Jump to content

Potrzebuje porady w sprawie seansu......

Szymek2202

Recommended Posts

Witam Serdecznie !!!

Mam pytanie,tydzien temu zmarl moj Najleprzy Przyjaciel -Brat.

Chcialbym sie dowiedziec,czy istnieje jakis sposob na kontakt z nim przez seans wykonany tylko przezemnie.

Bardzo prosze o powazne podpowiedzi,bo jest to dla mnie Bardzo Wazne !!!!!

• 1 month later...

Osoba zmarła tak od razu po śmierci nie zdaje sobie zazwyczaj sprawę z tego że już jest niematerialna więc prawdopodobnie ubawiłaby się po pachy stojąc w trakcie takiego seansu tuż obok.

Pierwsze słyszę, żeby ktoś po śmierci nie zdawał sobie z sprawy z umarcia.

Nie jestem jakoś do tej tezy przekonany, w szczególności nie ma to sensu wg. mnie w sytuacji gdy ktoś umiera spodziewając się śmierci.

Co zaś się tyczy kwestii seansu.

Osobiście nie polecam wzywania dusz zmarłych. Zmarli, a właściwie istoty dusze zmarłych już nie są tymi samymi osobami, które znałeś, znasz tutaj na poziomie fizycznym. Po śmierci mają mnóstwo roboty do wykonania przed właściwymi osobami więc takie seanse są po prostu głupim zawracaniem głowy, a także czymś co może niestety w pewnych przypadkach zatrzymać niestety daną duszę u nas zamiast pozwolić spokojnie odejść we wskazane miejsca.

W mojej ocenie spartolisz taki rytuał.

Jeżeli już naprawdę chcesz kontaktu z tą osobą to udaj się w świat snu, a nie tępej tablicy ouja lub innych form czarnoksięstwa.

Dusza, która zmarła co do zasady ma poza pewnymi powinnościami co do zasady do pół roku czasu na bycie tu i pożegnanie się m.in. w snach lub bliskimi.

ostatnio wyczytalam, ze w nawiazaniu kontaktu z duchem, konkretnym duchem a nie np kolektywem, czy duchem podajacym sie Za kogos innego ulatwia rzecz zmarlego zabrana z "trumny" np bandaz ktorym obwiazuje sie twarz by zamknac usta. Osobiscie tego nie praktykowalam, lecz napisala to bardzo wiarygodna dla mnie osoba. Moze tak sprobuj.

Pewnie chodzi jej o to, że w takiej rzeczy nadal emanuje energia zmarłego dzięki której możemy złapać łatwiej nić energetyczną, kontakt ze zmarłym itd.

Generalnie uważam to za głupi pomysł i trzeba być walniętym żeby coś takiego zrobić. Co on ma teraz robić rozkopywać grób by wydobyć taką rzecz czy tkaninę?

Już pomijając kwestię głupoty z tym cmentarzem czy trumną to warto zaznaczyć, że zamiast zdobywania akcesoriów z takich miejsc jak najbardziej zastępczo można wykorzystać rzeczy pozostające za życia denata w jego ciągłym władaniu, np. ubrania, których używał, książki lub inne rzeczy dla niego istotne itp. Jest to dużo lepsze niż uwłaczanie zmarłemu poprzez np. rozkopywanie grobu. W takich akcesoriach jak najbardziej jest zawarta w pewien sposób jego energia dzięki, której ew. można wytropić denata.

Jednakże nadal stoję na stanowisku, iż nie powinno się w ten sposób dręczyć zmarłych i dać im święty spokój.

AoiMizu, a pczeczytales Ty mnie dokladnie?

w ktorym ja miejscu kaze rozkopywac grob albo cos w tym stylu?

napisalam w cudzyslowie. Nie chodzi, ze to maja byc akcesoria z trumny, tylko blisko zwiazane ze zmarlym, najlepiej takie, ktore zachowuja energie zmarlego wlasnie w tym czasie. Niektorzy zachowuja sobie takie pamiatki, jako cos bliskiego.

Inna kwestia jest czy uda Ci sie go zniechecic na tyle, ze zrezygnuje, czy moze opadna emocje I czy wgl mu sie to uda.

• 2 weeks later...

Pierwsze słyszę, żeby ktoś po śmierci nie zdawał sobie z sprawy z umarcia.

Osoby, które zmarły nagle i niespodziewanie dla nich (samobójca wie, że umrze wieszając się) mogą być na początku nieświadome tego, że umarły. Potem zdaja sobie sprawę, że coś jest z nimi nie tak (trudno tego nie zauważyć), ale może to trochę potrwać.

