Skocz do zawartości

Duża tablica ćwiczebna dla Transformacja


silyen

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bethany

W pracy możliwe jakieś nowe obowiązki ( Dziecko obok Kotwic) i stres z tym związany (Myszy nad Kotwicą). Jakieś problemy też mogą być w pracy - Chmury koło Kotwicy.

Myślę, że Pani jest pisany nowy związek - Serce po prawej stronie od Pani, dalej Ryby i Pierścień.

Nie ma kart na lewo od Pani - jakby odcięła się od przeszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bethany

Bukiet + Chmury - może dostaniesz prezent, który niekoniecznie Ci przypadnie do gustu.

Księżyc + Drogi -jakaś decyzja w sprawie emocjonalnej

 

Wieża w Lenormandach to jest pozytywna karta, a tu Wieża obok Kotwicy- to może być firma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty narożne mówią o tym, co jest głównym tematem tego rozkładu. Narzuca niejako ton całemu rozkładowi.

Bo te karty cztery leżą w narożnikach i patrzy się tak od lewej, czyli Księżyc i Drogi, Bukiet i Chmury.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

U Ciebie, tak samo jak u Grimmoire, Pani i Pan leżą w jednej linii po skosie. Między nimi jest Krzyż, Drzewo i Gwiazdy. To mi wygląda na ciężki układ. Zsumowałam te karty i wyszła Góra, czyli też pokazała trudności w tym związku. Mówi o partnerze, który bardziej interesuje się sprawami materialnymi, niż uczuciowymi.

 

4 karty na środku, czyli co Ci leży na sercu, to Kosa, Trumna, Wąż i Drzewo. Obawiasz się zmian. Czegoś, co w sposób podstępny może zniszczyć Twoją stabilizację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Nie do końca obawiam sie utraty stabilizacji bo właśnie do niech dochodzę dopiero.Nie wiem jak to ugryźć

 

Stabilizacją może być również wewnętrzny spokój.

 

Natomiast myślę sobie czy nie pokazują zakończonej relacji co do której mam jeszcze jakieś nadzieje?

 

Pan jest kartą w obecnej sytuacji. Tak myślę, że może inny pan może być pokazany jako Niedźwiedź i ta karta jest między Psem i Gwiazdami. Wydaje mi się, że ten drugi pan jest nastawiony przyjacielsko do Ciebie, a Gwiazdy pokazują spełnienie marzeń.

Może byłoby dobrze, gdybyś na tego drugiego pana postawiła 5 kart. Może one wyjaśniłyby Ci sytuację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Wydaje mi się, że nie czujesz się dobrze w domu i wolałabyś spotkania z ludźmi poza domem. Prawdę mówiąc, to chciałabym się mylić w tym odczycie.

 

A jeszcze tak spojrzałam na najbliższą przyszłość i w niedługo czeka Cię spotkanie rodzinne, na którym będą drobne ploteczki i miłe pogaduszki. (Ogród, Dom, Ptaki, Koniczyna)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
Teraz przebywam poza domem, w moim rodzinnym domu bo we włąsnym jest remont.

 

Aaaa :))) Czyli Wąż pokazał tu remont (rury i te rzeczy). Tak się przy tym układzie zawahałam (Dom i Wąż), ale pomyślałam, że nie będę się wyrywać z remontem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o finanse, to widać, że remont trochę je nadszarpnął, ucierpi też na tym ktoś z otoczenia. Masz syna?

Mam wrażenie, że albo ktoś chciał Ciebie odwiedzić albo Ty zostałaś zaproszona do kogoś w grudniu, ale podróż odwołaliście, zapewne z powodu remontu. List+Kosa i List+Krzyż, Statek+Kosa i Statek +Krzyż

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
List+Kosa i List+Krzyż, Statek+Kosa i Statek +Krzyż

 

Od razu mówię, że jest to post techniczny, a nie merytoryczny. ;)

Davisa, dopiero od teraz się dowiedziałam, że karty narożne można odczytywać parami, jakby nie było żadnej karty między nimi. I mam pytanie, bo między Listem a Kosą są Ptaki. Czy w takim układzie je pomijamy? Czy też mają jakiś wpływ na Kosę i List?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Befimaka, karty narożne to opakowanie, takie pudełko, do którego wkłada się cały rozkład. Ja czytam je jako temat przewodni rozkładu, co dla pytającego/danej sprawy jest najważniejsze.

 

Gdyby ptaki były sygnifikatorem, to łączymy List+Kosa i to połączenie dotyczy Ptaków, czyli np. podczas rozmowy dowiemy się czegoś nieprzyjemnego albo usłyszymy jakieś zaskakujące wiadomości, lub ktoś do nas zadzwoni niespodziewanie itp.

Ale jeśli mamy te karty w rzędzie, np. dotyczącym przeszłości, to czytamy je po kolei: List+Ptaki+Kosa.

Różnica może być niewielka w interpretacji, ale może okazać się istotna.

Ja tak to widzę, ale tak naprawdę nie mam pewności, czy dobrze myślę;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka

Dziękuję za wyjaśnienia. Dzięki Tobie zaczynam szerzej patrzeć na tablicę. I pewnie z czasem przestanę się sztywno trzymać schematów, ale na to potrzeba doświadczenia, no i podpowiedzi kogoś bardziej doświadczonego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Befimaka, na Lenormandach znam się tak samo jak prosię na pomarańczach, ale jeśli chodzi o schematy to pierwszym przykazaniem wróżki jest: nie trzymaj się sztywno schematów. Najważniejsze jest pierwsze skojarzenie, spontaniczne, nawet jeśli całkowicie od schematu odbiega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość befimaka
jeśli chodzi o schematy to pierwszym przykazaniem wróżki jest: nie trzymaj się sztywno schematów. Najważniejsze jest pierwsze skojarzenie, spontaniczne, nawet jeśli całkowicie od schematu odbiega :)

 

Teoretycznie to wiem, lecz na początku potrzebuję jakiegoś koła ratunkowego, zwłaszcza w tak dużym rozkładzie jak tablica. Ale wszystko jest na dobrej drodze i pewnie niedługo zacznę pływać samodzielnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyjaśnienia. Dzięki Tobie zaczynam szerzej patrzeć na tablicę. I pewnie z czasem przestanę się sztywno trzymać schematów, ale na to potrzeba doświadczenia, no i podpowiedzi kogoś bardziej doświadczonego. :)

 

Każdy na początku trzyma się schematów, zastanawiając się: o co kurde chodzi?

Uwierz mi, że ja nie mam doświadczenia w Lenormandach, ale jak napisała Ismer, intuicja przede wszystkim.

Damy radę:-)

 

Zośka się wkurzy, że urządzamy sobie takie pogawędki w tym wątku;-) Ale cóż, trafiła na dziewiczy grunt;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...