Skocz do zawartości

Dwie daty urodzenia


Gość LA

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Nie, tak nie jest. Na zewnątrz na pierwszy rzut oka może i widać to co jest zapisane - ale dusza człowieka, jego prawdziwe JA to faktyczna data urodzenia. Tego nie da się wymazać. To tak samo, jakby rozpatrywać horoskop, w przykładzie MM19 ten horoskop różni się minimalnie, ale już data pokaże więcej i doskonale go uzupełni. Tylko, że ta faktyczna. Dlatego poleciłam MM by tu zajrzała i mogła porównać opisy zrobione przez kogoś, kto jej nie zna.

Kilka razy spotkałam się z wpisaną datą inną niż faktyczne urodziny i jednak wpisana nie zgadzała się z zachowaniem, z osobowością człowieka. Jedną z takich osób była moja babcia (różnica 1 dzień) i była szefowa (różnica aż 2 tygodnie). W tym drugim przypadku łatwiej było wyłapać, że coś jest nie tak, bowiem znaki też były różne. Ale przy jednym dniu ma to znaczenie, czy ktoś jest 1 czy 9.

A - i bracia K. także mają różne numerki ;p

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja babcia miała inną datę w dowodzie, inną w rzeczywistości. Było to za czasów wojny, babcia dodała sobie rok, żeby móc pracować. Faktycznie urodziła się w 1926, a w dowodzie miała 1925. Mnie się wydaje, że obie daty jakby wibrowały.

Bracia mają inne rozstawienie planet w domach tyż, widać różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Bracia mają różne rozstawienie planet i Ascendenty (Wodnik, Ryby) no bo to wynika z godziny urodzenia. Ale ja mówię o dacie, jeden urodził się przed północą a drugi po północy, więc ma inną datę urodzenia. Ale oficjalnie mają tą samą.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale z tą ich godziną, to też różne krążą po necie, dla przykładu Piotr Piotrowski analizuje kosmogram Jarosława Kaczyńskiego i tam Asc w Byku jest. Tam jest godzina 2 w nocy przyjęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ja z Piotrem wymieniałam uwagi na ten temat, on wie o tym. A co z tym robi - to jego sprawa, obiecał, że się tym zajmie "omówi" - i nic nie zrobił. Nie wnikam czemu. Jego strona, jego bajka. A rzecz w tym, że swego czasu był wywiad w TV i na wizji poszło, jak to z urodzeniem braci było. Tylko nie pamiętam, który to konkretnie powiedział, ale powiedział i kropka. A po necie... no to po necie, wiadomo wszem i wobec jakim śmietnikiem jest net i jak łatwo jest za jego pomocą różne bajki rozpowszechniać. Tak samo jest z godzinami urodzenia, ale nie róbmy ofa ;)

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Ponieważ na prośbach o interpretację zrobiłyśmy mały offtop, to dyskusję na temat podwójnej daty urodzenia przeniosłam na Numerologię.

 

Dla niezorientowanych - jedna z użytkowniczek zamieściła taką prośbę:

przypadek mojego urodzenia jest dość ciekawy, więc oto jestem. Urodziłam się wg mojej mamy 18.8.1990 o 23:59, wg szpitala i metryki o 00:01 19.8.1990 r.

i pierwszy post w temacie jest na to odpowiedzią.

 

edit: Magnolia: nie podam Ci prawidłowych danych, bo po pierwsze nie wiem na pewno, czy są prawidłowe, mimo iż podał je sam "obiekt".

Sytuacja wyglądała tak: był omawiany w TV horoskop braci. Astrolog (w tle) je omawiał. Godziny urodzenia były bezpośrednio, w trakcie tego programu, podane do wiadomości owego astrologa przez któregoś z braci i na tej podstawie był omawiany horoskop. I nikt nie wmówi mi, że było inaczej, bo wiem to z pierwszej ręki, czyli od osoby, która to wtedy omawiała.

Po drugie nie pamiętam dokładnie tych godzin, zapamiętałam tylko, że jeden miał Asc w Wodniku, drugi w Rybach, i daty właśnie były inne, rozdzielone północą, a te horoskopy omawialiśmy na lekcjach z astrologii i numerologii.

Matka braci - później! - podała inne godziny i jedną datę.

Być może mam gdzieś to zanotowane, ale po tym jak padł mi kiedyś komp to wszystkie dane poszły w kosmos. Pozostało tylko to, co mam zapisane w notatkach, ale nie wiem, czy oni tam są, raczej nie, bo wtedy już mi się nie chciało ręcznie zapisywać.

