zapewnić sobie harmonijny przebieg zdarzeń.

 

W położeniu odwróconym oznacza, że odpowiedni czas na dokonanie wyboru minął, a wydarzenia zaczęły rozwijać się zgodnie ze swoimi własnymi prawami i aktualnie pozostało tylko czekać na rozwój sytuacji. To jedna z tych kart, która daje wyczerpującą odpowiedź na nasze pytania, dalszych kart nie musimy rozkładać.

 

Edyta820917

Mag charakteryzuje niebiańskiego ojca, ucieleśnia aktywną, twórczą zasadę. Symbolizuje solarną świadomość, która wyjaśnia rzeczy, ale nie może znaleźć jasności i jednoznaczności. Karta pokazuje go w pozycji

mistrza, który nie działa swoją własną siłą, lecz energię otrzymuje z góry i używa jej skutecznie na ziemi. To połączenie pomiędzy górą i dołem wyraża się również w buławie i symbolu nieskończoności, wiecznej pętli. Przedstawiają one obrazowo związek dwóch światów i ich stałą, wzajemną wymianę.

Czworokątny stół przed Magiem oznacza zgodnie z symboliką liczby 4 ziemską rzeczywistość. Na nim leżą: buława, miecz, kielich i denar jako reprezentanci 4 żywiołów: ognia, powietrza, wody i ziemi. Wszystkie

razem symbolizują całość aktu Stworzenia, bo przecież według nauki antycznej wszystko jest stworzone z tych elementów. Tutaj są one przedstawione jako życiowe zadania, z którymi mamy się uporać.

Poza tym karta ta oznacza: mądrość, zręczność, wolę oraz siłę do poradzenia

sobie z zadaniami, które postawiono przed nami w życiu, by dzięki temu poczuć się "spełnionym".

Dowodem na to , że Mag nie jest szarlatanem, lecz faktycznie człowiekiem wartościowym, gotowym do wypełnienia najwyższych zadań, świadczą różowe róże (boska miłość), białe lilie (duchowa czystość), jak i złote

tło karty, które w Wielkich Arkanach w talii Rider-Waite akcentuje "szlachetność".

 

Słowa-klucze do karty Mag:

Archetyp: twórca, mistrz

Zadanie: aktywność, podjęcie inicjatywy, impuls, planowanie i wykonanie zadań

Cel: mistrzostwo, samorealizacja, poznanie

Ryzyko: mania wielkości, fanatyczne pragnienie wszechmocy, szarlataneria

Odczucia: pewność siebie, duży potencjał

 

MAG

Inteligencja, sukces umysłowy, wiedza, erudycja, nauczyciel, przewodnik, inspiracja, nauka, mądrość.

Odwrócona: intrygi, kłamstwo, oszczerstwo, kradzież, oszustwo, manipulacja, cynizm, hazard, straty finansowe, zawodowe porażki i niepowodzenia.

 

Erza

I Mag Le Bateleur

Czyli wielkie nagromadzenie twórczej siły.

Karta numer jeden nosi tytuł Mag. Tak właśnie, nieco przesadnie poważnie, jest ona nazywana w Polsce. We Francji lub we Włoszech nazywa się ją raczej Magikiem lub Sztukmistrzem. Symbolizuje ona kondycję człowieka między ubogim Głupcem a bogatym Cesarzem, czyli względny dobrobyt kupca.

Klasyczny wizerunek tej karty przedstawia młodego mężczyznę w wielkim kapeluszu. Stoi on na szeroko rozstawionych nogach. W jednej ręce trzyma wzniesioną pałeczkę, w drugiej, opuszczonej, kulkę lub pierścień. Na stole przed nim leżą różne akcesoria. Znajdują się tu kubki, karty i kostki do gry, nożyczki i torebka z wystającą z niej chusteczką. To symbole gry i przypadkowych możliwości. Mag to twórca uchwycony w chwili, gdy przystępuje do wielkiego dzieła. Akcesoria tyłu za nim rozciąga się droga…

Kapelusz ma kształt znaku nieskończoności, pałeczka symbolizuje męskość i aktywne cechy jang, kreację i początek. Pierścień to kobiecość i cechy jing, a także spełnienie i zakończenie procesu twórczego.

Jeśli stoisz przed ważnym zadaniem, gdy chcesz właśnie coś rozpocząć i nie wiesz, czy dasz radę, karta Mag rozprasza twoje obawy. Płynie z niej przekaz: idź naprzód, wszystko się uda, jest w tobie więcej siły, odwagi i mocy niż się spodziewasz.

Mag jest kartą szczególną. Przy pomocy swoich dziwacznych narzędzi przystępuje do stwarzania świata! My powtarzamy jego czyny, kiedy sami przystępujemy do budowy domu lub organizowania firmy.

 

Znaczenie ogólne

Karta ta oznacza aktywność, zdolność do kreacji, nowe możliwości. Zapowiada nowe znajomości, interesującą przygodę, ruch, pomyślność we wszystkim, szczególnie w tym, co związane z nauką, twórczością, inicjatywą, odkrywaniem nowych możliwości, dziedzin i dróg.

Często ta karta opowiada o młodym mężczyźnie rozpoczynającym karierę, debiutancie w jakiejś dziedzinie.

Ogólne znaczenie karty w pozycji pozytywnej:

- Śmiałość i twórcza inteligencja

- Moc, zdolności, oszustwo

- Możliwość ukończenia projektu

- Właściwie wykorzystane talenty.

 

Ogólne znaczenie karty w pozycji negatywnej:

Karta w pozycji odwróconej zapowiada uniki, działanie nie wprost, kłamstwo, niezrealizowane plany na przyszłość, zdradę kogoś, kto podawał się za przyjaciela lub doradcę. Zły początek.

Przedstawia człowieka, który dał się wprowadzić w błąd, lub postanowił zniszczyć to, co zaczął.

Ustawienie postaci

Postawa Maga stojąca, postać zwrócona przodem, głowa odwrócona ku lewej stronie wskazują, że rozwaga musi poprzedzać akcję bezpośrednią. Przed rozpoczęciem działania Mag najpierw porównuje i dokonuje wyboru.

 

Źródło: Mój komputer ;)

 

mania87

I Mag zwany też Magikiem

Ta karta naładowana jest wielką mocą. Mag (czasem Sztukmistrz - tak nazywano go we Francji i Włoszech) ma do dyspozycji cztery żywioły co często jest prezentowane na tej karcie.

Ogień, woda, ziemia i powietrze, wszystko to sprawia, że Mag potrafi porazić sobie w każdej sytuacji i z każdej sytuacji bezpiecznie wymanewrować. Posiada też wielką umiejętność kształtowania świata wedle własnego uznania.

Jeżeli chcemy coś w swoim życiu rozpocząć i wahamy się a w odpowiedzi na nurtujące pytanie "czy damy radę" a wypada właśnie ta karta to nasze wątpliwości tak naprawdę powinny się rozwiać bo na pewno sobie poradzimy i znajdziemy w sobie tyle siły oraz takie pokłady energii, że sami siebie zadziwimy.

To jedna z tych kart, która daje wyczerpującą odpowiedź i dalszych kart nie musimy rozkładać.

 

źródło: Tarot Arkana Wielkie 1 Mag Magician

 

Vampirella

Mag

Umiejętności, mądrość, pomysłowość, elastyczność, zręczność, spryt, podstęp, kradzież. Czasami wiedza tajemna lub moc okultystyczna, czasami szybki impuls, „fala umysłu”. Może oznaczać jakieś komunikaty, transakcje biznesowe, odkrycia w nauce lub inteligencję w omawianej sprawie.

 

Źródło: Tarot Thota – Klucz do zrozumienia – Lon Milo DuQuette

 

Katharos

W biznesie jest to dobra karta, zachęcająca do aktywnej działalności i twardego bronienia swego stanowiska.