Kontakt jest możliwy (nasi przodkowie robili to od wieków w czasie np. Dziadów), a sposoby są różne i zależą od tego, czy chcemy ducha do nas zaprosić (warunek - on zechce przyjść), czy po prostu wezwać nie patrząc na jego zdanie w tym temacie. Ta druga opcja jest trudniejsza i niebezpieczniejsza, wymaga też pewnej wiedzy i doświadczenia w takich praktykach.

• 5 months later...
(samobójca wie, że umrze wieszając się)

Niekoniecznie, nie jest to regułą. W przypadkach kiedy samobójstwo jest pod wpływem impulsu, pod wpływem używek (typu narkotyki, alkohol), wcześniej nie wie. Po, jest równie zdziwiony jak Ci po wypadku czy nagłej śmierci.

A czemu nie postawić pytania, czy coś takiego w ogóle ma sens? Skąd wiesz, że w ten sposób nie będziesz zakłócał jego spoczynku i nie utrudnisz mu przejścia dalej? Może lepiej odczekać nieco czasu i zobaczyć, czy np. sam nie będzie chciał się z Tobą skontaktować i wtedy spróbować z seansem? W przeciwnym przypadku więcej może być z tego szkody, niż pożytku...

Osobę zmarłą (zwłaszcza tuż po śmierci) należy pozostawić w spokoju w tym sensie, aby swoją rozpaczą czy nawoływaniem nie zatrzymać go pomiędzy światami. Jeżeli chcesz jego dobra, to pozwól mu odejść na Tamtą Stronę...

• 1 year later...
Osobę zmarłą (zwłaszcza tuż po śmierci) należy pozostawić w spokoju w tym sensie, aby swoją rozpaczą czy nawoływaniem nie zatrzymać go pomiędzy światami. Jeżeli chcesz jego dobra, to pozwól mu odejść na Tamtą Stronę...

Pewnie chce sprawdzić czy po śmierci coś istnieje :) A tak serio na jakiej podstawie Wy uważacie, że coś istnieje po śmierci skoro nie sprawdzaliście. I drugie gdybyście jednak coś robili by się tego dowiedzieć to i tak nie daje to 100 procent pewności, że coś tam istnieje poza ciałem - to po prostu wiara w coś takiego lub wiara w swoje nie udowodnione moce :)

Na istnienie życia po życiu jest wiele dowodów, wielu ludzi doświadczyło spotkania ze zmarłą osobą - jej duchem. Z przywoływaniem takiej osoby mogą być problemy, szczególnie dla osoby niedoświadczonej. Może przyjść ktoś kompletnie inny. Jeżeli zmarły będzie miał życzenie spotkać się z daną osobą, to sam pojawi się we śnie.

Na istnienie życia po życiu jest wiele dowodów, wielu ludzi doświadczyło spotkania ze zmarłą osobą - jej duchem. Z przywoływaniem takiej osoby mogą być problemy, szczególnie dla osoby niedoświadczonej. Może przyjść ktoś kompletnie inny. Jeżeli zmarły będzie miał życzenie spotkać się z daną osobą, to sam pojawi się we śnie.

W sumie tak. Ale nigdy przecież nie będzie pewności czy duch który się przedstawia jest tym którego przedstawia. Bo istota demoniczna wie o nas samych dużo więcej niż my o sobie sami wiemy. Może nam wcisnąć każdy kit lub powiedzieć jak w Księdze Duchów mówiono do medium Kardeka "tego nie mogę ci powiedzieć gdyż cię/was to przerasta" Innymi słowy nie pytaj mnie o rzeczy których sam nie wiesz lub których nie mogę ściągnąć z twojej głowy ale uwierz mi na słowo że jestem aniołem :)

"tego nie mogę ci powiedzieć gdyż cię/was to przerasta"

Te słowa są akurat prawdą, a nie kłamstwem.

Jest wiele spraw, które przerastają ludzką wyobraźnię w ten sposób, że umysł tych osób tego faktycznie nie pojmie. Na poznanie pewnych prawd ludzki umysł musi być gotowym.

Te słowa są akurat prawdą, a nie kłamstwem.

Jest wiele spraw, które przerastają ludzką wyobraźnię w ten sposób, że umysł tych osób tego faktycznie nie pojmie. Na poznanie pewnych prawd ludzki umysł musi być gotowym.

Tak tylko, że widzisz mnie to być może przerośnie ale Ciebie być może już nie - więc duch tzw. wyższy który się przedstawia jako nauczyciel niejako powinien podać prawdę! Bo gdy ją poda np. takiemu Kardekowi to on ją poda Nam a w śród Nas będą wybitne umysły które podadzą Nam tą prawdę rozbijając ją o swój umysł który Nas przerasta! A tak to możemy tylko wierzyć, że duch odpowiadający coś więcej nam wiedział i pozostaje ta odpowiedź w kwestii wiary! Bo nic nie odpowiedział!

duch [...] wyższy [...] nauczyciel niejako powinien podać prawdę! Bo gdy ją poda np. takiemu Kardekowi to on ją poda Nam a w śród Nas będą wybitne umysły które podadzą Nam tą prawdę rozbijając ją o swój umysł który Nas przerasta!

