Jump to content

Ayrton Senna


Guest Bethany
 Share

Recommended Posts

Guest Bethany

9d5cb59e8964301cmed.gif

 

Brazylijski kierowca rajdowy, trzykrotny mistrz świata Formuły 1. Zginął w 1994 we Włoszech na torze Imola we Włoszech.

Przez wielu ekspertów i zawodników uważany za najlepszego kierowcę wszech czasów. Jest także jedną z najbardziej rozpoznawalnych osób związanych z F1

 

Wikipedia

 

Mars w I domu - dość częste u sportowców. W oczy się rzuca opozycja Mars- Uran.

Neptun w Skorpionie, w X domu- był wierzący. Neptun ważny jest w tym kosmogramie, bo jest w wielu aspektach z planetami osobistymi.

Dom IV miał w Byku,Wenus w Rybach w sekstylu z Jowiszem - pochodził z zamożnej rodziny. Miał siostrę i brata. Był żonaty przez zaledwie 8 miesięcy, nie miał dzieci.

Link to comment
Share on other sites

Widząc tą biedną koniunkcję Saturna z Księzycem (sam posiadam) plus Neptun na MC, to wprost niewiarygodne, że został kierowcą, gdyż te atrybuty powodują bardziej postawę lękotwórczą, niż taką dynamiczną, ryzykującą. Ale kątowa opozycja Marsa - Urana jest drugą stroną osobowości. Nie wierzę w jego spełnione życie uczuciowe, nie wierzę w jego rodzinę. Jedna wielka totalna dyscyplina jakaś.

 

Aha - no, żonaty 8 miesięcy. Znając życie, miałby większe prawdopodobieństwo rozwodu w ciągu paru lat. Dramatyczny horoskop, można być na szczytach, a być nieszczęśliwym. Moim zdaniem rozczarowania i emocje zostały zepchnięte kompletnie na bok, a w grę wszedł Mars i miejsce wywyższenia Marsa, które gdzieś tam "z boku" sobie funkcjonowało, w znaku Koziorożca.

 

Aha, doczytałem na ukraińskiej Wiki, że on się rozstał za życia z żoną, a nie z powodu wypadku. Ce la vie...

Link to comment
Share on other sites

Czytam jeszcze na tej ukraińskiej Wiki https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B9%D1%80%D1%82%D0%BE%D0%BD_%D0%A1%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0 , że:

 

"Na torze Senna był całkowicie skupiony i zawsze chciał wygrać, często prowadząc samochód na skraju możliwości". (Saturn - Księżyc)

ale... "Wielu uznało jego styl jazdy za bardzo niebezpieczny, i powiedziało, że dla niego zwycięstwo jest ważniejsze niż życie" (Mars - Uran)

 

I jeszcze "Raz, kiedy Senna przyznał, że wierzy w Boga, Alain Prost powiedział, iż Senna może myśleć, że Bóg pomaga mu pilotować maszynę, a więc spogląda w skrajości szaleństwa. Martin Brundle powiedział również: "Nie ulega wątpliwości, Senna = geniusz , Ale to oznacza, że bilans życia jest w nim mocno odstawione na margines. Mocno rozwinięte umiejętności są często na krawędzi rozsądku. Jest to niebezpieczny znak". (z tym Bogiem to pewnie silny Neptun, ale dodałbym ponownie kompleks istnienia: Księżyc/Saturn i ryzyko do bólu: Mars/Uran). Takie klucze, bardzo symptomatyczne, bardzo ostre, jak życie mistrza Formuły I.

 

Pzdr

P.S. Te tłumaczenia to translator na luźno, nie ja :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Bethany

Co do koniunkcji Księżyc- Saturn, to znam dwie kobiety i obie miały depresje, obie problematyczne relacje z matkami, obie póki co nie mają dzieci.

Nie tak dawno oglądałam film dokumentalny o Sennie i kurde, on był rzeczywiście jakby zawieszony między tym światem, a tamtym.

Co do jego przeżyć metafizycznych, to miał sekstyl Neptun- Pluton, gdzie Neptun najbliżej osi ( znam ten ból :P )

 

Rywalizacja z Prostem przeszła już do legendy. Tam niezłe jaja były, obaj się celowo spychali i takie różne zagrywki.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...