Jump to content
Guest cnergy

reiki a kundalini

Recommended Posts

Guest cnergy

usuncie moje posty

Edited by cnergy

Share this post


Link to post
Share on other sites
jacerkos

U mnie jest to samo . Czuje energie która wpływa przez głowę i jest jej tyle że jakby ktoś założył mi na głowę jakiś kaptur

Share this post


Link to post
Share on other sites
BLACK_PANTHER

Cnergy - prana, kundalini, chi - ludzie różnie nazywają tę samą energią w zależności od strefy geograficznej w której żyją. W/W objawy oznaczają, że zaczynacie się przebudzać powoli: )

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest Waldarius

Z tego co wiem, nie każdą energię można wrzucać do tego samego worka, rozróżnia się kilka ich rodzajów. Kundalini czy Śiakti budzi się u podstawy kręgosłupa, czuć tu pewne pobudzenie w okolicach kości ogonowej, następnie przechodzi przez kręgosłup i czakramy, kiedy dotrze do czakramu korony, łączy się z energią Śiwy i wraca obmywając całe ciało. Najlepiej to zrozumieć przez studiowanie oryginalnych tekstów tantrycznych, New Age trochę zniekształca to wszystko, albo traktuje sprawę zbyt wybiórczo. Jak kundalini ma się do reiki? Podejrzewam, że podobieństwo jest tylko częściowe, jeśli reiki wpływa w czakram korony, to można by ją utożsamić z energią Śiwy, ale nie ma tu połączenia Śiwa-Śiakti, czyli nie ma zespolenia męskiej i żeńskiej energii. Zastrzegam, że to jedynie moja interpretacja.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now

×
×
  • Create New...