Skocz do zawartości

Kobieta- zagadka (J.Kowalczyk)


Gość Bethany

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paulab23

Hej To ja spróbuje:)

Kobieta ta jest osobą praktyczną i rozsądną - ASC w Pannie i słońce w kozierożcu. Merkury w kozierożcu daje taki "ziemski " typ umysłu.

Konkretność i trzęźwość umysłu :)

Myślę, że w tym horoskopie również należy zwrócić uwagę na jowisza w strzelcu w domu 3 - może to powodować interesowanie się sprawami społecznymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Euterpe

prawie wszystkie planety na dole (poniżej ASC-DSC) - silne przywiązanie do swoich korzeni; rodzina, miasto...

 

przy IC jest Neptun, Uran i Jowisz - jej sprawy związane z domem rodzinnym są nie do końca wyjaśnione, może trochę nakłamać na ten temat albo sama nie wiele wiedzieć;

Uran + Neptun - nagłe wydarzenie, które chce się zataić; to chyba nie było nic przyjemnego...

Neptun + Uran + Jowisz - rodzice się często kłócili?

Jowisz- ojciec miał na nią spory wpływ

 

 

Mars w domu 6. - osoba oddana pracy, pracoholik,

 

Wenus i Słońce w 5. domu - podobało jej się być na świeczniku, lubi, gdy się o niej dużo mówi

 

Księżyc w Baranie - gwałtowność w wyrażaniu swoich uczuć, najpierw zrobi, a później pomyśli

 

Merkury w Koziorożcu - kojarzy mi się z dobrą pamięcią, może być dobre na aktorstwo.

 

DSC w Rybach + Neptun w 4. domu - nie można dowiedzieć się o niej wszystkiego

 

Wenus w Wodniku - fascynowały ją nieordynarne sprawy, rzeczy; czerpała przyjemność z czegoś niecodziennego, niepowszechnego, oryginalnego + sprawy piątego domu

 

Zawód:

- MC w Bliźniętach + Mars w Rybach w 6. domu - także dobre na aktorstwo, tworzenie z siebie innej osoby, może też była szpiegiem...

Edytowane przez Euterpe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Z tego co mi wiadomo, to działa charytatywnie, natomiast jej główne zajęcie jest związane z czymś innym. Księżyc w Baranie z tego co obserwuje dość często występuje u osób, które wykonują jej zawód. Plus cechy Koziorożca i Panny jak najbardziej są cenne w tej profesji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Hm, kobieta uparta i zdeterminowana, charakter i ścieżka kariery zależne od Saturna - Marsa - Jowisza, dużo osiągnie, ten układ (ciąg układu) kojarzy mi się z wyzwaniami, z wysiłkiem i z takim zaciętym samozaparciem, a przynajmniej z tym co zowie się ogromnym zaangażowaniem, ostatecznie kręci tym Jowisz w Strzelcu, do którego przyczepiony jest jeszcze Księżyc. Może być to ktoś, kto działa wyczynowo albo z czymś walczy. W sporcie na przykład ale i w każdym innym zawodzie, to jest niezłomność, ktoś kto walczy z przeciwnościami, przeciwnikami i pokonuje je, jeśli np. byłaby to polityka albo wymiar sprawiedliwości to "człowiek czynu", który walczy o wysokie (najwyższe) stanowisko ale działa dla dobra społeczności, nie tylko dla siebie.

Precyzyjna, dobrze przygotowana, dba o każdy szczegół, dobra robota, solidność + cechy wyżej wymienione.

No, może robić wszystko - na pewno będzie robić to fachowo i dobrze. Myślę, że jest to ktoś kto nadaje się na pracownika wymiaru sprawiedliwości albo na... sportowca, ma wszelkie cechy ku jednemu i ku drugiemu. Ale bez względu na to co robi, nawet jakby byłą sprzątaczką albo pisała książki;p to jest mistrz, w tym co robi.

Jakaś taka poważna mi się wydaje, raczej bardziej zamknięta, introwertyczna, mimo tego Jowisza w Strzelcu, albo ma jakieś smutnawe stany psychiczne, które tylko od czasu do czasu wyskakują na powierzchnię, bo na co dzień tkwią w głębi. Osobowość skomplikowana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Magnolia, Ty za dużo wymagasz! No i podałaś zawód, kurde, było poczekać, bo inni się nie będą męczyć ;p

Albo nie, niech teraz męczą się nad dyscypliną a ja poczekam z odpowiedzią (bo i tak na razie nie wiem, muszę pokombinować) :biggrin:

Wcale nie byłam pewna sportu, tak wychodziło - po drodze - z rozważań, bo i determinacja i baza (dobre przygotowanie) jest, ale równie dobrze mogłaby być policjantką albo prokuratorem generalnym, albo działać społecznie, ma ta kobieta zacięcie!

