Skocz do zawartości

Proszę odpowiedzcie mi !!!


egon emeryt

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj kupiłem karty Tarota . Podobno nie używane . Pani kupiła i tak leżały . To może jest trochę śmieszne ale dzisiaj dzwonił do mnie brat z Niemiec że coś dziwnego się u niego w domu działo . Ja dzisiaj wychodząc z pokoju zauważyłem błysk światła , nie zwracałem na to uwagi . Ale gdy wracałem wychodząc z piwnicy znowu zauważyłem taki błysk . Myślałem że coś mi w oczach tak błysnęło. Ale gdy żona wróciła też powiedziała że zobaczyła wychodząc taki błysk światła i jak wracała . Obydwu raczej nie możliwe jest że stało się to samo w różnym czasie .

Osobiście nie za bardzo wierzę że to te karty , ale co Wy myślicie .

Proszę odpiszcie , może pozbyć się tych kart ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jeżeli nakręcisz swoją paranoję to i spalenie kart, i wizyta egzorcysty i zamieszkanie w klasztorze nie pomoże, wejdź na YouTuba i poszukaj wypowiedzi ateisty-sceptyka odnośnie ezoterycznych zabobonów, bo problem nie leży ani w kartach, ani w duchach, ani w gusłach, ale w zaśmieconym rozumie, pełnym fałszywych hipotez, bezpodstawnych założeń i jak że ludzkiego, wybujałych fantazji. Dlatego, zanim wyciągniesz kanister z paliwem, wykopiesz dołek w ogródku i weźmiesz zapalarkę, zaakceptuj te karty jako to czym obiektywnie są, pokolorowanym kawałkiem papieru, któremu nadajesz wartość której nie posiada. Podobnie sprawa się ma z wartością dzieł sztuki, obiektywnie są jedynie kawałkiem metalu, marmuru, drewna czy ciapy farb, to ludzie subiektywnie nadają im wartość której same z siebie nie mają, karty tarota to jedynie papier i farba, nic poza tym.

 

Jeżeli nadal będziesz zwracać na to uwagę to nadal będziesz widział "znaki na ziemi i niebie" których nie ma, "połączenia" które są wytworem bujnej wyobraźni i "konsekwencje" które są powiązane z czymś zupełnie innym, podobnie do tego jak ktoś próbuje rzucić palenie, od razu wszędzie dookoła zauważa ludzi palących papierosy, myśląc sobie że cały świat się zjednoczył by w ogólnokrajowym spisku kusić by kupić ulubioną markę i "puścić dymka", im szybciej przestaniesz zwracać na to uwagę tym szybciej zejdziesz na ziemię i tym łatwiej uwolnisz się ze swojej paranoi.

 

Pozdrawiam,

Auegamma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dzięki uspokoiłaś mnie .Napisałem że sam w to nie za bardzo wierzę . Pytanie moje wynika z mojej niewiedzy . Coś tam niby czytałem , coś tam , coś tam ale nic praktycznie nie wiem . Czytałem żeby nie kupować używanych , a te kto wie jakie są .Niby nie używane .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie czy Tarot (i w ogole wszelkie techniki wrozebne ) sa dla ciebie.

Jesli zaczynasz od widzenia "dziwnych znakow" tylko dlatego ze kupiles karty...

Rozumiem ze traktujesz karty i inne jak "magiczne" czary mary i kojarzysz to wszystko z czarnym kotem, czarownica itd. i oczekujesz niezwyklych i nieziemskich zjawisk ?

Choc mysle ze tylko sie tak bawisz (i nakrecasz ) tym.

