Jump to content

Powtarzające się motywy w snach


Miv
 Share

Recommended Posts

Witam,

Mam pytanie raczej ogólnikowe: jak mam traktować rzeczy, które stale powtarzają się w moich snach? Nigdy nie przyśnił mi się dwa razy ten sam sen, lecz czasem powtarzają się postaci lub miejsca. Nie ma tego jakoś nadzwyczaj wiele, więc pozwolę sobie je wypisać:

 

Postaci:

- martwe dzieci. Śnią mi się notorycznie, jak dotąd tylko raz przyśniło mi się żywe dziecko - co prawda było żywe tylko przez chwilę, bo przyszło martwe dziecko i je zabrało, ale było.

- demoniczny pies. W moich snach pojawiał się dość często, olbrzymi, czarny pies z trzema parami czerwonych oczu. Uznaję go za swego rodzaju stróża przed koszmarami, bo czasem rzucał się i zagryzał jakąś postać w śnie, która wydawała mi się niepokojąca. Kiedy był on, sen nie miał prawa zmienić się w koszmar. Pies przestał zjawiać się jakieś pół roku temu, a jego miejsce zajęła dziwna kobieta.

- ta dziwna kobieta... Śniła mi się już olbrzymią ilość razy. Nigdy kogoś takiego nie spotkałam. Jest niewyobrażalnie piękna, zawsze widzę ją w długiej czarnej sukni, a na twarzy ma dziwne tatuaże... Jakby szare i czarne płomienie okalające szczękę i zachodzące na policzki i podbródek. Niestety jednak każdy sen z nią zmienia się w koszmar. Cały czas mnie goni, a im bliżej mnie jest, tym bardziej przypomina... Hmm, grał ktoś w Wiedźmina 1? Taka krzyżówka strzygi z północnicą.

 

Miejsca:

- stary dworek. Taki niewielkich rozmiarów pałacyk. Otacza go ogród, taki w stylu angielskim, naprzeciwko wejścia do budynku jest stroma skarpa. Za pałacykiem jest las, a w jeglo głębi podłużna łąka ogrodzona płotem. Miałam w tej okolicy bardzo wiele snów. O, a w pałacyku mieszka wysoki, chudy mężczyzna z wąsem, zawsze we fraku i kapeluszu. Jest właścicielem sześciookiego psa i boi się dziwnej kobiety.

- fragment miasta. A konkretnie kawałek jednej ulicy. Od lewej: parking, knajpa o nazwie "Pigeon", pozostałości fundamentów po jakimś budynku, drugi parking i szpital. Naprzeciwko tej ulicy, w odległości jakichś 100-200 metrów znajduje się szeroki most z wielopasową, wielkomiejską drogą. Na razie miałam tam tylko dwa sny, ale spodziewam się, że będzie więcej.

 

Czy te powtarzające się elementy mogą oznaczać coś specjalnego i powinnam zwracać na nie szczególną uwagę? A jeśli tak - to co mogą znaczyć?

Edited by Miv
Link to comment
Share on other sites

Kazdy pojawiajacy sie czesto motyw trzeba traktowac powaznie. Moze niekoniecznie jako cos ezoterycznego ale napewno jako wiadomosc od podswiadomisci o naszych lekach i stanie psychicznym czy trudnosciach

 

 

Btw

Tobie snia sie martwe dzieci a mnie jeszcze nienarodzone

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...