 

Źródło: " Podstawy Tarota '' Jewgienij Kolesow

 

Silvey

I. Mag (Kuglarz, Czarodziej)

Symbolizuje życiodajnego, boskiego ducha, unoszącego się nad chaosem, wyraża człowieka aktywnego, poszukującego, twórczego, który realizuje się w działaniu, ale przedtem waha się, zastanawia, wybiera. Mag to rozważna śmiałość, twórcza inteligencja.

 

Źródło: Życie Świata, numer 92, artykuł "Tarot".

 

Agnieszka007

RADA Z JEDNEJ KARTY;

Uwierz w siebie i swoje możliwości,stań po swojej stronie i bądź sobie wierny, masz wielką władzę i kompetencje, by ufać sobie; wypisz sobie swoje mocne strony i pamiętaj o nich. Przyjrzyj się swoim słabym stronom i zastanów się, co możesz zmienić i jak. Odpowiedz sobie na pytanie, czego pragniesz dla siebie w życiu, kim pragniesz być.

W KAŻDYM MOMENCIE ŻYCIA MOŻESZ ZOSTAĆ KIM TYLKO ZECHCESZ...MUSISZ TYLKO WIEDZIEĆ, KIM CHCESZ...

 

MAG

Karta maga to zawsze aktywność, zdolność do wysiłku, żywioł ognia. Numerologicznie oznacza początek, nowy etap, nowe życie. To też siła realizacji, siła przebicia, pionierstwo. Jest symbolem wiedzy, nauki, intuicji, człowieka o nieograniczonych możliwościach lub mającego dużą zdolność kreacji. Karta pełnej świadomości swoich czynów oznaczać może też mistrza w swoim zawodzie. Gwarantuje dobre zdrowie, witalność, panowanie nad sytuacją. Innymi słowami tej karty są cechy przerysowane, jak gadulstwo, zarozumiałość, nieuczciwość lub manipulacja.

 

źródło "Jasnowidzenie w interpretacji kart tarota'' Piotr Gońciarz

 

Leforca

I. Mag lubi deklaracje

Twój kochanek ma w tych sprawach nastawienie nastolatka. Bywa egzaltowany, jest żywo zainteresowany seksem i uwielbia o nim mówić, słuchać i pisać. Jednak często z tej paplaniny niewiele wynika i wychodzi na jaw, że jest erotomanem gawędziarzem, a kiedy przychodzi co do czego, to daleko Magowi do czynu. To osoba nieśmiała, miej wzgląd na to, że masz więcej doświadczeń, a Mag oczekuje, że słowa ciałem się staną same. Kochanek Mag postrzega sex jeszcze naskórkowo i nie wie jak to się je, choć teoretycznie ma o tym dość spore pojęcie. W fazie zalotów ma nieodparty urok, ale strasznie boi się kompromitacji. Podnieca się szybko, nie panuje nad swoimi reakcjami, popada w ekscytację, później w sekundę się nudzi. Często takim kochankiem są partnerzy na początku współżycia. Mają jak najwięcej szczytnych intencji, jednak muszą się jeszcze nauczyć cierpliwości. To świetna inwestycja, i polecam nie zrażać się początkowymi niepowodzeniami. Od maga bardzo blisko do Gwiazdy!

Jeśli chodzi o pożycie, Mag mówi o radości i świetnym porozumieniu, czułych słówkach i młodzieńczej spontaniczności, bliskości wyrażanej w deklaracjach miłości oddania. Mag radzi, by wrócić do młodzieńczego „szczeniackiego” zauroczenia, pisania wierszy i listów, by wyznawać uczucia wylewnie i z pełną szczerością.

Pozycja- Sex oralny, 69

 

źródło: Joanna Eckert- "Tarot a Seks"

Edited by Ismer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Wpis użytkownika AnnaMaria:

 

I. Mag (Magik)

Małe arkana (karty numerowane) mówią o sytuacjach i nastrojach, jakie panują w życiu codziennym. Wielkie arkana, czyli atutowe karty taroka - te które od początku były rysowane jako symboliczne obrazy - niosą sens głębszy. Są w nich przedstawione głębokie siły naszej psychiki - nasi "wewnętrzni bogowie". Jeżeli karty te ukazują się we wróżbie, znaczy to, że dana sprawa jest szczególnie ważna i stoimy przed przełomowym wydarzeniem w życiu.

 

Karta numer JEDEN nosi tytuł Mag. Tak się przyjęło nazywać ją po polsku - może zbyt górnolotnie. W swojej ojczyźnie - Włoszech i Francji - Mag nazywa się raczej "Magikiem" lub "Sztukmistrzem". Podobno zwano go też "Szewcem", jako że na stoliku przed nim leżą przybory, które do złudzenia przypominają narzędzia do szycia butów. Magami nazywano kapłanów perskiego boga Ahuramazdy. Tarokowy Mag kapłanem nie jest i z rysunku wcale nie wynika, by służył bogom. Raczej rzeczywiście przypomina rzemieślnika przy warsztacie.

 

Ta skromna figura naładowana jest jednak wielką mocą. Pod postacią magika (lub szewca) wyobrażony jest Człowiek-Który-Stwarza-Świat. Oczywiście nie świat cały, ale jakiś jego ważny ułamek. Mag to twórca, uchwycony w chwili, kiedy przystępuje do swego Wielkiego Dzieła. Widzimy go od frontu (inaczej niż Głupca) - ukazuje nam całą twarz, niczego nie ukrywa. Nie ma brody, kaptura ni innej zasłony. Obiema nogami stoi pewnie na ziemi. Jest dokładnie tam, gdzie być powinien, w swoim własnym Miejscu Mocy. W starym taroku marsylskim Mag lewą rękę wznosi ku górze i trzyma w niej pręt. Prawą rękę kieruje ku dołowi i trzyma w niej pierścień. W tym obrazie rozpoznajemy dwa podstawowe składniki świata, które Chińczycy nazwali Jang i In: siłę męską i żeńską, moc Słońca i Księżyca; to, co widoczne, i to, co ukryte; aktywność i dostosowanie się. Mag ma władzę nad tymi elementami i dzięki temu ma moc stwarzania świata. Gdy we wróżbie wypada ta karta, wiemy, że wzorem Maga posiedliśmy umiejętność kształtowania świata wedle własnej woli.

 

Jeżeli stoisz przed ważnym zadaniem; gdy chcesz właśnie coś rozpocząć, i nie wiesz, czy dasz radę, karta Mag rozprasza twoje obawy. Płynie z niej przekaz: idź naprzód. Wszystko się uda. Jest w tobie więcej sił, odwagi, mocy, niż się spodziewasz. Mag to karta ludzi, którzy w świecie mają coś zmienić - i to tak, jak sami chcą.

--------------------------------------------------------------------------------

Mag, czyli wielkie nagromadzenie twórczej siły

Mag jest kartą szczególną: należy do tak zwanych "wielkich arkanów" czyli Wielkich Tajemnych Symboli Taroka, i wśród tych kart ma numer JEDEN. Ta karta oznacza wielką moc, i sama jest naładowana wielką mocą. Przypomnę tylko (rok temu pisałem o tym bardziej szczegółowo) że ów Magik, który występuje na starym rysunku Taroka Marsylskiego, przy pomocy swoich dziwacznych narzędzi, zabiera się do stwarzania świata! Powtarzamy jego czyny, kiedy sami przystępujemy do budowy domu, organizowania firmy lub choćby pisania własnego, oryginalnego wypracowania. Oto co znaczy tak karta w kolejnych pozycjach:

 

Mag jako karta nr jeden (podstawowa)

Jesteś naładowany twórcza mocą, twórczymi zdolnościami. To dobry moment, aby wziąć się za coś, co wymaga inicjatywy, pokierowania innymi, wprowadzenia własnych pomysłów w życie. Dobra karta przy wszelkich przedsięwzięciach przy których jest się twórcą jakiegoś fragmentu świata. Kiedy ta karta wychodzi jako pierwsza, często wróżbita nie ma już wątpliwości i nie musi wykładać następnych kart!

