Skocz do zawartości

Talie Lenormand


Gość grimmoire

Rekomendowane odpowiedzi

Gość grimmoire

Jak w temacie :) o taliach - jakie macie? Jakich uzywacie? Wybor dostepnych talii jest calkiem, calkiem.

 

U mnie Talia Piatnika, bo podoba sie i jest to talia w ktorej pierwszy raz zobaczylam wszystkie karty (cos jak Rider Waite w tarocie) :) Wydanie mam zwykle, podstawowe, ogolnodostepne w sprzedazy i na ten moment bardzo mi sie podoba, choc marzy mi sie wiekszy format.

 

lenormand-piantik-skat1.jpg

Edytowane przez grimmoire
foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też myślę o większym formacie. Również używam Piatnika. Teraz chyba niedawno wyszły karty Fairy Lenormand. Też mi się podobają

923bc3ab28958b8f021044f39048d7d4.jpg

Edytowane przez silyen
dodane zdjęcie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Mam również karty Piatnika i jestem z nich bardzo zadowolona. Myślę, że zostanę przy nich, ale podobają mi się również karty Pre-Order the Fairy Tale Lenormand. Autorką jest Lisa Hunt. Na szczęście nie ma ich w naszych sklepach (jeszcze), więc nie muszę przeżywać rozterek. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Zobaczcie tę talię. Wow robi wrażenie i nawet nie jest strasznie droga: MALPERTUIS LENORMAND

 

Fajna. Taka klimatyczna. A zwróciłeś uwagę, że w niej jest karta 0? Jestem ciekawa, czy to jest coś w rodzaju dżokera lub runy Wyrd. Jakoś nie spotkałam się do tej pory z kartą zerówkową w Lenormandach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie spotkałem się, ale podejrzewam że to coś w rodzaju jokera.

 

Fajna. Taka klimatyczna. A zwróciłeś uwagę, że w niej jest karta 0? Jestem ciekawa, czy to jest coś w rodzaju dżokera lub runy Wyrd. Jakoś nie spotkałam się do tej pory z kartą zerówkową w Lenormandach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Joker, wyrd, głupiec kojarzy mi się z kartą losu, z czymś co przychodzi z góry i na to nie mamy wpływu. Możemy jedynie zaakceptować, co dostajemy z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Joker, wyrd, głupiec kojarzy mi się z kartą losu, z czymś co przychodzi z góry i na to nie mamy wpływu. Możemy jedynie zaakceptować, co dostajemy z góry.

 

Masz rację, jednak nie pasuje mi to do Lenormandów. Nie wiem czemu, ale nie...

Tak sobie jeszcze myślę, że kartę 0 można by w Lenormandach potraktować jako wzmocnienie znaczenia kart sąsiadujących. Np. Ryby przy takim 0, to byłoby niezagrożone bogactwo, albo Drzewo jako zdrowie, to byłoby zdrowie na 100% (hipochondryk byłby niezadowolony z takiego układu ;)). Jednak myślę, że nie ma co grzebać w czymś, co już jest dobre. Ale pogadać można. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Runa Wyrd mówi również, że przed nami jest coś ukrytego, czego nie powinniśmy wiedzieć, ale do mnie to jakoś nie przemawia. A zresztą to wszystko zależy od tego, jak się człowiek umówi ze swoją talią.

Jestem jednak ciekawa, jak wyglądałoby wróżenie Lenormandami z kartą 0.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość grimmoire

Czy można też Książce przyporządkować znaczenie, że rezultat pozostaje nieodkryty, macie z tym jakieś doświadczenia? (W talii gdzie karty 0 nie ma oczywiście).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Czy można też Książce przyporządkować znaczenie, że rezultat pozostaje nieodkryty,

 

Myślę, że można. Jedyny szkopuł przy takiej interpretacji jest taki, że gdy zadajemy kartom pytanie, to Książka pokazuje tajemnicę i dopiero po jakimś czasie wiemy, że nie jesteśmy w stanie znaleźć rozwiązania. I chyba słowo "tajemnica" zawiera w sobie to znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie jeszcze myślę, że kartę 0 można by w Lenormandach potraktować jako wzmocnienie znaczenia kart sąsiadujących.

Taką kartą w Lenormandach jest Krzyż:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • Administrator

Mam prośbę: gdyby ktoś z Was zlokalizował tą talię to proszę o info, ona mi się podoba, jest prosta i kolorowa. Nieważne gdzie by była, bo jeśli jest gdzieś w sprzedaży to dziś można już kupować wszędzie, a nie tylko w pewexie, jak za moich kwietnych lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Ismer, poszukałam dzisiaj dokładniej i ktoś z rodziny współautorki sprzedaje te talie w małym sklepiku za niewielkie pieniądze - jak będzie Ci bardzo zależało, to daj znać na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o Lenormandach wiem jak narazie bardzo niewiele, ale ktoś powyżej swym zapytaniem o pewną mało popularną talię narobił i mnie ochoty na nowy zakup..;)

 

Jednak jak narazie mam jedną talię Lenormand (kwiatową), bo mnie taka konwencja ogólnie odpowiada. Niestety na samym poczatku użytkowania jedna karta się mi jakoś zamoczyła i teraz jest lekko pofałdowana - moja nieuwaga, ale i pewno nie dość dobra impregnacja samych kart, ale pociesza mnie fakt, że w przeliczeniu nowa talia kosztuje w księgarskim outlet mniej, niż 20 zł, więc może zakupię drugą. Chyba jest to talia dla botaników-amatorów ;) Tak, jak napisałam powyżej, wiem o Lenormandach jeszcze bardzo mało. Te moje chciała bym poznać bliżej, więc może otworzę któregoś dnia wątek na Forum, w którym będę opisywać znaczenie każdej z kart - to by wspomogło moje poznawanie tych Kwiatowych Lenormandów, choć ta wiedza przy innej talii pewno może nie mieć zastosowania, ale to wszystko jakoś rozwija..a tu fotka mojej jedynej jak narazie talii Lenormand:

bf588a504605336.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ja szukając dla siebie talii Lenormand trafiłam na takie cudeńka :szok::