Lepiej daj sobie spokoj z tym, z takim nastawieniem nie bedzie z tego pozytku, albo po prostu sie nakrecasz dla zabawy i szybko ci sie znudzi, albo - w najgorszym przypadku, jak napisala Auegamma na serio sie nakrecisz w jakies dziwne klimaty co moze byc szkodliwe dla zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , chodziło mi o to że czytałem że kupując używane karty ( te miały być nie używane ) mogą być nasiąknięte negatywną energią . A do dziwnych znaków nigdy nie przywiązywałem żadnej wagi . Ale wydarzyło się coś co nigdy mnie ani żonie się nie przytrafiło i jeszcze ten telefon od brata . Teraz już mnie oświeciłyście i wiem że to tylko kolorowe kartoniki , i one nic nie mogą zrobić negatywnego . A może pamiętacie jak same kupiłyście pierwsze karty . Nie miałyście żadnego doświadczenia , trochę poczytałyście . Czy nie obawiałyście się tych kart ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

same karty tarota to rzecz (NIE JEST TO NARZĘDZIE!!!) która może pomóc w ukierunkowaniu swojej własnej intuicji / toku myślenia, nie jest to ani wyrocznia ani nieomylny drogowskaz, jest to raczej mapa na której widać różnego rodzaju kierunki interpretacji jednego zdarzenia / pytanego tematu (zdrowie, kasa, praca, ostrożność w postępowaniu z ludźmi... ogółem, zdrowy rozsądek :P ) ale nie pokazuje który kierunek jest słuszny czy rzetelny (prac drogowych zwykle się nie zobaczy na papierowej mapie :P ) do tego służy rozum i zdrowy rozsądek czy warto pożyczyć kasę złodziejowi, trwać w związku z socjopatą czy porzucić nadzieję w ciężkiej chorobie.

 

Jako przykład, same karty mogą posłużyć jako samospełniające się proroctwo kiedy ktoś się pyta przykładowo o pracę, jeżeli wyjdzie że w obecnej pracy się marnuje i powinien poszukać nowej, (pamiętając że ten sam układ kart może być różnie interpretowany przez różne tarocistki i tarocistów) może spowodować efekt domina, dana osoba przestaje pracować tak bardzo efektywnie (bo przecież i tak się nie realizuje więc po co się wysilać), ma gorszy humor (jak jest w ograniczającej pracy) i w efekcie sama praca staje się bardziej męczarnią niż pracą, no i czym to się kończy? Zwolnieniem lub rezygnacją, tylko dlatego że "karty tak powiedziały" a samemu się w to uwierzyło, nie mając zielonego pojęcia czy w nowej pracy będzie lepiej czy też czy obecna praca jest "ograniczona" tylko dlatego że samemu nie chce się "rozpiąć skrzydeł". Taką interpretację można potraktować bardziej jako wylanie kubła zimnej wody i zastanowienie się czy dana praca jest "odpowiednia", ale kopem w 4 litery jest uświadomienie sobie że jeżeli nie było by żadnych problemów czy wątpliwości W OGÓLE NIE POSTAWIŁO BY SIĘ KART NA TO CZY SPEŁNIAM SIĘ W OBECNEJ PRACY!!!

 

Pozdrawiam,

Auegamma

 

P.S. jestem facetem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, daj na luz i tyle, tarot nie ma tu nic do rzeczy :-D kawałek tekturki z obrazkami, jeszcze nikomu nic nie zrobiły. Rozumny człowiek, w takie bzdury nie uwierzy, coś sobie na wkręcałeś i tyle.

Głowa do góry. Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już wiem że to tylko kartoniki z kolorowymi obrazkami . Poczytałem widać głupoty na temat Tarota i tyle .

Karty tarota używane - Forum dobrytarot.pl

Tam piszą o jakiś negatywnych energiach . Ale już wiem i dzięki wam że nie warto się martwić !!! Dziękuje wam o wyjaśnienie mi tego . A co do dziwnych znaków u nas w rodzinie prawie zawsze w czasie śmierci kogoś zawsze pojawiały się dziwne stukania w okna itp. Potem przychodził telegram . Od małego chłopca pamiętam takie znaki . I czy ktoś w to wierzy czy nie !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...