Jako karta nr dwa (ostrzegająca)

Spokojnie! Bez przesady! Nie porywaj się z motyką na słońce. W twoim przypadku nadmierny entuzjazm sprowadzi cię na manowce. (Szczególnie gdy wśród następnych kart widać Głupca, Diabła, Księżyc, Ósemke Pucharów.)

Nr trzy (karta działania)

Właściwy moment, aby wziąć się do dzieła, i działać we własnym imieniu, a nie jako czyjś pomocnik i zastępca. Jedno z najmocniejszych wskazań, aby samodzielnie poprowadzić pewną akcję.

Nr cztery (wpływy przeszłości)

Nie naśladuj samego siebie. Dobrze się zastanów, czy uda ci się powtórzyć swoje dawne sukcesy. A może tym razem powtórzysz własne porażki?

Nr pięć (partnerzy)

Masz za partnera silną osobowość. Inne karty (trzecia, szósta, dziesiąta) powiedzą, czy masz tej osobie zaufać i pójść za nią, czy raczej zostaniesz przez nią "wzięty siłą".

Nr sześć (wynik)

To co się teraz dzieje, przyniesie ci poczucie wiary we własne siły, a twoje osobiste pomysły dojrzeją do tego, abyś je wkrótce wcielił w życie. Mag w tej pozycji może wskazywać na samodzielne i twórcze stanowisko w niedalekiej przyszłości.

Nr siedem (to, czego się nie spodziewasz, "ingerencja bogów")

W twoim otoczeniu pojawią się pewne siły zewnętrzne (konkretni ludzie - lub tzw. zbiegi okoliczności), które mocno zmienią twoją rzeczywistość. Zbierają się energie, które mają nad tobą przewagę.

Nr osiem (coś oczywistego, co trzeba wziąć pod uwagę)

Karta Mag w tym miejscu jest ostrym alarmem! Mówi bowiem, ze blisko ciebie dzieją się arcyważne dla ciebie sprawy, których ty nie widzisz.

Nr dziewięć (karta osiągnięć)

Masz wielkie szanse osiągnąć mistrzostwo w dziedzinie, która jest twoją życiową pasją.

Nr dziesięć (co będą mieli z tego inni)

To, co stworzysz, będzie trwałe i inni podejmą twoje dzieło.

Nr jedenaście (sprawy niedokonane)

Twoje twórcze siły rozpraszają się we mgle...

Nr dwanaście (ogólny rzut oka na sprawę)

Mag w tej pozycji podkreśla wagę wszystkich wcześniejszych kart, mówiących o tworzeniu i zaczynaniu od początku.

Nr trzynaście (przyszłe zwroty i przemiany)

"Jeszcze nie w tym wcieleniu..."

 

Uwaga! Pamiętajmy o tym, że Mag jest jedną z najpotężniejszych kart i przemawia z całą siła nawet z dalekich pozycji rozkładu. Jeżeli wypadnie na pozycji (na przykład) Ósmej, będzie to znaczyło, że właśnie sprawy ósmej pozycji ("to co dla życia niezbędne jak powietrze i jak powietrze niewidoczne") są w tej odpowiedzi najważniejsze.

 

źródło: Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

 

o zdrowiu Mag

Wola wyzdrowienia, optymizm, lekarz, cud wyzdrowienia; jeśli od jakiegoś czasu zle się

czujesz, zauwaSasz jakieś symptomy, Idzi do lekarza, sprawdz, zrob badania. Choroby

wpływają na Twoją psychikę utratą woli, stad moSesz mieć skłonności do omdleń. Nie

ignoruj ich.

 

MAG

Pierwsza karta Tarota w Wielkich Arkanach. Nazwa tej karty jest prawdopodobnie późniejsza (pierwsza lista

tytułów podaje określenie bagatela-rzecz niewiele znacząca, zapewne odnosi się to do najniższej wartości atutu.

Nie jest całkiem jasne, kogo przedstawia być może to kupiec lub uczony. Symbolizuje on kondycję człowieka

pomiędzy ubogim Głupcem a bogatym Cesarzem. Względny dobrobyt kupca, wskazuje Głupcowi kierunek w

jakim powinien zmierzać, a uczony-filozof przekazuje mu gnozę - wiedzę tajemną, bez której nie może pokonać

archontów strzegących drogi do Boga. W renesansie wyobrażenie to mogło się kojarzyć z Hermesem

Trismegistosem - boskim nauczycielem wiedzy tajemnej, jednocześnie patronem kupców i handlu, a także

złodziei i oszustów. Ten ostatni aspekt Hermesa wiąże się z drugą możliwą interpretacją postaci Maga - jako

wędrownego magika-oszusta.

Podobne wyobrażenia rzemieślników i uczonych były bardzo rozpowszechnione w dobie renesansu. Złotnik kojarzony z alchemią, może wzmacniać skojarzenie z Hermesem jako ojcem sztuki

alchemicznej. Symbol absolutu, twórczej pra-siły, mistycznego ośrodka ducha. Uważana za matkę, korzeń i

źródło pozostałych liczb, dodana bądź odjęta od każdej z nich zmienia charakter liczby. Na bliskim Wschodzie

liczba najdoskonalsza; przechodząc od zera do jedności ludzie sądzili, że przechodzą od niebytu do egzystencji.

U pitagorejczyków była emblematem rozumu, przez mistyków zwana płomieniem, łączona z Pierwszą

Praprzyczyną. Symbolizuje menhir, człowieka wyprostowanego, wyróżnionego wśród innych, fallusa w stanie

erekcji, wszechwładzę boską, aspekt wszystko widzącego Słońca (babiloński bóg Anu). Wg. kabały: esencja,

korona, wieczysty głos. Jednorożec - symbol czystego rozumu.

 

ZNACZENIE WRÓŻEBNE KARTY

Aktywność, zdolność do kreacji, dobre zdrowie, poszukiwanie nowych idei, poznanie nowych możliwości - swojego otoczenia, początek nowego i ważnego przedsięwzięcia.

Oszustwo, brak wyczucia, konieczność uczenia się cierpliwości, niespokojny umysł nie umiejący dostrzec problemowe we właściwych proporcjach, ryzykowne

przedsięwzięcie, utrata zdrowia, energii, brak umiejętności wykorzystania własnych talentów, problemy zdrowotne w sferze zmysłów. Jesteś człowiekiem wolnym, swobodnym i niezależnym i dlatego powinieneś sam podejmować decyzje dotyczące Twojego życia. Najważniejsze, żeby chciało ci się chcieć. Potrafisz rozumieć innych, umiesz też zadbać o własne interesy, więc wykorzystaj to, a osiągniesz wewnętrzną harmonię.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Wpisy użytkowników:

 

LadyAgnes:

Mag w znaczeniu ogólnym

Ta karta Wielkich Arkanów rozpoczyna ponumerowaną serię tarota. Numer 1 oznacza aktywny początek, indywidualny umysł w odróżnieniu od zbiorowej nieświadomości. Mag, jest człowiekiem, który ma za zadanie zdobyć samoświadomość i osiągnąć w ten sposób zjednoczenie ducha z materią.

Odniesienia

astrologiczne: Słońce oznaczające siłę i promieniowanie, Merkury symbolizujący giętkość i zręczność

kabalistyczne Drzewo Życia: ścieżka dwunasta (od Korony [Kether] do Rozumienia[binah])

 

Znaczenie prognostyczne:

pozycja prosta: Ta karta mówi o sytuacjach, które wymagają zdecydowania i umiejętności rozwiązywania problemów, Wyraża silną i wyraźnie określoną osobowość, reprezentuje człowieka gotowego do zmierzenia się z każdą sytuacją, zdolnego i umiejętnie posługującego się słowem. Może się także odnosić do wszelkiego rodzaju inicjatyw, które wydadzą owoce w przyszłości. Zalety maga to: dyplomacja, bystrość, spontaniczność i szybkość podejmowania decyzji.

karta odwrócona: oznacza osobę skłonną do manipulacji, oszusta, szarlatana i kłamcę. Symbolizuje również moment bezwładu, bierności lub niskiego poczucia wartości. Wady związane z tą pozycją to: słaba wola, oszukiwanie samego siebie, nieśmiałość oraz trudności z wysławianiem się lub uczeniem.