Niezgadzam się.

Skąd pewność, że ten "Kardek" przedstawi nam właściwie tą prawdę oraz, że po drodze jej nie przeinaczy?

Prosty przykład.

Profesor zajmujący się fizyką kwantową gdyby mi opowiedział o najtrudniejszych i najważniejszych zagadnieniach z fizyki kwantowej i kazał by mi tą wiedzę dalej przekazać w jego imieniu to czy uważasz, że uczyniłbym to dobrze nie mając elementarnej wiedzy w zakresie fizyki kwantowej? Wątpię, że bym to zrobił włąściwie nie znając i nie rozumiejąc podstaw. Wręcz przeciwnie w przypadku gdybym nawet przekazał wiadomość spisaną na piśmie to wówczas pojawiłyby się pytania ze strony osób znających się na fizyce kwantowej przynajmniej na średnio zaawansowanym poziomie, że o podstawach fizyki nie wspomnę, które by zaczęły zadawać pytania w celu ustalenia czemu tak jest napisane a nie inaczej. Ja nie będąc znawcą w tej materii i jej nie rozumiejąc nie przekazałbym w sposób włąściwy wiedzy "ducha/profesora", wręcz nawet spowodowałbym efekt odwrotny od zamierzonego, co w moim przekonaniu występuję w omawianym przez nas zagadnieniu. Więc uważa, że słusznie istota postąpiła.

Niezgadzam się.

Skąd pewność, że ten "Kardek" przedstawi nam właściwie tą prawdę oraz, że po drodze jej nie przeinaczy?

Prosty przykład.

Profesor zajmujący się fizyką kwantową gdyby mi opowiedział o najtrudniejszych i najważniejszych zagadnieniach z fizyki kwantowej i kazał by mi tą wiedzę dalej przekazać w jego imieniu to czy uważasz, że uczyniłbym to dobrze nie mając elementarnej wiedzy w zakresie fizyki kwantowej? Wątpię, że bym to zrobił włąściwie nie znając i nie rozumiejąc podstaw. Wręcz przeciwnie w przypadku gdybym nawet przekazał wiadomość spisaną na piśmie to wówczas pojawiłyby się pytania ze strony osób znających się na fizyce kwantowej przynajmniej na średnio zaawansowanym poziomie, że o podstawach fizyki nie wspomnę, które by zaczęły zadawać pytania w celu ustalenia czemu tak jest napisane a nie inaczej. Ja nie będąc znawcą w tej materii i jej nie rozumiejąc nie przekazałbym w sposób włąściwy wiedzy "ducha/profesora", wręcz nawet spowodowałbym efekt odwrotny od zamierzonego, co w moim przekonaniu występuję w omawianym przez nas zagadnieniu. Więc uważa, że słusznie istota postąpiła.

Tylko widzisz Kardek był jedynym spirytystą który z skodyfikował ponoć spirytyzm na podstawie milionów seansów które odbył ze swoim medium i nigdy nie zadał pytania na które jakiś profesor z Ziemi nie potrafiłby odpowiedzieć w oparciu o mu współczesną wiedzę. I tak: zapytał czym jest Bóg i odebrał, że to nas przerasta (akurat nikt na Ziemi ani mu współczesny ani nam współczesny nie potrafi nic w tej dziedzinie udowodnić). Następnie zapytał kim jest Jezus? i odebrał, że jest jednym z nas przysłowiowym Kowalskim który już tyle żył, że jest dla nas potęgą. Że kiedyś będziemy Jezusami :)

I na koniec zapytał czym są Demony i tzw. upadli - a duchy mu odpowiedziały - nie ma Demonów ani Upadłych :))))

• 2 weeks later...
I tak: zapytał czym jest Bóg i odebrał, że to nas przerasta (akurat nikt na Ziemi ani mu współczesny ani nam współczesny nie potrafi nic w tej dziedzinie udowodnić).

Z tego powodu nie wolno nam malować, przedstawiać Boga w jakiejkolwiek postaci.

Następnie zapytał kim jest Jezus? i odebrał, że jest jednym z nas przysłowiowym Kowalskim który już tyle żył, że jest dla nas potęgą. Że kiedyś będziemy Jezusami :)

Jezusami ? Gdzie tak napisano ?

I na koniec zapytał czym są Demony i tzw. upadli - a duchy mu odpowiedziały - nie ma Demonów ani Upadłych :))))

http://prawdybiblijne.com/download/czytelnia/UpadliAniolowie2.pdf