Jump to content

Ogród + Żmija

werona
 Share

Recommended Posts

Przy interpretacji jednego rozkładu doczytałam, że Ogród (20) w połączeniu ze Żmiją (7) pokazuje utrudniony dojazd (dojście) do jakiegoś miejsca.

Mam prośbę, wrzuć to połączenie do opisu karty Ogród :usmiech:

Guest befimaka

To może poprosiłabym Moderatora o przeniesienie tego postu do wątku o Ogrodzie. Nie chciałabym powielać postów.

A w opisach kart nie zauważyłam połączeń (chyba że coś mi umknęło) i dlatego dałam ten post tutaj, bo tu są wątki dotyczące połączeń. A może dałoby się stworzyć osobny wątek o połączeniach kart? Wtedy wszystkie połączenia byłyby w jednym miejscu.

Tak więc na razie nie dopisuję tego do Ogrodu, tylko poczekam na sugestie Moderatora. :)

To może poprosiłabym Moderatora o przeniesienie tego postu do wątku o Ogrodzie. Nie chciałabym powielać postów.

A w opisach kart nie zauważyłam połączeń (chyba że coś mi umknęło) i dlatego dałam ten post tutaj, bo tu są wątki dotyczące połączeń. A może dałoby się stworzyć osobny wątek o połączeniach kart? Wtedy wszystkie połączenia byłyby w jednym miejscu.

Tak więc na razie nie dopisuję tego do Ogrodu, tylko poczekam na sugestie Moderatora. :)

Są w opisach kart połączenia (np. w karcie http://www.ezoforum.pl/karty-lenormand/24421-2-koniczyna-znaczenie-karty.html dopisane przez Alicja_Alicja). Mi osobiście taka opcja pasuje najbardziej, bo szukając znaczenia karty w połączeniu z inną zaglądam do wątków z opisem karty.

Guest befimaka

To znaczy, że jednak mi umknęło. :)

Napisałam do Moda, żeby przenieść ten post do Ogrodu. Zobaczymy, czy się uda. Dobrze by było to połączenie dodać też do Żmii.

I masz rację, że lepiej, żeby połączenia były umieszczone w opisach kart, bo tam najczęściej się szuka takich informacji. :)

• Administrator

Stało się wedle waszej woli ;)

Myślę, że to dobre rozwiązanie, bo Lenormandy nie są tak rozbudowane jak tarot i na razie nie potrzebują zbyt dużo miejsca, będzie jednak subforum tylko na same znaczenia kart, bo zaczął się mały ruch w interesie i aktualne posty wypierają te posty ze znaczeniami.

edit: a jeśli dział się rozwinie, to może zastanowimy się nad dymkiem na same połączenia.

Dobrze by było to połączenie dodać też do Żmii.

Befimaka: a czy Ogród + Żmija to jest to samo co Żmija + Ogród?

Z tego co poczytałam o tych kartach to ich kolejność i ułożenie względem siebie ma znaczenie, tak samo jak ma to miejsce w tarocie czy klasykach.

A jeśli nie jest tak, to chyba nie ma sensu powielać tego samego?

Edited by Ismer

Guest befimaka
a czy Ogród + Żmija to jest to samo co Żmija + Ogród?

Z tego co poczytałam o tych kartach to ich kolejność i ułożenie względem siebie ma znaczenie, tak samo jak ma to miejsce w tarocie czy klasykach.

Zauważyłam, że przy niektórych połączeniach ustawienie kart jest ważne, a przy innych obie razem tworzą ogólny obraz sytuacji. Jednak w tym konkretnym przypadku ważna jest kolejność, więc faktycznie chyba nie ma sensu umieszczać tego opisu w Żmii. Jednak co dwie głowy, to nie jedna. :)