 

Mag na różnych poziomach

Na poziomie psychologicznym:

wraz z Magiem rozpoczynamy długi proces indywiduacji (zyskiwania poczucia własnej odrębności i niepowtarzalności), w którym dusza, bez względu na okoliczności, kroczy własną droga, dążąc do osiągnięcia jakiegoś celu. Dzięki mocy tego atutu, stajemy się świadomi własnego Ja, gromadząc wokół niego przedmioty i cechy, które stanowiły zrąb naszej osobowości. Ta karta Wielkich Arkanów pomaga nam skonstruować nasze ego i podkreśla ludzką zdolność do rozwoju swojej świadomości.

 

Na poziomie intelektualnym:

jest wyobrażeniem umysłu, który, świadom samego siebie, bez wytchnienia poszukuje znaczenia rzeczy. Symbolizuje inteligencję czynną i praktyczną, przyjmującą rolę kreatora rzeczywistości. Mag to człowiek, który wykorzystuje siłę swojej wyobraźni, aby zrozumieć, a następnie kształtować świat, który go otacza. Karta ta wskazuje na zdolności analityczne i równowagę umysłową.

 

Na poziomie uczuciowym:

Mag wyraża całkowite zaufanie do samego siebie. Jego pojawienie się wieszczy, że uczucia i osobowość pytającego są wyraźnie określone i poddane panowaniu woli. Symbolizuje kontrolowanie emocji.

 

Na poziomie materialnym:

to człowiek pełen możliwości, zdolny do rozwiązania wszelkich trudności. Posiada bardzo szeroką wizję rzeczywistości, co pozwala mu na szybkie podejmowanie decyzji w celu osiągnięcia korzyści. Mag sam decyduje o tym, co go spotyka i aktywnie podejmuje zmagania z codziennością. Symbolizuje zdolności i umiejętności konieczne do rozwiązania problemów.

 

Źródło: Przyszłość zaklęta w kartach Tarota - konsultacje J.W Suliga

 

Galadriel

Mag

Jako dobra rada:

Bądź aktywny. Zbliż się do swych zadań lub do ludzi. Realizuj swe pomysły z zaangażowaniem. Pokaż, że jesteś uzdolniony i bystry. Teraz możesz poradzić sobie z najtrudniejszymi sprawami.

 

Jako ostrzeżenie:

Nie myśl, że do realizacji swoich celów możesz użyć wszelkich środków.

 

Jako karta dnia:

"Kto, jeśli nie ja i kiedy, jeśli nie teraz" to jest motto na dziś. Nie wahaj się podjąć inicjatywę. Masz zdrową wiarę w siebie, wiesz czego chcesz i z należytą koncentracją możesz osiągnąć swoje cele. Łatwo poradzisz sobie ze swoimi zadaniami. Jeśli musisz coś rozpocząć, jeśli chcesz udowodnić swoje zdolności, dziś jest na to odpowiedni dzień. Pokaż, co potrafisz, przy rozmowach czy negocjacjach pozostań bystry i niezależny, a zyskasz przychylność innych w załatwianiu swych spraw.

 

Jako karta na rok:

Ten rok zapowiada Ci pasmo sukcesów. Wszystko leży w Twoich rękach, możesz stworzyć prawdziwe arcydzieło. W znajomych dla Ciebie dziedzinach możesz wspiąć się na szczyty lub dodatkowo zająć się inną działalnością lub hobby, które w przyszłości sprawią Ci wiele radości i dzięki temu poczujesz się spełniony. Z pewnością także zaoferowane zostaną Ci dobre okazje, by uwolnić się od starych problemów. W żadnym wypadku nie powinieneś się chować lub wykorzystywać swój tupet. Zamiast tego, pokaż co potrafisz i podejmij inicjatywę tam, gdzie jest potrzebna. Przeżyj ten rok aktywnie, okaż swoją przedsiębiorczość. Masz teraz ku temu dar, właściwy zapał i najlepsze karty, żeby zrealizować swe zawodowe i prywatne cele. Czegokolwiek nie dotkniesz, ma największe szanse stać się prawdziwym hitem!.

 

źródło H. Banzhaf - Klucze do tarota

 

DomiB

Mag jest drugą kartą w Wielkich Arkanach tarota. Przedstawia działanie, samoświadomość, umiejętności, jakie posiadamy i przejęcie inicjatywy. Symbolizuje osoby o silnej osobowości, postawę egoistyczną, działanie z zaskoczenia i wolę, której potrzebuje tarotowy Głupiec do podejmowania kolejnych życiowych wyzwań.

 

Symbolika

Karta przedstawia pewnego siebie mężczyznę, który jest mistrzem i artystą w wielu dziedzinach. Na stole przed nim leżą symbole czterech żywiołów: ognia, wody, powietrza i ziemi. On umie się nimi posługiwać, aby wyczarować taki świat, jaki chce. Karta Mag oznacza tajemnicę, niespodziankę, a także balansowanie na granicy dwóch światów: fantazji i rzeczywistości. To odwieczne marzenie człowieka o opanowaniu świata za pomocą magii.

W popularnym tarocie Waite'a Mag jest ubrany w czerwony płaszcz. Czerwony kolor oznacza żywotność i siłę woli. Koszula, różdżka i przepaska na głowie są białe - to kolor symbolizujący bezinteresowność i czystość jego zamiarów oraz świadomego tworzenie. Ma przed sobą kwadratowy stół, który nawiązuje do symboliki liczby 4 oznaczającej rzeczywistość materialną. Atrybuty dworów czyli symbole czterech żywiołów, które są na stole, to zadania, z jakimi musimy się uporać w życiu, aby stać się w pełni człowiekiem. Symbol nieskończoności unoszący się nad głową Maga oznacza połączenie dwóch światów: duchowego i materialnego, które nieustannie przenikają się. Oznacza też nieograniczone możliwości Maga oraz jego skupienie na rzeczach wykraczających poza możliwości ludzkiego umysłu.

 

Znaczenie ogólne

Mag wskazuje, że wydarzy się coś nowego i nieoczekiwanego. To karta nowych możliwości, które można w porę dostrzec i wykorzystać. Karta wróży nową propozycję lub zawarcie znajomości z osobą, dzięki której wiele można się nauczyć. Mag radzi, aby obserwować uważnie wszystko, co teraz nam się przydarza i nie obawiać się ryzyka. To znak, że czegoś jeszcze możemy nie wiedzieć, ale nasza intuicja podpowie właściwe rozwiązanie. W pytaniach dotyczących codziennego życia karta oznacza spotkanie z ważną lub silniejszą od nas osobą, zatrudnienie fachowca, zwrócenie się o radę do kogoś bardzie doświadczonego. Zapowiada wydarzenia takie jak sen lub niezwykły zbieg okoliczności, które sprawią, że zwrócimy swoją uwagę we właściwym kierunku. Karta może oznaczać odkrycie życiowego powołania.

 

Klucze interpretacyjne karty Mag

Liczba: 1

Znak zodiaku: Bliźnięta

Planety: Słońce i Merkury

Litera hebrajska: Beth

Heksagram I-Cing: 1. C'ien - Twórczość

Mit: Dedal, genialny grecki wynalazca, konstruktor, rzemieślnik

Inne nazwy: Kuglarz, Czarownik, Magik

Nazwy w innych językach: The Magician (ang.), Le Bateleur (franc.), Der Magier (niem.), Il Bagatto (wł), El Mago (hiszp.)