 

Pierwsza piękna, taka kobieca, ale chyba nie można jej w Polsce dostać:

https://get.google.com/albumarchive/104554353255343676700/album/AF1QipNQvrfh7qBkloTWpIr_CXncuN6B2BFFeoou3Et-

 

No i zastanawiam się, czy nie kupić sobie Ciro :D

https://get.google.com/albumarchive/100654996770885805548/album/AF1QipPkPtbfogSToldTKrnP0OSdLNBADOpdxuCh6QTc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam kilka talii Lenormand, ale odkąd kupiłam Ciro inne leżą w kuferku... Uwielbiam ją, ma piękne obrazki, kolorystykę, bardzo dobrze na mnie "działa" :usmiech:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Po przejrzeniu tych zagranicznych talii i tych dostępnych na polskim rynku, stwierdzam, że w Polsce wydano najbrzydsze talie, a raczej najbrzydsze nadal można kupić. Przepiękna talia Celtic Lenormand w Polsce oczywiście niedostępna. Prześliczna talia Ciro Marchettiego też nigdzie nie jest dostępna, a tak chciałem ją kupić. Chyba trzy godziny szperałem po necie, ale zupełnie nic w Polsce! A teraz patrzę, że Reina kolejne piękne talie wrzuciła. W Polsce właściwie nie ma w czym wybierać... Chętnie bym się zajął kartami Lenormand, ale po obejrzeniu talii w polskich sklepach ezoterycznych stwierdzam, że sobie odpuszczę, póki ktoś nie sprowadzi tu jakiejś naprawdę ładnej talii, bo obecne są dla mnie niestety brzydkie. Ten Piątnik jedynie mnie ciekawi, bo na jednych zdjęciach wygląda bardzo brzydko, a na innych ma żywe kolory... Ale i tak wolałbym Whispera, Gilded Reviere albo Celtic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja korzystam z Die Zigeuner-Lenormand Orakelkarten od Bruno Bieri. Lubię ciemne kolory, oszczędność kompozycji. Poza tym talia musi zwyczajnie cieszyć oko - wtedy mi się z nią dobrze pracuje. Jak wiemy, na kartach równie dobrze mogłyby być same słowa, gdyż najważniejsze są znaczenia symboli oraz połączeń kart. Jednak ładna i praktyczna talia na pewno ułatwia i uprzyjemnia wróżenie.

Faktem jest, że w Polsce trudno dostać ładne talie - obecnie i tak jest lepiej niż parę lat wstecz, gdy czekałem na swoje przesyłki z zagranicy. Sam zaczynałem na kartach z Piatnika - i faktycznie obecnie można dostać kilka wersji tych kart, różnią się kolorystyką oraz materiałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • Maestro

Odebrałam wczoraj swoją pierwszą talię Lenormand... Jestem nią zachwycona :1s_c: Dziękuję za podpowiedzi na forum odnośnie wyboru talii :bukiet:

Ta talia to Karty Primal Lenormand - Gra Nadziei, zakupione na allegro za 56 zł. 

Jest bardzo wygodna, jeśli  chodzi o rozmiar. Zaskoczyło mnie, że karty są dość duże, spodziewałam się mniejszych. Wygodnie się je tasuje i dobrze leżą w dłoni. 

Jakość druku jest bardzo wysoka, tak samo jak gramatura papieru. Kolory są piękne i żywe, ładniejsze niż te ze zdjęcia :) 

Do talii dołączona jest licha książeczka, jak większość tego typu książeczek, można ją sobie zostawić na pamiątkę, niż się z niej uczyć. Karty są w twardym pudełku, nieco większym niż sama talia. To duży plus, można je wychodnie chować bez "wciskania" ich na siłę, jak to czasami bywa przy spasowanych pudełkach. 

Wizualnie wiadomo, że każdy ma inne preferencja, dla mnie ta grafika jest wspaniała, bardzo mnie inspiruje. 

 

Karty same w sobie dopiero poznaję. Już widzę, że wróży się nimi inaczej niż tarotem, są bardzo konkretne i w moim odczuciu pozostawiają mniej możliwości do otwartej interpretacji, raczej dają precyzyjne odpowiedzi, takie "w punkt". 

 

101562717_2517592721791060_9017233956201824256_n.jpg

  • O.K 2
  • Super 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stilla

Doszła mi nowa talia. Jest to śmiesznie tania "Biała Sowa" (ok. 30 złotych). Ma rysunki niemal takie same jak "Niebieska Sowa", różnią się jedynie kolorystyką. Biała Sówka jest narysowana kredkami i wygląda trochę jak rysowana przez dziecko. Nie jest "piękna", ale jest absolutnie urocza i różowiutka. Wydawca ma teraz jakąś przerwę w jej wydawaniu i nigdzie nie mogłam jej dostać. Odkryłam w końcu, że jest na Bookdepository (taka zagraniczna księgarnia, co ciekawe, ceny czasem są niższe niż w Polsce i dostawa jest ZA DARMO - w każdym razie była darmowa w przypadku tych kart). No i przyszła w końcu :D Przepraszam za jakość zdjęcia, psuje mi się trochę aparat w telefonie.

 

IMG_20200601_151836.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
1 godzinę temu, Ragna napisał:

Talia "The sweetness of Lenormand" - z motywem słodyczy i cukierków xD

Sama słodycz :D - ta talia nie jest w stanie pokazać złych wiadomości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...