 

edit: zaraz, ale jeśli to sportówka, to musi być jakimś mistrzem, medalistką znaczy, nie ma bata, to mocny układ. No, zaciekawiłaś mnie, rozrysuję sobie kółko na aspekty, bo tak pobieżnie to obejrzałam i nie widzę całości, tylko te najważniejsze co już wymieniłam.

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

No, i bez kosmogramu można przypuścić, że trudne, bo po pierwsze to kobieta a po drugie, jak mówisz - z jajami - a który facet to zniesie? Musiałaby sobie znaleźć pantoflarza, ale z bezpłciowym faciem to z kolei ona by nie wytrzymała, mimo iż lubi dominować, decydować. I jeśli depresyjna, to takie stany też rzutują na życie uczuciowe.

Więc na razie mówię: niełatwe ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Si, z tego co wiadomo, to była w jednym, nieudanym związku. Osobowość skomplikowana. Z jednej strony otwarta się i silna, a z drugiej zaś bezbronna mimo wszystko.Podobno facet był starszy dość od niej,mówię na pdst. doniesień medialnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
Poczekaj jeszcze, może ktoś coś jeszcze napisze ;)

 

No jasne, poczekać trzeba bo rozwiązanie zagadki podaje autor, zwyczajowo najwcześniej po tygodniu.

 

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś coś napisze, bo bab z jajami to jakoś w naszych ćwiczeniach niedostatek. A w zasadzie chodzi mi o zdeterminowanie i ciężką pracę nad osiągnięciem sukcesu. Bo w sporcie bez tego niczego nie da się osiągnąć, całkiem inaczej niż w branży artystycznej, bo tam byle noga może osiągnąć "sukces" - nie dlatego, iż jest uzdolniona wokalnie na przykład, ale dlatego, iż ma dobrych managerów, którzy ją wylansują. A w sporcie tak nie ma - nie zapracujesz - nie staniesz na podium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

W tym sporcie zdecydowanie upór, siła jest konieczna, zarówno w ujęciu fizycznym, jak i psychicznym.

 

A coś o zdrowiu powiecie? :) Depresja - to już wiemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Depresja, ogólnie choroby psychiczne są następstwem chorób związanych z układem pokarmowym. Możemy jedynie przypuszczać.. Bardziej bym określiła jako zaburzenia żywieniowe o!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zycie uczuciowe-w Wodniku 5 d, to szukanie tzw. "najlepszego przyjaciela", czesto zwiazki milosne z ososbami ktore najpiew sa przyjaciolmi, a czasem nawet niezdecydowanie-czy to jeszcze kolega czy juz chlopak.

Malzenstwo-tutaj wychodzi ze potrzebny partner zeby czuc sie "prawdziwa kobieta" (Ksiezyc) i...rzadzic owym mezczyzna totalnie (Baran) :)

Moze tez byc jakas potrzeba uslugiwania/opieki w chorobie partnerowi (7 d Ryby i ASc w Pannie)

To tak na szybko, pobieznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Co do zaburzeń związanych z odżywianiem - to nic mi na ten temat nie wiadomo. Natomiast w jej dyscyplinie sportu odpowiednia dieta jest konieczna- odpowiednia ilość kalorii itd. Chyba Was naprowadzam za bardzo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość anhana

Ja już wiem kto to, bo zgadłam i tym bardziej mnie zastanawia no bo 6 dom w wodniku i w rybach, czyli sugerowałoby zawód jakiś miękki ( bo ryby) i nowoczesny ( bo wodnik) a tu zupełnie nie to :P Tzn Ten mars wskazuje, że to coś związanego z aktywnością. Życie uczuciowe, powiedziałabym, że osoba lubi zdecydowanych mężczyzn i wrażliwych, jest przyjacielska przez księżyc w 7 domu, otwarta. Jest niezależną kobietą ( wenus w wodniku) może mieć niekonwencjonalne podejście do związków :D Jest atrakcyjna ? Wenus w 5 domu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Anhana, Ryby to taki znak, który odnajduje się wszędzie i nigdy nie wiadomo co taki rybi zawód może robić, co mu się przyśni ;p