 

Miłość

Karta zapowiada niespodziankę lub zbieg okoliczności, który ujawni prawdziwe oblicze związku. Oznacza wspólną realizację celu, potrzebę intelektualnego porozumienia między partnerami. Mag to również tajemniczy kochanek, nieobliczalny mężczyzna, szybki romans lub niebezpieczny, ale pociągający flirt. Oznacza też kłamstwo z miłości, chwilową erotyczną fascynację, wyrafinowany seks, ale też trudności w komunikacji.

 

Praca i finanse

Przejęcie zawodowej inicjatywy, ryzyko, wybranie odpowiedniego zawodu, zdobycie dodatkowych kwalifikacji to domena Maga. Podobnie jak umiejętność dostosowania się do trudnej sytuacji. Mag oznacza podpisanie umowy, zatrudnienie dobrego pracownika, pomoc fachowca. Ostrzega też przed zbyt łatwym uleganiu wpływom, które odciągają naszą uwagę od ważnych spraw i obowiązków. Karta przestrzega przed znajomością z kimś, kto oszukuje i wykorzystuje nas do swoich ukrytych celów. W sprawach finansowych oznacza spory kapitał, inwestowanie w umiejętności, patenty, umowy. Zapowiada negocjacje z trudnym partnerem. Wskazuje na fachowca w swojej dziedzinie, osobę ze sporym kapitałem. Ostrzega przed oszustem i nieuczciwym współpracownikiem, szefem czy wspólnikiem.

 

Zdrowie

Zaawansowana faza choroby, konieczność interwencji lekarza, konsultacja u specjalisty. Wada wymowy, jąkanie się, głuchota, niedosłyszenie. Infekcje i choroby gardła oraz dróg oddechowych. Karta wskazuje na uzdrowiciela, oznacza medycynę niekonwencjonalną.

 

Źródło: czasopismo "tarocista nr 2"

 

Mag Czarodziej

Jest pierwszy lecz nie jest Bogiem,

Od Pana mądrość wziął w darze.

Zna swoje miejsce na ziemi

Więc Tobie on je wskaże.

Zawsze gotowy do czynu

Orężem jego – żywioły.

Z szacunkiem dla swojej wartości,

Ni smutny, ni wesoły

Ogień pobrata z Wodą ....

Powietrze z Ziemią zmiesza .....

Odpowiedzialny za czyny.

Cesarz – wódz – może lekarz,

Posłuchaj mądrości Maga,

Tylko on zna prawd wiele,

Razem idźcie przez życie

Zostań jego przyjacielem.

Na pierwszej stacji Tarota .

Niektóre marzenia spełnisz.

Energię jaką otrzymasz

Twe życie mądrością wypełni.

 

Źródło "Wiersze intuicyjne. Tarot" Ewa Winiarska

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Wpisy użytkowników:

 

Diiana:

Magik

Numer Magika to Jeden, cyfra stworzenia i indywidualności; jego moc to transformacja poprzez siłę jego woli. Poprzez jego manipulację podstawowymi żywiołami w przemianie we wszystkie substancje i materiały życia, pokazuje nam, że z podstaw rzeczy przyziemnych może ukazać się wszystko co ma nadejść.

Może wziąć Nicość, z której wynurzył się Głupiec i zamienić ją w Coś, zrobić coś z zera. Oczywiście, jest to moc boskiego rodzaju, i prawdą jest, że Magik jest ujściem dla wyższej mocy, która rządzi wszystkim w materialnym świecie. Odkąd wszystko, co możemy zobaczyć w fizycznym świecie jest ujściem samym w sobie, czyny, których dokonuje często wydają się magią.

 

Magik może być dziwnym tytułem dla kogoś, kto dzierży prawdziwą moc, ponieważ słowo „magik” zazwyczaj przywołuje obrazy iluzjonistów i artystów estradowych, których moce pochodzą ze sztuczek magicznych i zwodzenia. Magik, jednakże, jest podobny do scenicznych iluzjonistów na wiele sposobów. Jest pewny swoich umiejętności i swoich zdolności do osiągnięcia zamierzonego efektu. Jego prawdziwa potęga pochodzi ze źródeł z zewnątrz, i bez nich jest bezsilny, tak jak iluzjonista bez osób „zza kulis”. Oboje - magik i Magik, jednakże, są ważni dla swoich mocy tak jak moce są ważne dla nich. Bez drogi wyjścia, moc sama w sobie nie jest do niczego zdolna i jest bezużyteczna.

 

Razem ze swymi mocami Magik ma wpływ na wszystko – teorię i praktykę, logikę i emocje, myśli i działania. Prawie każde nowoczesne ukazanie Magika zawiera jeden lub więcej symboli nieskończoności by zaznaczyć jego nieograniczone moce; wąż gryzący swój ogon lub lemniskata (pozioma cyfra osiem) są głównymi pośród nich. Te nieograniczone moce pochodzą z zewnątrz, ale znajdują się pod jego kontrolą. I tak długo, jak Mag pamięta o tym, że moc jest na jego zawołanie, to nawet gdy straci całą swoją ziemską moc i umiejętności, nie może być nazwany bezsilnym. To jego Wola jest mocą, która pomimo, że może być przytłumiona, nigdy nie będzie zniszczona.

 

Innym prawie uniwersalnym powiązaniem z Magikiem jest czerwono-biała kolorystyka. Temat ten krąży po Tarocie i jest bardzo symboliczne to, że zaczyna się od tej karty a nie od Głupca. Podczas, gdy Głupiec był potencjałem zarówno pozytywnym jak i negatywnym, Magik jest zjednoczeniem pozytywu i negatywu. On tworzy i przechowuje; on niszczy i wybawia. Jego prawdziwa siła tkwi w tym, że nie tylko wie co musi robić, wie także jak musi to robić i dlaczego musi to robić. A potem to robi. Mag przypomina nam, że samo życzenie nie zmieni niczego, ale decyzja może zmienić wszystko. Pragnienie tworzenia jest niczym bez zdolności do tego i vice-versa.

 

Kiedy pojawia się Mag, pokazuje, że jesteś gotowy by stać się wyjściem dla mocy, takim jakim jest on. Siły tworzenia i destrukcji zawsze były na twoje zawołanie, ale teraz masz wiedzę i pewność potrzebne by konstruktywnie ich użyć. Teraz jest czas by działać, jeżeli wiesz, co chcesz osiągnąć i dlaczego. Odkąd moce transformacji są pod twoimi rządami, urzeczywistniaj swoje pragnienia, zmieniaj swoje myśli w działanie, swoje cele w osiągnięcia. Jeśli ostatnio spotkałeś się z porażką, możesz teraz tę porażkę zmienić w sukces z taką łatwością, z jaką Mag zmienia ogień w wodę. Jedynymi ograniczeniami jakie masz są te, które sam sobie narzucasz.

 

Zewnętrzna manifestacja takich mocy jest tak liczna jak jej odmiany, ale najczęstszym efektem wpływu Maga jest brak zawahań i całkowita pewność. Zdanie sobie sprawy, że świat jest pod twoją kontrolą jest tym, co wywołuje ten rodzaj pewności i to nie bez przyczyny. Więc wyjdź do świata, nastaw swój umysł na jakikolwiek cel, który cię interesuje, a potem po prostu stań obok i obserwuj jak wszystko zaczyna być pod twoją kontrolą. Ostatecznie, przekaz Magika jest prosty, pomimo jego nieograniczonej i nieskończenie złożonej mocy. Twoje życie jest pod twoją kontrolą. Twoje życie jest takie, jakie chcesz by było. Twoje życie jest takim, jakim je tworzysz.

 

Źródło: Tarot Card Meanings, Tłumaczenie własne :)

 

NeoNówka:

A jeśli Mag pojawia się u kogoś na pozycji: co ten ktoś czuje, to jak to interpretować? Że ten ktoś ma ochotę na romansik, ale taki niezobowiązujący na dłuższą metę?

ale Mag to też czaruś, choć nie zawsze w negatywnym sensie. Poza tym Mag chociażby ze względu na swój wiek musi być szalony, więc miłość szalona, nie przewidywalna ale nie oznacza to, że nie ma szans na przetrwanie.

