Jump to content

Mysz, zające, chleb, pułapka na myszy, orzeł


Nimue00
 Share

Recommended Posts

Śniłam, że miałam przygotować jakąś ruderę w zupełnym polu na przyjazd ludzi, którzy mieli tam nocować. Moim pierwszym zadaniem miało być pozbycie się myszy. Wszędzie były poustawiane pułapki na te gryzonie. Jednak postanowiłam je wyrzucić - nie miałam najmniejszego zamiaru przyczynić się do czyjejkolwiek krzywdy; a jak tym ludziom się to nie podoba, niech znajdą sobie inne miejsce.

Zrobiłam tak, jak pomyślałam. I pomiędzy pułapkami znalazłam chleb z różnych ziaren. Wyszłam z nim na zewnątrz (gdzie było piękne pole ), a do mnie podbiegła wielka mysz (mimo jej rozmiarów i wyglądu nie nazywałam jej "szczurem "). Zaczęłam ją karmić, a potem i ją głaskać. Polubiłam ją bardzo - nagle zaczęły przychodzić do mnie kolorowe zające. Raczej ciekawe niż głodne, nie jadły chleba, którego im dawałam, a tylko kicały dookoła. Cieszyłam się: do czasu, aż w panicznym biegu wszystkie zwierzaki zaczęły uciekać. Nadlatywał orzeł: był jakby pokurczony, a szpony miał okrwawione. Wystraszyłam się, że skrzywdzi moją mysz, więc rzuciłam się na niego, chcąc się go pozbyć. Jednak on w szponach miał już mysie futerko: nie wiedziałam jednak, czy to "mojej " myszy. Byłam gotowa walczyć z nim, byleby wypuścił swoją zdobycz. Ostatecznie nie wiem, co się stało, bo się obudziłam...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Hm.... Myszy często kojarzą się negatywnie z gryzoniami, szkodnikami. Aczkolwiek jest także pojęcie szarej myszki czyli kogoś skromnego, niedostrzeganego. Ty wbrew jakiemuś oczekiwaniu buntujesz się i zamiast krzywdzić te myszy pozwalasz im żyć. Postępujesz po swojemu. Karmisz je i opiekujesz się nimi. Może to jakieś potrzebujące osoby, którym pomagasz wbrew oczekiwaniu komuś noszącemu się wyżej, bogatszemu. Zające to kolejna grupa. Nie potrzebują twojego chleba, ale podziwiają twoje działania. Orzeł, król pośród ptaków. Ktoś z wysokimi ambicjami, kto krzywdzi tych słabych pod twoją opieką gdy mu się udaje. Ty stawiasz mu czoła.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...