No ale mnie poszło po linii: kariera - Merkury (a w dodatku WH) jest w Koziorożcu. To nasuwa myśl, że osoba jest ambitna i zdecydowana iść ścieżką kariery, ma do tego predyspozycje - jest uparta i zdeterminowana, ciężko pracuje. W Koziorożcu jest Słońce, co prawda w niewygodnej dla siebie pozycji, bo w ostatnim stopniu. Ale jest. I nimi włada Saturn w Skorpionie, tym Mars w Rybach (ten jest w 6 domu - drugi przyczynek do zajęcia) a tym Jowisz w Strzelcu, który jest u siebie, więc dużo do powiedzenia ma również Jowisz - on ma połączenie z Marsem, więc w sprawach 6 domu będzie miała głos ta kwadratura (ona też pada na zdrowie, podobnie jak i władca 6 domu - Saturn). Mars i Jowisz mają aspekt z Księżycem w Baranie, który to Księżyc informuje, że osoba ta ma skłonności do rywalizacji, lubi być pierwsza. I udaje się jej to. Saturn z Jowiszem łączy półsekstyl aspekt niewielki, nie zawsze brany pod uwagę, ale tu coś znaczy, gdyż łączy planetę zajęcia z planetą formy (i władcą Słońca, a więc cech Koziorożca). Te cechy + obaj władcy: Asc i MC (Merkury) nasuwają myśł, że WłH jest dobrze przygotowana do swej roli. A jak to rola? - tu zwróciłam uwagę na połączenia Mars - Jowisz: nie tylko ogromne wyładowanie energii, ale też Mars: wojownik, żołnierz, sportowiec, i Jowisz strzelcowy - to w zasadzie klasyka: sport (oczywiście w skojarzeniu z Marsem), do tego ten barani Księżyc, który podsyca zamiłowanie do rywalizacji.

Ale równie dobrze dobrze mogłaby być policjantką, pracować w służbach ochrony, udzielać się w lokalnej społeczności albo też pisać książki. Zresztą sportowcem nie będzie całe życie, więc może spocząć na laurach i żyć z tego co zarobiła albo działać dalej, w innym zawodzie. Moim zdaniem będzie działać, bo Bliźnięta na MC (znak zmienny) nie skłaniają do bierności, zresztą reszta horoskopu też. Ona będzie czynna, emerytura - to nie dla niej.

No i nie siedzimy w niej, nie wiemy, czy kariera sportowa nie przesłoniła jej powołania, mam na myśli to, że choć to osoba o ogromnych ambicjach i możliwościach ich realizacji, to mimo wszystko, z czasem dochodzi do głosu inna opcja, którą ten pęd przesłonił lub inaczej: pierwszy się zrealizował. Ja myślę, że ona dojdzie do tej innej jeszcze opcji i z równą pasją będzie ją realizować.

Na dziś tyle. A - kolana powiadasz? Bezpośrednio to wali w stopy - Mars w Rybach, ale kolana także, no Wodnik na czele 6 domu, a Saturn w kwadracie ze Słońcem.

Stany depresyjne, tak się przyjrzałam - poważne, bo i kwadrat Saturna ze Słońcem i kwinkunks z Księżycem, Mars w Rybach też nielekki, też mówi o subtelnych problemach. Tylko: ona ma siłę to przezwyciężyć, bo choć stany takie są głębokie (ważne planety są w to wszystko zaangażowane) to jednak mimo kwadratu ze swoim władcą - Jowiszem, jest to ułatwione, bo Jowisz jest mocny a Mars z depesyjniastym Saturnem ma trygon, więc dojdzie do formy. Układ bardzo wspomaga Ksieżyc w dziarskim i nie znoszącym depresji Baranie: daje wsparcie i Jowiszowi i Marsowi, choć dowala mu Saturn. To się kręci tak w koło siebie, ale uważam, że dobroczynne aspekty dają jej duże szanse na wyjście z depresji, ale nie do końca: to bedzie nawracać. Różnica jest taka między nią a innymi depresyjnymi, że ona ma mocne wsparcie, więc ta deprecha, mimo iż poważna, to bardziej jest do przeskoczenia niż u tych, co mają "sam dół", choć Uran zawsze będzie z czymś wyskakiwał.

 

edit: właściwie to faktycznie należałoby rozpatrzeć co będzie robiła potem, bo kariera sportowa kończy się w miarę szybko, nie widziałam żadnych próchen na olimpiadach ;)

Oprócz tego co napisałam już, to pomyślałam, że może być trenerką, czyli uczyć innych.

Edytowane przez Ismer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Czas na rozwiązanie zagadki. Naszą bohaterką jest Justyna Kowalczyk - polska biegaczka narciarska, mistrzyni i multimedalistka olimpijska, mistrzyni i multimedalistka mistrzostw świata, czterokrotna zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich ( Wiki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ismer zmienił tytuł na Kobieta- zagadka (J.Kowalczyk)

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...