 

antea:

A jeśli Mag pojawia się u kogoś na pozycji: co ten ktoś czuje, to jak to interpretować? Że ten ktoś ma ochotę na romansik, ale taki niezobowiązujący na dłuższą metę?

 

Mag mówi o obdarowywaniu miłością, o odwadze w wyznawaniu uczuć. Jest początkiem działania w kierunku nowej znajomości.

Mówi także często o seksualnej energii męskiej.

Na pytanie o uczucia kogoś wobec nas daje odpowiedź, że ten ktoś jest nami mocno zauroczony, zafascynowany... i zaczyna czuć coś więcej. Jeszcze nie jest to taka wielka miłość do grobowej deski z poważnymi, wiążącymi deklaracjami, ale bardzo fajne uczucie- motylki w brzuchu, zakochanie itp. Na pewno jesteśmy bliskie temu mężczyźnie. Potrafi nas uwodzić, czarować słowem, starać się, zabiegać, ale czas pokaże jak to będzie dalej i do czego doprowadzą te jego starania:)

Karta ta mówi o tym, że facet myśli o nas, zastanawia się nad uczuciami.. a na nasz widok serce bije mu szybciej ;) Po prostu jest oczarowany- i to nie tylko wizualnie, emocjonalnie ale i intelektualnie-jak na Maga przystało:)

Mężczyzna może być pod wrażeniem naszego umysłu, mowy, elokwencji, wypowiedzi, inteligencji, mądrości, oczytania.Patrzy na nas jak na równą sobie partnerkę- także do twórczych rozmów, dyskusji:) Pociągamy go intelektualnie!

Często ta karta wypada na romans... czyli uczucie jak najbardziej tak, ale i przeszkody na drodze do pełni szczęścia...bo np. można się związać z zajętym już mężczyzną.

 

Mag -początek, nowy etap, nowe życie, siła realizacji

+ zdrowie, energia, wiara w siebie, opanowanie, poznawanie duchowych możliwości, aktywność prowadząca do sukcesów, intelekt.

- brak wyczucia, wyobraźni, gadatliwość, bałagan, kłopoty zdrowotne, żerowanie na innych, nieumiejętność sprostania różnym wydarzeniom.

źródło: internet

 

MAG. 1

Pierwszy arkan, zwany także Kuglarzem; Czarnoksiężnikiem. Jego wartość liczbowa wynosi 1;

hieroglifem jest człowiek. W kabalistycznym ujęciu odpowiada Keter (1), pierwszej sefirze. W tej karcie

aktywną część archetypu tworzy boska istota (Divina Essentia), aktywny biegun ludzkości wyobraża mężczyzna, Adam Kadmon, wreszcie aktywność przyrody przejawia się w Natura Naturans, czynnym wszechświecie. Można ją także scharakteryzować, następująco: góra jest boska i odpowiada głowie; środek - ludzki, tułów; dół - przyrodniczy, stopy. To człowiek, swobodnie porozumiewający się z żywiołami, Wiedzący wszakże, iż każda magiczna czynność ma swoje negatywne odbicie. Zachowajmy otwarty umysł, wyobraźmy sobie, że dokonujemy Tu i Teraz czegoś jedynego w swoim rodzaju, kierowani przez ewolucyjne energie, j samoistnie wypływające z wewnątrz. W znaczeniu użytkowym Mag wskazuje na moment; konkretyzowania planów, początek działalności bądź jakiś nowy fakt w życiu j pytającego. Podejmowanie działania, robienie tego, co powinno zostać zrobione, samorealizacja, robienie rzeczy możliwych, realizowanie, tego, co się głosi, wykonywanie planów, tworzenie magicznych rezultatów, użycie posiadanych talentów, świadome działanie. Jego wymowa może być osłabiona bądź wzmocniona, co jest uzależnione od towarzyszących mu kart.

W sensie osobowości znamionuje umiejętność postępowania i rozważną śmiałość, twórczą inteligencję, poczucie własnej wartości, odporność na choroby; wskazuje na intuicyjny, a zarazem dedukcyjny umysł, zdolny zarówno do analizy, jak i syntezy. Możliwość wyboru własnej drogi i determinację w dążeniu do osiągnięcia założonego celu. Jest to jednak uczuciowy egoista, poszukujący wrażeń i przeżyć. 3. Filozof - kapłan Zoroastra. W późniejszym okresie termin ten zaczął oznaczać mędrca, zwłaszcza tego, który zajmował się filozofią i praktykami hermetycznymi, okultystycznymi lub magicznymi. Jest to źródłosłów takich określeń jak magia, magik, imaginacja.

źródło: D. Cecuda "Karty Tarota"

 

OSOBOWOŚĆ MAGA:

Mag jest pozytywnie nastawiony do życia, witalny, skłonny do eksperymentów w miłości i seksie. Przygotuj się, że robi pięć rzeczy jednocześnie ( zdarza mu się żadnej nie kończyć ! ) i wszystko musi mieć " zaraz ". Często przecenia swoje możliwości. W sytuacji, gdy nie czuje się komfortowo, z reguły udaje twardziela. Nie kłamie, lecz fantazjuje; naucz się to rozróżniać. Gaszenie nadmiernego entuzjazmu Maga nie jest wdzięcznym zadaniem- będziesz postrzegana jako beznadziejna nudziara- ale w takim tandemie ktoś musi przecież twardo stąpać po ziemi.

 

Uwaga: Mag lubi teatralne efekty, lecz nie nabierzesz go na typowe damskie sztuczki. Najlepiej, gdy mu czymś zaimponujesz. Pamiętaj: on potrzebuje mistrza, przewodnika, ale czy go wysłucha, to już inna historia...

Jeżeli jest kobietą- przyciąga do siebie mężczyzn delikatnych, subtelnych. Jednakże tacy jej nie satysfakcjonują. Podniecają ją silni mężczyźni, którzy wiedzą, czego chcą i potrafią to zdobyć.

Nie miej nadziei na szczęśliwy, długi związek z Magiem, gdy większość czasu zwykłaś spędzać przed komputerem lub w zaciszu bibliotek. Albo jeśli jesteś istotą romantyczną, która chciałaby przebywać z ukochaną osobą tylko we dwoje, w wymoszczonym rozkosznie gniazdku. Nie uda się, bo Mag nie usiedzi na miejscu Nie przejawi również ochoty, by głębiej wczuwać się w Twoją psychikę. Ma dobry charakter, lecz jako młody człowiek nie jest jeszcze w pełni ukształtowany duchowo. Niestety, nie zawsze dorośleje z wiekiem.

Jeśli jednak naprawdę oboje się pokochacie, macie szansę na wspaniały związek. Możesz oczekiwać ożywczego romansu, oświadczyn, małżeństwa.

 

Karta odwrócona

Tu nie wystarczy być mądrzejszą osobą. Walka z bałaganem czynionym przez Maga na wszystkich frontach, kojenie jego kompleksów oraz radzenie sobie z jego manipulacjami i szaleństwami załamie Cię prędzej czy później.

źródło: Tarot Miłości M. Bigoszewska

 

Osoba, którą symbolizuje Wielki Arkan I: to inteligentny, wszechstronnie rozwinięty młody człowiek. Aktywny, niezależny i sprawiedliwy. Twórczy. Ma naturę poszukującą, chce samodzielnie kierować swoim życiem. Dumny z siebie. Pozytywnie myślący. Dobry wróżbita, wizjoner, przywódca. Z zawodu może być dyplomatą, prawnikiem, naukowcem lub menadżerem. Albo uzdrowicielem.

Karta odwrócona: typ depresyjny, o zablokowanej energii. Często jest zainteresowany ezoteryką, ruchami religijnymi ( sekty ! ). Prowokuje niebezpieczeństwo i robi zły użytek ze swoich talentów. Wykorzystuje ludzi. Często podąża za fałszywym mistrzem.