Co prawda dzięki tej awarii wróciłam do japońskiego zwyczaju, ale mądry Polak po szkodzie....

Edytowane przez Ismer
  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Astrologia jest znacznie bardziej dokładna, precyzyjna w swoich założeniach, dlatego w samym odczycie są bardzo ważne prawidłowe dane.

Jeżeli chodzi o numerologię, która się pokrywa z astrologią, pokazuje ogólne informacje, które mogą być wspomagające.

Z mojego doświadczenia zauważyłam, że ludzie ze zmienioną datą urodzenia, mimo wszystko utożsamiają się z nią i ich drogi życiowe wytycza nowa data. Data faktycznych urodzin to ich wnętrze, ale rzadko kiedy są w stanie podążyć tym co im podpowiada intuicja. Watek utworzyła MM19, ona jest przykładem na to, którą drogę obrała. Jej nick wskazuje, że 19 jest dniem, który trzeba interpretować. To nowe okoliczności życiowe, nowe diametralne decyzje, 18 może mówić o chwiejności i jej lękach, jeśli takie w ogóle są. Moim zdaniem nie dopuszcza złych wpływów tej liczby. Dziękuję, że włączyłyście się do tematu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Numerologia w zasadzie opiera się o dane nieweryfikowalne... Data urodzenia zapisana jest za pomocą liczb, które wszędzie oznaczają jakiś aspekt rzeczywistości, ale data nie jest czymś stałym dla poszczególnych kultur. U Żydów liczy się inaczej, u Chińczyków inaczej, u Indian inaczej, na Zachodzie inaczej itd. - więc osoba urodzona tego samego dnia inaczej będzie liczona jeśli jest Chińczykiem a inaczej jeśli jest Hiszpanem. A to wszystko działa i ma się całkiem dobrze.

Astrologia zaś oparta jest na rzeczywistych pozycjach planet, niezależnie od daty, więc kod jest jeden. Z kolei tak jak i w numerologii inne są systemy, ale planety tak czy inaczej - zawsze są rzeczywiste.

Ale: nie do końca jest tak, że "mniej rzeczywista" numerologia jest mniej precyzyjna od "bardziej rzeczywistej" astrologii. Tak w astro, jak i w numero są "poziomy" i sama numerologia jest w stanie opisać człowieka tak samo dokładnie jak astrologia. Tylko bierze się pod uwagę o wiele więcej czynników niż sama data, jak imiona i nazwiska i wszystkie podliczby, z których "składa się" człowiek.

Generalnie uważa się, że to numerologia uzupełnia analizę astrologiczną, ale bywa też i odwrotnie a na pewno tak jest, gdy nie jest znana godzina urodzenia - wtedy numero może przejąć pałeczkę.

Mówisz, że ludzie podążają drogę zapisaną - to racja, ale prędzej na zasadzie uruchamiania w sobie potencjału, który - podobno - posiada każdy (potencjał wszystkich liczb). Trochę ta teoria wydaje mi się naciągana, tym bardziej, że z moich obserwacji - jednak nielicznych, bo znów nie tak dużo osób ma błędnie wpisaną datę urodzenia (w naszej strefie, bo nie mówię o Azji czy Afryce), a jeszcze mniej takich trafia do numerologa - wynika, iż nie u wszystkich tak jest. Myślę, że jest to wynikiem tego z czym współpracują te daty urodzenia, tj. od Nazwy. Jeśli Nazwa współbrzmi bardziej z faktyczną datą to będzie widać faktyczną a jeśli z zapisaną - to z zapisaną.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Daffne

moja mama ma dwie różne daty urodzenia i u niej sprawdza się portret sporządzony z faktycznej daty urodzenia, a nie ta z metryki...Aktualnie jest przed 70-tką, więc łatwo już o weryfikacje, ale nie badałam tego wnikliwiej w innych przypadkach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Żeby mieć pewność jak to naprawdę jest to trzeba zbadać bardzo dużo dat. A my co możemy? Ja mam 3 pewne przykłady, ale nawet jakbym miała ich 300 to i tak jest kropla w morzu. Dobrze byłoby zgromadzić w jednym miejscu obserwacje numerologów, a tak to możemy sobie jedynie pogdybać.

Ale poza wszelkimi dyskusjami: data urodzenia - faktyczna - jest czymś czego de facto zmienić nie można. To ona jest prawdziwym kodem, tak jak pozycja planet w dniu i godzinie urodzenia. Wpisana data urodzenia może być jak astrologiczny ascendent: ktoś zachowuje się zgodnie z nią, ale jego prawdziwe Ja (Słońce) jest w dacie faktycznej i tego nie da się zmienić.

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...