 

Cechy charakteru: wypełnia go energia, optymizm. Jest bystry i niezależny, ciekawy świata. Posiada niezwykłą łatwość nawiązywania kontaktów ( dusza towarzystwa! ). a także uczenia sie. Konsekwencja w działaniu oraz odpowiedzialność za własne decyzje. Charakteryzuje go intuicja i racjonalizm jednoczesnie. Niczego się nie boi, więc dąży do kolejnych wyzwań, stawiania czoła ryzyku. W dużej części pcha go do tego chęć potwierdzenia swojej wartości.

Karta odwrócona: cierpi na przerost ambicji, brak wyobraźni, a także często poczucia realizmu. Jest zarozumiały, a jednocześnie pozbawiony silnej woli. Ce****e go pycha i nadmierna brawura. W dodatku odczuwa obsesyjną potrzebę stania się kimś ważnym, nietuzinkowym. Osiąga to poprzez plotki, manipulacje ludżmi ( których generalnie lekceważy ) oraz zachowania mitomańskie. Wypełniony kompleksami, bojący się własnego cienia, odczuwa głęboki wstyd oraz gniew na cały świat.

źródło: M. Bigoszewska"Kurs przyjaznego Tarota"

 

Dziś chcę poopowiadać trochę o karcie Maga, o jej mniej znanym znaczeniu. Tarociści wiedzą, że Mag to młodzież, relacje z rówieśnikami i rodzeństwem, nauka na poziomie podstawowym i średnim itp. Nie wszyscy jednak pamiętają, że Mag to także (a może przede wszystkim) harmonia. Nie bez powodu młody człowiek narysowany na tej karcie ma przed sobą atrybuty maści z Małych Arkanów i symbol nieskończoności nad głową. Są one symbolem harmonii pomiędzy żywiołami (atrybuty Małych Arkanów) i między człowiekiem a Wszechświatem (lemniskata).

W tym aspekcie Mag uczy nas harmonijnego współżycia ze wszystkim, co nas otacza na ziemi i w kosmosie. Pokazuje jak wypracować w sobie umiejętność wpisania się w to, co istnieje wokół nas, ale mówi, że trzeba zacząć od siebie. no bo jeśli w naszym wnętrzu nie będzie harmonii, to nie znajdziemy jej na zewnątrz, a raczej nie będziemy umieli jej rozpoznać. Wypracujmy w sobie prawidłowe dla nas proporcje między: działaniem-emocjami-myśleniem- materią, a wtedy bez trudu zobaczymy, że świat jest harmonijny, a otaczające nas energie są skłonne do współpracy i chętnie udzielą wsparcia w trudnych momentach.

Czasami było mi trudno wytłumaczyć moim Klientom ten aspekt Maga! No bo jak wyjaśnić zabieganemu biznesmenowi, że powinien zwrócić uwagę na swoje emocje, najpierw myśleć a potem robić itp., czy przeżywającej zawód miłosny kobiecie uświadomić, że oprócz przeżywania emocji powinna też myśleć i zadbać o swoje zdrowie i finanse. Nie zmienia to faktu, że Mag nakłania do harmonii, której Wam i sobie życzę"

źródło: Blog Alicji Chrzanowskiej: Ezoteryka i ja: Mag

Edited by Ismer

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Wpisy użytkowników:

 

Sehnsucht:

Legacy of The Divine Tarot

Symbolika:

Mag jest pojmowany odmiennie niż w talii Rider Waite.

Odejście od mistyki i symbolizmu na rzecz wizerunku człowieka nauki, zarówno studenta, jak i nauczyciela nauk i sił fizycznych rządzących wszechświatem. Manifestacja wiedzy namacalnej, która może być zmierzona i testowana, ale także zadziwia. Mag jest tu naukowcem, studentem, alchemikiem i mistykiem.

Powrót w kierunku alchemii -w Legacy granica pomiędzy nauką, magią a okultyzmem jest zacierana.

 

Książki - wiedza i umiejętności nabyte przez naukę.

Obiekty na biurku - manifest rezultatów nauki.

Błyskawica - wynik, ale też zapowiedź późniejszego upadku Wieży (ostrzeżenie)

Próbówki - czyste substancje alchemiczne: mercury -równowaga, sulfur -ekspansja, salt -kurczenie się

 

Znaczenie:

Mag reprezentuje kreatywne przejawy woli i nauki. Podstawowymi elementami kreacji są żywioły: ogień (inspiracja), woda (element emocjonalny), powietrze (siła umysłu) i ziemia (ciało).

Mag bywa porównywany z posłańcem Hermesa -przez jego magię mogą być prezentowane i szerzone idee.

Demonstracja i pokaz wiedzy Maga oraz manifestacja sił natury mogą wydawać się magiczne dla osób mniej zorientowanych, jednak nie są to sztuczki kuglarza, a raczej sprawna manipulacja i odpowiednie wzajemne oddziaływanie substancjami, instrumentami i mechanizmami.

 

+ manifestacja, kreatywność, umiejętność, koncentracja, siła, moc, błyskotliwość, synchronizacja, konwencja, nowy początek, wybór przeznaczenia, sukces, nauka, akcja, świadome działanie, pewność siebie, wiara we własne siły, transformacja, tworzenie, aktywność

- egocentryzm, kłamstwo, tępota, pogmatwanie, złodziej, koncentracja na sobie, ukryta prawda i wdzięk, brak siły woli, łatwe poddawanie się, choroba mentalna, nieporządek, brak organizacji, słabość woli, niegodziwość

 

DARY: Manifestacja, efektywna komunikacja.

RADA: Sukces możesz odnieść poprzez łączenie talentu i wysiłku.

 

ivi185:

Miłość z Magiem

"Mag jest pozytywnie nastawiony do życia, witalny, skłonny do eksperymentów w uczuciach i seksie. Przygotuj sie, że robi pięć rzeczy jednocześnie (zdarza mu się ich nie kończyć!) i wszystko musi mieć "zaraz". Często przecenia swoje możliwości. W sytuacji, gdy nie czuje sie komfortowo, z reguły udaje twardziela. nie kłamie, lecz fantazjuje, naucz sie to rozróżniać. Gaszenie nadmiernego entuzjazmu Maga nie jest wdzięcznym zadaniem- będziesz postrzegana jako beznadziejna nudziara- ale w takim tandemie ktoś musi przecież mocno stąpać po ziemi. Uwaga:Mag uwielbia teatralne efekty, lecz nie nabierzesz go na typowe damskie sztuczki. Najlepiej, kiedy go czymś olśnisz lub wzbudzisz jego szacunek. Jemu potrzeba mistrza, przewodnika duchowego ( albo szefa, świetnego w swoim fachu), ale czy nasza "Jedynka" go wysłucha, to już inna historia.... Jeżeli jest kobietą, przyciąga do siebie mężczyzn delikatnych, subtelnych. Jednakże tacy go (jej) nie satysfakcjonują.

Przemyśl swój wybór w przypadku, gdy większość czasu zwykłaś spędzać przy komputerze lub w zaciszu bibliotek. Albo jeśli jesteś osobą romantyczną, jaka chciałaby przebywać z ukochaną osobą tylko we dwoje, w wymoszczonym rozkosznie gniazdku. Nie uda sie. Mag nie usiedzi na miejscu. Nie przejawi również ochoty do głębszego wczuwania się w psychikę innych. Posiada dobry charakter, lecz-jako mlody człowiek- nie jest jeszcze w pełni ukształtowany wewnętrznie. Niestety, nie zawsze dorośleje z wiekiem.

Obopólna miłość ma szansę rozwinąć sie w coś ładnego. Zatem oczekuj ożywczego romansu, oświadczyn, małżeństwa.

Karta odwrócona:

Tu nie wystarczy być jednostką mądrzejszą. Walka z bałaganem czynionym przez Maga na wszystkich frontach, kojenie jego kompleksów oraz dyskontowanie manipulacji i szaleństw złamie Cię wcześniej czy później."

"Bezpieczny Tarot" Maria Bigoszewska

 

Gdzie ją (jego) mogę poznać?

Mag- szkoła, biblioteka, gabinet lekarski, gabinet bioterapeuty, park rozrywki

 

akszeinga1985:

W pozycji prostej: początek czegoś nowego, rozwój osobisty, aktywność, lider

Odwrócona: negatywny obraz siebie, nieśmiałość, manipulator, ktoś wykorzystujący innych

Źródło: Kizińczuk Sergiusz "Tarot twój klucz do przyszłości"

 

WróżkaHanna:

Jeśli karta się odwraca, oczywiście często wskazuje na "załamanie" woli lub też postać magnetyczną, jednak jest to oparte na wielu środkach...

 

Sanya

Jako karta dnia: zwykle wypada w święta kiedy mam bardzo dużo kontaktów z rodziną, kiedyś też na dzień kiedy dowiedziałam się, że napisałam najlepiej kolokwium.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Ismer

Wpis użytkownika Liv222:

 

Mag, czyli wielkie nagromadzenie twórczej siły

Ta karta oznacza wielką moc, i sama jest naładowana wielką mocą.

 

Osoby, które może oznaczać:

Atrakcyjny mężczyzna, lider, przywódca, dyrektor, człowiek o silnej osobowości, pisarz, twórca, pomysłodawca, odkrywca, pionier, mag, iluzjonista.

 

Sytuacje, które mogą być związane z kartą:

Rozpoczęcie nowych działań, posiadanie potrzebnych atutów w konkretnej sytuacji, nowe pomysły, projekty, idee. Twórczość, pomysłowość, kreatywność, pewność siebie. Karta oznacza przejęcie inicjatywy, branie spraw w swoje ręce. Ponadto potencjał seksualny w przypadku mężczyzny. Wolny zawód, nowa praca. Witalność, energia w pytaniach dotyczących zdrowia.

 

Karta oznacza aktywność, zdolność do wysiłku, twórczość, ciekawość świata, przyjęcie na siebie jakiegoś zobowiązania, poznawanie spraw duchowych, naukę w każdym tego słowa znaczeniu.

Płynie z niej przekaz: idź naprzód. Wszystko się uda. Jest w tobie więcej sił, odwagi, mocy, niż się spodziewasz. Mag to karta ludzi, którzy w świecie mają coś zmienić - i to tak, jak sami chcą.

 

Praca i pieniądze. Masz szansę odnieść sukces, ale pod warunkiem, że zmienisz swoje dotychczasowe przyzwyczajenia. Jeśli czekają cię nowe obowiązki, nie obawiaj się, że im nie podołasz. Płyń z falą, która niesie zmiany, bo nie można stać w miejscu

 

Miłość. Dla samotnych zapowiedź szalonej miłości, z której być może zrodzi się trwały i szczęśliwy związek. Jeśli jesteś już zakochany(a), ciesz się każdą wspólnie przeżytą chwilą, wyrażaj swoje myśli i uczucia, niczego nie komplikuj, a wasza miłość przetrwa najgorsze burze.

 

Symbolizuje + rozpoczęcie, inteligencję, początek relacji lub projektu, liczne talenty, pracę, umiejętność kontrolowania swojej energii, siła woli,odwaga, czas działania,

 

Przesłanie. Los sprzyja odważnym, więc nie bój się ryzyka. Jeśli tylko zechcesz, rozpoczniesz nowy, ważny etap w swoim życiu i raz na zawsze pozbędziesz się starych problemów.

 

CZAS: -styczeń

głowa,

ZDROWIE: górne drogi oddechowe, słuch, mowa, krtań, migdały, jama ustna,

Gwarantuje dobre zdrowie, witalność, panowanie nad sytuacją. To przepowiednia największej zmiany życia, jaką może prognozować Tarot.

-----------------------------------------

NEGATYWNE ZNACZENIE

Pozycja odwrócona – brak odwagi, brak aktywności, brak satysfakcji, złe rozpoczęcie, problem z pracą, lenistwo lub zbytnia nadaktywność, mężczyzna niezdolny do kontrolowania swojej energii, manipulant, intryga, depresja,

 

Negatywne aspekty:

Karta może oznaczać manipulację, intryganctwo, nadużywanie mocy, niezdolność do wykorzystania swoich atutów, niewiara we własne możliwości lub nadmierna pewność siebie, skłonność do ryzyka, oszustwo, kłamstwo, nieumiejętność wyrażania siebie. Może oznaczać przywódcę sekty, złych ideologii.

 

Inna strona tej karty to brak wyobraźni i ograniczenie umysłu, wykorzystywanie, działania niekorzystne dla zdrowia (włącznie ze spowodowaniem wypadku).

__________________________________________________ ________________________________________

niektóre powiązania:

Mag + Rydwan - zakup samochodu oczywiście sportowego, szybka jazda (jeśli pojawi się Sprawiedliwość, może być mandat; jeśli Wieża wypadek, Świat - szybkie dotarcie do celu),szybka decyzja o wyjeździe, podjęcie konkretnych działań

Mag + Świat - nauka języków obcych, poliglota, kontakty z ludźmi, poznanie swoich ograniczeń, paczka lub list/ mail/ sms

Mag + Księżyc - kłamczuch i naciągacz, posiadanie oraz przekazywanie błędnych/niesprawdzonych informacji, czcze przechwałki,strachliwy, robienie czegoś "po omacku" z miną eksperta.

Mag + Gwiazda - cokolwiek chcesz zrobić uda się.

__________________________________________________ ____

Źródła :Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

Taraka: Astrologia, szamanizm, warsztaty, Słowianie. Nowości

Źródło – strona internetowa: Strona główna - Tarot - Arkana Małe

Źródło: "Sekrety Małych Arkanów Tarota" Dorota Maria Słowikowska

Alla Alicja Chrzanowska "Tarot prosty i skuteczny"

kurs Tarota- ESKK

Alla Alicja Chrzanowska& Andrzej Piotr Załęski " Tarot a zdrowie"

Share this post


Link to post
Share on other sites
gucio19

Zmiana nastawienia; z flirciarskiego Maga chlopak zmienil sie w chama

Mag,6 mieczy,Rycerz mieczy

Edited by gucio19

Share this post


Link to post
Share on other sites
Elie-1

Osoba komunikująca się

 

Osoba posiada idealne wyczucie czasu i elastyczność we wszystkich aspektach komunikacji. Jest ona utalentowana w sztukach audiowizualnych ( skłonność ku muzyce ) oraz sztuce pisemnej i werbalnej.

Wykazuje ona zdolności w dziedzinach dyplomacji, mass mediów/public relations..

Jest to Merkury - "uskrzydlony posłaniec" otoczony przez siedem symboli;

1) moneta-odczucia związane z ciałem i zdrowiem, fizyczną i finansową przestrzenią oraz dobrobytem;

2) unoszący się w powietrzu Cherubin to lampa Aladyna, dżin, magia komunikacji;

3) głowa feniksa - zrozumienie abstrakcyjnego myślenia;

4) unoszący się zwój - media, umiejętność przekazania wiedzy;

5) latające jajo - symbol odrodzenia, chęć zmieniania schematów komunikacji;

6) kielich - poczucie emocjonalnej przestrzeni;

7) miecz - dostępność przestrzeni umysłowej.

Wszystko to jest darem wspólnie z poczuciem humoru i radosną komunikacją.

Osoba o wysokich umiejętnościach dostrzegania schematów komunikacji innych osób i pragnąca rzetelnej komunikacji.

Gdy przyciąga Cię ta karta,wskazuje to, że komunikacja jest dla Ciebie bardzo istotna.

 

 

Wielka Księga Tarota Crowley'a

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...